Gökyüzüne baktığımızda neden gezegenleri göremeyiz?

-Ediz1912-

Türkiye'nin üç büyükleri; Mustafa,Kemal,ATATÜRK!
Webmaster
Merkür, venüs, mars, satürn ve jüpiter gezegenleri dünyadan çıplak gözle görülebilir. Fakat uzak oldukları için genelde herkes bunları yıldız sanar. Tıpkı ay gibi bunlar da güneşin onları aydınlatıyor olmasından dolayı göze görünür.
Yanıp sönüyorsa yıldız, sabit bir ışığı varsa büyük ihtimal gezegendir.
uzu8kfnf2kco7yp7ztyccg-jpg.408363

evet yukarda yazildigi gibi her sey aynidir bir zamanlar bende ingilizce olarak arastirmistim,parildayan ve isik sacanlar icin star,sabit olanlar icinde planet deniliyordu,ogrenmek ve ilim dalinda merakli olmak cok guzel bir seydir,bizim gunes sistemindeki bir gezegenin gunesin etrafinda bir tur atmasi bizim yilimizla tam 30 sene suruyormus,orda yasamis olsaydik acaba gunler aylar ve saatler icin nasil bir hesaplama yontemi olurdu diye dusunmustum.

evet yukarda yazildigi gibi her sey aynidir bir zamanlar bende ingilizce olarak arastirmistim,parildayan ve isik sacanlar icin star,sabit olanlar icinde planet deniliyordu,ogrenmek ve ilim dalinda merakli olmak cok guzel bir seydir,bizim gunes sistemindeki bir gezegenin gunesin etrafinda bir tur atmasi bizim yilimizla tam 30 sene suruyormus,orda yasamis olsaydik acaba gunler aylar ve saatler icin nasil bir hesaplama yontemi olurdu diye dusunmustum.

Meslek icabı olarak mı araştırdın Altan dayı, Yoksa merak uyandırdığı için mi?

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri