Doğal Gözaltı Kapatıcısı

bal_böceği

€q0iSt
Prenses
Kayıtlı Üye
Uykusuzluk, stres, dengesiz beslenme ve genetik etkenlerden dolayı birçok kişinin yaşadığı problemlerden birisi de gözaltı morlukları ya da gözaltı torbalarıdır. Gözaltında oluşan morluklar ve halkalar kişiyi yorgun ve daha yaşlı bir görünüme ulaştırmaktadır. Birçok kadının makyajla kapatmaya çalıştığı bu sorunlardan kurtulmak için doğal çözümlerin etkisi de oldukça büyüktür. Gözaltında oluşan morluklar her ne kadar makyajla kapatılsa da günlük yaşamda bu görüntüden şikayetçi olanlar için makyaj sürekli bir çözüm olmayabiliyor. Sizlere sunacağımız doğal gözaltı kapatıcısı sayesinde istenmeyen morluklar ve halkalardan kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Doğal Gözaltı Kapatıcı Tarifi
Malzemeler

1 tatlı kaşığı argan yağı
1 çay kaşığı karite yağı
1 çay kaşığı cadı fındığı
1/2 çay kaşığı balmumu
2 yemek kaşığı çinko oksit pudra
1/2 çay kaşığı kil
1/2 çay kaşığı kakao tozu
1 yemek kaşığı aloe vera jeliGözaltı için doğal kapatıcı tarifini hazırlamaya ilk olarak argan yağı, karite yağı ve balmumunu eriterek başlayın. Ardından bu karışıma aloe vera jeli ve cadı fındığını da ekleyerek iyice karıştırmaya devam edin. Karışımı ocaktan alarak çinko oksit pudra ve kili de ekleyin ve karışım cilt renginizin bir ton açığı oluncaya kadar da kakao tozu ilave edin. İstediğiniz renge ulaşan karışımı geniş bir kaba alarak soğumasını bekleyin ve soğuduktan sonra gözaltınızdaki morluklardan kurtulmak için hazırladığınız doğal kapatıcınızı kullanın.

Doğal malzemeler ile hazırlayacağınız bu tarifin kapatıcı özelliğini artırmak isterseniz daha fazla çinko oksit pudra eklemeniz mümkün. Eğer tarifin aydınlatıcı özelliğini artırmak isterseniz de çinko oksit pudra kullanımını daha az tutmalısınız. Ten rengi aşırı koyu olan kişilerin çinko oksit pudradan daha çok kakao eklemeleri kapatıcılık özelliğini artıracaktır. Evde hazırlayabileceğiniz gözaltı için kapatıcı sayesinde dışarıdan satın alacağınız kimyasal içerikli kapatıcıları kullanmaktan kurtulabilirsiniz. Cilt problemlerini en aza indirmek ve gözaltı sorunlarından doğal yöntemler ile kurtulmak istiyorsanız bu kolay tarifi hazırlayabilir, dilediğiniz zaman gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Doğal gözaltı kapatıcınızı aynı zamanda cildinizde aydınlatmak istediğiniz bölgelere de uygulayabilirsiniz.

 
takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
Geri
Üst