Dostlariniz Mi önce Gelir Hayatinizda Sevgiliniz Mi..??

• SevgiLim

Oy: 6 30.0%
  • Dostum

Oy: 14 70.0%

• Kullanılan toplam oy
    20

h.i.m.e.s.54

Kayıtlı Üye
Birçok kişi hoşlandığı insana yaklaşırken reddedilme korkusu yaşar. Özellikle çekingen bir mizaca sahip insanlar ilişkiye başlarken “hayır” cevabı aldıklarında ya da de ilişki içinde “gidiyorum” demek istediklerinde büyük sorunlarla yüz yüze gelebilir.

Birlikte olduğunuz kişi sizi artık istemediğini söylediğinde mutlaka “Artık kimseyle birlikte olamamö diye düşünmüşsünüzdür. Hatta içinizden “Bir daha kimse beni sevmeyecekö diye geçirmiş de olabilirisiniz. Belki de bunun tam tersi olarak siz birisine artık onunla birlikte olmak istemediğinizi söyleyeceksiniz. İşte bu da sizi kendinizle mücadele etmeye iten başka bir durumdur: Ona “hayır demek.

Hülya ve Mehmet üç yıldır beraberdi. Herkes gibi onlar da ilişkilerinde ufak tefek sorunlar yaşıyorlardı. Bir süre sonra Mehmet’in birtakım hareketlerinden bunalan Hülya ondan ayrılmaya karar verdi. Fakat tamamen farklı dünyalara ait olduklarını düşünmeye başladığı sevgilisine onu artık istemediğini bir türlü söyleyemiyordu. İçinde biriktirdiği tüm olumsuz duygular gün geçtikçe daha büyük bir yük oldu ve sonunda bir gün patladı. Bu patlama iki taraf için de yaralayıcı oldu. Peki ona “artık olmuyor demenin daha yumuşak bir yolu yok muydu?

“Reddeden olmak
Birlikte olduğunuz kişiye “Senden ayrılıyorum demek istediğinize karar verdikten sonra özellikle de o kişi sizinle çok mutlu görünüyorsa kendinizi sorgulamaya ve verdiğiniz bu karardan ötürü kendinizi eleştirmeye başlarsınız. Bu derin düşünceler içinde o insanın karşısına geçip onu bırakacağınızı söylemeniz iyice zorlaşacaktır.
İlişkinizi bitirmeye kesinlikle karar verdiyseniz o zaman kendinizi toparlamalı ve eninde sonunda bu insandan ayrılacağınızı düşünmelisiniz. Ona kararınızı ne kadar çabuk söylerseniz onun bu olumsuz psikolojiden kurtulması ve başka birini bulması o kadar çabuk olur. Ayrılık iki taraf için de zor bir süreçtir. Fakat ikinizin adına verdiğiniz bu kararı onun da bilmeye hakkı var. O yüzden kendinizi en iyi şekilde ifade edebileceğiniz kelimeleri seçerek onun karşısına geçmeli ve ikiniz için en iyi olan şeyi yapmalısınız.

“Reddedilen olmak
Sevgiliniz sizden ayrılmak istediğini söyledi. O an yaşadığınız şokun etkisiyle onun söylediği her şeyi negatif olarak algılayabilirsiniz ve sonuçta içinizde bu ayrılığın acısı ikiye katlanabilir. Duygusal olarak bağlı olduğunuz birisinden ayrılmak her ne şartta olursa olsun zordur. Onun bu isteği karşısında üzülmeniz çok doğal fakat size karşı dürüst olmasının da hakkını vermeli ve onun kararına saygı duymalısınız. Onun sizden ayrılmak istediğini duyduktan sonra yüksek ihtimalle kendinizi suçlayacak ve geriye dönüp “Keşleö ile başlayan cümleler kuracaksınız.
“Reddedilenö konumunda olan kişi olarak size bir tavsiyemiz var: Partneriniz böyle bir karar aldıysa bu durumu duygu dünyanızda bulacağınız anahtarla çözmeye çalışmak yerine tamamen mantığınızla değerlendirmeyi deneyin. Bu ayrılığın ikinize de hayatta farklı bir pencere açacağını ve yepyeni bir başlangıcın sizi bekliyor olduğunu düşünün. Bu pozitif düşünceler kendinize gelmenize ve doğru düşünmenize yardımcı olacaktır

SİZCE

.

.

.

.

.

.

Son düzenleme:
---> Dostlariniz Mi önce Gelir Hayatinizda Sevgiliniz Mi..??

Aslında yerleri ayrıdır ama seçim yapmam gerekrse benim dostlarım önce gelir ne bileyim sevgilinle ayrılırsın çekip gidebilir yada aldatabilir.. ama dostların kardeşin gibidir herzaman yanında olurlar

Sevgılıme de dostlarım kadar guvenıyorum ..

sevgilim bazen dostum,arkadaşım da olabılıyor benım bu yuzden
hıc secım yapmadım.

Tek kelime DOST. sevgili her zaman bulurum ben. ama 3-4 tane dost bulabilmem 50 yılımı bile alabilir.

Farketmez, O kız seni sevmesede farketmez
o kız sana bakmasada farketmez
Kardeşlerin seni asla terketmez…

Nacizane Bestelerimiz Yalan Söylemez !!

xD

Sevgilim , dostum sadece sevgilim

Dost. Sevgili bir gün çekip gider ama dost seni asla yüz üstü bırakmaz.

Çok ayrı yerdeLer..

Dostum'a ve sevdiğim insana yeterLi vakti ayırdığımda seçim yapmak zorunda kaLabiLeceğimi düşünmüyorum..

ama bi seçim yapmak zorunda kaLırsam sevgiLim derim dostum oLan insan her türLüde benim yanımdadır zaten anLayışLa karşıLayabileceğini biLirim :)

insan her zaman aşkı buLamayabiLiyor :2:

İkisinin yeride apayrıdır

Ama sewqili kalptedir ..

söyle bir hikaye vardır paylaşmak çok doğru olucaktır heralde :)

aşk ve dostluk birgün karşılaşmış aşk küçümser şekilde bakıp şöyle demiş ben senden daha cana yakınım daha sevecenim daha sıcak duygular yaşatırım ben varken sen neden varsınki bu dünyada

dostlukta şu cevabı vermiş ardından bıraktığın gözyaşlarını silmek için :)

______

bu kücük hikaye gercekten anlamlı ama istisnalarda olabiliyor tabi :) bazı sevgililer dosttan daha hayırlı olabiliyor tamamen kişilik meselesi :) ama bu hikayeninde doğruluk payı çok var bence :)

Çok ayrı yerdeLer..

Dostum'a ve sevdiğim insana yeterLi vakti ayırdığımda seçim yapmak zorunda kaLabiLeceğimi düşünmüyorum..

ama bi seçim yapmak zorunda kaLırsam sevgiLim derim dostum oLan insan her türLüde benim yanımdadır zaten anLayışLa karşıLayabileceğini biLirim :)

insan her zaman aşkı buLamayabiLiyor :2:

bnde seçim yapamam
her kelimesine katılıyorumm :)

SewqLinden AyrıLdıqın zamnn Dostunun ynında aLırsın soLuğu !

arkadaşlar benim düşüncem
Sevgili hissettigin duyguları paylaşır....
Dost senin hayatını,zamanın,yüreginden geçeni,nefesini,saglıgını,umudunu,kederini,hüznünü,buruklugunu,mutlulugunu paylaşır yani senin ruh ikizin olur,,,, fakat sevgili çok sevse bile çogu zaman zıtlaşma olur.... hayatınıza daim ve sizi seven dostunuz sevgiliniz olsun... Selametle kalınız...

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
Geri