Fondöten ve kapatıcı seçerken nelere dikkat etmeli

Purgatory

Forum Prenses
Bayan Üye
1305098_1.jpg

Kuru ciltlere yağ bazlı, yağlı ciltlere su bazlı ürünler kullanın
Fondöten ve göz altı kapatıcısı seçerken cildin yapısının göz önünde bulundurulması gerektiğini söyleyen Makyaj ve Kostüm Uzmanı Umay Korgül Gelgör, "Eğer yağlı ve sivilceli bir cildimiz varsa yağ bazlı ürünler kullanmamalıyız. Bu yüzümüzdeki sivilcelerin daha çok çoğalmasına sebep olur. Çok çok iyi temizlenmesi gerekir, bu ürün kullanılırsa eğer. Çok yağlı ciltlerde biz cake make-up denilen ürünleri öneririz. Cake make-up'ta hiç yağ yoktur, su bazlıdır" dedi ve bu ürünlerin yağlı ciltleri bir süre sonra güzelleştirdiğini belirtti.

Kuru ciltlerde ise yağlı ürünler kullanılması gerektiğini belirten Gelgör şöyle devam etti: "Ama çok yağlı ürünlerden biz hep kaçınırız. Yarı yağlı olan likitler ve mat fondötenleri önerebilirim."

kadınvekadın​

Son düzenleme:
---> Fondöten ve kapatıcı seçerken nelere dikkat etmeli

Kullanmiyorum, heveslenmedim bile. Zararlı olduğunu biliyorum cildimi rahatsız etmek istemiyorum :)

---> Fondöten ve kapatıcı seçerken nelere dikkat etmeli

Kullanmiyorum, heveslenmedim bile. Zararlı olduğunu biliyorum cildimi rahatsız etmek istemiyorum :)

Kesinlikle ben ergenlik döneminde çok hevesleniyodum cildim kötü olmuştu :eek: şimdi uzak duruyorum. Sokaktaki kızları görüyorum Boya badana maşallah xD

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri