Farklı mezhepten biriyle evlenirmisiniz?

Aşk Uğruna Farklı Mezhepten Biriyle Evlenirmisiniz?

• Evet..neden olmasın..

Oy: 15 51.7%
  • Hayır..asal..

Oy: 11 37.9%
  • Diğer;

Oy: 3 10.3%

• Kullanılan toplam oy
    29
---> Farklı mezhepten biriyle evlenirmisiniz?

Ehli sünnettten olduğu sürece mezhebi farketmez.

Mezheplerimiz arasında çok büyük farklılıklar varsa kafam karışır fakat aşıksam vazgeçmem.

Düsüncelerimiz bu yönde ap ayriysa tabiki kendimi derin duygulara bile kapdirmam olmicak biseye amin demem.....

Bilemiyorum açıkçası ama buralarda kötü bakıyorlar bu duruma..

Evet neden olmasın ki sonuçta fikirlerimiz uyuşuyorsa , saygı varsa hiç bir sorun çıkmaz diye düşünüyorum. Yani buradaki en önemli olan şey SAYGI bence ;)

Ne kadar seversen sev mezhep farklılığı olunca ister istemez sorunlar çıkar bence.Evleneceğimi pek sanmıyorum.

hangi çağda yaşıyoruz mezhep ayrımı hiç bi zaman yapmam sormamda

erkek için bi sorun teşkil etmez. ama kız için önemlidir bu olay. farklı yetişmişse ailede başka bi ortama ayak duydurması zor olur.

her ne kadar geri kafalılık gibi dursada aynı pencereden bakmıyorsanız olaylara o evlilik uzun soluklu olmaz. ve benim evleneceğim kişi sonsuza kadar eşim olmalı.

şahsen istemem zaten sevdiğim kişiyle mezhebim aynı.

hangi çağda yaşıyoruz mezhep ayrımı hiç bi zaman yapmam sormamda

Çağla ne alakası var Anıl.
Mesela şimdi senin evlendiğin kişi oruç tutmuyo,namaz kılmıyo ama sen bunların hepsini yapıyosun.
O orucu hep birlikte tutmak var bide tek başına tutmak var.
Ki zamanlada bu yüzden bence kavgalar olur ve evlilik fazla sürmez

Çağla ne alakası var Anıl.
Mesela şimdi senin evlendiğin kişi oruç tutmuyo,namaz kılmıyo ama sen bunların hepsini yapıyosun.
O orucu hep birlikte tutmak var bide tek başına tutmak var.
Ki zamanlada bu yüzden bence kavgalar olur ve evlilik fazla sürmez

mezhep demek oruç ve namazmı demek sadece ?

benım çok alevi arkadaşım var hepside gerektiginde namazını da kılıyo gerektiginde orucunuda tutuyo

ibadetinide yerine getirio

sen mezhepi sadece namaz ve oruçtan ibaret görüyosan ve bu yüzden ayrımcılık yapıyosan bu senın cağa dışı kaldıgını gösterir.

Ayırım Yaparım .

Örn : Alevi oLSa Asla Evlenmem .

Mezhepler peki neye göre ayrılmıştır? Evet ibadet olarak görüyorum ama çağ dışı olduğunu hiç sanmıyorum.
Bütün hepsinde ibadet farklılıkları var.
Mesela bir mezhepte namaz kılarken kadınların ayakları görünmicek diyosa diğerinde görülebilir bu tür farklılıklar var.
Alevi benmde çok tanıdığım var ama hiçbiri oruç tutup,namaz kılmıyor.Tabi bütün alevi meshepi böyle olck die bi kural yok kişiden kişiyede değişir.
Evet arkdaşların olabilir ama eş çok farklı bişey.
Neyse uzatmaya gerek yok oda senin düşüncen

Mezhepler peki neye göre ayrılmıştır? Evet ibadet olarak görüyorum ama çağ dışı olduğunu hiç sanmıyorum.
Bütün hepsinde ibadet farklılıkları var.
Mesela bir mezhepte namaz kılarken kadınların ayakları görünmicek diyosa diğerinde görülebilir bu tür farklılıklar var.
Alevi benmde çok tanıdığım var ama hiçbiri oruç tutup,namaz kılmıyor.
Evet arkdaşların olabilir ama eş çok farklı bişey.
Neyse uzatmaya gerek yok oda senin düşüncen

alevilerdede oruç tutmayanlar herzaman olur sünnilerdede dier mezheplerdede bunu bi mezhepin üzerine yıkman saçma

sonuçta ne mezhep olursa olsun herkez müslüman ve hepimizin gidecegi yer belli mezhepe göre gidilmiyo yani

artık bu ben sünniden kız almam ben aleviden kız almam diyenler bana göre çağa dışı tmm ?

emredersin süper mod yazımın üstüne yazı yazmassan uzamaz ;)

bayigram takipçi satın al instagram beğeni satın al instagram takipçi satın al tiktok takipçi satın al Buy Followers
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri