Doğru Dine inandığınızdan emin misiniz ?

---> Doğru Dine inandığınızdan emin misiniz ?

Herkese acık bir tartışma da neden LaF koma teLaşındasınız ki...
Henüz kitLeseL sorunLara yorum yapamayacak kadaR acizLeşmiş siniz!!

cok hassas bir konu olmasi hasabi ile,arkadaslarin spesifik tepkilerini,
subjektif bir perspektiften irdelemek yerine ,daha kabul edilebir bir konjokturde degerlendirebilmek ,spontane eylemlerden ziya de daha meteryalist bir sonuca ulastiracaktir sizi,diye dusunuyorum

cok hassas bir konu olmasi hasabi ile,arkadaslarin spesifik tepkilerini,
subjektif bir perspektiften irdelemek yerine ,daha kabul edilebir bir konjokturde degerlendirebilmek ,spontane eylemlerden ziya de daha meteryalist bir sonuca ulastiracaktir sizi,diye dusunuyorum

beLkide..

Eğer benim için yanlış olsaydı bu millette bu dini inançta doğmazdım..

Herkesin dini kendine böyle ince konular açmasak bence daha iyi olur..

Yaradan akıl vermiş çok şükür ve şüphesiz.

[ı][sıze="4"]zavallı , çıkamadınmı işin içinden.....tüm dinler islamiyeti bildirmek üzere indirilmiştir.bunu algılayamayacak kadar ilimin yok ise neden kitap yüklü eşşek moduna girdin.semerini kaybetmişsin anlaşılan...[/sıze][/ı]
:183:

erkegin yaradilisinda sevgi yoktu nedemek !!!!!

Bana göre Islam her zaman var olmustur .

Surdan baslayalim , bana göre Allah tektir , yoksa düzen bozulurdu.

Tek Tanriya inanan 3 dinler ise : Islamiyet , Hristiyanlik ve Yahudilik.

Güzelde şamanizmi ve doğu da olan dinleri unutmuşsunuz galiba.Saygılar:36:

Herkese acık bir tartışma da neden LaF koma teLaşındasınız ki...
Henüz kitLeseL sorunLara yorum yapamayacak kadaR acizLeşmiş siniz!!

Merhaba. bu konudaki fikrinize katılıyorum. Arkadaşlarımız Müslümanlar çok şükür ama; heyacandan bazı, şeyler akıllarına gelmiyor olabilir.
İslam akla çok önem verir. Akıl yoksa islam da yoktur, dinde yoktur. Zaten aklı olmayanın islam'a da ihtiyacı yoktur.

sizler neden kızıyorsunuz?. inancınız bu kadar zayıf mı?. Biri öksürse bile islam'ı bırakacak kadar kendi aklınıza güvenemiyormusunuz?. Bilgi inancı zayıflatmaz güçlendirir. İncili, tevratı ve başka kitapları okusak ne olur?. Hemen pat diye din mi değiştireceksiniz?. Okudukça öğrendikçe, insan daha güçlü olur. Kendini de ,ailesini de, dinini de, daha iyi savunur. Bilgili bir insanı isteseniz de kandıramazsınız. Dikkat edin, hep bilgisiz insanlar kandırılıp kullanılıyor. Cahil ve bilgisiz olmanızı isteyenler, okumanızı engelleyenler, sizin dostunuz olamazlar. Buna dikkat edip farketmelisiniz.
+ Kuranımızın ilk suresi neydi?. Bilen hatırlayan var mı?. Elbette biliyorsunuz oku, dendiğini. Oku demek öğrenmek demektir. Yani öğren diyor.
Ne olurdu her Müslüman bütün dinleri bilse, eksiklerini, yanlışlarını kıyaslayabilse ne olurdu.
Ateşe tapanların neden ateşe taptığını biliyormusunuz?. Elbette bilmiyorsunuz. Bilseniz belki de islamın ne kadar muhteşem bir din olduğunu daha iyi görecek, inancınız sağlamlaşacak.
Ama hemen saldırı, hemen eleştiri. Böyle yapmayın arkadaşlar. İslam demek hoşgörü demek değil mi?. Nerede kaldı sizin hoş görünüz, İslamlığınız.
Dikkat edelim. Başkalarını eleştirelim derken, kendimiz eleştirilecek duruma düşmeyelim. Unutmadan, lütfen yazılanları okumadan, söylenilenleri anlamadan, cevap yazmayalım. Bana göre hepinizde, akılda ,fikirde fazlası ile var. O halde kullanın. Bizde iftahar edelim. Sizin gibi arkadaşlara sahip olduğumuz için. Saygılar güzel kardeşlerim.

Son düzenleme:

Şu ana kadar değişmeden gelmiş tek din İSLAM 'dır.
manevi boşlukta olanlar ancak bu konuda kuşku duyabilirler.
incili okuduz mu ? demişsin
evet küçük bir kısmını okudum ve gerçekten hayatımda okuduğum en saçma kitap diyebilirim. Değiştirildiği ve insan elinden çıktığı çok açık, okursan bunu her cümlesinden anlayabilirsin.
Cümlelerini yurt dışında farklı dinlerin yaşandığı ortamda doğup büyüyen çocukkların suçu ne ? diye bitirmişsin..
sana bu konuda şöyle cevap verebilirim.
Farkındaysan artık teknoloji çok gelişti, internet sayesinde insanlar her şeye rahatlıkla ulaşabiliyorlar. Aynı zamanda aklı başında olan her yaşta kişi hangi ortamda olursa olsun, İslamiyetin farkına varabilir. bu çok zor değil. zaten şu anda İSLAMİYET tüm dünyada pek çok ülkede benimsenen bir din. ulaşmak çok da zor değil.

Merhaba elifNur. Müsadenizle yurtdışında yaşayan çocuklar kısmına yaptığınız yoruma değinmek istiyorum.
Gelişen teknolijiden bahsederek, isteyen insanın, islama ulaşmanın zor olmadığını söylüyorsunuz. Tamam dedikleriniz doğru. amma gözden kaçırdığınız bu insanlar neden islama ulaşmak istesin?.. Evet şöyle bir düşünürseniz özlerinizi kapatıp. Müslüman olmayanların, gözü ile, aklı ile, islama bir bakın. Onların gözünde islam nasıl gözüküyor. Bütün dünyada islam demek terör demek oalrak algılanır. İslam demek cehalet, geri kalmışlık, ve düşünemeyen, koyun insanlar topluluğu demektir. Siz baktığınızda Müslüman bir insan olarak, bir islam adına yapılmış güzel bir şey, tek güzel bir şey görebiliyormusunuz, iftahar edip gururlanabilmek için. Toplu katliamlar, islam adına yapılıyor. Canlı bombalar islam adına yapılıyor. Başka, islam adına cehalet yaygınlaştırılıp, insanların düşünmeleri engelleniyor. Yani insanlar koyunlaştırılıyor. Bu örnekler kısaca ilk akla gelenler.
İnsanlar neden islamla ilgilensin?. Bir buluş, bir icat, bir faydalı uğraş varmı?. Siz hiç görebildiniz mi?. Bu forumda bile din uzmanı olduğunu söyleyenler, okumaya öğrenmeye engel olmaya çalışıyorlar. Muhakkak farketmişsinizdir. Okumayın, öğrenmeyin diyorlar. Sadece kuran okuyun diyorlar ama sözde. Kuranı bilerek okumanızı zaten istemiyorlar. İsteseler kuranın ilk emri oku, olduğunu bilirlerdi. Kuranımız onu okma, bunu okuma demiyor. Sadece oku öğren diyor. Ne okursan oku. İster tıp oku, ister kuranı kerimin kendisini, isterseniz çocuk eğitimini, isterseniz biyoloji okuyup öğrenin.
Evet islam bunları öneriyor. Kötülükleri, cehaleti, katliamları değil. Bu nedenle islam olmayan, islama ilgi duymayan insanları kınamamak gerekiyor. kendimizi düzeltmedikçe, yobazlıktan, din ticaretinden, kurtulmadıkça, insanlar islamiyete ilgi duymayacak merak etmeyecektir. Saygılar

bikaç kişi sadece konunun başlığını okudugunu itiraf etmiş ve sanırım konuyu açana da kızmış. ama bu şiki "tartışalım" adlı başlığa girdiğini unutmuş galiba. dünyada tartışılmayacak hiç bir şey yoktur.

değilim. hatta sırf bu yüzden deistliğe meyilli olmaya başladım.

belki doğru dine inanmıyorum, ama yanlış dine de inanmıyorum. doğruluğu kanıtlayamadığımız gibi yanlışlığı da kanıtlayamayız. doğruluğu kanıtlanamayan bir şeyden sorgulanmayı da reddediyorum.

Töbe töbe, Allah affetsin, hüü konuya bak.

Sadak allahü lazım.

Eminim...Çoçukken bile şüphe duymadım

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri