Evde Doğal Güneş Lekesi Geçiren Krem ve Kür Nasıl Hazırlanır?

-Ediz1912-

Türkiye'nin üç büyükleri; Mustafa,Kemal,ATATÜRK!
Webmaster
  • Evde Doğal Güneş Lekesi Geçiren Krem ve Kür Önerileri
Cilt lekeleri kişiyi yalnızca kozmetik açıdan rahatsız eden bir sorun değil aynı zamanda ruhsal anlamda da etkileyen önemli problemler arasında yer alır. Cilt lekeleri oluşumunda etkili olan pek çok etmen bulunmasına karşın en dikkat çekeni hiç kuşkusuz güneş kaynaklı oluşan lekelerdir. Özellikle yaz aylarında yaygın olarak görülen bu soruna karşı mutlaka güneş kremi kullanılması gerekir.
Bugün pek çok kozmetik marketten ya da doğrudan tatil bölgelerinden temin edebileceğiniz cilt kremleri, cildinizi güneşin zararlı etkilerine karşı korumakta aynı zamanda ciddi sağlık sorunlarını önlemektedir. Doğrudan bu ürünlere yüksek tutarlar ödemek istemiyor ve evinizde doğal ürünler ile cilt kremi ya da kürleri hazırlamayı düşünüyorsanız sizler için bazı öneriler hazırladık.
Güneş lekelerini geçirmek için hazırlayabileceğiniz pek çok kür ve krem bulunmaktadır. Bunların bir çoğu evinizde bulunan ve günlük tüketimde kullandığınız ürünlerden oluşurken bir kısmı kolaylıkla temin edebileceğiniz ürünlerden oluşmaktadır. Aşağıda sizler için derlediğimiz bilgilerde evinizde doğal güneş lekesi geçiren krem ve kür hazırlığına göz atabilirsiniz.


hakkindabilginedir2016_2016-04-02_23-41-26-300x171.jpgEvde Doğal Güneş Lekesi Geçiren Krem ve Kür Önerileri

Güneş lekeleri, cildinizde kötü bir görüntü oluşturmakta aynı zamanda ciddi vakalarda sağlık açısından risk arz etmektedir. Bu tür sorunlar ile karşılaşmamak adına güneş koruyucu kreminizi düzenli olarak kullanmanız ve mümkün ise SPF+ 30 değerine sahip olan ürünleri tercih etmeniz gerekmektedir. Bu rakam ve üst değerler arasında ciddi bir oynama olmadığı için uzmanınızın tavsiyesi dışında önerilen değeri kullanabilirsiniz.
Güneş lekelerini cildinizden arındırmak için kullanabileceğiniz kürler arasında ilk sırada soğan suyu ve elma sirkesi yer almaktadır. Bir adet soğanı rendeledikten sonra üzerine yaklaşık 4 tatlı kaşığı kadar elma sirkesi dökün ve uygun kap içerisinde karıştırın. Karışımı bir pamuk yardımı ile leke olan bölgelere uygulayın ve 10 dakika bekledikten sonra durulayın.
Yaygın olarak kullanılan bir diğer maske ise yoğurt ve karbonat ile hazırlanıyor. Genellikle cilt bakımında kullanılıyor olsa da aynı zamanda cilt lekelerinin giderilmesi amacıyla da tercih ediliyor. Bir tatlı kaşığı kadar süzme yoğurt ile bir çay kaşığı kadar karbonatı karıştırdıktan sonra cildinize uygulayın ve 15 dakika sonra yıkayın.


 
takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
Geri
Üst