Hata Mesajı : E1241 - e1246

NewCS

Kayıtlı Üye
Oyunu çalıştırdığımda "E1246: 3D driver failure" hata mesajını alıyorum.
Bu hata mesajları, bilgisayarınızda SüperCan'ı çalıştıracak DirectX 9.0c uyumlu bir ekran kartı bulunmadığı zaman ortaya çıkar. Bu durumun oluşmasının sebebi ise şunlar olabilir:
  • Ekran kartınızın sürücülerinin kurulu olmaması : Ekran kartınızın sürücüleriniz kurulu olmadığı zaman bu hatayla karşılaşırsınız. Çözüm olarak size önerimiz, bilgisayarınızla / ekran kartınızla gelen kurulum CD'lerini kullanarak ekran kartı sürücülerinizi yüklemenizdir. Alternatif olarak eğer ekran kartınızın marka ve modelini biliyorsanız, en güncel sürücülerinize buradan da ulaşabilirsiniz.
  • Bilgisayarızdaki DirectX kütüphanesinin zarar görmüş olması : İşletim sisteminizdeki DirectX kütüphanesinin zarar görmesi bu hataya sebep olur. Çözüm olarak size önerimiz, buradan ulaşacağınız linki kullanarak en güncel Microsoft DirectX'i indirerek bilgisayarınıza kurmak olacaktır.
  • Ekran kartınızın takılırken bilgisayarınızın yuvasına tam oturmamış olması : Ekran kartınızın yeniden takılması için teknik bir elemandan destek almanızı öneririz.
  • Ekran kartınızın DirectX 9.0c'yi desteklememesi : Özellikle 2003 yılından önce üretilen eski model ekran kartları DirectX 9.0c uyumlu olmayabiliyorlar. Size yeni bir ekran kartı almanızı öneririz.
 
takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
Geri
Üst