Deniz Gezmiş!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
---> Deniz Gezmiş!

Şu an ülkenin eğer sağcı solcu çatışması varsa Bu adamlara teşekkür edin...Nerde bir isyan patlak verirrse bunun devamı gelir...Ne kadar atatürkçü oLduklarından bile şüPheliyim...Eğer devrim olduysa işte bu arkadaşlar temelini atmışTır sizde bu adamın peşinden koşturun iLerde sizde bi tane temel attırın tebrik edelim sizi...

---> Deniz Gezmiş!

İyikide yapmışlar gerçekleri göstermeye çalışmışlar insanlara ama ne yazıkki az bi çoğunluğu görmüş bu gerçeği diğerleri fıss.

---> Deniz Gezmiş!

Bence sen tarihi biraz araştır bence.. türklüğe hizmet edemedi belki çünkü idam edildi buna izin vermediler .... ama izin verilseydi şu anki durumumuz çok farklı olurdu.

Tarihi bilgim olabildiğince geniştir benim...

Neden vermemişler sen de onu araştır.

---> Deniz Gezmiş!

Bu ülkede güzel şeyler yapmaya çalısan insanlar herzaman engellenmiş hep iyilik kaybeder kötülük kazanır işde bu yüzden izin vermemişler.

---> Deniz Gezmiş!

sedobaba'ya cok tskr ediyorum harika acıklamıs.deniz'in ve onun gibilerin kıymetini bilemediler,anlamazlar da.dünyada herkes solu,devrimi anlaycak kapasitede değil yoldaslar ne yapalım.

---> Deniz Gezmiş!

Anlayabilecek kapasite hmm....

Ona şöyle desek daha iyi olur...
Oyuna gelebilecek kapasitemiz yok mesela... Ya da gözümüzün boyanacağı bir kapasite...

Kapasite_? Nedir bu yahu_?
Aklınız sıra hakaret mi etmeye çabalarsınız_?

O halde sizin seviyenize göre bende konuşayım..Ve diyeyim ki ''Sağcı görüşe karşı çıkanların,bu davayı anlamaya kapasiteleri yetmez''...

Aaaa... Olur mu hiç.... Eşitlikten,sosyalizmden,bahsedersiniz ama,beyinleri yıkanmış zihniyetler olarak çoğunuz seviyelice iki muhabbet edemezsiniz_?

Buyrun o halde....Sizin kapasitenize göre yorum....

---> Deniz Gezmiş!

ufff yaa bence yeter artıkk herkesn kendi görüşü kendine ister sag ister sol :s anaaaaa

---> Deniz Gezmiş!

Boyle bir komunistin kim savunmasını yazıyor.Silah zoruyla anayasa degistirmeye calısan kisi sadece vatan hainidir baska bi sey degildir.Hangi komunist Ataturk u destekler?Bunları vatana Ataturk aldı ama zorunluydu sonra ne yabtıgınıda siz benden daha iyi bilirsiniz hem komi olcak hemde Ataturk u sevcek olcak is deil bnce cCc

---> Deniz Gezmiş!

1961 anayasasını savunmak ne zamandan beri idam sayılıyo denizin yusufun hüseyinin ilmiğe gittikleri andan berimi onlar bu ülkenin geleceği için aydınlığı için mücadele ettiler ama birtakım zihniyetin çıkarlarına dokundukları için düğmeye basıldı ve ortadan kaldırıldılar burası derin devlt burda gerçeklere yer yok gerçekleri beyan eden suçludur cünkü kendi menfaatleri uğruna nice denizleri feda ederler bunlar

---> Deniz Gezmiş!

Eyy Deniz gebermiş sempatizanları ; sizde inandınız değilmi O komüniste ?
Amerika'nın elini Türkiye'den çekip Rusya'ya pazarlayan şahsiyete !
Dinsiz insan ; Odtü Üniversitesi'nin altını cephaneliğe çeviren şahsiyet , arkadaşları ile 8 saat boyunca Odtü'de Jandarma İle çatışan , Sivas'a kaçarken yolda yakalamak isteyen polislere silah sıkıp kaçan şahsiyet ; Allah'ın belası insan...
Derisini yüzüp üstüne tuz dökmek istedigim kişi !

Atatürk komünizme karşı tavrını açıkca ortaya koydugu halde Atatürk'ü komünist taraftarı olarak gösteren kişi...
Zaten birini idam ederseniz idam edilen kişiye bir sempati başlar. Apoyu da idam etseler değişik kesimlerden sempatizanlık artar kesin !

---> Deniz Gezmiş!

ne kadar cahil var hepsi Deniz'e karşı çıkar arkadaşlar !

1. si Amerikan Emperyalizm'ine karşı çıkan gençler soLcu devrimci gençlerdi... Biz Bayraklarla onları denize atarken diğer qrup ( uLen biz turancıyız . türkçüyüz diyen adamlar) neredeydi ?

2.si Deniz Gezmiş Amerikan Emperyalizm'ine oLan öfkesini dışa vurmuştr ve bizim ******** hükümet altını çiziyorum.. ******** hükümet koyu bir abd hayranı olduqu için bu gençleri öldürmüştür.Bunları kafası sadece silaha ve artisliğe çalışan gençler aracılığıyla da yapmıştır.

3. O turancıyız diyen insanların savunduğu hükümt(devlet) apoya yapılan saldırıyı engellmiştir.

4.Bugun hala abd hayranlığı sürmekte..

varın gerisini siz düşünün.

Moderatör tarafında düzenlendi:
---> Deniz Gezmiş!

ne kadar cahil var hepsi Deniz'e karşı çıkar arkadaşlar !

1. si Amerikan Emperyalizm'ine karşı çıkan gençler soLcu devrimci gençlerdi... Biz Bayraklarla onları denize atarken diğer qrup ( uLen biz turancıyız . türkçüyüz diyen adamlar) neredeydi ?

2.si Deniz Gezmiş Amerikan Emperyalizm'ine oLan öfkesini dışa vurmuştr ve bizim ******** hükümet altını çiziyorum.. ******** hükümet koyu bir abd hayranı olduqu için bu gençleri öldürmüştür.Bunları kafası sadece silaha ve artisliğe çalışan gençler aracılığıyla da yapmıştır.

3. O turancıyız diyen insanların savunduğu hükümt(devlet) apoya yapılan saldırıyı engellmiştir.

4.Bugun hala abd hayranlığı sürmekte..

varın gerisini siz düşünün.
Sovyetleride anlatsan ??

---> Deniz Gezmiş!

©ﻕΞתς яΞiš;2102222' Alıntı:
Sovyetleride anlatsan ??

D. Gezmiş’ten babasına: “Moskova radyosu bize sövdü, saydı"

Hulki Cevizoğlu- Peki daha sonra arkalarında bir güç var Mıydı ?

Halbuki bunların Ankara’da Mamak Mahkemesi’nde mahkum olduğu gün, ertesi
günü görüş günüydü, Mamak’a gittim. Mamak’ta üzgün çocuklar.
“Niye üzgünsünüz oğlum, şey etmeyin” dedim, “Daha hele bir mahkeme
ondan sonra var, şu var, bu var falan.”
“Ona değil baba” dedi. “Ne kadar devrimci suçlu varsa dün akşam
Moskova Radyosu’nu dinledik” dedi, “Bizim tutar yerimizi bırakmadı.”
“Nereden” dedi, “devrimci varsa” dedi, “Onları hep dinledik. Fakat
Moskova Radyosu, bizim tutar bir yerimizi bırakmadı, o kadar sövdü,
saydı” dedi.
Niçin böyle yapıyordu? Bunlar bir Sosyalizm istiyorsa, bağımsızlık
ilkesinden vazgeçmiyorlardı.
Onun için de Moskova’ya yaranamadılar. Yani benim kanım kesinlikle böyle
yurt dışından, şuradan, buradan bir yardım görecek durumları yoktu..

Ben bunu açıkladım. Siz de devleti abd'e nasıl sattınız onu anlatın :=)

---> Deniz Gezmiş!

D. Gezmiş’ten babasına: “Moskova radyosu bize sövdü, saydı"

Hulki Cevizoğlu- Peki daha sonra arkalarında bir güç var Mıydı ?

Halbuki bunların Ankara’da Mamak Mahkemesi’nde mahkum olduğu gün, ertesi
günü görüş günüydü, Mamak’a gittim. Mamak’ta üzgün çocuklar.
“Niye üzgünsünüz oğlum, şey etmeyin” dedim, “Daha hele bir mahkeme
ondan sonra var, şu var, bu var falan.”
“Ona değil baba” dedi. “Ne kadar devrimci suçlu varsa dün akşam
Moskova Radyosu’nu dinledik” dedi, “Bizim tutar yerimizi bırakmadı.”
“Nereden” dedi, “devrimci varsa” dedi, “Onları hep dinledik. Fakat
Moskova Radyosu, bizim tutar bir yerimizi bırakmadı, o kadar sövdü,
saydı” dedi.
Niçin böyle yapıyordu? Bunlar bir Sosyalizm istiyorsa, bağımsızlık
ilkesinden vazgeçmiyorlardı.
Onun için de Moskova’ya yaranamadılar. Yani benim kanım kesinlikle böyle
yurt dışından, şuradan, buradan bir yardım görecek durumları yoktu..

Ben bunu açıkladım. Siz de devleti abd'e nasıl sattınız onu anlatın :=)
Deniz gebermişten , babasından banane.
Vatan haini bir insan bu şahsiyet !
Sovyetleri Türkiye'ye bağlamaya çalıştığını hepimiz biliyoruz.
Gözünü aç biraz.
Her deniz gebermiş sempatizanı Atatürkçü der o şahsiyetsize.
Madem o kadar Atatürk'ü seviyordu da neden Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti'ni beğenmeyip , sözüm ona devrim ateşiyle yanıp tutuşuyordu ?
Cevaplarsan memnun olurum ;)
Ayrıca abd'ye satanlara sor , menderes sevdalılarına sor o sorunu !

---> Deniz Gezmiş!

MENDERES'İ DEVRİMCİ ASKERLER ASTI.

tarihi bil !

Ayrıca siz de TURANCILIĞI SAVUNUP DURUYORSUNUZ. Atatürk'ün ilkesinde var mı böyle bişey.. Sizin hayaliniz gene Sarıkamışta bin askeri dondurur.

ki daha sorularıma cvp bulamıyorsun. abd hayranı :) apo'u çıkarları için asmayan , suiskastini önleyen devletinden hiç hesabını sorma CESARETİNİ gösterdin mi ?

bunları söylerken kendi taburene tekme atabilecek misin ?

---> Deniz Gezmiş!

MENDERES'İ DEVRİMCİ ASKERLER ASTI.

tarihi bil !

Ayrıca siz de TURANCILIĞI SAVUNUP DURUYORSUNUZ. Atatürk'ün ilkesinde var mı böyle bişey.. Sizin hayaliniz gene Sarıkamışta bin askeri dondurur.

ki daha sorularıma cvp bulamıyorsun. abd hayranı :) apo'u çıkarları için asmayan , suiskastini önleyen devletinden hiç hesabını sorma CESARETİNİ gösterdin mi ?

bunları söylerken kendi taburene tekme atabilecek misin ?
Adnan Menderes'in Abd hayranı olduğunu herkes biliyor , Türkiye'ye Abd'yi musallat edenlerin başını çeker.
Bana tarih mi öğretiyorsun sen ?
Sorduğun ne soru varki cevaplayım ? Sen aklından geçen bütün soruları sor , merak etme cevap veririm ben sana.
Hala apoyu asmadınız muhabbeti. Herkese anlattım senin içinde anlatıyım be senimi kıracağım.
Apo iti asılsın yönünde oy kullananların hepsi Mhp milletvekilleriydi. Sandalye sayısı yetmedi arkadaşım ne yapsın ?
Devletinden yazmışsın ? Sen nerde yaşıyorsun , kimliğinde ne yazıyor senin. İşte bak deniz gebermişte böyleydi , senin gibi Türk Devleti'ne düşmandı.
Atatürk'ün ilkelerinde bulunan devrimcilik , sizinkiyle bir değil bunu kafana yerleştir önce.
Turancılık ve Milliyetçilik ise eşdeğerdedir.
Şu ağababalarına söyle , size böyler komik şeyler öğretmesinler , yok taburene tekme atabilir misin , yok kendini asarmısın kesermisin ??
Bunlar ne Allah'ını seversen !
Cevaplamamı istediğin sorun varsa yaz , ha bende bekliyorum o kırmızı yazıyla yazdığım soruyu cevaplamanı , bu zamana kadar tartıştığım hiç bi deniz gebermiş sempatizanı cevaplayamadı o soruyu ; bakalım sen becerebilecek misin ?

---> Deniz Gezmiş!

LastBaron'da cevap veremedi :D
Bundan sonra bi zahmet deniz gebermişi savunanlar soruma cevap verip tartışma yaparlarsa memnun olurum :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
bayigram takipçi satın al instagram beğeni satın al instagram takipçi satın al tiktok takipçi satın al Buy Followers
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri