Facebook Zaman Tünelini Kaldırmak - Firefox Chrome İE İptal Etme Yolları

bal_böceği

€q0iSt
Prenses
Kayıtlı Üye
Facebook Zaman Tünelini Kaldırmak - Firefox Chrome İE İptal Etme Yolları

facebook.png

Facebook zaman tüneli çıktığından beri kimi kullanıcıların sevgisini kimi kullanıcıların ise nefretini kazanmış durumda. Profil sayfalarının eski tasarıma göre biraz daha karışık olduğu Facebook zaman tünelini kaldırmak isteyenlerin adedi azımsanamayacak kadar fazla.

Bu nedenle Facebook zaman tünelini kapatmak için kullanabileceğiniz Timeline Remove eklentisini Google Chrome, Mozilla Firefox ve Internet Explorer internet tarayıcılarında nasıl yükleyeceğinizi ve aktif hale getireceğinizi resimli olarak göstereceğim.

Kullanacağımız yöntem zaman tünelini sadece eklentiyi kullanan kişiler için kaldıracaktır. Arkadaşlarınız eklentiyi kullanmıyorlarsa sizin profilinizi yine zaman tüneli olarak göreceklerdir. Yani eklenti sadece kendi gözünüzden gördüklerinizi ayarlamak için yüklemelisiniz.

Facebook zaman tünelini iptal etmek için ilk yapmanız gereken tarayıcılara göre ayırdığımız sayfalar içinden kendi kullandığınız internet tarayıcısını seçmek:

Google Chrome Kullanarak Facebook Zaman Tünelini Kaldırma

İlk olarak Timeline Remove eklentisini yüklemek için aşağıdaki bağlantıyı kullanmalısınız.

Chrome Timeline Remove

Eklentiyi indirdiğinizde aşağıda göreceğiniz ekran Chrome tarayıcınızın sol alt kısmında çıkacaktır. Burada “Devam Et” tuşunu kullanarak eklentiyi indirmelisiniz.

1_chrome_tunel.png

Ardından karşınıza çıkan pencerede yer alan “Ekle” butonunu kullanarak eklentinin yüklenme işlemini tamamlamalısınız.

2_chrome_tunel.jpg

Google Chrome için tek yapmanız gereken bunlar. Şimdi Facebook’ta sayfayı yeniledikten sonra arkadaşlarınızın profillerini ya da kendi profilinizi dolaşarak zaman tüneli olmadan gezebilirsiniz.

Mozilla Firefox Kullanarak Facebook Zaman Tünelini İptal Etme

Firefox kullanarak Facebook Zaman Tünelini kaldırmak istiyorsanız öncelikle aşağıdaki bağlantıda yer alan Firefox eklentisini bilgisayarınıza indirmelisiniz.

Firefox Timeline Remove

Ardından karşınıza çıkacak olan aşağıdaki ekranda yer alan sayaç sıfırlandığında “Kurulum” tuşuna basarak eklenti kurulumunu başlatmalısınız.

1_firefox_tunel.png

Kuruluma geçtiğinizde Firefox pencerenizin sol üst kısmında eklentiye dair aşağıdaki uyarıyı alacaksınız. Burada kırmızı ile işaretlediğim “İzin Ver” butonunu kullanmalısınız.

2_firefox_tunel.png

Eklentinin kurulum sürecinin bitmesini beklemelisiniz.

3_firefox_tunel.png

Kurulum tamamlandığında aşağıdaki ekran karşınıza çıkacaktır ve her ihtimale karşı eklentinin aktif olup olmadığını “Eklenti yöneticisini aç” butonunu kullanarak kontrol edebilirsiniz.

4_firefox_tunel.png

Eğer eklenti aktif durumdaysa Facebook sayfanızı yenileyin ve hem kendi profilinizi hem de arkadaşlarınızın profilini zaman tüneli olmadan görerek keyfini çıkarın.

Internet Explorer Kullanarak Facebook Zaman Tünelini Kapatma

Zaman tünelini Internet Explorer kullanarak kaldırmak istiyorsanız öncelikle aşağıdaki eklentiyi bağlantıyı kullanarak indirmelisiniz.

Internet Explorer Timeline Remove

Daha sonra dosyayı indirdiğiniz konumda bularak Winrar, Winzip benzeri sıkıştırma programları ile açın. Açtığınızda dosya içerisinde “TimeLineRemove-0.5.exe” adlı kurulum dosyasını bulacaksınız. Çift tıklayarak bu dosyayı da açmalısınız.

1_explorer_tunel.jpg

Karşınıza kurulumu başlatmak için aşağıdaki pencere çıkacaktır. Burada “Next” tuşuna basarak devam etmelisiniz.

2_explorer_tunel.jpg

Dosyanın kurulacağı dizini değiştirmeden tekrar “Next” tuşuna basarak devam edin.

3_explorer_tunel.jpg

Sıradaki pencerede ise “Install” tuşuna basarak kurulumu başlatmalısınız.

4_explorer_tunel.jpg

Kurulum işlemi tamamlandığında karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir ve burada “Finish” butonuna basarak kurulumu tamamlıyorsunuz.

5_explorer_tunel.jpg

Hemen ardından Internet Explorer internet tarayıcınızı açtığınızda ekranınızın alt kısmında aşağıda yer alan uyarıyı göreceksiniz.
Ekranda yer alan “Etkinleştir” tuşuna bastığınızda son işlem de tamamlanmış olacak.

6_explorer_tunel.jpg

Artık kolayca arkadaşlarınızın ve kendinizin profilini zaman tüneli olmadan görebilir ve işlemler gerçekleştirebilirsiniz.​

---> Facebook Zaman Tünelini Kaldırmak - Firefox Chrome İE İptal Etme Yolları

Denenmiştir,Çalışıyor!

Paylaşım için tskler..

ben halen anlamıyorum insanlar sevmiyor istemiyor neden dayatıyorlar zaman tünelini en azından insanların seçme şansı olmalı

bu arada bende kullanıyorum ve çalışıyor

evet çalışıyor ama o bile sıkıcı ben tekrar iptal ettim uygulamayi kaldırdim.
bence eksi haline dönmeli sürekli değiştiriliyor anlam veremiyorum

kendiniz denediniz yani ? :) gerci ben memnunum ama ne olur ne olmaz :D

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
Geri