Günlük işlem yapanlar için hisse senedi alım-satımı yapacakları en uygun anlar

Salvo

Kayıtlı Üye
1.Açılıştan sonra alış: Diyelim ki hisse senedi, piyasanın açılışında %5 yükseldi ve bununla bağlantılı olan ve basın-yayın organlarında yayınlanan herhangi bir haber de yok. O zaman:

Hisse senedinin fiyatı, bu işlemden yarım saat sonra düşecektir. Neden mi? Piyasa yapıcılar açılışta hisse senedinin fiyatını suni olarak yükseltmeye çalışıyordur. Bunun nedeni ise bu yatırımcıların bir gün önceden satın aldıkları fazla hisse senetlerini ellerinden çıkarıyor olmalarıdır. Ancak eğer hisse senedinin fiyatı otuz dakika sonra hala düşmemişse, o zaman günün geri kalanında da yükselme ihtimali vardır. Burada izlenecek taktik şudur: Açılıştan sonra o günkü en yüksek fiyatın 1/16 sı üzerinde alış ve o günün en düşük fiyatının 1/16 altında stop emri verin.

# 2. Açılıştan sonra satış: Burada yukarıdaki stratejinin tam tersinin uygulanması gerekir. Eğer hiç bir haber yokken hisse senedinin fiyatı düşüyorsa tedirdin müşterilerin satış emirleri bir gün önceki kapanıştan birikmiş olabilir. Bazen piyasa yapıcılar hisse senedini suni olarak düşük fiyatla açarlar ve bu şekilde panik satıcıları çekerler. Bu sayede portföylerine hisse senedi toplarlar. Çünkü kural olarak piyasa yapıcılar fiyat düşüşlerinde satın alıp artışlarda satarlar. 30 dakika sonra hisse senedi toparlanır ve normal fiyattan işlem görmeye başlar. Piyasa yapıcılar düşük fiyattan topladıkları malları satarak kar ederler. Ancak 30 dakika sonra hisse senedinin fiyatı hala düşük seviyelerde kalıyorsa, gün içinde fiyatın daha da fazla düşme ihtimali vardır. Buradaki taktik ise şudur: Hisse senedinin o günkü en düşük fiyatının 1/16 altından açığa satış ve o günün en yüksek fiyatının 1/16’sı üzerinde de stop emri vermektir.

# 3. Kar marjında oynamak: Bu son derece basitttir. Alışın 1/16’sı üzerinde al ve satışın 1/16’sı altında satış emri verin. Bu strateji çok hareketli olmayan hisse senetlerinde güzel işler. Eğer başarılı olursa her işlem de kar edersiniz. Kar marjını istediğiniz kadar küçültebilirsiniz. Buradaki sorun hiç bir zaman fiyatların belirlediğiniz sınırlara gelmemesidir. Piyasa yapıcılar hemen ne yapmaya çalıştığınızı farkedip sizi saf dışı bırakacak şekilde fiyatı ayarlayabilir. Günlük işlem yapanlar bu taktiği çok sık kullanırlar.

# 4. Sıkıştırma: Bu da başka basit bir taktiktir. Haber bantından geçen haberleri izleyin. Herkes bir hisse senedinin yükseleceğini bağırıp duruyorsa sürüye siz de katılın. Düşük bir kar marjına razı olun. Sonra da uçuruma yuvarlanmadan sürüden ayrılın.

# 5. Piyasayı bulanıklaştırma: Bu strateji de zayıfı alıp güçlüyü satmaktır. Yani, piyasaya göre fiyatı düşük olan hisse senedini alırsınız ve piyasanın yukarıya doğru trendini beklersiniz. Hisse senedi açılışın üstünde işlem görene kadar satın almaya devam edersiniz. Bunun sebebi hisse senedini önceden almış olanlar kayıpları engellemek için satacaklar ve böylece kısa vadede fiyatı aşağıya çekeceklerdir.

# 6. Son saatte işlem yapın: Hisse senetleri son işlem saatinde en yüksek fiyatlarından aşağıya doğru gevşerler. Neden? Çünkü günlük işlem yapanlar ve piyasa yapıcılar pozisyonlarından çıkıp kar satışları yapmak isterler. Fiyat düşüşü bu sebeple son işlem saatinde meydana gelir. Bu aşağıya doğru hareket bazen güzel açığa satış avantajları yaratabilir.
 
takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri
Üst