Ezan Okunuyorken Köpekler Niçin Uluyorlar?

Efsane SuskuN

Kayıtlı Üye
255641d2.jpg

Ezan okurken şeytanların kaçtığı hadis-i şerif ile bildirilmiştir. (Buhârî, Ezân 4; Müslim, Salât 19; Nesâi, Ezân 30)
Horozlar melekleri görünce öterler. (Buhari, Bedülhalk, 15) Hayvanlar bizim görmediklerimizi görebiliyorlar.
Ezan okunurken köpeğin uluması hayra alamettir; şeytanların kaçışını görmüş olabilir.

---> Ezan Okunuyorken Köpekler Niçin Uluyorlar?

Burdaki köpekler ulumuyor bu mantıktan bizimkiler görmüyor demek ki gören köpekler ermiş :)

Bence ezan hak ettiği şekilde okunmuyor.Yani güzel okunmuyor. Bazen ezan okunur,namaza gitmesen bile herşeyi bırakıp ezanı dinliyerek huzur bulur,dünyanı unutursun.İşte afedersiniz bazıları da, şek gibi sesler çıkarıyor.işin garibi hiç kimse bu insana şek gibi ses çıkarıyorsun demiyor.Dese bu insanda, insan gibi okumayı öğrenir.
Kardeşim okusunda nasıl okursa okusun demeye kimsenin hakkı yok.Ezan namaza çağırmak için okunur.Namazdan kaçırmak için değil.
Bağrı yanan insanın okuduğu ezanı hiç dinlediniz mi?.Adam yaradanın aşkıyla bir okuyor ezanı, bir okuyor. Elinizde olmadan,kendi kendinize diyorsunuz ki,evet işte ezan budur,böyle okunur. Müslüman olduğum için kendi kendimle gurur duyar ve yaradana hamd ederim. Kaç kere böyle güzel ezan ouyan insanları arayıp teşekkür etmişimdir,kendi adıma. Görüştüm de,bu insanlarla,ne eğitim var,ne tahsil. Sadece tertemiz bir gönül olduğunu gördüm.Hepsine yaradan cennet nasip etsin.İnanmıyabilirsiniz ama birçok hayvanın biyolojik saati namaz saatine göre proğramlanmıştır. Deneyin görün..Saygılar.

Not-) Cübbe giymekle iyi bir müslüman olamazsınız.İyi bir müslüman olabilmek için aklınızı kullanmalısınız.

Son düzenleme:

bence ezan hak ettiği şekilde okunmuyor.yani güzel okunmuyor. Bazen ezan okunur,namaza gitmesen bile herşeyi bırakıp ezanı dinliyerek huzur bulur,dünyanı unutursun.işte afedersiniz bazıları da, şek gibi sesler çıkarıyor.işin garibi hiç kimse bu insana şek gibi ses çıkarıyorsun demiyor.dese bu insanda, insan gibi okumayı öğrenir.
Kardeşim okusunda nasıl okursa okusun demeye kimsenin hakkı yok.ezan namaza çağırmak için okunur.namazdan kaçırmak için değil.saygılar.

Not-) cübbe giymekle iyi bir müslüman olamazsınız.iyi bir müslüman olabilmek için aklınızı kullanmalısınız.

yorum çok yerinde olmuş +

Burdaki köpekler ulumuyor bu mantıktan bizimkiler görmüyor demek ki gören köpekler ermiş :)

Böyle yorum yapan bir insanla,aynı ortamda bulunmak bile bana çok güzel geliyor. Moralim düzeliyor. Alkış simililer i yok bende kendim alkışlıyorum sizi Hemde ses efektleriyle.Sağolun.Şak şak,şaka şakşak şakşak.

Not-) Cübbe giymekle iyi bir müslüman olamazsınız.İyi bir müslüman olabilmek için aklınızı kullanmalısınız.

Hep merak etmişimdir, Teşekkürler :H

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
vozol
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri