Deniz Gezmiş!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
---> Deniz Gezmiş!

Biriside evet Bu Gezmiş vatan hainiymiş ben yanlış biliyormuşum hatalıymışım demez...Hepside biz biliriz ayağına yatsalar

---> Deniz Gezmiş!

©ﻕΞתς яΞiš;2102815' Alıntı:
Ne olacak başkan , niye savunduklarını kendileri de bilmiyor.

Boş bi zihniyet yetişiyo işte kardeşim...İdeallerini saptamayan,tam anlamıyla bilmeyen kişi hedefine varamaz bunlarınki de kuru gürültü misali kulaktan duyma sözlerle savunma yapıyolar

---> Deniz Gezmiş!

Herkes birşeyler söylemiş bende söyleyeyim isterseniz "kırmızıyla yazdığım kısma hiç bir Deniz Gezmiş savunucusu cevap veremedi" diyen arkadaşın sorusunu cevaplamakla başlıyayım .

Şuan 2010 yılındayız . Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti hayla ayakta . Fakat amerikancı , işbirlikçi , gerici , faşist bir parti var Türkiye Cumhuriyeti'nin başında . Siz gidişattan memnun musunuz ? Siz emperyalistlerin , kapitalistlerin kuklası olmaktan , gün geçtikçe abd'ye bağımlı hale gelmemizden ve ülkemizin bütün kuruluşlarının özelleştirilmesinden , satılmasından memnunmusunuz ? Bence değilsiniz . Peki Atatürkün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti ile şimdi ki Türkiye Cumhuriyeti bir midir ? Değildir . O zamanda öyleydi . Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşu bir kurtuluş savaşının sonunda gerçekleşmiştir . Ve bu kurtuluş savaşı Emperyalizme karşı verilmiş en büyük savaş ve direniştir . Ayrıca Emperyalizme vurulmuş en büyük tokattır. Peki bundan yıllar sonra Türkiye Cumhuriyeti kuruluşu sırasında mücadele verdiği ve meydanlarda muazzam bir direnişle bozguna uğrattığı emperyalizmin ve kapitalizmin yavaş yavaş kölesi , oyuncağı olma yolunda ilerliyordu . Ve bir grup Yurtsever genç buna sessiz kalmadı , kalamadı . Bunun sonucunda bir ayaklanma , bir direniş baş gösterdi . Zaten amerikan gemileri boğazlarımızda demirlerken , şehirlerimizde gününü gün ederek , gönül eğlendirirken , karımıza , kızımıza , namusumuza göz dikerken sessiz kalınamazdı . Yani anlatmak istediğim amaç Atatürkün kurduğu Türkiye Cumhuriyetini beğenmemek veya ortadan kaldırmak değil aksine kazanımlara ve miraslara sahip çıkmaktı . Vatan haini , Mustafa Kemalle ne ilgisi olur , İşte Türkiyeyi Sovyetlere teslim etcekti falan fistan diye nitelendirdiğiniz insanlar , Samsundan Türk bayraklarıyla Mustafa Kemal yürüşü başlatmışlardır .. Olayların fiilen başlaması hemen hemen bu yürüyüşle gerçekleşmiştir . Amaç Türkiye Cumhuriyetini ortadan kaldırmak değil , Türkiye Cumhuriyetinin tam bağımsızlığa ulaşmasıdır . Ki Bu insanlar Darağacında YAŞASIN TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE diye can vermişlerdir madem marksizm ve leninizm laflarına o kadar taktınız bu lafıda bir görün derim . Bir de Sivasta kaçarken polise kurşun sıkmıştır , işte dağa . çıkmıştır şöyle böyle . Deniz gezmiş ve arkadaşlar Filistin'de silah eğitimleri vb şeyleri fazlasıyla almış ve Filistin Halk Kurtuluş Cephesi ile siyonizme karşı mücadele vermiş gençlerdir . Ve Deniz Gezmiş çok iyi silah kullanırdı. Eğer öldürmek için ateş etse öldürürdü , fakat öldürmek değil uzaklaştırmak amacıyla havaya veya yakınlarına ateş ederdi . Madem çok kitap okuyosunuz , iki tarafında kitaplarını okuyosunuz ; bu anlattıklarımı bilmeniz gerekirdi sevgili arkadaşlar . Şimdi birileri çıkıp osmanlıcılık , halifecilik oyunları oynarken diğerleri de saltanat ve hilafet düşkünlüğü yaparken , YurtSever gençlerin her zaman burada olduğunu hatırlatmak isterim .YENİDEN CUMHURİYET , MUTLAKA SOSYALİZM .

---> Deniz Gezmiş!

Herkes birşeyler söylemiş bende söyleyeyim isterseniz "kırmızıyla yazdığım kısma hiç bir Deniz Gezmiş savunucusu cevap veremedi" diyen arkadaşın sorusunu cevaplamakla başlıyayım .

Şuan 2010 yılındayız . Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti hayla ayakta . Fakat amerikancı , işbirlikçi , gerici , faşist bir parti var Türkiye Cumhuriyeti'nin başında . Siz gidişattan memnun musunuz ? Siz emperyalistlerin , kapitalistlerin kuklası olmaktan , gün geçtikçe abd'ye bağımlı hale gelmemizden ve ülkemizin bütün kuruluşlarının özelleştirilmesinden , satılmasından memnunmusunuz ? Bence değilsiniz . Peki Atatürkün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti ile şimdi ki Türkiye Cumhuriyeti bir midir ? Değildir . O zamanda öyleydi . Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşu bir kurtuluş savaşının sonunda gerçekleşmiştir . Ve bu kurtuluş savaşı Emperyalizme karşı verilmiş en büyük savaş ve direniştir . Ayrıca Emperyalizme vurulmuş en büyük tokattır. Peki bundan yıllar sonra Türkiye Cumhuriyeti kuruluşu sırasında mücadele verdiği ve meydanlarda muazzam bir direnişle bozguna uğrattığı emperyalizmin ve kapitalizmin yavaş yavaş kölesi , oyuncağı olma yolunda ilerliyordu . Ve bir grup Yurtsever genç buna sessiz kalmadı , kalamadı . Bunun sonucunda bir ayaklanma , bir direniş baş gösterdi . Zaten amerikan gemileri boğazlarımızda demirlerken , şehirlerimizde gününü gün ederek , gönül eğlendirirken , karımıza , kızımıza , namusumuza göz dikerken sessiz kalınamazdı . Yani anlatmak istediğim amaç Atatürkün kurduğu Türkiye Cumhuriyetini beğenmemek veya ortadan kaldırmak değil aksine kazanımlara ve miraslara sahip çıkmaktı . Vatan haini , Mustafa Kemalle ne ilgisi olur , İşte Türkiyeyi Sovyetlere teslim etcekti falan fistan diye nitelendirdiğiniz insanlar , Samsundan Türk bayraklarıyla Mustafa Kemal yürüşü başlatmışlardır .. Olayların fiilen başlaması hemen hemen bu yürüyüşle gerçekleşmiştir . Amaç Türkiye Cumhuriyetini ortadan kaldırmak değil , Türkiye Cumhuriyetinin tam bağımsızlığa ulaşmasıdır . Ki Bu insanlar Darağacında YAŞASIN TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE diye can vermişlerdir madem marksizm ve leninizm laflarına o kadar taktınız bu lafıda bir görün derim . Bir de Sivasta kaçarken polise kurşun sıkmıştır , işte dağa . çıkmıştır şöyle böyle . Deniz gezmiş ve arkadaşlar Filistin'de silah eğitimleri vb şeyleri fazlasıyla almış ve Filistin Halk Kurtuluş Cephesi ile siyonizme karşı mücadele vermiş gençlerdir . Ve Deniz Gezmiş çok iyi silah kullanırdı. Eğer öldürmek için ateş etse öldürürdü , fakat öldürmek değil uzaklaştırmak amacıyla havaya veya yakınlarına ateş ederdi . Madem çok kitap okuyosunuz , iki tarafında kitaplarını okuyosunuz ; bu anlattıklarımı bilmeniz gerekirdi sevgili arkadaşlar . Şimdi birileri çıkıp osmanlıcılık , halifecilik oyunları oynarken diğerleri de saltanat ve hilafet düşkünlüğü yaparken , YurtSever gençlerin her zaman burada olduğunu hatırlatmak isterim .YENİDEN CUMHURİYET , MUTLAKA SOSYALİZM .
Bi defa sana şunu söyleyim , ben hepinizden vatansever olduğuma eminim ve ayrıca teşkilatında mensup olduğum Milliyetçi Hareket Partisi'nin kapitalizm ve emperyalizme karşı olduğunu herkes bilir.
Bknz : Ülkücü Yemini...
E nickimde açıkça hangi partiyi savunduğumu belli ettiği halde o yazmış olduğun bazı kısımlar saçma olmuş.
Neyse gelelim cevaplara...
Sivas olayından bi girmişsin yorumunun yarısı o olayda geçmiş. Bu adam polise kurşun sıktımı kardeşim öldürme teşebbüsüyle veya değil ?? Jandarmayla çatıştı mı Odtü üniversitesinde ??
O zaman bu konuda savunmayacaksın o adi adamı.
Samsun'daki yürüyüşe değinmişsin , hemde hiç bilmeden...
O şrefsiz vatan haini Samsun'dan Ankara'ya düzenlenen yürüyüşte , Türk Bayrağını tepeleyip ; elinde orak ve çekiçle bitirdi o yürüşü be ! Neden bahsediyorsun sen ?
Bu vatan haini şahsiyet , Türkiye'nin bağımsızlığından yanaydı da , 1968 yılında Ankara Abidinpaşa'da apo itiyle aynı evi neden paylaştı ? Bölücülük tohumlarını o zamanlarda ekmeye başladı ?
Amaç daha güzel Türkiye'ymiş (!)
1980 döneminde o vatan hainini savunan dallamaların mitinglerde lenin , mao , stalin posterlerini açıp , her birinin ; hepimiz leniniz , marksız , maocuyuz dediğini neden yazmazsın ?
Sizin amacınızın Atatürk rejimini yıkıp yerine komunist rejimi getirmek olduğunu herkes bilmiyor mu ? Sovyetleri Türkiye'ye sokmak istediğinizi bilmiyor mu ?
Sen benim soruma cevap verdin , üstüne bide beni darmadağın ettin sanıyorsun değil mi ?
Hadi bakalım sanmaya devam et , anca sanarsınız zaten !

Son düzenleme:
---> Deniz Gezmiş!

Zaten biz ne biliyorsak yalnış , sadece sizin bildiklerini doğru değil mi ? Bırakıcaksınız bu işleri artık . Türkiyede bölücülüğü asıl tetikleyen ve kışkırtan sizin gibi kafatasçılardır , Irkçılık ve milliyetçilik bölücülüğü getirmektedir , şimdi Yaşasın Türk ve Kürt halklarının kardeşliği diyen bir adam nasıl olurda bölücülük tohumları ekiyorda , Maraş , çorum , sivas olaylarında katledilen insanların katilleri , yani siz ve sizin gibi düşünen kafatasçılar bölücü olmuyor . ? Komünizmde halkların kardeşliği savunulur , ama sizin kafatasçı düşünceniz de sadece bir halk , bir ırk vardır . Kendinizi Mustafa Kemal'in izinden yürüyor sanıyorsunuz . Siz ve sizin gibi gericiler , faşistler memleketi ; özelleştirmelerle emperyalistlere peşkeş çekmiyormusunuz . Sizin Emperyalizme karşılığınız , Amerıkancılık mı demek . O yıllarda 6.filo boğazlarımızda demirleyen abd gemilerini , sokaklarımızda elini kolunu sallayan yankeeleri Deniz gezmiş ve arkadaşları , o dönemin solcuları yankeeleri memleketten kovarken , denize dökerken siz solcu kovalamaktan , solculara saldırmaktan başka ne iş yaptınız . ? Asıl bölücü sizlersiniz . Maraş olaylarının ve bir çok katliamın arkasında sizler varsınız . Türkiyede Atatürke ve Cumhuriyete asıl sahip çıkan ve çıkmaya devam eden Alevi insanlarını maraşda sizler katletmediniz mi ? Marifetmiş gibi katlettiğiniz insanların evine ccc işaretlerini yapmadınız mı ? Şuan dünyada çocuklarını tam doyurabilen ve aç çocuk oranın %0 olduğu tek ülke Küba'yken , Venezuella da maaşlara 1 yılda %30 zam yapılırken , çarlık Rusya'sının devrilmesinden sonra halk bolluk , bereket ve eşitlik içinde yaşarken , avrupada ekonomide çöküşler yaşanırken , Kapitalistler "Marx haklıymış" diye yakınırken , çıkıpta bazıları bana komünizmi kötülemesin . O kadar sevmediğin Lenin sana kurtuluş savaşında yardım etmedimi ? Bolşevik ihtilali sayesinde senin savaştığın cepheler azalmadımı ?

---> Deniz Gezmiş!

Aloooo , iyi misin sen ? Bana karşı cevap ver , benim görüşlerime cevap ver !
'Türk kürt kardeştir , ayrım yapan kalleştir' sözünün sahibi kimdir ? Onu bi araştır. Ülkücülerin kafatasçı olduğunu iddaa etmişsin ?? Ne konuştuğunu , neyi savunduğunu biliyorsun değil mi ? Mhp'li (gerçek) biri göster bana kürtleri dışlayan ?? Biz Atsız'ın öğrencileri değiliz ki ırkçılık yapalım , biz Alparslan Türkeş'in askerleriyiz. Hele bi bu olayları öğren sonra gel deniz gebermişini savun.
Apo ile aynı evi paylaşmadı mı bu şrefsiz ? Mitinglerde Türk Bayrağını tepeleyip çekiç ve orakla yürümedi mi ? Bana bunların cevabını ver. Körü körüne savunuyorsun.
80'li yıllarda , o sağ sol davalarında , insanlar gece sahura kalkıyor diye evlerini kurşunlayan sizler değilmiydiniz ? İnsanlar namaz kılıyor diye cami çıkışlarında o ibadet yapan insalara saldıran sizler değilmiydiniz ? Size o zamanlar da karşı çıkan , sizi gördüğü yerde eze eze meeeleten , vücutlarınıza Üç Hilal kazıyan reislerime sonsuz teşekkürler...
Komünizmi savunuyorsun ve utanmadan Atatürkçüyüz diyorsunuz ? Atatürk'ün 'Komünizm görüldüğü yerde başı ezilmedir.' sözünü yabana mı atacağız ?
Marks gibi bi sapığın izinde gidip , bunu da büyük bi marifetmiş gibi gururla söyleye bildiğinize inanamıyorum. Kişinin anasıyla ilişkisi normaldir diyen birisi bu Marks denen şahsiyetsiz. Gidin gidin izinden gidin bakalım , ama giderken Türküm demeyin.

---> Deniz Gezmiş!

Üslubuna biraz dikkat et , gerçi çok şey istiyorum biliyorum , neticede bir faşistten beklenileni sergiliyorsun neyse . ;)
Sözde kardeşliği savunup , dtp binalarını basanlar , kurt işareti yapıp , slogan atanlar kimler acaba ? Şimdi sen çıkıp dersin mhp halkların kardeşliğini savunuyor . Biraz güleriz ... Deniz gezmişin mahkemede yaptığı konuşmaları dinle bana ondan sonra gel , yok Türk bayrağını tepeledi , yok Atatürkle alakası yok de. Ayrıca ben sana Atatürkçüyüm dedim mi ? utanmadan Atatürkçüyüm diyorsunuz diyosun . Bırak bu kalıplaşmış ibareleri .
"vücutlarınıza Üç Hilal kazıyan reislerime sonsuz teşekkürler... "
İşte bu faşizmdir , kafatasçılıktır .
Solcular ne cami çıkışı ibadetini yapan insanlara ne de gece sahura kalkan insanlara saldırmamıştır . Bunlar sizin ocaklarınızda verilen ara gazlardır . Maraş olaylarında hamile kadınların karnını oyup çocuklarını çıkarıp kurşuna dizen , kadınlarımıza tecavüz eden , erkeklerimize işkence eden ve öldüren , çoluğumuzu , çocuğumuzu kurşuna dizen sizin ccc - mhp zihniyetiniz değilmi ? Bunları yaptıktan sonra duvarlara ccc yazan sizler değilmisiniz ? Ne kardeşliğinden bahsediyosun ? Ayrım yapan kalleşmiş . Kalleşsiniz biliyoruz .

---> Deniz Gezmiş!

Üsluba dikkat et diyene bak. Kalleş diyen dilini koparırım senin yerden bitme.
Dtp binalarını basmak ırkçılık mı oluyor ? Saçma sapan konuşuyorsun , Dtp'liler bizim için kürt değil pkk dır.
Neyi savunduğunu bilmiyorsun , deniz gebermişi Atatürk'ün izinden gittiğini söylemez mi ? Aptal aptal konuşup laf salatası yapıyorsun.
Ülkü Ocakları'nda verilen gaz falan değil o anlattıklarım. Babandan annenden öğren gerçekleri. O anlattıklarım birebir yaşanmış olaylardır. O olayları yapanlara , ibadetini yapan insanlara saldıran şrefsizlere yapılabilecek en güzel şeyi yapmış ülkücüler. İşkembeden sallayıp konuşuyorsun , hamile kadının karnından çocuğunu aldı , tecavüz etti vs. , bu şrefsizlikleri o taşladığımız ve senin bunu bana koz olarak kullandığın dtp li pkklılar yapar. Ama siz o kadar acizsiniz ki , tek başına , elinde bir sopayla 40 komünisti kovalayan Ülkücü Şehit ; Dursun Önkuzu'yu bi yerde kıstırıp , ağzına bisiklet pompası sokup , ciğerleri patlayana kadar hava verip , öldüğünde de cesetinden korkup , üniversite binasından aşağı attınız.
Son iki yazın tamamen kendini ele veriyor zaten , Atatürkçü değilim diyorsun , bu herşeyi ortaya koyuyor zaten ,alın işte deniz şrefsizine Atatürkçü diyenler görsün en büyük kanıt size.
Ayrıca ben ara gazı alacak yaşı geçtim koçum , sen baya bi gaz almışsın zaten , halkların kardeşliği , faşist , emperyalizm , kapitalizm , lenin , mao... Sana bunları öğretenleri yolla bu foruma , onlarla kapışalım , sen hafif geliyorsun ;)

---> Deniz Gezmiş!

Kardeşim Mahkemede Ne Söylendiği Umrumuzda Değil Sen Genç Reisin Dediklerine Bir Cevap Versene?

Herif İdam Edilecek Tabi Mahkemede Bilmem Ne Korkusundan Doğrularımı Söyleyecek.. :)

Ayrıca Bir Birinize Kullandıgınız Sözlere Dikkat Edin

Moderatör tarafında düzenlendi:
---> Deniz Gezmiş!

Öncelikle ben Deniz Gezmiş değilim birader . Deniz Gezmiş Atatürke sahip çıkmıştır . Vatan toprakları işgal altındayken bağımsızlık mücadelesi vermiştir ve yıllar sonra sizin gibi boş kafalar vatan hainliğiyle suçluyor ama asıl vatan hainlerinin kimler olduğunu biliyoruz boş ver sen.. Bende her Alevi gibi Mustafa Kemale saygı duyarım , kazanımlarına ve bıraktığı miraslara sahip çıkarım . Tıpkı YurtSeverliğim gibi , tıpkı memleketi ; gericilere , yobazlara , faşistlere , işbirlikçilere , emperyalistlere bırakmadığım ve bırakmayacağım gibi . Atatürkün bıraktığı miraslara ve memlekete sahip çıkmak ; emperyalistlere yar etmemek ; Atatürk'ün yolundan gitmek değil sanırım size göre :)

Daha kendi kanlı tarihini bilmiyorsun . Resimlerle , videolarla , o dönemi yaşayanlarla kanıtlanabilir bir şeydir . Maraş katliamının arkasında mhp'nin olduğu ve orda saydıklarımın hepsinin gerçek olduğu . İşinize geleni yapmış oluyosunuz övünüyorsunuz , sonra iş kirli çamaşırlarınıza gelince yok öye birşey .. Var öyle bir şey var .

maras6.jpg

maras_katliami1.jpg

Bunları ben yapmadım maraşta ;) İşkembeden konuşmuyor muşum değil mi ? ;) Ben Türküm , Ben Aleviyim . Maraşta yaşananlarıda , sivasta yaşananlarıda ; yaşayanlardan dinledim sen hiç kafanı yorma .

Türkiye genelinde %5,7 oy alan , ve oy veren %5,7 nin tamamı Kürt ise ; istesekde istemesekde dtp'nin Kürtlerin büyük bir çoğunluğunun hatta tamamına yakının temsilcisi olduğunun göstergesidir . mhpden nasıl nefret ediyorsam , dtp'den de o derece nefret ederim , fakat vaziyet böyle . cok değil daha 1-2 ay önce taksimde beyoğlunda , sizin eli silahlı faşist abileriniz saldırmadı mı dtp binalarına , basın açıklaması yapan kürtlere . İşte bu faşizm oluyor , ırkçılık oluyor .

Şimdi gelelim "acizsiniz , hüseyin önkuzu " konusuna . Asıl aciz olanın kim olduğu ortada . Ellerinde satırlarla , döner bıçaklarıyla üniversite basanlar , solcuları terörist gibi gösterip halkı provake edenler , tek başına hareketten ziyade "linçcilik" oyunları oynayanlar sizlersiniz .

Asıl sen hafif kalıyorsun , sana gazı veren reislerin gelsin ben onlarla konuşayım . Bana biraz mafyacılık , çetecilik oyunlarından bahsetsinler , gerçek yüzlerini bir daha göreyim .

---> Deniz Gezmiş!

Ben deniz gezmiş değilim diyorsun , onun konusunda onu savunuyorsun , ne zaman farkına varacaksın şu yazılarınla komik duruma düştüğüne ?
O kadar saat araştırdın bunları mı buldun ? :)
Mhpliler yaptı Ülkücüler yaptı o anneyi yazmıyor gazete de ? Diğer resimde de büyütülecek birşey yok hani , adam Üç Hilal çizmiş cama resim çekinmiş. Dükkanın içinde Türk Bayrağı var , ülkücüler onun için savaşıyor zaten , tutup o dükkana mı zarar verecek ? Komik olma.
Sen şimdi diyorsun ki o senin anlattığın sağ sol davalarındaki olaylar olmadı ?? Bunu babamdan dinledim , amcamdan dinledim , koyu solcu olan dayımdan dinledim , öldürsen Dsp'den ayrılmayacak karşı komşumdan dinledim. Hepsi doğru diyor , senin gibi yerden bitme küçük yaşta bi BEBE yalan diyor. Bu işler senin harcın değil aslanım.
O dönemlerde Ülkücülerin yaptığı herşey , vatanı savunmak içindi. Askerin içi bile komünist dolmuşken , senin şu zamanlara gelmende ki sebep Ülkücülerdir. Canları pahasına savaştılar bu vatan için.
Nasıl bi kişiliğin varki , Ülkücülerin dtp binalarına saldırdığına sevineceğin yerde faşist diyorsun , onları besleyen sizsiniz zaten.
Pkk için konuşan kürtler benim kardeşim değil , bu vatanın hainidir. İşte onlara karşı ırkçılık yaparım.
Gerekirse belime silahı takarım , elime de ismini bilmeyip döner bıçağı dediğin sallamayı alırım doğru pkklı avına çıkarım.
Dursun Önkuzu konusuna gelmişsin , yazdıklarıma tek bi cevap verememişsin , cidden komik olmaya başlıyorsun xD
Aleviliği insanlara en kötü şekilde gösterdiğin için kınıyorum seni.
Maalesef bana bu gazı veren reis yok be kardeşim , hatta öyleki seminerleri ben veriyorum ocaklarda. Hadi beni muhatabın al ne olursun (!)
Sana vereceğim bi abi tavsiyesi var , bu işler seni aşar , hadi git kumda oyna sen ;)

---> Deniz Gezmiş!

Burda asıl komik olan sensin , işine gelen yerlerini sahipleniyorsun mhpnin , işine gelmeyen yerlerini yok o öyle değil de böyledir , öyle olamaz falan feşmekan , geç bu işleri . Sol demek , Marksizm demektir . yani chp , dsp vs vs sol parti değildir , bunları destekleyenlerde solcu değildir . Farkındaysan o kadar saat araştırmadım , anında cevap yazıyorum konulara .Bende babama , dedeme , amcalarıma sordum , kolay kolay alevi olduğumuzu söyleyemezdik , hatta hiç söyleyemezdik diyorlar peki ya buna ne diyeceksin ? Zaten yaptığınız o kadar katliamdan sonra karşıt görüşünüzün size güller atacağını bekleyemezsiniz değil mi , bazı yerlerde karşılık veriliyor , Hüseyin Önkuzu melek değildi yanlış hatırlamıyorsam ;)

Maraşta resmi sayılara göre 110 civarı , resmi olmayan rakamlara göre ise yaklaşık 500 kişi hayatını kaybetmiştir ve Maraşta ki alevilerin %80 i bulundukları yerden göç etmek zorunda kalmışlardır . Ayrıca yüzlerce ev, işyeri yakılmış, yıkılmıştır.
Olaylar bir rastlantı veya halkın galeyana gelmesi değildir , git araştır , araştırmanada gerek yok zaten biliyorsun bunları fakat kabullenemiyorsun , işine gelmiyor .
"19 Aralık 1978 günü Maraş'ta faşistlerin propaganda aracı haline gelen Cüneyt Arkın' ın "Güneş Ne Zaman Doğacak" filminin gösterildiği Çiçek Sinemasının, Ökkeş Kenger ve birkaç faşist tarafından bombalanmasıyla olaylar gelişmeye başlamıştır.
20 Aralık günü alevilerin işlettiği demokrat insanların gidip geldiği Akın Kraathanesi faşistlerce bombalanır.
Kendi attıkları bombaya "misilleme" olarak 21 Aralık günü iki öğretmeni öldüren faşistler,22 Aralık’ta bir gün önce katledilen iki öğretmenin cenazesine katılan kitleye saldırır. Faşist grup, bölgeden özellikle toplanmış bir araya getirilmiş yüzlerce azılı katilden oluşmaktadır. Bu katil kitle «bir komünist, alevi öldüren cennete gider» vaazlarıyla iyice kışkırtılır. Cenaze için toplanan kitleye, askerin polisin gözetimindeki faşistler saldırırken, diğer yanda kapıları önceden işaretlenmiş dükkanlar yakılmaya başlanır. Bu cenaze töreninde büyük bir katliam gerçekleştirmek planlanmıştır ancak faşistlerin kendi organizasyonlarından kaynaklanan nedenlerle o gün halktan üç insan katledilir.
Hedeflenen çok daha büyük bir kitle katliamıdır.
23 Aralık’ta Maraş dört bir yandan yanmaya başlar. Katliam mahallere yayılır. Yörükselim, Mağaralı, Serintepe, Namık Kemal, Karamaraş mahalleri katliamın en yoğun yaşandığı bölgeler olur.
Katliamın doruğa tırmandığı, vahşetin sınır tanımadığı gün 24 Aralık’tır. Üstelik 24 Aralık günü Maraş’ta sokağa çıkma yasağı vardır." Fakat faşistler ellerinde otomatik silahlarla kadın , çoluk , çocuk , genç , yaşlı dinlemeden katletmişlerdir . Bir önceki mesajda anlattığım anne karnının oyulup çocuğun çıkarılması olayı gerçektir . Hüseyin önkuzunun ağzından pompayla bilmem neresinin şişiriliip öldürülmesi olayını biliyorsun madem bunu da öğren , kabullen .

Son düzenleme:
---> Deniz Gezmiş!

Bunları senin yazacak kapasiteye ve beyine sahip olmadığını düşünerek , yazının bi kısmını google yapıştırdım , nitekim düşüncemde yanılmamışım. O yazdığın yorumun tamamı başkasına ait. hahaha
Şimdi tekrar söylüyorum , yav sen git kumda oyna ufaklık xD Sana bunları öğreten başkanların gelsin xD
Al sana kanıt şimdi yok öyle birşey kendim yazdım falan dersin. Bu tartışma benim tarafımdan bitmiştir , nedeni aşağıda bak hahaha

---> Deniz Gezmiş!

Biraz daha araştırırsan bu yazıyı bir çok forumda , bir çok nickle göreceksin . Yazıyı değil , Mhp nin kanlı tarihi yazsan googleye bu alıntıyı her yerde göreceksin , Alıntı yaptım bir kısmını zaten bunun aksini söyledim mi ben sana ? Sen geç bu kumda oyna ayaklarını , hayla inkar edebiliyor musun onu söyle ;)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
Geri