forum prensesi uygulamasına karşıyım

mr.monk

Kayıtlı Üye
ben bu uygulamaya kökten karşıyım, çünkü bir kız-erkek ayrımı yapıyor. tamam pozitif anlamda hoş bir ayrım belki, belki de hatun kişilere bir jest ama ben yine de ayrımcılığın her türlüsüne karşıyım.

karşı olmamın elbetteki sağlam delillere dayanan argümanları var.

bunlardan en önemlisi türk ve müslüman kültüründe prenses diye bir olgunun, payenin ve makamın olmamasıdır. bu tamamen avrupa monarşisine has bir durumdur. bizim kültürümüzde sultan, kadın efendi, hanımefendi, valide sultan gibi terimler kullanılmıştır.

bu uygulamaya karşı olmamın bir diğer nedeni de kızların egolarının şişirilmesi yönünde gayret edilirken erkeklere amele, acıların çocuğu, inşaat işçisi muamelesi yapılmasıdır.
kara kara harflerle "forum üyesi" yazması açıkçası beni rencide ediyor, insan içine çıkamaz haldeyim.
Tamam hadi prens yazamıyorsun, bari kont, dük, şövalye de mi yazamıyorsunuz len? Ben de asilim ben de soyluyum ben de Nişantaşı çocuğuyum.

Hee bu arada adı döne, menşure, şakire olup da burda prenses havası basan kızlara da bir iki kelam etmek istiyorum.

havan kime senin bacım?

döne diye prenses olur mu ya hu? el insaf.

O değil de foruma geldiğim ilk günlerde forum prensesi diye reverans ile karşılayıp gayet düzgün bir türkçe ile selamladığım hatun kişisi kırşehir'in yerköy kazasından çıktıktan sonra benim forumdan beklentilerim oldukça düştü.

---> forum prensesi uygulamasına karşıyım

O değil de foruma geldiğim ilk günlerde forum prensesi diye reverans ile karşılayıp gayet düzgün bir türkçe ile selamladığım hatun kişisi kırşehir'in yerköy kazasından çıktıktan sonra benim forumdan beklentilerim oldukça düştü.

Buda Sizin İnsan Ayrımcılığı Yaptığınızı Gösterir.

Yazımın bir kısmını alıntı yapan arkadaşa ithafen çok ciddi iki üç cümle söylemek istiyorum.

Komik olan şey bir hatunun Kırşehirli olması veya liverpoollu olması değil, komik olan bir kızın kendini sultanlar gibi hissetmek dururken prensesler gibi hayal etmesidir.

İnanın bana bir ingiliz kızı kendini bir sultan olarak hayal etse bütün İngiltere onla alay eder, bizse tahammül ediyoruz. :)

Sakin ol sakin ol sinirlerine hakim ol :d

ays.

Moderatör tarafında düzenlendi:

normal üyeyle prenses arasında hiçbir fark yok karşı oluncak bişi yok bnce ..

e erkeklerde prens olsunlar renkleride siyah olsun hahaha

Erkek çalışıp kazanıyor mertebesini

Benim gibi hazıra konmuyor :pp ki normal üyeden farkımız yokmuş :M

Son düzenleme:

İroniden anlamayan bir nesle aşina olmak mecburiyetinde hissediyorum artık kendimi.

Bir forum moderatörü gelir konuyu kitler, forum admini de beni forum kurucusuna pas eder. Gelince cevap verecekmiş?

Ne cevap verecek?

Benim gerçekten böyle bir isteğim olsa zaten konuyu burda açmaz gider öneri ve düşünceler bölümünde açardım.
Yazdığım yazıların altına bundan sonra "ironi yapıyorum" notu düşeceğim.
O değil de diesel de gelir bu konuya ciddi ciddi cevap yazıp neden forumda bayanlara prenses dendiği yönünde açıklama yaparsa ben kendimi intihar ederim. :)

e sen açtın konuyu bu şekil....bence prens olun siz

Arkadaşım böyle gelmiş böyle gidiyor desem cevap üstüne cevap olacak.

E nezaketten desem yine aynı.

Kural böyle desem yine aynı.

Yani kısaca benım verdıgım hiç bi cevap sizi tatmin etmeyecek.

Diesele yönlendirdim çünkü benden daha tecrübeli.

Ne yaptıgını,yapacagını bilir.

Umarım anlamışsınızdır.

Arkadaşım böyle gelmiş böyle gidiyor desem cevap üstüne cevap olacak.

E nezaketten desem yine aynı.

Kural böyle desem yine aynı.

Yani kısaca benım verdıgım hiç bi cevap sizi tatmin etmeyecek.

Diesele yönlendirdim öünkü benden daha tecrübeli.

Ne yaptıgını,yapacagını bilir.

Umarım anlamışsınızdır.

Bu kadar mekanik ve robot gibi düşünmeniz beni hayrete düşürüyor ya hu.
Buraya bir konu açtım, bir durum değerlendirmesi yaptım. Hadi gelin bunu değiştirelim diye bir öneri getircek olsam bunu forumun neresinde açacağımı zaten biliyorum.
geyik bölümünde açtım çünkü var olan durumun geyiğini yapıyorum.:)
not mu düşmeliyim yazıma ben burada geyik çeviriyorum ironi yapıyorum diye?

Bu kadar saçma bir konuya bu kadar ehemmiyet verileceğini ve üzerine tartışılacağını tahmin etmedim.

En iyisi ben de bi yerlerden kopyalayıp gelip foruma yapıştırayım da sizleri birşeyi okuyup yanlış anlama külfetinden kurtarayım. :)

Ben sizi anlıyorum ama mr.monk yazınızda bayan üyelere hakaret var..

İsimlerinden kendilerini prenses olarak hayal etmelerine kadar..

uuuuuff adminlerin işi çok zor allah yardımcınız olsun

Ben sizi anlıyorum ama mr.monk yazınızda bayan üyelere hakaret var..

İsimlerinden kendilerini prenses olarak hayal etmelerine kadar..

:)))

her türk kızı kendini prenses olarak hissetmekte özgürdür, ama birisi onlara çıkıp da prenses değilsin derse niye hakaret olsun ya hu? :)

ben daha bugüne kadar mahkemeye gidip de bu adam bana prenses muamelesi yapmıyor, hakaret ediyor diyen bir kadın görmedim.

isimlere gelince o bir hakaret değil ki, sadece tezatı göstermek adına bir iğneleme diyelim.

aslı hakaret bambaşka bir şey. kaldı ki burada 3. şahıs da yok, ortaya bir yazı. kimsenin yazıyı üzerine alınmasına gerek yok yani. :)

Arkadaşım anladım ben seni ama geyikle hiç bir alaka göremedim ben.
Bu yüzden ön yargılı davranmış olabilirim.

:eek:

İyi forumlar..

Arkadaşım konunun geyik bölümünde açılması zaten bu yazının ironi olduğunu anlatmaya yeter.

İlla yazımda kocaman kocaman gülen surat mı yapmam lazım geyik olduğunu belirtmek için?

Benim forumdaki prenses rütbesi ile bir sorunum yok, olsa zaten öneri bölümünde açardım konuyu.

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri