Hero Online Nasıl Oynanır ?

CaSPeR35

Kayıtlı Üye
Nasıl Oynanır ?
Arayüz
Genel Bakış

01.jpg


Karakter Kakkında Kısa Bilgi

02.jpg


Kırmızı miktarı, karakterin hayat oranını gösterir. Karakter saldırıya uğradıkça azalır. Sıfıra ulaştığında, karakter ölür ve yeniden başlamak için şehre gönderilir.
Mavi miktarı, karakterin chi sini gösterir. Karakterin gerçekleştirebileceği eylemlerdir. Bütün eylemler için enerjiyi gösterir.
Yeşil miktarı, karakterin içsel hasarını gösterir. Bu, karakterin rakiplerinden aldığı darbeler sonucu gördüğü içsel hasarı yansıtır. İçsel hasar arttıkça, karakterin saldırı ve savunma eylemleri ve yetenekleri azalır. Oyuncu, içsel hasara dikkat etmelidir.
Dan (D) ve Kyu (K), karakterin seviyesini gösterir. 10 Kyu 1 Dan’e dönüşür ve oyuncu Hero’da en fazla 10. Dan’e ulaşabilir. Sağ alttaki butonlar PvP sistemi için kullanılır. PVP on/OFF Bounty sistemini devreye sokar. Diğer oyuncuları, başları güvenlik bölgesinin dışında kaldığı anda öldürebilirsiniz. PVP Kendini Koruma (L Ctrl+P) diğer oyuncular tarafından saldırıya uğradığınızda bu buton otomatik olarak aktive olacaktır. Aktif olduğu zaman bir şey yapmanız gerekmemektedir. Bölek Saldırı On/OFF (L Ctrl+W) Ev içi kavgalarda kullanılır. Bir ev uzmanı başka bir eve savaş ilan ederse, ev halkı bunu On yapıp diğer evin üyelerini öldürebilirler. Bölek Kendini Koruma (L Ctrl+C) başka bir evin üyeleri size saldırdığında aktif hale gelecektir. Aktif olduğunda başka bir şey yapmanız gerekmemektedir.

Evcil Hayvan Hakkında Kısa Bilgi

03.jpg


Burada, evcil hayvanınızla ilgili genel bilgi bulacaksınız.
Bu, hayvanın adını, hayat oranını ve chi sini gösterir. Azalan hayat oranını ve chi’yi, hayvan mamasıyla eski seviyesine ulaştırabilirsiniz.
Kırmızı miktarı hayvanın sağlığını gösterir.
Mavi miktarı hayvanın chi’sini gösterir
Yeşil miktarı hayvanın açlık derecesini gösterir.
Bütün bunlar “hayvan maması” alarak veya Hero Tavernasında bulunan “Golden Sack” alarak doldurabilirsiniz Bu oranların altındaki butonlar Hayvan Kontrol Menüsüne aittir. Bu menüyü kullanarak hayvanınızı kontrol edebilirsiniz. Hayvan canlandırma/kuvvetlendirmek tuşu – hayvanın oranlarının yanındaki okla bunları yapabilirsiniz. Bir düşmanla karşılaştığında hayvanın içgüdülerini görebilirsiniz. Normal – korunmaya odaklanır. Aynı anda kendince savaşır. Combat – yakındaki herhangi bir canavara saldırır Savunma – sadece kendini veya sahibini korumak için dövüşür Kaçmak – dövüşmez; bir kez saldırıya uğradı mı ters yöne koşar


Menü Sayfa 1

04.jpg


Meditasyon - Meditasyon yaparak chi’nizi iyileştirebilirsiniz. Kısa yol Z tuşu II Koşmak/Hareket Yeteneği - Kullanıcı, bu tuşu kullanarak hareket yeteneğini ayarlayabilir. Hareketler, öğrenildiklerinde yalnızca bir defa kullanılabilir. Kısa yol R tuşu Otomatik/Elle Saldırı - Otomatik saldırı aktif hale getirildiğinde, saldırı yaparken sürekli canavara tıklamak zorunda değilsiniz. Kısa yol F tuşu Çıkış Menüsü - Karakteriniz takıldığında ya da hareket edemediğinde, bulunduğunuz yerden çıkmak için bu tuşu kullanabilirsiniz. Karakteriniz 3 dakika içinde Ejderha Şatosuna gönderilecektir. Takip - Diğer oyuncuları harita üzerinde kolaylıkla takip etmek için bu tuşu kullanabilirsiniz. Kişisel Mağaza - Bu tuşu kullanarak oyuncular, diğer oyunculara item satmak için kullanacakları kişisel mağazalarını açabilirler. Sistem Menüsü - Sistem Menüsüne tıkladığınızda, Seçenekler, Karakter Seçimi, Server Seçimi ya da Oyundan Çıkış hamlelerini Yapabilirsiniz. Kısa yol Esc tuşu


Menü Sayfa 2

05.jpg


Hero Tavernası - Hero Tavernasından kolaylıkla hizmet ve item alabilirsiniz. Orada Hero Online’ın çeşitliliğinin tadına varabilirsiniz. Forum - Forum, okumak amaçlı kullanım dışı olabilir. Siz hala oyundayken mektup yazabilirsiniz. Forum, ana sayfadaki forumla bağlantılıdır. Hero Günlüğü - Hero Günlüğü, oyunun içinde Messenger işlevini görür. Katılabilir ve arkadaşlarınızla sohbet edebilirsiniz. Diğer serverlardaki kullanıcılar da eklenebilir. Kısa yol U tuşu


Menü Sayfa 3
Savaşmak/Savaşmamak - Oyuncu, savaş haline geçerek kendini dövüşe hazırlayabilir. Şehirde olduğu ya da muhalefet göstermek istemediği zamanlar, savaşmamak haline geçebilir. Kısa yol X tuşu Yardım - Yardım tuşu, yeni başlayanlar için yararlı bilgi verir ve kılavuzluk eder. Otomatik/Elle saldırı - İkinci sayfadaki Otomatik/Elle saldırıyla aynı. Takip - İkinci sayfadaki takiple aynı Sistem Menüsü - İkinci sayfadaki sistem menüsüyle aynı Hayvan Kontrol Menüsü (Soldan Sağa)
Rüzgar> gelişmenin korunmasına odaklanır.
Otomatik olarak savaş haline geçer.
Orman> yalnızca kendini ve gelişimi korumak için savaşır
Ateş> yakındaki canavarla savaş başlatır.
Dağ> savaş başlatmaz, saldırana zıt yönde koşmasını sağlar.
Çağırmak> hayvanı çağırır veya onu pasif hale getirir.


Seçenek/Çıkış - Seçenekler Menüsünden kendinize grafikler veya melodiler uyarlayabilirsiniz. “Karakter Seçimi”ne tıklayarak karakter seçimi sayfasına dönebilir veya “Server Seçimi”ne tıklayarak server seçimi sayfasına geri dönebilirsiniz.

Hızlı Program

06.jpg


Hızlı Programlar, iyileştiren çaylar, ilaçlar vb.gibi tüketilen itemlere kolay ulaşmanız içindir. Şekiller ve Yetenekler de ayrıca hızlı ulaşım için hızlı programa yerleştirilebilir. Toplamda 5 sayfadır ve programdaki oklarla veya F1-F5 tuşları kullanılarak kolaylıkla seçilebilir.

Sohbet Penceresi

07.jpg


Sohbet çubuğunun solunda normal, fısıldama, grup, ev gibi çeşitli sohbet seçenekleri bulunmaktadır. Sohbet mesajları farenin ortadaki butonuyla kaydırılabilir.
%> genel
#> aslan gürlemesi
!> fısıldamak
@> grup
$> ev
~> toplantı (henüz kullanımda değil) sohbet mesajlarını filtreleyebilirsiniz.


Üst Ana Menü

08.jpg


Menü, ekranın sağ üst tarafındadır.
Karakter bilgisini, envanteri, yetenek bilgisini, hayvan bilgisini, ev bilgisini, mürit bilgisini ve görev bilgisini oradan kontrol edebilirsiniz.

Mini Harita


Burada haritanızı görebilirsiniz. Bölgenin adı haritanın üst kısmında yazılıdır. +’ya basarak ve sağ işaretleyerek haritayı büyütebilirsiniz. Karakteriniz beyaz bir okla işaretlenmiştir. Sarı noktalar konuşabileceğiniz NPCleri gösterir. Mavi noktalar size görev verecek olan NPCleri gösterir. Yeşil noktalar güncel görevinizin bir sonraki adımını gösterir.
Oyuncu Menüsü

10.jpg


Bu menü, kendinize veya Ctrl tuşunu basılı tutarak diğer oyunculara tıkladığınızda ortaya çıkar. Bir karakteri takip edebilir, ticaret yapabilir, parti oluşturabilir veya çekilebilir, eve katılmak için izin isteyebilir, Omok oynamak talebinde bulunabilir, uzmanınız olmayı diğer oyunculardan rica edebilir ve karakter transferi yapabilirsiniz.

Karakter bilgisi

11.jpg


Kayıtlı olduğunuz karakter hakkında bilgi edinebilirsiniz. Sağlık, Chi, içsel hasar, Karakter durumu, güç, zeka, saldırı, korunma, karşı koyma hakkında bilgi alabilirsiniz.

Envanter bilgisi

12.jpg


Oyuncu, envanter bölümünden karakterini donatabilir veya silahlarını değiştirebilir.
Tüketilen itemler 100lerde depolanabilir.
Ayrıca, deponuzda ne bulundurduğunuzu da kontrol edebilirsiniz.

Yetenek bilgisi

13.jpg


Bu pencere, karakterin kullanabildiği yetenekleri gösterir.
Yetenek penceresi, silahları ve pasif yetenekleri gösterir.
Bir yetenekte 3-5 Şekil vardır.
Bu yetenekler, yetenek kitapçığının işaretlenmesi ve üzerine tıklanması durumunda geliştirilebilir.
Öğrenilebilen yeteneklere bir sınırlama getirmiştir, dolayısıyla yeni yetenekleri öğrenebilmek için bazı eski yetenekleri silmeniz gerekebilir.
Ev yetenekleri yalnızca Ev Uzmanından Ev üyelerine öğretilir.

Görev Bilgisi

14.jpg


Görev penceresinde, süregelen görevleri görebilirsiniz. Her görevin yanında bulunan “Detay” butonuna basarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Sorumlu olduğunuz görev yeşil harflerle yazılmış olacaktır. Bitmiş olan görevler içinse ne kazandığınızı öğrenebilirsiniz.

Hayvan Bilgisi

15.jpg


Sadakat Açlık Hayvan, karaktere savaşlarda yardım edebilir veya itemlerini taşıyabilir. Hayvan pencerelerinde, oluşan hayvan bilgisine ulaşabilirsiniz. Hayvanın hayat oranı, chi si, sadakati ve açlığı da ayrıca kontrol edilebilir.

Parti Bilgisi

16.jpg


Ev çok üye içinse, bir uzman ve altı müritle sınırlandırılır. Uzman, elde ettiği yetenekleri ve deneyimi müritlerine öğretebilir. Ayrıca mürit, deneyimini uzmana ödemek zorundadır. Eğer sürgüne gönderildiyseniz, yeteneklerinizi koruyabilirsiniz ama deneyiminiz silinir. Eğer uzman tarafından size izin verildiyse, her ikisini de koruyabilirsiniz. Mürit, uzmandan hem normal, hem de nadir yetenekler elde edebilir. Mürit sistemi kısa bir süre içinde güncelleştirilir.

Ev Bilgisi

17.jpg


Ev penceresi Ev hakkında bilgi verir. Ev, 2-50 üyeden oluşur ve üyeler ayrılana kadar, dağılana kadar veya yok olana kadar devam eder. Herkes Ev’e üye olabilir ve ev kurmakla ilgili bazı gereksinimler vardır. Ev Yöneticisi Yeo size ev kurmanızla ilgili yardımcı olabilir. Yalnızca tek bir eve katılabilirsiniz ve ev üyeliğiniz ev uzmanı tarafından kısıtlanabilir.

Disiplin Bilgisi

Bu pencereyi, kendinize tıklayarak ve Ctrl tuşunu basılı tutarak açabilirsiniz. “Gruptan Ayrıl” butonuna tıklayarak gruptan ayrılabilirsiniz. “Hayvan Çağır” butonu bloke edilmiştir. “kişisel Mağaza Aç” butonuna tıklayarak Kişisel Mağazanızı açarsınız ve satmak istediğiniz itemler için mesaj bırakabilirsiniz.

Kişisel Mağaza

18.jpg


“kişisel Mağaza Aç” butonuna tıklayarak Kişisel Mağazanızı açarsınız ve satmak istediğiniz itemler için mesaj bırakabilirsiniz.

Takas

19.jpg


“Ticaret Yap” butonuna tıkladığınızda, pencere açılacaktır.
Kısayollar
Hero Online kısa yol tuşlarında bazı hatalar oluştuğu için, size kendi kısa yol tuşlarınızı yaratma seçeneği tanınmıştır. Oyundaki “Seçenekler” menüsüne baktığınızda, karakter hareket sistemini bile yönlendirebileceğinizi görürsünüz (W, A, S, D için ve her ne isterseniz)Klavye Tuşları

Kategori Aksiyon Tuş Açıklama
Yetenek Hızlı Program Düğmesi F1 ~ F4 Hızlı program seçimini değiştirir
1. Boşluk 1 item'ı 1. boşlukta kullanır
2. Boşluk 2 item'ı 2. boşlukta kullanır
2. Boşluk 2 item'ı 2. boşlukta kullanır
3. Boşluk 3 item'ı 3. boşlukta kullanır
4. Boşluk 4 item'ı 4. boşlukta kullanır
5. Boşluk 5 item'ı 5. boşlukta kullanır
6. Boşluk 6 item'ı 6. boşlukta kullanır
7. Boşluk 7 item'ı 7. boşlukta kullanır
8. Boşluk 8 item'ı 8. boşlukta kullanır
9. Boşluk 9 item'ı 9. boşlukta kullanır
10. Boşluk 10 item'ı 10. boşlukta kullanır
11. Boşluk 11 item'ı 11. boşlukta kullanır
12. Boşluk 12 item'ı 12. boşlukta kullanır
UI Karakter Penceresi C Karakter Penceresini açar
Envanter penceresi I Envanter penceresini açar
Yetenek ağacı B Yetenek ağacı penceresini açar
Hayvan penceresi P Karakterin hayvan penceresini açar
Ev penceresi G Ev penceresini açar
Görev penceresi Q Görev penceresini açar
Silah düğmesi W Birinci ve ikinci silah seti arasındaki düğmeler
İtem toplamak S Yakına düşen itemleri toplar
İtem adını göster Alt Yakınlardaki itemlerin isimlerini gösterir
Hedef seç V En yakındaki düşmanı hedef seçer
Hedefe saldır A Seçilen hedefe saldırır
Normal Sohbete katıl/ sohbetten ayrıl Enter Sohbete katılır ya da ayrılır
Normal Mesaj girdikten sonra sohbet balonu penceresi açılır
Farenin sol tuşunu tıklama kullanımı
Kategori Aksiyon Açıklama
Karakter Seçim Karakter seçim ekranında karakteri seçer
Hareket etmek Alana veya herhangi bir yüzeye tıklayınız
Hedef belirleme Hedef olarak belirmek istediğiniz karakterin üzerine tıklayınız
Saldırı Seçilen hedefin üzerine iki defa tıklayınız
Mesleğe bağlı Seçim Mesleki bir item mevcutsa mümkündür
Item Toplamak Düşen itemlere tıklayınız
Yakalamak Envanterdeki iteme tıklayınız
Hareket etmek Yakaladıktan sonra oku dolaştırın
Satmak İtemi karakter envanterinden mağaza envanterine taşıyınız
Almak İtemi mağaza envanterinden karakter envanterine taşıyınız
Kaldırmak İtemi donatılar alanından boş bir alana taşıyınız
Atmak İtemi yakaladıktan sonra, alana veya herhangi bir yüzeye tıklayınız
UI Hızlı hayvan menüsü Ctrl tuşunu basılı tutarak hayvanın üzerine tıklayarak menüsü açınız
Farenin sağ tuşunu tıklama kullanımı
Kategori Aksiyon Açıklama
Kamera Döndürmek Kürsörü ekranın yukarısına, aşağısına ve yanlara doğru yönlendirerek kameranın açısını düzenleyebilirsiniz.
Item İtem kullanımı/ item donatımı Hazırda olan bir itemi kullanır.
Giyilebilir ise, giydirilir.
Ayrıca kullanılan itemleri değiştirebilirsiniz.
İtem çıkarılması/ atılması Kullanılan bir itemi bırakır.
Giyilebilir ise, çıkarır.
Boş yeriniz yoksa uyarı mesajı belirecektir.
Farenin sağ tuşunu tıklama kullanımı
Kategori Aksiyon Kullanım
Item Açıklama Bilgisi Fareyi itemin üst tarafında tutarsanız, item bilgisi ekrana gelecektir.
Saldırı Yetenekleri Açıklama Bilgisi Fareyi “Saldırı yeteneği Kitabı”nın üst tarafında tutarsanız, yeteneklerin şekilleri ekrana gelecektir.
Pasif Yetenekler Açıklama Bilgisi Fareyi “Pasif yetenek Kitabı”nın üst tarafında tutarsanız, yeteneklerin tanımları ekrana gelecektir.
Form Açıklama Bilgisi Fareyi şekil ikonunun üst tarafında tutarsanız, ikonun tanımı ekrana gelecektir​
 
takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri
Üst