Fetih 1453 filmini beğendiniz mi?

Fetih 1453 filmini beğendiniz mi?

• evet süperdi

Oy: 6 30.0%
  • fena değil

Oy: 1 5.0%
  • hayır beğenmedim

Oy: 3 15.0%
  • henüz izlemedim

Oy: 10 50.0%

• Kullanılan toplam oy
    20
---> Fetih 1453 filmini beğendiniz mi?

Çalışmakdan vakitmi kalıyor 3 saatlık fılım :)

çok güzel bir film olmuş, efektler, çekim açıları, oyunculuklar harika
ellerine sağlık

Güzeldi ama eksiklikler vardı..Mesela karadan gemi yürütme kısmını tam olarak göstermediler..Top dökme kısmı da aynı şekilde..Ulubatlı Hasan'ın gayri meşru ilişkiye girmesi de hiç doğru değil bence..

Birde savaşa giderken marş falan çalınsaydı daha iyi olurdu..Bunlar dışında iyiydi..

Film güzel ama şöyle güzeldi;
Kafamıza yerleştirilen Osmanlı gibi değil..
Bütçesi iyi, kaliteli efektlere sahip yabancı bir savaş filmi gibi.
Bazı sahnelerde bazı filmleri çok anımsattı bana.

Yılmaz Özdil'in yorumunu da okumanızı öneririm:

Buradan <

Her ne kadar hollywood tarihi savaş filmlerinin standartları altında kalmış olsada, Türk sineması bakımında bir devrim niteliğindeydi. Çok beğendim.

Aman! Kesinlikle izmelesiniz !
Denecek kadar olmamasına rağmen güzel bir filmdi.

Güzeldi ama eksiklikler vardı..Mesela karadan gemi yürütme kısmını tam olarak göstermediler..Top dökme kısmı da aynı şekilde..Ulubatlı Hasan'ın gayri meşru ilişkiye girmesi de hiç doğru değil bence..

Birde savaşa giderken marş falan çalınsaydı daha iyi olurdu..Bunlar dışında iyiydi..

Katılıyorum.Ayrıca savaş sırasında ordunun maneviyatı daha güzel yansıtılabilirdi.

Yine de seyredilmeye değer bir film..

1453 Fetih .......................
Filmi ne kadar insanın izlediğinin yanı sıra ne kadar insanın hayal kırıklığına uğradığını da yazmalıyım! Merak ediyorum bu filmi çekenler (başta Faruk Aksoy olmak üzere) ellerine bir tarih kitabı alıp karıştırmışlar mı? Yok şu kadar bütçeyle çekilmiş bilmem ne! Hikayenin içi boş olduktan sonra ( Kahpe Bizans filminden hallice) dünya para akıtsanız ne olur. Filmde Fatih nevrotik, sinirli, çirkin! neredeyse itici biri olark gösteriliyor. Ayrıca sanki İstanbul sadece kas ve iman gücüyle alınmış gibi gösteriliyor. Fatih'in akıl dolu stratejileri, yaptığı çizimler, projeler hiç yok. Üstüne üstlük Fatih'in bizzat kendi projesi olan büyük topları filmde milliyeti belirtilmeyen ama Rum gibi gösterilen, aslen Macar olan dökümcü Urban tarafından (hatta onun kızı tarafından) üretildiği gösterileriliyor. Oysa azıcık tarih bilgisi olan herkes, kuşatmada kullanılan silah ve topların bizzat Fatih tarafından tasarlandığını billir! Urban sadece bir topu dökmüştür onu da önce ben böyle büyük bir topu dökemem diye itiraz ederek yapmış, Fatih topların dökümü sırasında bizzat ustalarla birlikte çalışmıştır. Ve bu filmdeki sadece bir anekdot! Filmin senaryosu baştan sona tarihe ters düşmektedir. Bu da bana bu filmin yapılma amacının farklı olduğunu düşündürdü. Bir çağı bitiren böyle önemli bir olayın, bu kadar kötü, eksik, yanlış anlatılması, bu olayı herkesin gözünde sıradanlaştırma çabasından başka birşey değildir! Akşemsettin konuşurken takma dişleri ağzından fırlayacak gibi duruyor, tükürükleri ağzının kenarına yapışmış! Rezalet! Filmde diğer birçok filmden aparılan sahnelerden hiç bahsetmiyorum bile! Yani bu bütçeyle yapılabilecek en kötü filmi yapmışsınız. Tarihle böyle dalga geçtğiniz için filmde emeği geçen herkesi esefle kınıyorum! Gerçi başyapıtı "Çılgın Dersane" olan bir yönetmenden ne bekliyordum ki!

Yani bence çok güzeldi.
Ve ayrıca bu kadar karıştırmamak gerek.
O zaman yaşananı bir filme nasıl aktarabilelibirizki. ?:S
Bence Hiçbir tarih filmi aynısı değil.
Ve eksikler olsada ilk defa bir tarih filmimiz oldu. Ben gurur duyuyorum.
Vee gayette güzeldi.
Zaten olay Fatih sultan mehmet değil İstanbulun fethiydi.
thumb_images.jpg

Sizce Bu filmledemi süper muhteşem hiç hata yok :)

Son düzenleme:

Fatih sultan mehmet'ten ziyade ulubatlı hasan ve era'yı izlesekte güzeldi..

izlemedim daha

bayigram takipçi satın al instagram beğeni satın al instagram takipçi satın al tiktok takipçi satın al Buy Followers
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri