Friedrich Wilhelm Nietzsche Sözleri ve Kitap Alıntıları

Earl Freyja

Bayan Üye
Friedrich Wilhelm Nietzsche Sözleri ve Kitap Alıntıları
2016 kitap sözleri, kitap alıntıları, friedrich, wilhelm, nietzsche, sözleri, kitap, alıntısı, sözler, güzel sözler, kitap sözleri, en yeni kitap sözleri, en güzel kitap alıntıları, 2016 kitap alıntıları, forum sitesi, duslerforum, en yeni forum siteleri, kitaplardan alıntılar, kitaplardan sözler, nietzsche kimdir, ateist, ateistlik nedir, böyle buyurdu zerdüşt, kitap özeti, kitap tanıtımı,

---> Friedrich Wilhelm Nietzsche Sözleri ve Kitap Alıntıları

Dağlarda en kısa yol, doruktan doruğadır; ama uzun bacakların olmalı bunun için.
Friedrich Wilhelm Nietzsche - Böyle Buyurdu Zerdüşt

Kimine göre yalnızlık, hasta kişinin kaçışıdır; kimine göre de, hasta kişilerden kaçıştır.

Friedrich Wilhelm Nietzsche - Ecce Homo - Kişi Nasıl Kendisi Olur

Gerçekten ,yolum ruhun içinden,yüz beşikten ve yüz doğum sancısından geçti.Çok ayrılıklar geçirdim.Ben kalp burkan son saatleri tanırım.

Hayvan olmak için masum olmak gerekir.

Nasıl katlanırdım insan olmaya, aynı zamanda ozan, bilici, rastlantının kurtarıcısı olmasaydı insan?
Friedrich Wilhelm Nietzsche - Ecce Homo

Yok olmaya götüren bir yoldur burada nosce te ipsum*; oysa kendini unutmak, yanlış anlamak, küçültmek, daraltmak, orta değerde yapmak sağduyunun ta kendisidir. İyilikseverlik, başkası için yaşama ve benzerleri, en sert bencilliğin sürdürülmesinde koruyucu önlem olabilirler, işte budur kendi kurallarıma, kanışlarıma karşı o ''çıkar gözetmeyen'' dürtülerden yana olduğum ayrık durum: Bencilliğin, kendini sıkıya koymanın hizmetindedirler burada.

* Kendini tanı.

''Kendi çıkarını gözetmemek'' - bu sadece ahlaksal bir incir yaprağıdır, tamamen farklı, fizyolojik bir gerçekliğin örtüldüğü: ''Kendi çıkarımı nasıl gözeteceğimi bilemiyorum''... İçgüdülerin dağılması!
Friedrich Wilhelm Nietzsche - Putların Alacakaranlığı

Böyle olmasını istiyorum erkeğin ve kadının: biri savaşmaya düşkün, diğeri doğurmaya yetkin, ama ikisi de dans edebilmeli kafasıyla ve bacaklarıyla. Kayıp gözüyle bakmalıyız, bir kez bile dans etmeden geçen güne! Yanlış kabul etmeliyiz, bir kahkaha içermeyen her türlü hakikati!
Friedrich Wilhelm Nietzsche - Böyle Dedi Zerdüşt

Bana bugüne dek o Avrupalı, Amerikalı "libres penseurs"(9) ulusundan daha uzak, daha yabancı olan hiçbir şey bilmiyorum. O "çağdaş ülküler"e inanan, uslanmaz kuş beyinlilerle, soytarılarla aramdaki uçurum, düşmanlarıyla aramda olandan daha derindir. Onlar da bir yol tutturmuş, insanlığı kendilerine göre "düzeltmek" isterler; benim kim olduğumu, ne i s t e d i ğ i m i bir bilseler, amansız bir savaş açarlardı bana karşı, -topu da "ülkü"ye inanır daha... İlk t ö r e s i z c i 'yim ben...

(9) Özgür düşünür.

Çünkü ancak yeterince erkek olan kurtaracaktır - kadındaki dişiyi.

Belki de Stendhal'ı kıskanıyorumdur? Tam benim yapacağım en güzel tanrısız nüktesini aldı elimden: "Tanrının tek özrü, var olmayışıdır"... Ben de bir yerde şöyle demiştim: "Bügüne dek varlığa karşı en büyük itiraz neydi? T a n r ı . . .

Her zaman istediğinizi yapın ama önce isteyebilen biri olun.

Delilik uğruna bilgelik karıştırılmıştır her şeye!

Ey ışıl ışıl gök, gelip geçen bulutlarla seni lekelenmiş görmektense gökyüzü olmayan bir uçurumda oturmayı tercih ederim.

Kendimi senin yüksekliğine çıkarmak-budur benim derinliğim! Senin temizliğine gizlemek kendimi- budur benim masumiyetim!

Ey yaşamımın öğleden sonrası! Ey akşam öncesi mutluluk! Ey yüksek denizlerin limanı! Ey bilinmeyendeki barış! Nasıl da kuşkulanırım hepinizden!

Aslında yalnızca çocuğunu ve eserini sever insan; ve eğer insan büyük sevgiyi kendisine duyarsa o sevgi gebeliğin belirtisidir

Kendinden öteye bakmayı öğrenmek gereklidir çok şey görmek için

Yükseklik değil; uçurumdur korkunç olan.

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri