Dev Fıkra Arşivi, Fıkralar Komık Fıkralar Geyık Fıkralar Arşiv

---> Dev Fıkra Arşivi, Fıkralar Komık Fıkralar Geyık Fıkralar Arşiv

simdi bir alman bir fransiz bir de temel varmis. bunlar gümrükten geçerken polis arama yapmis. alman olan kisiye "valizini aç" demis o da açmis. 6 tane külot cikmis polis meraklanmis "neden 6 tane külot" demis. alman da "türkiyede 12 gün kalicam" demis ondan (1 külot = 2 gün) peki geç demis polis.

sira fransiz'a gelmis ac demis valizini o da acmiski 7 tane külot var bizim polis sormus neden 7 tane külot fransiz'da "eeee bir haftada kaç gün var"demis. poliste vay be ne temiz insanlar filan demeye baslamis.

sonra temel'e gelmis sira ac valizini acmis bir de ne görsün tam 12 tane külot bizim polis "aaaaaa türkler ne kadar temiz insanlarmis bee" demis içinden.
sormus temel'e "neden 12 tane külot"diye temel'de "eeeeeeee bir senede kaç ay vardir" demis

Bir Amerikali bir Ingiliz ve bir Irakli kahvede oturmus cay iciyorlar.Amerikali cayini bitirince bardagi havaya firlatmis silahini cikarip bardaga ates edip parcalamis: "Bizde bardaklar o kadar ucuzdur ki biz Amerika'da ayni bardakla iki kere cay icmeyiz" Ingiliz de bunun uzerinecayini bitirip bardagi havaya firlatmis ve ates ederek bardagi parcalamis: "Bizim Ingiliz kumsallarinda bardak yapacak cam icin o kadar cok kumsal vardir ki ayni bardakla iki kere cay icmeyiz" Bunun uzerine Irakli da cayini bitirmisbardagi havaya firlatmis silahini cekip Amerikali ve Ingilizi vurup oldurmus"Bagdat'ta bu Ingiliz ve Amerikalilardan o kadar cok var ki biz ayni adamlarla oturup iki kere cay icmeyiz

Kadin yatakodasina bir dolap ismarlamis.
Dolabi kadinin yatak odasina monte edip gitmisler.
Evin yanindan tren yolu geçiyormus.
Mobilya sirketinin adamlari gittikten bir süre sonra bir tren
geçmis ve dolap en küçük parçalarina kadar dagilmis.
Kadin çok sasirmis mobilya sirketine telefon etmis ve durumu
anlatmis. Hemen birilerini göndermisler ve dolabi tekrar monte etmisler.
Adamlar gittikten bir süre sonra tekrar bir tren geçmis ve dolap
yine dagilmis.
Kadin bu sefer çok kizmis ve genel müdürle konusmak istedigini
söylemis telefonda.
Genel Müdür kadini dinledikten sonra "Hanimefendi bu inanilmaz
bir sey durumu incelemek için bizzat ben geliyorum" demis.
Genel müdür kadinin evine vardiginda durumu incelemis kendi
elleriyle dolabi tekrar monte etmis ve
"Bu sefer bir trenin geçmesini bekleyecegim hanimefendi üstelik
dolabin içine girip öyle bekleyecegim.
Sorunun ne oldugunu kendi gözlerimle görmek istiyorum" demis.
Ve dolabin içerisine girip beklemeye baslamis.
Genel müdür dolabin içinde beklerkenkapi açilmis ve kadinin
kocasi eve gelmis.
Adam zaten çok sinirliymis yatak odasina girip dolabi görünce
daha da sinirlenmis.
Karisina "Bu dolap ta nerden çikti" diye bagirarak dolabin
kapisini açmis.
Genel müdürü görünce dahada sinirlenmis ve kizginlikla
"Sen de kimsin" diye bagirmis.
Genel müdür iri yari adama söyle bir bakmis ve :
"Simdi tren bekliyorum deseeem. inanmazsin"

Yeryüzündeki herkes ölür ve Tanrı'nın huzuruna çıkarlar. Tanrı der ki:
"Erkekler 2 sıra olsun bir sırada karılari tarafından yönetilen erkekler diğer sırada karılarını yöneten erkekler
ayrıca bütün kadınları cennete aldım onlar meleklerle birlikte gidecekler şimdi."
Böylece kadınlar gittikten sonra Tanrı erkeklerin karşısına geçer.
Bir bakar ki karıları tarafindan yönetilen erkeklerin sırası 100 km.uzun.ama karılarını yöneten erkeklerin sırasında sadece bir adam duruyor. Tanr diğer sıradakilere çok kızar:
"Kendinizden utanın!! Sizi bu dünyada güç ve idarenin temsilcisi olarak yarattım ve şuraya bak hepiniz güçsüz karaktersiz 100 km.lik bir sürü olmuşsunuz. bakın bir tek erkek kulum şu yan sırada tek başına gururla dikiliyor.Ondan ders alın!!! Oğlum sen anlat bunlara sen ne yaptın da "karılarını yöneten erkekler" sırasında bir tek sen oldun????"
Ve adam cevap verir:
"Bilmem. karım bana burda durmamı söyledi"

Bir USA Askeri Birliğinde açının yemekleri yüzünden millet hemoroid olmuş. Tam 107 kişi yatak yorgan yatıyormus. Bir gün Revire gezmeye gelen komutan her askerin önüne duruyor ve soruyormuş:
- Merhaba asker hastalığın nedir ?
- Merhaba komutanım hemeroidim var
- Tedavi olarak ne yapıyorlar ?
- İlaçlı pamuk efendim.
- Bir arzun var mı asker ?
- Bir an evvel iyileşip tekrar vazifeme dönmek istiyororum komutanım.
Komutan herkesin önünde durup aynı soruları sormuş ve hep aynı cevapları alınca memnun olmuş. Sıra en son sıradakı adama gelmiş. Ona da aynı soruları sormaya başlamıs:
- Merhaba asker hastalığın nedir ?
- Bademciklerimden rahatsızım efendim.
- Öyle mi ? Peki ne ilaç kullanıyorlar ?
- İlacli pamuk efendim.
- Güzel. Peki bir isteğin var mı evladım?
- Var efendim. Mümkünse sıra bana gelince pamuğu değiştirseler diyecektim de

Nasil yagmur nasil firtina adam bir taksiye el kaldirir taksi durur

Adam gidecegi yeri söyleyince taksici kizarak Ohoo orasi çok yakin alamam seni der vegazlar gider Adam çok bozulur ama sonra bir sekilde evine gitmeyi basarir
Ertesi gün sans eseri bir bakar ki dün geceki taksici
evinin önündeki taksi duragindadir ve üçüncü siradadir Hemen plan yapar ve ilk taksi söförüne yanasir:

- Ataköye kaça götürürsün ?
- 5 milyon
- Sana 20 milyon veririm ama bir kere verirsin
- Hadi be sapik misin defol Adam bu cevabi alinca ikinci siradaki taksiye yanasir
- 5 milyon
- Sana 20 milyon veririm ama bana bir kere verirsin
- Vay sapikkk vayy defol Sira üçüncü taksiciye yani bizim taksiciye gelmistir

Adam yanasir:

- 5 milyon
- Peki sana 20 milyon veririm ama bir sartim var
- dir ?

- Giderken diger taksicilere el sallayacaksin

- Ayip ettin abi tabii

Allah eşşeği yarattı ve ona dedi ki : Sen bir eşşeksin. Sabahtan akşama kadar yorulmadan çalışacaksın ve ağır yükleri sırtında taşıyacaksın. Ot yiyeceksin az akıllı olacaksın ve 50 yıl yaşayacaksın.
Eşşek cevap verdi : 50 sene böyle bir hayat için çok çok fazla lütfen bana 30 yıldan fazla verme ! Ve böyle oldu. Sonra Allah köpeği yarattı ve ona dedi ki : Sen bir köpeksin. İnsanların mallarını koruyacaksın onların en yakın dostu olacaksın. İnsanlardan geriye kalan artıkları yiyeceksin ve 25 yıl yaşayacaksın.
Köpek cevap verdi : Allahım 25 yıl böyle yaşamak çok fazla. Bana 10 yıl ver yeter ! Ve böyle oldu. Daha sonra Allah maymunu yarattı ve dedi ki : Sen bir maymunsun. Ağaçtan ağaca salınacak ve bir aptal gibi davranacaksın. İnsanları eğlendireceksin ve 20 yıl yaşayacaksın. Maymun cevap verdi : 20 sene dünyanın palyaçosu olarak yaşamak çok fazla. Bana 10 seneden fazla verme ! Ve böyle oldu.
En sonunda Allah erkeği yarattı ve ona dedi ki : Sen erkeksin dünyada yaşayacak tek rasyonel düşünen canlı sen olacaksın. Diğer yaratılmışlara zekanı kullanarak hükmedeceksin. Dünyayı yöneteceksin ve 20 yıl yaşayacaksın. Erkek cevap verdi : Allahım erkek olmak için 20 yıl yetmez. Lütfen bana eşşekten artan 20 yılı köpekten artan 15 yılı ve maymunun 10 yılını da ver.
Allah bunu kabul etti ve erkek 20 yıl erkek olarak yaşadı sonra evlendi ve 20 sene eşek olarak sabahtan akşama kadar çalıştı ve ağır yükleri taşıdı. Sonra çocukları oldu ve 15 yıl köpek gibi yaşadı evi korudu aileden artanları yedi. Sonra ilerleyen yaşında 10 yıl maymun olarak yaşadı aptal gibi davrandı ve torunlarını eğlendirdi. Bugüne kadar böyle geldi.

Gelinin Biri Evlenmiş Kaynanasinin Evine Gitmiş Kaynana Ikide Bir

´babanin Evinden Ne Getirdin´ Der Geline çikişirmiş Gelinin Bir Gün
Canina Tak Etmiş.

´bana Bak Kaynana Demiş şu Göğüsleri Görüyormusun 100 Mumluk Avize
Gibi şu
Göbeği

Görüyormusun 5 Metre Kare Hali Gibi şu Popoyu Görüyormusun Renkli Tv
Gibi´
Demiş Ve Kaynanasina Sormuş:

Oğlun Ne Getirdiki.? Bir Kirik Anten Oynamazsan Oda Göstermiyor

Bir akıl hastanesini ziyareti sırasında adamın biri sorar:
Bir insanın akıl hastanesine yatıp yatmayacağını nasıl
belirliyorsunuz?
Doktor:
Bir küveti su ile dolduruyoruz. Sonra hastaya üç sey veriyoruz.
Bir kaşık bir fincan ve bir kova. Sonra da kişiye küveti nasıl
boşaltmayı tercih ettiğini soruyoruz.
Siz NE yapardınız?
Adam:
OOO ! Anladım. Normal bir insan kovayı tercih eder. Çünkü kova
kaşık ve fincandan büyük.
Hayır der doktor.
Normal bir insan küvetin tıpasını çeker.

Adamın karısı hamileymiş.Bir gece yarısı sancılanmış.Çağırılan ebe tam doğuma başlarken elektrikler kesilmiş.Adamcağız mecburen fener tutarak doğuma yardımcı oluyormuş.
Nihayet bebek sağlıkla doğmuş.Ancak ebe bakmış bir bebek daha geliyor.Onu da doğurtmuş.
Bitmemiş ardından bir tane daha
Adam derhal feneri söndürmüş.Ebe;
-Ne yaptınyak şu feneri!
-Olmaz ebe hanımbaksana ışığı gören geliyor!

Adam evine telefon acar telefonu yabancı bir bayan acar.Adam
karşıdaki sesi duyunca şaşırır bayana sorar:

- "Sen kimsin?" Kız cevaplar:
- "Evin hizmetçisiyim."
- "Iyi de bizim hizmetçimiz yok ki!"
- "Evin hanımı beni bu sabah işe aldi."
- "Ya. Öyle mi? Ben de evin beyiyim. Hanımı cağırır mısın?"
- "Hanımınız şu an yatak odasında kocası sandığım bir adamla beraber."
Adam şaşırır sinirlenerek
- "Elli bin dolar kazanmak istermisin?" Kiz
- "Tabii ki isterim.Kim istemez."
- "O zaman çekmeçedeki silahı al yukarı çıkıp o cadi ile o sümsük
herifi vur!"
Once ayak sesleri duyulur sonra iki el silah sesi. Hizmetçi telefona
geri gelir:
- "Öldürdüm efendim cesetleri ne yapayım?" Adam
- "Cesetleri havuza at." Kadın duraklar:
- "Ama burada havuz yok ki?" Adam bir süre düşünür ve cevap verir:
- "Orasi 112 43 44 değil mi?
- "Hayir!!!!!
- "Pardon! Yanlış numarayı aramışım!!!!!"

Dünya nimetlerine ehemmiyet vermeyen yaţayış ve felsefesiyle ünlü filozof Diyojen bir gün çok dar bir sokakta zenginliğinden başka hiçbirseyi olmayan kibirli bir adamla karsılaşır. İkisinden biri kenara çekilmedikçe geçmek mümkün değildir. Mağrur zengin hor gördüğü filozofa:

"Ben bir serserinin önünden kenara çekilmem" der. Diyojen kenara çekilerek gayet sakin su karşılığı verir :
Ben çekilirim!

Baba ortaokul üçüncü sınıfa giden oğlunun elinde karneyle salona girdiğini görür. "Allah allah dönem ne çabuk bitmiş." diye düşünür ve oğluna seslenir:
-"Getir bakayım şu karneyi!"
-"Al baba."
Adam karneye bir bakar ki beden eğitimi ve resim dışındaki tüm dersler zayıf.
-"Bir dediğini iki etmiyoruz bilgisayar dedin bilgisayar aldık ingilizce kursu dedin ingilizce kursuna gönderdik gitar kursu müzik aletleri ne istersen yapıyoruz. Kız arkadaş uğruna harcadığın çiçek parasının haddi hesabı yok. Ne bu notların hali rezil şey!"
-"Baba. O benim karnem değil ki senin kitaplarını karıştırıyordum birinin arasında karnelerinden birini bulmuştum.

Bir gün doktorlar tımarhanede yaptıkları araştırmada en akıllı deliyi seçeceklermiş. Bir gün delilerden biri bahçede bulunan havuza düşmüş ve boğulmak üzereymiş. Delilerden biri havuza düşen arkadaşını kurtarmaya çalışmış. Bunu gören doktorlar arkadaşını kurtaran deliyi yanlarına çağırmışlar ve "seni en akıllı seçiyoruz" demişler. Doktorlardan biri: "Peki kurtardığın arkadaşını çağır da sana teşekkür etsin" demiş. Deli: "Gelemez ki!" Doktor: "Neden gelemezmiş?" Deli: "Çünkü kuruması için onu astım!

Adamın biri bir gün ağacın altında namaz kılıyormuş. Ağaçta bulunan başka biri de onu izliyormuş. Namazını bitiren adam daha sonra namazının kabul olması için Allah'a dua etmeye başlamış. - "Allahım sen namazımı kabul et." Ağaçtaki adam: - "Etmem" diye cevap vermiş. Adam şaşırmış. Tekrarlamış: - "Allahım sen kıldığım namazı kabul et." - "Etmem." Adamın şaşkınlığı iyice artmış. Yine: - "Allahım sen namazımı kabul et" demiş. Ağaçtaki adam tekrar: - "Etmem" deyince adam sinirlenmiş. - "Etmezsen etme. Zaten abdestsiz kılmıştım."

temel birgün kışin ortasunda otirup yelpazeleniyormiş. dursin
-napiyon temel kişın ortasinda yelpazeyle hava buz gibu zaten napiyon
temel
kilimalar kişin sicak hava üfliyor ya eee yelpazede kişın sicak hava üfleeer.

Gübre Çekmeye
Nadir Şah bir gün zayıf bir şiir söyledi ve şair Mirza Mehdi Han'a sordu:
-Nasıl buldun bu şiiri?
- Zayıf bir şiir.
Sen misin bu lafı söyleyen; hiddetlendi Nadir Şah:
- Atın şunu ahıra; gübre çeksin!
Bir süre sonra Nadir Şah yine bir şiir söyleyip Mirza Mehdi Han'a tasdik ettirmek istedi. Şair hiçbir şey söylemeden kapıya yönelmişti ki Nadir Şah sordu:
-Nereye gidiyorsun?
- Ahıra gübre çekmeye!

İki arkadaş trende gidiyorlarmış.Önlerine bir kel oturmuş.Biri diğerine demişki
-şu kele bir şaplak vurayım mı?
-Diğeri Lan manyak mısın adam döver filan
-Bişey olmaz bak demiş adama şaplağı vurmuş.
-Adam dönmüş ne oluyor lan demiş? Şaplağı vuran
-Vay Kemal abim nasılsın demiş? Adam
-Ne Kemali lan Ben Kemal filan değilim demiş.
-Özür dilerim abi Kemal Abime Benzettim demiş. Aradan Bir beş dakika geçmiş adam arkadaşına bak şimdi bir şaplak
daha vuracam demiş ve vurmuş.
-Adam hiddetle ne oluyor lan dayak mı istiyorsun demiş?
-Ya Bırak Kemal abi bizimle kafa mı yapıyorsun sensin işte demiş.
-Git lan ben Kemal filan değilim bela mısınız lan adamın başına demiş. Hasbinallah çekerek diğer kompartımana geçmiş.
İki kafadarda adamın peşinden diğer kompartımana geçerek adamın arkasına oturmuşlar.
-Adam arkadaşına Bak şimdi bir şaplak daha vuracağım demiş
-Lan manyak mısın adam bu sefer ikimizide öldürür vallahi demiş.
-Bişey yapmaz deyip bir daha şaplağı geçirmiş adamın kafasına
-Adam dönmüş Lan ne oluyor be demiş.
-Kemal abi yan kompartımanda bir adam var aynı sana benziyor demiş

teşekkürler paylasımların ıcın :)

Laza karayollarını boyama işi vermişler. Laz başlamış çalışmaya. İlk gün tam 200 metre boyamış. İkinci gün 100 metre üçüncü gün 50 metre. Artık dördüncü gün 10 metre boyayınca amiri Lazı çağırmış:
- Hayırdır evladım iyi çalışıyordun ?
- Ben yine iyi çalışıyorum
- İyi ama dün 50 metre bugün de 10 metre boyamışsın.
- E. haliyle. İlk günlerde boya kovasına gidip gelmek kolaydı sonraları çok vakit almaya basladı.

Biyoloji dersinden yapılacak sınav için sınıftaki herkez acayip çalışmış notlar fotokopiler havada uçuşmuş. Daha sonra sınavın yapılacağı gün gitmişler bir de bakmışlar ortada kağıt kalem yok sadece sıra sıra mikroskoplar.
Hocada başlarında bekliyorken demiş ki "Bu mikroskaplarda lam'da bir böceğin bacağı var sınavınız bacağından böceği tanımak"
Tabi hemen itirazlar ama fayda etmemiş hoca dediği dedik. Öğrenciler mikroskopların başına geçmiş. Ama bir şey yapamıyorlar. En sonunda biri dayanamamış kapıyı çarpıp çıkmış.
Hoca arkasından seslenmiş "Kimsin ulan sen kapıyı çarpıp çıkıyorsun?"
Kapı hafifçe aralanmış ve bir bacak uzanmış" Tanısana hadi lan tanısana kim olduğumu"

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri