harakiri 'den : işte En Sevdiğim Albümü ...

harakiri

Kayıtlı Üye
Bu başlıkta kısacık grup tanıtımlarının yanında diskografilerini vererekten en
sevdiğim albümü ve nedenini yazmaya çalışacağım. Yeni gruplar tanımak ve
tanıtmak, tanıdığımız gruplara yeniden bir bakış atmak için iyi bir fırsat olabilir.

Başlıyayım...

in_flames_double_logo.jpg

507850624_216bfa5519.jpg

Evet grubumuz In Flames ve en sevdiğim albümü The Jester Race..

Peki neden.. Zamanında kaseti vardı bu albümün bende. Ve kasetten dinlemek önemlidir albümü;
şarkıdan sıkılıp diğer şarkıya geçecekseniz eğer ileri sarmak gibi bir zahmete gireceksiniz.. Baktınız
albüm kötüye gidiyor o zahmete bile girmez kaseti ters çevirir albümün sonlarına gelirsiniz hemen =)
Ama bu albüm kasette dinlenmesi en zevkli albümlerdendir. Tam bir konsept havası, bitip tükenmiycek
gibi devam eden melodileri sanki tek bir şarkı dinliyormuşsunuz gibi hissedersiniz.
Melodik Death Metal ile tanışma hediyesi niteliğindeydi benim için...

::: şimdi çıkmalıyım... mümkün olursa editeyip yazıyı tamamlayacağım.. ::

Diskografi:

1994 Lunar Strain
1994 Subterranean -EP-
1995 The Jester Race
1997 Black Ash Inheritance -EP-
1997 Whoracle
1999 Colony
2000 Clayman
2001 The Tokyo Showdown -Live-
2002 Reroute to Remain
2004 Soundtrack To Your Escape
2006 Come Clarity
2009 A Sense of Purpose

Alternatif Tercih:
Colony.jpg

---> harakiri 'den : işte En Sevdiğim Albümü ...

ın flames sewmem...ama ynede saol...

senle merveye de sormak gerek neden gezginler diye =DD ve biliyorum birazdan bir admin sohbete gidin diyecek.

Editletecem mesajlarınızı zaten xD Neyse ne diyorduk; Black Sabbath. ^_^

sabbathlogok.jpg

2295510964135db3470c.jpg

Çok klişe bir tanım ama burada tam anlamını bulacak =) Black Sabbath tam manasıyla heavy metalin
babası konumundadır. Paranoid albümü ise bir çok metal türünün anasıdır diyebiliriz. -ben diyebiliyorum şahsen-

Ne yalan söyliyim Black Sabbath ile Iron Man şarkısı ve Garaj inc. deki Sabbra Cadabra
coverı ile tanışmış olmalıyım. Hangisi hangisinden daha önce emin değilim.

Logodan da gördüğümüz üzere 70lerden 2009a -yani günümüze- Black Sabbath varlığını sürdüren bir grup.
Bu yıla kadar bir çok efsanevi ismi bünyesinde barındırmış. Listeyi eklesek baya yer tutar heralde. Kabaca
bir tahminle 25 kişi gelip geçmiştir gruptan xD En sonunda da ana kadroya dönüş olmuştu sanıyorum.
En son yeni 3 parça da 2007de çıkan toplamada yer almıştı.

Gelelim albümümüze. Neden Paranoid. Çünki grubun 70 yılında patlama yapmasını, genel listelerde
dahi zirveye çıkmasını sağlayan sonraki nesiller üzerinde büyük etkiler bırakmasını sağlayan albümdür.
Ve defalarca farklı gruplar tarafından coverlanan hit şarkılar içermektedir. Benim de favori parçalarımdan barındırmaktadır ayrıca (=
Bi kapağını pek sevemedim gitti .D

Kapağın hikayesi de şöyle ki grup WB şirketine grup kayıtları yolladığında albüm ismi War Pigs olarak belirlemiş.
Ama şirket bunun tepki çekebileceği için Paranoid ismini uygun görmüş ve albüm o isimle çıkmış. Ah bu ticari
yaklaşımlar yok mu. Albümün ismi değişmiş ama kapak aynen kalmış. Kapaktaki elemanda kılıcı ve zırhıyla bir savaş
domuzunu temsil ediyor. =) Bu arada CD kapağı yerine orjinal Plak kapağının resmini koymayı uygun buldum. h,ehe..

Şu ana kadar Paranoid albümü onlarca kez basılmış toplamda 5milyona varan bi satış rakkamına ulaşmış olması gerekir.

Öyle ki Black Sabbath 70te iki albüm çıkarmıştır henüz ve Paranoid.den sonra salgın başlar. İki albümde
toplasanız 14 parça olmasına rağmen 1971 yılında hemen Japonya'da Best of Black Sabbath albümü yayınlanmış. xD

bestofbs.jpg

Herneyse sonuç olarak Paranoid sadece hard rock dünyasında değil müzik piyasasında sarsıcı sonuçlar
doğuracak etkiler yaratmış, hemen hemen her 'gelmiş geçmiş en iyi albümler' listelerinde yerini alan efsanevi
bir albümdür. Tek tek şarkılardan bahsedecektim ama yeter bu kadar pek uzadı mevzu. Tamam işte güzel albüm xD

tribalolay.png

Diskografi:

1970 Black Sabbath
1970 Paranoid
1971 Master of Reality
1972 Black Sabbath Vol. 4
1973 Sabbath Bloody Sabbath
1975 Sabotage
1976 Technical Ecstasy
1978 Never Say Die!
1980 Heaven and Hell
1981 Mob Rules
1983 Born Again
1986 Seventh Star
1987 The Eternal Idol
1989 Headless Cross
1990 Tyr
1992 Dehumanizer
1994 Cross Purposes
1995 Forbidden

Alternatif tercihler:
Black+Sabbath_Sabbath+Bloody+Sabbath_8013252410123.jpg
1179055942_vol4.jpg

teşekkürler raşa.. memnun oldum memnuniyetine ^_^

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
Geri