Dev Fıkra Arşivi, Fıkralar Komık Fıkralar Geyık Fıkralar Arşiv

---> Dev Fıkra Arşivi, Fıkralar Komık Fıkralar Geyık Fıkralar Arşiv

hariikaaaaa :150::150:

Temel Beledye işçisi olarak mezarlık bekçisi Atanır
5 gün sonra BAşkanın yanına çıkar ve işi bıraktıgını söyler.
Başkan temeli çagırtır Ve Sorar oğlm neden bıraktın işi Diye sorar
Temel de . Başkanım Bir tek ben çalışyorum herkez yatıyıyor der :D

Temel ve Dursun amerikanın ırak a savaş açmasını hazmedemeyip Amerikaya savaş açmaya karar vermişler.
ne yapıp edip Bush un telefonuna ulaşmışlar
ve arayıp konuşmaya başlamışlar

Temel:sayın Bush siz Iraka savaş açtinuz bizde size açayruz
Bush:siz kimsiniz hangi ülkesiniz
Temel:biz Rizeliyuz
Bush: peki asker sayınız kaçtır
Temel:ben ve arkadaşım Tursun toplam içi
Bush:silah sayınız kaçtır
Temel:benım dededen kalma çakıralmazTursun unda bi tekkırma tüfek
Bush:buna karşılık bizim 20.000 askerımiz5.000 uçaksavarımız3000 gemimiz var
Temel:ben sizi tekrar arayacağum

Amerikalılar oturmuşlar aramışlar taramışlar sonunda Rize yi bulmuşlarbakmışlar ufak bir yer şok olmuşlar
Temel tekrar aramış

Temelayın Bush biz size savaş açıyoruz
Bush:asker sayınız
Temel:benTursun ve kahveden birkaç arkadaş toplam 5 çişiyuz
Bush: peki silah sayınız
Temel:benim çakıralmazTursunun tekkırmakahvedeki arkadaşlardan birunun çakısı bide biçerdöver
Bush:buna karşilık bizim asker sayımız 50.000 e ulaştı10.000 uçaksavarımız ve 7.000 gemimiz oldu
Temel:biz sizi tekrar arayacağuz.

bir müddet sonra Temel tekrar arar
Temel:biz savaştan vaz geçtuk
Bush:neden?
Temel: o kadar savaş esirunu barındıracak yerumuz yok.

Adamın biri iş başvurusunda bulunmuş. görüşmeye çağırmışlar.

görüşme sonuna doğru ortalama bir tip olduğu anlaşılan adama yöneticisi sormuş:
- "peki beklentilerin ne? seni ne tatmin eder?"

adam saymaya başlamış:
- "öncelikli olarak bir araba istiyorum. ayrıca şu anda bulunduğum dairenin kirası biraz fazla onu da şirketin karşılaması iyi olur. maaş olarak da 3000$'dan aşağı çalışmam.

şirket yöneticisi dinler ve:
- "biz sana son model bir cherokee ve tarabya'da bir villa vereceğiz. ayrıca bizim bu pozisyonumuz için planladığımız maaş 6000$'dır" demiş.

bizim elemanin gözleri fırlamış:
- "şaka yapıyorsunuz" demiş.

şirket yöneticisi sessizce yanıtlamış:
- "önce siz başlattınız."

Mafya babası haraçlarını toplaması için yeni bir tetikçi buldu. Seçtiği adam sağır ve dilsizdi. Çünkü baba bu tetikçi yakalanırsa polise fazla bir şey anlatması mümkün olamazdiye düşünüyordu. Baba bir gün ödemelerin geciktiğini fark etti ve tetikçiyi odasına çağırdı bir de işaret dilini bilen tercüman buldular. Tercüman işaretle sordu: - "Para nerede?" Sağır dilsiz işaretle yanıt verdi: - "Ne parası? Benim paradan maradan haberim yok. Neden bahsettiğinizi anlamıyorum." Tercüman tercüme etti: - "Neden bahsettiğinizi anlamıyormuş. " Baba 38'liği koltuk altından çekip sağır dilsizin beynine dayadı: "Şimdi sor bakalım para nerede." Tercüman işaretle sordu: "Para nerede?". Sağır-dilsiz kan ter içinde işaretle yanıt verdi: "Şehir merkezindeki parkta büyük heykelin olduğu kapıdan girince soldan 3. ağacın kovuğunda yüz bin dolar var." "Ne söyledi?" dedi Baba. Tercüman yanıtladı: "Dedi ki hala neden bahsettiğinizi anlamıyormuş ayrıca o tetiği çekmek de biraz cesaret istermiş."

Malum servis söförümüz trafikte hareket edemez halde beklerken (gayetde haklıydı çünkü önündeki arabalar kuyruk olmustu) arkadan kornaya abanan araç sahibine camdan sarkarak "Pokemon'muyum lan ben arabaların üzerinden uçayım" diye bağırarak tüm servisi yere yıkmıştı.

Yetmiş sekiz yaşında tonton bir babaannem var. Ne kadar modern olsa da gelişmiş teknolojiye ayak uydurmakta epey zorlanıyor. Buna en güzel örnek evimi aradığında telesekretere bıraktığı not. - "Babaannesi aradı dersiniz."

Olay bir arkadaşımın annesinin gözetmen olarak bulunduğu ilkokulu dışardan bitirme sınavlarından birinde gerçekleşiyor. Dışardan bitirme sınavı ya yağlı ballı adamlar da var sınavda. Gözetmenler sınav sırasında sıraların arasında dolaşıyorlar. Tam o sırada gözetmen bakıyor adamın biri soruların hiçbirine cevap verememiş; acıyor dama. "Maddenin üç halini yazınız" sorusunu parmağıyla işaret ediyor ve adamın kulağına eğilip cevabı fısıldıyor: " Katı Sıvı Gaz." Sınav kurulunu dumura uğratan an cevap kagıtları okunurken gerçekleşiyor. Sorunun cevabı kagıtların birinde aynen şöyle yer alıyor:- Katır Sığır Kaz

Sene 1992 üniversite yılları. Anneannemin haç parasıyla zar zor bir bilgisayar kapatmışız ama printer'a para kalmamış. Akşam vakti printer'i olan bir arkadaşa gidip aleti ödünç aldım eve dönüp proje çıktısı alacağım.Ankara'da her kış olduğu gibi yerler yine buz. Kayıp düşer de alete bir zarar veririm korkusuyla bir taksiye bindim. Daha iki dakka olmadan polis çevirdi taksici kenara çekti sonra arabadan indi kimliğini gösterdi. Ben kucağımdaki cihazın inmemek için uygun bir bahane olduğu düşüncesiyle elde kimlik arabada bekledim. Polis abi geldi kapıyı açtı ve aramızda şöyle bir diyalog geçti: - O ne len ööle? - Printer (yanindaki öteki polise dönerek) Ecnebi oğlum bu. Sonra gülümseyerek kapıyı kapattı. Güle güle manasına ikisi birden el salladılar tekrar yola koyulduk. 500 metre kadar gittikten sonra söför gene kenara çekti çünkü gülmekten arabayı kullanamıyordu.

Konuyla ilgili açıklama yapan davacının avukatı İdris Karadeniz "Müvekkilim marketten aldığı 2 Lt.lik kampanyalı coca-cola ürününün kapağını açtığında hediye çıkmadığını ve tekrar deneyiniz yazısını görmüş. Bunun üzerine kapağı kapatıp tekrar açmış ancak yine aynı şey. Bunun üzerine aynı şişe kapağında tam 4246 defa deneme yapmasına rağmen hediye çıkmamıştır. Coca-Cola şirketinin tüketiciyi dolandırdığını düşünen müvekkilim şirkete dava açmaya karar vermiştir. Bizde bugün gelerek dava dilekçemizi adliyeye teslim ettik. 10 bin YTL. Maddi tazminat talep etmekteyiz" dedi. Davadan haberdar olan Coca-Cola yönetimi adına açıklama yapan bir sirket yetkilisi olayın çok komik olduğunu ve artık Karadeniz bölgesine gönderilen ürünlerin kapağına " Başka şişede inşallah " yazmayı düşündüklerini söyledi.

Uçakta beş kişi varmış.Bir araştırma için yolculuk ypan heyette bir öğrencibir YÖK görevlisibir öğretmenbir bakan vede pilot varmış.Oldukça yüksek irtifada uçarkenuçağın motorları birdebire bozulmuş ve uçak hızla düşmeye başlamış.Pilot büyük bir telaşla yolcuların yanına gelmiş."beyler" demiş."size bir iyi birde kötü haberim var.Kötü haber şu:Biraz sonra yere çakılacağız!!İyi haber ise 4 tane paraşütümüz var ve biri bende" deyip paraşütle uçaktan atlamış.Bakan hemen fırlayarak"beyler" demiş."Biliyorsunuz ben önmli bir bakanım ve ülkenin benim gibi insanlara ihtiyacı var."Ve bir çanta kapıp uçaktan atlamış.Derken YÖK yetkiliside hemen ayağa fırlamış"beyler" demiş."biliyorsunuz bende ülkenin en zeki adamıyım ve eğitim hayatımızın benim gibilere ihtiyacı var." deyip bir çanta kapıp atlamış.Öğretmen ve öğrenci birbirlerine bakmışlar.Öğretmen " evlat ben oldukça verimli ve bereketli bir hayat geçirdim.Oysa senin önünde uzun ve güzel bir hayat var.Paraşütü al ve atlakendini kurtar."demiş.Öğrenci gülmüş"Endişelenme hocam ülkenin en zeki adamı az önce benim sırt çantamla atladı!Ben onun paraşütünü alırım siz benimkini alın."

Adam korkunç bir kazada kulaklarının ikisini birden kaybetmiştir. Bu
> ****alışılmadık durum onu oldukça hassas ve alıngan bir kişi yapmıştır.
> ****Kaza sonucu sigorta şirketinden aldığı rekor tazminat acısını oldukça
> ****hafifletmiş ve ona her zaman hayalini kurduğu işini kurma olanağı
> ****vermiştir.Gelişmekte olan küçük bir bilgisayar şirketini satın alır.
> ****Ancak hiç yöneticilik deneyimi olmadığını görür ve birini işe almaya
> ****karar verir.
> ****Üç tane aday seçer ve her biriyle tek tek görüşür.
> ****İlk aday oldukça iyidir ve adam onu sevmeye başlar. Derken adaya sorar
> ****"Bende alışılmadık bir şey görüyor musun?"
> ****Adam yanıtlar
> ****"Eğer onu kastediyorsanız kulaklarınız yok."
> ****Adam üzülmüştür derhal adayı odadan kovar.
> ****İkinci aday birinciden de iyidir. Konuşmanın devamında adam aynı
> ****soruyu ona da sorar
> ****"Bende alışılmadık bir durum görüyor musun?"
> ****Aday "Evet" der "Kulaklarınız yok!"
> ****Adam üzgün ve kızgın onu da dışarı atar.
> ****Derken sıra üçüncü adaya gelir.
> ****Üçüncü bizim Temel. Tümünden de iyidir. (tabii ki) Bütün sorulara
> ****mükemmel yanıtlar verir. Adam heyecanla sorar
> ****"Bende alışılmadık bir durum görüyor musun?"
> ****Temel "Evet kontakt lens kullanıyorsunuz." der.
> ****Adam iyice heyecanlanmıştır
> ****"Çok iyi! Bu senin zeki biri olduğunu gösterir nasıl anladın?"
> ****"Ula çok basit" der Temel.

"Kulakların olsaydı gözlük takardın!"

temel'le dursun astronot olmuşlar ve ilk uzaya gidecek türk astronotlarıdırlar. ama ikisi de çok içerlermiş. fırlatma gününden önceki akşam artık bu saatten sonra içmek yok yarın büyük gün diye sıkı sıkı tembihlemişler. neyse efendim bu ikisi roketin yanına gitmişler temel "yau dursun bu ne kadar da çok viskiye benziyor değil mi?" demiş bunlar roket yakıtından birer bardak içmişler. ertesi sabah temel telefonun sesiyle uyanmış. arayan dursun
- ula temel karnında bi gurultular bi gaz sıkışması hissediyor musun?
- he ne oldi?
- seni japonya'dan arayrum sakın çıkartma ula.

Temel Almanya'ya işçi olarak çalışmaya gider. Uçaktaki koltuğunun hemen yanında dünya tükürük şampiyonu oturmaktadır.

Adam bir tükürür ve tükürük Temelin kulağının yanından mermi gibi geçer.
Adam:-"Ben 96 olimpiyatları dünya şampiyonu Almanya'dan Hans" der. Temel tabi şaşırır.

Bir müddet sonra adam bir daha tükürür ve tükürük Temelin kafasını sıyırarak gider.
Hans:
-"Ben 2000 dünya tükürük şampiyonu hans"der.

Temel artık dayanamaz veHans'ın suratının ortasına tükürür.
Temel: "Daha acemiyim." der.

Bill Gates bir araba kazasında ölmus. Sorgulama icin tanrinin karsisina cikmis Tanri demis ki: "Bill senin durumun hakikaten karmasik. Seni cennete mi cehenneme mi yollamali bilemiyorum.
Her eve bilgisayar girmesine yardimci olarak insanliga katkida bulundun ama bir yandan da Windows gibi bir rezaleti de yarattin. Ben de senin ozel durumuna gore bir sey yapacagim cenneti de cehennemi de ziyaret et hangisine gidecegine karar ver "Tamam" demis Bill Gates"once cehenneme bir bakayim." ve inmis cehenneme.Bir de bakmis berrak sulu bir kumsalda bir suru guzel kiz top oynuyor egleniyor gunes parliyor hava super. "Allaah" demis Bill Gates "Cehennem boyleyse Cenneti hakkaten gormek isterim." Ve cennete gitmis. Bir bakmis bulutlarin uzerinde bir yer etrafta melekler ucuyor guzelce bir yer ama Cehennem kadar degil. "Tamam" demis tanriya Bill Gates"Ben cehenneme gitmeye karar verdim." iki hafta sonra tanri cehennemi ziyaret edip Bill Gatesin nasil olduguna bakmaya karar vermis. Gitmis Bill'in yanina Bill bir duvara zincirlenmis alevler icinde karanlik bir magarada ve zebaniler iskence ediyor.
- Nasilsin Bill?
- Korkunc! Burasi iki hafta once geldigim cehennem degil! Kizlarin oynastigi o gunesli kumsala ne oldu?
- Tanri cevap vermis: O ekran koruyucusuydu.

6-2 biten man.united-fenerbahçe maçından hemen sonra
fenerli rüştü tanınmamak için yaşlı bir adam
kılığına girer ve bır cafe ye gider. cafe de yanına
yaşlı bır bayan yanaşır ve :
-"naber rüştü" der.

bunun uzerıne rüştü delirir nasıl tanıdı bu kadın beni
diye düşünüp durur. ertesi gün yine aynı cafede aynı
kadın yanaşır rüştü'nün yanına yine
-"naber rüştü"
der.

3.gün rüştü cok değişik bır kılıkta gider cafeye ve
yine aynı kadın yanaşır ve yine
-"naber rüştü" der.
rüştü dayanamayıp sorar nerden tanıyosun beni diye.

yaşlı teyze :
-"olum ben tuncay len" der.

hitler ve mussolini bir barda oturmaktadırlar. bir adam içeri girer ve barmene bunlar hitler ve mussolini değil mi diye sorar. barmen "evet onlar" der. sonra adam onlara doğru yürür ve sorar:

"selam ne yapıyorsunuz?"
hitler cevaplar: "3. dünya savaşını planlıyoruz."
adam sorar. "gerçekten mi? neler olacak?"
hitler: "bu sefer 14 milyon yahudi yi ve bir bisiklet tamircisini öldüreceğiz" der.
adam sorar: "bir bisiklet tamircisi mi???!"
hitler mussolini’ye döner ve der ki: "gördün mü sana kimsenin 14 milyon yahudi'yi takmayacağını söylemiştim!"

adamın biri yeni ulaştığı otele kaydını yaptırır. odasına girdiğinde masada bir bilgisayar görür ve karısına e-mail atmaya karar verir. fakat yazdığı mesajı farkında olmadan yanlış bir adrese gönderir. tam bu sırada farklı bir yerde kadın kocasının cenaze töreninden evine yeni dönmüştür ve bilgisayarındaki maili görür arkadaşlarından geldiğini düşündüğü maili okuyunca olduğu yere yığılıp kalır. odaya giren annesi yerde yatan kızını ve ekrandaki mesajı görür.

kime: sevgili karıma
konu: yeni ulaştım.
tarih: 16 mayıs 2004
benden haber aldığına şaşıracağından eminim. burada bilgisayar var ve sevdiklerimize e-mail gönderebiliyoruz. buraya yeni ulaştım ve kaydımı yaptırdım. her şey yarın senin buraya geleceğin düşünülerek hazırlanmış. seninle buluşmayı dört gözle bekliyorum. umarım benim gibi sorunsuz bir yolculuk geçirirsin.

not: burası çok sıcak

adam elindeki son 500 dolarla kumar oynamaya karar verir ve las vegas'ın yolunu tutar. ve inanılmaz bir talih; tam 3 milyon dolar kazanır. hemen otel yönetiminin kendisine tahsis ettiği kral dairesine çıkar ve karısına telefon açar:
- hayatım evde misin?
- evet kocacığım.
- iyi. hemen hazırlan o zaman. çabuk bavulunu hazırla. kumarhanede tam 3 milyon dolar kazandım.
- kadın sevinç dolu bir çığlık atar .ayyyyyy harikasın! hemen hazırlanıyorum. peki ama nereye? paris? karayipler? güney amerika?
adam cevap verir:
- umrumda değil. sadece eve döndüğümde çoktan gitmiş ol.

birgun carlsberg miller tuborg ve efes pilsen in başkanlari barda icmeye gitmiş. garson gelince teker teker soylemişler;
- ben bi carlsberg aliyim
- ben bi buyuk miller istiyorum
- ben tuborg icecegim
sira efes pilsen'in adamina gelince;
- ben bir kola aliyim demiş. garson gidince yanindakiler sormuş "yahu sen niye efes istemedin" diye;
- kimse bira icmiyordu ben de size uyayim dedim demiş

Bir kiz yurdunda söyle bir sorun yasanmaktadir. Kizlar sabah dudaklarina ruj
sürdükten sonra aynayi öperek dudak izi birakmaktadirlar bunlarin
temizlenmesi sorun olmaktadir. Yurdun müdürü birgün yurtta kalan kizlari ve
tuvaletleri temizleyen hademeyi tuvalete toplar. Kizlara yönelik söyle bir
konusma yapar :
- Bazilariniz dudaklarina ruj sürdükten sonra aynalari öperek dudak izi
birakiyorlar. Hadememiz bunlari temizlerken çok zorlaniyor. Simdi ne kadar
zorlandigini hepberaber izleyelim.
Sonra bir isareti ile hademe firçasini klozetlerden birine daldirip aynayi
temizlemeye baslar. O günden sonra aynalarda bir daha dudak izine
rastlanmaz.

peteğimbebeğimçiçeğim

>Genç adam yasli kari-kocanin evlerine misafir
>olur.
>75
>yasindaki
>amca
>karisindan bir fincan daha çay isterken:
>Çiçegim bir bardak daha verir misin?" der.
>Sonra da "petegim hiç sekersiz lütfen" diye
>ekler.
>Kendisine 65 yasindaki tatli karisinin getirdigi
>tavsan
>kani çayi
>alirken de
>
>''bebegim sana çok zahmet oldu"
>Genç adam yasli amcanin karisina kullanidigi sevgi
>sözcüklerinden
>çok
>etkilenir
>Amcacigim kaç yillik evlisiniz?" diye sorar.
>Yasli
>adam "40
>seneyi geçtik
>evladim" der.
>Genç adam: Vallahi masallah Allah muhabbetinizi
>arttirsin. Sürekli
>çiçegim
>
>petegim bebegim gibi güzel sözlerle hitap
>ediyorsunuz
>galiba"
>Yanaklari
>pembelesmis teyze "Dogru bir kaç yildir hep
>bana böyle
>hitap
>ediyor" deyip mutfaga
>dogru yöneldiginde
>yasli amca genç adamin kullagina dogru egilerek:
>Siisst çaktirma 2 sene önce adini unuttum
>hala
>hatirlayamiyorum.

Genc koca eve gelmis karisi boynuna sarilarak karsilamis onu
"Hayatim harika bir haberim var Bir ay geciktim Herhalde bir
bebegimiz olacak Doktor bu sabah test yapti Sonucunu alana kadar
lutfen kimseye
soylemeyelim! " demis heyecanla
Ertesi sabah elektrik idaresinden bir gorevli son faturayi Odemedikleri
icin kapiyi calmis "Siz bayan Smith misiniz? Biliyor musunuz bir aylik
gecikmeniz var!"
"Bir aylik gecikmem oldugunu siz nereden biliyorsunuz? " demis kadin
hayretle
"Bayan dosyalarimizda acikca gorunuyor! "
"Nee? Dosyalarinizda mi?"
"Kesinlikle! "
"Beyefendi lutfen bu gece esimle gorusmeliyim! " demis kadin ve
korkuyla olani biteni esine anlatmis
Kocasi ertesi sabah kizgin bir boga gibi elektrik idaresine dalmis
"Neler oluyor burada?. Karim bir dosyadan bahsetti Aylik gecikmesi
ile ilgili!" diye bagirmis adam
"Sakin olun Ciddi birsey degil!" demis memur
"Bu gecikme icin bize borclusunuz! "
"Size mi borcluyum? Ya odemezsem??"
"O zaman sizinkini kesmek zorunda kalacagiz!"
"Ama o zaman karim ne yapacak?"
"Bilmiyorum! " demis memur "Hanimefendi artik mumla falan idare
eder !!! "

Camcı
******** > ****
******** > **** Kadının evinde cam kırılmıştı camcıyı aradı ve siparişi
********verdi yarım
******** > ****saat sonra zil çaldı.
******** > **** Kadın megafondan seslendi
******** > **** "Kim o ?"
******** > **** "Camcı be ya"
******** > **** Kadın kapıyı açtı ve camın takılacağı yeri gösterdi beş
********dakika sonra
******** > ****yine zil çaldı.
******** > **** "Kim o ?"
******** > **** "Camcı be ya"
******** > **** Kadın;
******** > **** "Yanlışlık var az önce bir camcı gelmişti ?!
******** > **** "Düştük be ya

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri