Grup Yorum'un solisti listeye kızıp CHP'den istifa etti

nones

Bayan Üye
CHP'den milletvekili aday adayı olan Grup Yorum'un efsanevi solisti Hilmi Yarayıcı, hazırlanan listeye tepki göstererek istifa etti.

CHP'nin aday listesinin Yüksek Seçim Kurulu'na sunulmasının ardından partiye yönelik tepkiler devam ediyor. CHP'den milletvekili aday adayı olan Grup Yorum'un efsanevi solisti Hilmi Yarayıcı, partiden istifa ettiğini açıkladı. CHP Genel Merkezi önünde bir açıklama yapan Yarayıcı, "Adı sıkça dillendirilse de, inanmak istemediğim bir kadro, bir aday adayı söz konusuydu. Bugün netleştiği için derinden yaralandığımı söyleyebilirim. Bir kaç isim var, Mehmet Haberal ve Sinan Aygün'ler gibi. Onlarla aynı çatı içerisinde olmak ve doğru mücadeleyi yürütmek, bana çok sağlıklı ve demokratik gelmedi." dedi.

CHP'ye yönelik bir operasyon yapıldığını düşündüğünü aktaran Yarayıcı, şöyle devam etti: "Soldan kamuoyuna mal olmuş, onların sesi, soluğu, rengi olan ve soldan yana yüreği açan insanları hep dışladılar. Hep de bunun uzağında tutmak için hiç seçilmeyecek yerlere koydular. Bundan dolayı, ben kendi adıma CHP'den istifa ediyorum. Milletvekilliği adaylığından çekiliyorum."

(CİHAN)

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
vozol
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri