Fıstığın da yağını çıkardılar.

Gece_Mavisi

Kayıtlı Üye

Fıstığın da yağını çıkardılar

Ayçiçeği, mısır ve fındıktan sonra fıstığın da sıvı yağı üretildi. Konya merkezli Helvacızade şirketi, Türkiye'de ilk olarak ürettiği fıstık yağını marketlere dağıtmaya başladı.

Şirketin yönetim kurulu üyesi Kadir Büyükhelvacıgil, her yağda vücuda yararlı bütün yağ asidi çeşitlerinin bulunmadığını; ancak fıstık yağının, yararlı asitlerin tam***** yakınını ihtiva etmesi açısından çok değerli olduğunu söyledi. Helvacızade, üretim büyüklüğü açısından Türkiye'nin ilk 3 yağ fabrikası arasında yer alıyor. Halihazırda 14 çeşit yağ üreten şirketin ürün yelpazesi içinde zeytinyağı, ayçiçeği, mısır, soya ve kanola yağı da bulunuyor. Şubat ayı itibarıyla Türkiye'de ilk defa fıstık yağı üretmeye başlayan Konyalı şirketin yöneticilerinden Büyükhelvacıgil, "Türkiye'de fıstık yağı üreten ilk firma olmanın gururunu yaşıyoruz. Bu ürünün marketlere dağıtımına da başladık." dedi. Büyükhelvacıgil, yağ tüketimindeki en önemli amacın vücuda yararlı yağ asitlerini almak olduğunu belirterek, "Her yağda vücuda yararlı bütün yağ asidi çeşitleri bulunmaz. Ancak fıstık yağı, yararlı asitlerin tam***** yakınını ihtiva etmesi açısından çok değerlidir." dedi. İyi rafine edilmiş fıstık yağının zeytinyağına çok benzediğini aktarırken de, "Değerli bir yağ olduğu için yemek piştikten sonra üzerine dökülerek ya da salatalarda kullanılması daha uygun olacaktır." bilgisini verdi.

fıstığın yagı zaten çıkarılıodu :D gerçi ben gaziantepli olduum için biliom heralde ne de olsa fıstık diyarı hahaha

saol...

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
vozol 12000
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri