fettullah gülen üzerine bazi arastirmalar

---> fettullah gülen üzerine bazi arastirmalar

orasi oyle yaaa valla isterse Kemal dervis Piskopat Aliyeye versin kabublumdur..ama baksana nediyor ya

dogmasi kabahat.
ALLAHIM SEN AFFEDDDDDDDDDDDDDDDDDd

Diyebilir

Herkezin Günahıda Sevabıda Kendine.

Senden , benden Sorulmayacak

Sorulacaksa eğer.

aynen oyle..dogru diyon..

bize tek dua etmek duser...

bu dunyanin sahibide olsan obur dunyada Bir hicsin..ALLAH herseyin hesabini soracak imansiz dinsizden.zalimdenn..

xD

Değmez

Çünki Buğrayı Tanırım Oldum Olası RTE Sevmez

Sevmesede Olur

Ya Kemal Yada Bahçeli

ikisinden biri oy veriyor sonuç itibariyle

kendimizi gereksiz yere yırtmaya değmez

anlatabildimmi xD

RTE demişsin ya sevesim geldi çok güzel olmuş :Ç

orasi oyle yaaa valla isterse Kemal dervis Piskopat Aliyeye versin kabublumdur..ama baksana nediyor ya

dogmasi kabahat.
ALLAHIM SEN AFFEDDDDDDDDDDDDDDDDDd

Türkçe konuş xD

Neyse günahını almayalım bu güzel günde ..

oda veriyodu sankiiiiiiiiiiiii

herkes kendi gunahina baksinnnn

bune ya,..,toplum olarak mukemmleiz yaaaaaaaaaaaaa

aynen oyle..dogru diyon..

bize tek dua etmek duser...

bu dunyanin sahibide olsan obur dunyada Bir hicsin..ALLAH herseyin hesabini soracak imansiz dinsizden.zalimdenn..

Aynen öyle dogru diyorsun

Sana tek susmak düşer. Bu dünya da bir hiçsin. Allah karşına imansız dinsiz zalim birini çıkarmasın :)

hayir konusmicam..bundan sonra JAPONCA. :M

JAPONCA dan öncesi daha dogru karar xD

İhtiyacıda olduğunu düşünmüyorum bu konuda. xD

Öyle. %60'ın sevgisi yeter

sagol bugra...anlayis tarzina hayran kaldim
merak etme herkes bir hic

sen nekadar direk bana soylesende o lafi.

AMin cumlemize.

sizi size birakiyorum

nekadar yirtinsakda bagirsakda bos..

Kötü bişey demedik ki sadece bu güzel günde konuşmayalım dedik kimseyi kırmaya değmez :)

Hem başkalarının görüşlerine de saygılı olmalısın :) İyi konular ..

AKP’deki Fethullahçılar kim?
Ad veremem. AKP’de üç kanat var. Bunlardan biri Gül’cü kanat. Bunlar cemaate en yakın kesimdir. Gül’den kişi olarak bahsetmiyorum. Gül’ün siyaset yapış tarzına yakın kesim bu cemaate daha yakındır. Erdoğan ekibi ayrıdır, partideki daha milliyetçi kesim cemaatle en uzak mesafede duranlardır.

»Saadet’i desteklemezler mi hiç?
Saadet’ten hiç hazzetmezler. Saadetçiler de onlardan hazzetmez. Genel olarak Saadet çevresi onlara yakın değil. İktidara yürümenin taktikleri açısından Erbakan ile zıt görüştedirler. İktidar sürecinde ve iktidarı ele geçirme sürecinde taktiksel açıdan ayrılıyorlar. İkinci neden de Milli Görüş, Nakşi ağırlıklıdır. Gülen ise Nur kökenlidir. Erbakan’ı kişisel olarak da sevmezler, hoşlanmazlar. Erbakan ona, o da Erbakan’a hiç teveccüh göstermedi.

»Nurcular mı hâlâ?
Bana kalırsa artık pek de Nurcu sayılmazlar. Nur hareketinin özelliklerini pek taşımıyorlar. Bunlar oldukça modernist bir hareket. Nur’da da bu vardı ama bunlar ziyadesiyle pozitivist ve modernist bir hareket haline geldi. Okullarından tutun dini yorum şekillerine kadar… Ben artık klasik anlamda Nurcu olmadıkları kanısındayım. Hâlâ daha Said-i Nursi’yi okurlar, oraya referans verirler ama sosyolojik açıdan Nurculuktan farklılaşmışlar.

»Kapitalizmle uyumlu şeriatı nasıl kuracaklar? Kemalistlerin dediği gibi kollar bacaklar kesilecek mi?
Bunlar klasik Kemalistlerin biçimsel tasvirleri. Bu cemaatin hedefinde iktidar var. Kendileri iktidarda değil ama fikirleri iktidarda zaten. Önemli olan iktidarı kuşatmaları zaten. Satır aralarına baktığınız zaman, yakınlarını dinlediğiniz zaman, önlerine bir dört-beş yıl koymuşlar ve bu süre içerisinde süreci tamamlayacaklar. Bu iktidarı alma süreçleri nasıl olur onu bilemiyoruz. Ama iktidara geldiklerinde kol bacak kesmeyecekler. Küreselleşmeyle İslam’ı bağdaştırıp dini motifli bir devlet kuracaklar. Ama zamanla muhaliflerini tasfiye edecekler. Fiziki olarak olmasa da derdest edecekler. Şiddet başlayacak. Bu, Gülenciler kötü olduğu için değildir. İktidarın yasası bu olduğu için şiddet işleyecek. Öte yandan Fethullah hareketinin demokrat olmadığı ve çok tahakkümcü olduğunu görebilirisiniz. Tüm yayın organlarına bakınız, bir taraftan demokratça görünen vitrin işleri yapılırken diğer tarafta tüm cemaate yakın medya en ufak bir eleştiride son derece gaddar, adil olmayan tavırlar gösterir. Önce karalama sonra tecrit, sonra da insanların ölümünü bile isteyecek tavırlar gösterebiliyorlar. Gündelik yaşamda analarını babalarını bile reddettiklerini görüyorsunuz. Böyle yüzlerce insan var. Buradan bir hoşgörü çıkar mı?

»Demokrat kesimlere ya da laik yaşam tarzını benimseyenlere nasıl davranacaklar? Baskı olacak mı sizce?
Evet, bunu kesinlikle söyleyebilirim. Sosyolojik olaylarda kesinlik olmasa da bu hareketin gelişimine baktığınızda bunu görebilirsiniz. Demokrasinin bize kazandırdığı, öğrettiği anlayışlara tümüyle aykırı davranacaklardır. Elbette başörtüsünü önce ikna ila dayatacaklar. Baktılar olmuyor çeşitli cazip güdülerle kendilerine çekmeye çalışacaklar, o da olmazsa tecrit ve aşağılama başlar. Ben bu hareketin gidişatında giderek şiddete eğilimli hareketler de görüyorum. Genel anlamda pasif bir harekettir ama özellikle son yıllardaki tartışmalarda bakıyoruz ki şiddete doğru bir eğilim var.

Kitapdan alıntılar. körü körüne birini sevmek doğru değil islam üzerine güzel yazıları olabilir. Zevkle okuyorda olabiliriz ama o kişinin her yönüyle sevmek için yeterli değildir bunlar. Araştırmak yitirilenin dediği gibi nankörlük hainlik vs. değil aksine körü körüne bilmeden sevmekten iyidir. Bir yerde karşı fikir varsa orada zihin çalışıyor demektir. Aksi hali beynin durduğu körü körüne inançtır. Geçmişte veba ile yıllarını harcayan yıllarca bu vatan için savaşan Türkan Saylan binlerce öğrenciyi okutan Türkan Saylan öldü mason oldu öldü imansız oldu öldü dinsiz oldu. Zaman gazesinin o günkü arşiv yazılarını okumanızı şiddetle tavsiye ederim ki zaman gazetesi en muhafazakar gazete olarak bilinir. Bizim dinimiz kimseyi dinsizlikle suçlamaz aksine yasak etmiştir. Din gizlidir demiştir. Fetullah gülene ve onun öğrencisine gelecek olursak dini gizli tutmadan insanların gözüne soka soka yapan .İnsanların imkansızlıklarından faydalanıp çıkarları için o insanları kullanan bir cemaate el uzatmış oluruz. Hizmullahı kimse unutmasın Hizmullahın içindeki isimler Türkan saylan değildi hani o dinsiz imansız dı ya din adına kimseleri katletmedi. Bugün 14 ünde çocuklar sakallı dedem yaşında adamlarda din adına evlendiriliyorlar bilmem kaçıncı karısı oluyor minicik çocuklar. Cemaat ilişkilerinede bakmak gerek. Sokakta beyaz elbiseli bir adam arkasında 7 kara çarşaflı genç orta yaşlı karısık yaşlarda hatun başları eğik yürümekte. Kocadan boşanmak yasak ölüm sebebi kocaya varmamak yasak ölüm sebebi. Fetullah gülen bu olaylar için kitaplarında kasetlerinde ne buyuruyor merak ederim. Recep Tayyip Erdoğan değil mi ki elhamdürüllah müslümanız deyip gavurun etmediğini eden bu vatana. Karış karış gavurlara peşgeh çeken. Yolsuzlukta sınır tanımayan Deniz feneri ile ışık tutacaz deyip Kendi denizlerinde boğulanlar kimler. Artık ampülden fenerden korkar olduk. Aman biz kendi karanlığımızda memnunuz sakın yakmayın o ışıkları der olduk.

Kul hakkını tek kızdıgın nokta olarak göstermen çok manidar..
Dünya'da kul hakkından daha önemli bir şey oldugunu göstersene sen bana?

Bu konudaki görüşüm ortayolu tam tutturamamış benim.

Diyalog'u savunurum. Fakat benim görüş olarak benimsediğim çerçevede olması şartıyla. diğer batıl dinlerden evlenmek benim Kur'an anlayışıma göre ters bir davranıştır. Diğer milletler ve batıl dinler arasında Dinimizi ve milletimizi temsil ediyor olmak, tebliğ ediyor olmak babında bir diyalog zaten Dinimizin emridir. Hatta Temsil tebliğden önce gelir.

Ordu ve Polis okullarına gelince. Şuan ki Ordu sisteminin ne denli leş zihniyetle dolu olduğunu pekâla hepimiz biliyoruz. İllimunati sisteminin parçası hepsi. Dinini bilen şahsiyetlerin Ordu'nun içerisinde oluşu yer yer yine "Peygamber Ocağı" Tabirini unutturmayacaktır. Zira bu siyonist, süryani ve ateist insanların Ordu'muzun başında bulunmasından ON kat daha hayırlıdır bizim için.

Öte yandan bir insanın Allah ve rasulünden bahsederken bu denli göz yaşı dökebilmesini mümkün görmüyorum(sahte birinin yani) İnsanların tüylerini diken diken eden muhteşem sohbetlerini dinlemişimdir.

Fethullah Gülen bey'i kötüleyen takımlara baktığımızda sürekli olarak Bu İlluminati ve Doğan grubunu görüyoruz. Zaten Türkiye ne zaman düz çıkacak olsa, ne zaman işimize yarar birileri iyi bir şeyler yapmış-yapacak olsa Hep irtica ve cumhuriyet elden gidiyor nidaları ile önümüzü kesmişlerdir. Bunu yapanlarsa Hep yeni Dünya düzeni hizmetçileri, İlluminati, Allah ve Peygamber düşmanları olmuştur. bu konuda epey ilgimi çekmiştir.

Kısa sürelide olsa Üniversite yıllarında içinde bulunmuş biri olarak anlatıldığı gibi olmadığını ve tamamen iftiralarla çürütülmeye çalışan fakat hiç bir iftiranın bu samimiyeti etkilemediği bir toplum olarak görüyorum...

Benim kanâatime göre zararsızdır. Daha olayın hiç içinde bulunmamış, görmemiş, kulaktan dolma bilgiler ile internetten beslenen arkadaşların haksızca eleştirmesinide ayrıca kınıyorum. Teşekkürler konu için.

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri