Counter-Strike 1.6 Server Açmak [Ücretsiz]+[Detaylı Anlatım]+[Capslar]

4MinoRMacH1Né

Hard Work Beats Talent
Kayıtlı Üye
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Downlod Counter Strike 1.6
Patch v23 İçinde !
OnlineOynamak İçin v23 Yüklemek Zorunludur....
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Şimdi Bu Dosyayı İndirelim...Bu Dosya Serverimizin Çalışması İçin Gerekli Dosyalar...
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

ŞİMDİ İNDİR
-----------------Dosyamızın Kurulumu------------------
İndireceğimiz Dosya 7z Dosyası Olduğu İçin 7z Programına İhtiyacımız Var Onunda Linkini Verim Buyrun....
Download 7z
7z Programının Kurulumu Gayet Basit Yapmanız Gereken İndirdiğiniz Dosyayı Çalıştırıp İnstall Demeniz Yeterli.
7z Programını Kurduktan Sonra İndirdiğimiz Dosyaya Yapmanız Gerekenleri Resimde Anlatim.
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

İndirdiğimiz Dosya 7z Programını Yükledikten Sonra Görünümü Bu Olucaktır. Şimdi Dosyamıza İki Kere Mausla Çift Tıklıyoruz...
~~~

Dosyamıza Çift Tıkladıktan Sonra 1. Numaralı İşaretlediğim Yerdeki
üç noktalı yeri tıklıyoruz Tıkladıktan Sonra 2. numarada Gösterdiğim Gibi Masaüstünü Saçiyoruz Sonra 3.Numaradaki gibi tamam'a tıklayın ve İşaretlemeyi Unutmuşum tamam'ı Tıkladıktan Sonra Extract da tıklıyoruz...
~~

Ve Sonra Parolayı Soruyor... Parolamız Yani Şifremiz bess1ktass
Yazıyoruz ve 2. numarada Gösterdiğim Gibi ok'a basıp Dosyamızın Yüklenmesini Bekliyoruz...
~~

Ve Yüklememiz Sürüyor....
~~

Yükleme Bittikten Sonra Masaüstümüze Çıkıcak Olan Klosör Bu
Olucaktır...
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Dosyamızın Çıkarma İşlemini Bitirdikten Sonra
Port Açma İşlemine Geçiyoruz...
Port Açmak İçin Şu Siteye Giriyoruz...
Port Açma
Şimdi Resimlerde Göstereceğim Gibi Port Açın.

Site Açıldıktan Sonra Yukarıda Gösterdiğim Gibi Uygulamayı Seçelim.
~~

Uygulamamızı Yukarıdaki Resim Gibi Seçiyoruz. vE Seçip Tıklayın'ı Tıklıyoruz.
~~

Ve Yukarıdaki Resimdeki Gibi Alanları Dolduruyoruz.
1.Lan IP Adresini gir : Bu Alana Giriceğiniz Ip Örenmek İçin****
Başlat>Denetim Masası>Ağ Bağlantıları'nı Tıklayıp Aşağıdaki Resmi Takip Ediyoruz.
2.Modeminizi Seçin Modeminizin Markası Neyse Onu Seçin
3.Modeminizin Modelini Seçin
Ve Şimdi Port Açalım 'ı Tıklayın !
18842_284058620861_273450315861_5034403_3005431_n.jpg

1.Numarada Gösterdiğim Yerel Ağ Bağlantınıza Çift Tıklıyorsunuz
ve karşınıza resimde sağ tarafta Bulunan Pencere çıkıyor.
2.Numaradaki Destek Sekmesini Tılıyoruz.
ve Bize Lazım Olan 3. Numaradaki Ip'i Alıyoruz Benimki Resimdeki gibi 192.168.2.4 Sizin ki Değişik Olabilir Buna Dikkat edelim...
ve Devam Edelim.
Bütün Bunları Yaptıktan Sonra İnternet Sitesi Size Nasıl Port Açıcağınızı Resimlerle Göstericektir.

Mesela Burda Bana Anlatıyor Tabi Ben Buraya İnternet Sayfasının Yarısını Koydum Bu Şekilde Size Anlatıyor.
Portumuzu Açtık.
------------------Server Dosyasını Çalıştırma-----------
indirdiğimiz Dosyadaki hlds Klosörüne Girelim.
ve Resimlerimizi Takip Edelim.

hlds Adlı Dosyamızı Çalıştırıyoruz.
1.Bu Bölümü Ellemiyoruz Counter Strike Seçili Olucak.
2.Bu Bölüme Serverimizin Adını Yazıyoruz.
3.Server İlk Açıldığında Açık Olucak Map-Harita.
4.Bu Bölümüde Ellemiyoruz Internet Seçili Olucak.
5.Serverimiz Kaç Kişilik Olmasını İstiyorsak Ona Göre Seçiyoruz max.15 tavsiye edilir.
6. Buna Dokunmayın
7.rcon şifremiz

8.Serverimizde Sxe İstiyorsak Ticki İşaretleyin İstemiyorsak İşareti Kaldırın Sxe Tavsiye Edilmiyor.
Ve Start Server Diyerek Serverimizi Çalıştıralım.
~~

Ve Start Server Dedikten Sonra Böyle Bir Pencere Açılcak.
1.Menü
biggrin.gif

2.Ayarlar
3.İstatiksler

4.Oyuncular
5.Banlananlar
6.Konsol
7.Player Sayımız Ve Max Player.
8.Serverimizin Açık Kalma Süresi
9.Bilgisayarımızın İp Adresi Bu İp Adresi İnternet İpiniz Değil Dikkat!
10.Server İsmimiz.
11.O Anda Oynanan Map-Harita
12.Lan Ağ Üzerinden İnternet İse İnternet Üzerinden Buna Dikkat Edelim Sürekli İnternet Seçili Olucak.
13.Rcon Şifremiz
14.Bilmiyorum
biggrin.gif
biggrin.gif

15.Sanırım Haritamız Bittikten Sonra Oylamada Çıkıcak Haritalar.
~~

------------------Admin Ekleme------------------
Admin Eklemek İçin:
İndirdiğiniz Dosyadan:
hlds>cstrike>addons>amx>config>users'e giriyoruz.
Orada Zaten İki Admin Görüceksiniz Biri Imagination diğeri Jk onlara Bakarak Nasıl Yapılacağını Zaten Anlarsınız
Yinede Ben Anlatim en altta
Imagination* Yazısını Silin Ve Kendi Nickinizi Yazın
ve karşısındaki dh0531 silin ve kendi şifrenizi yazın
Jk nicikini Silin ve arkadaşınızın Nickini Ve Şifreisini Yazın Bu Şekilde Admin Ekleyebilirsiniz.
"Imagination*" "dh0531" "abcdefghijklmnopqrstu" "a"
"Jk*" "123456" "abcdefghijkmnopqrstu" "a"
~~
"Kendi Nickiniz"Kendi Şifreniz" "abcdefghijklmnopqrstu" "a"
"Eklemek İstediğiniz KişininNicki" "VeŞifresi" "abcdefghijkmnopqrstu" "a"
~~
Aynı İşlemleri:
hlds>cstrike>addons>amxmodx>config>users'e
hlds>cstrike>addons>adminmod>config>users'e
Bunlarada Yapın.
Admin Girişi Yapmak İçin Servere Girmeden Önce Nicinizi Girin.
Nikinizi Girdikten Sonra Yine Servere Girmeden Önce Konsola Girip
setinfo_ pw şifreniz bu şekil yazıp entere basın.
^
Bu Arada Boşluk War Dikkat !
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
--------------Serverimize Girme Ve Başka Kişiye İp Verip Onu Oyuna Sokmak--------
-Biz Servere Girmek İçin Port Açarken Kullandığımız İp İle Giricez Mesela Benimki Neydi 192.168.2.4
Sizinki Neyse Oyuna Girerken Konsola connect ipbulsitesindenbuldugunuzipi Yazın Arkadaşınızı Servere Çağırmak İçin İse Ona Vericeğimiz İpi Öğrenmek İçin www.ipbul.com Bu Web Sayfasına Girip En Üstteki Kırmızı Büyük Harflerle Yazılmış İpi Veriyoruz.

Bu İpi Veriyoruz Oda Konsola Girip Connect SizinVerdiğinizİp

Önemli Notlar
!!:Serverimizi Çalıştırmadan Önce Virüs Programlarını Kapatınız.
!!:Server Dosyamızda Açmak İstediğiniz Map Olmayabilir O Haritayı İnternetten İndirin Ve İnen mapismi.bsp adlı dosyayı Server Kapalıyken
hlds>cstrike>maps Klosörüne Atın..

Emeğe Saygı Kesinlikle Alıntı Değildir Kendi Emeğim Göz Bebeğim
biggrin.gif

Konuyu Açarken Gözümden Bi Kaç Şey Kaçmış Olabilir Onları Buraya Yazarak Belirtirseniz Sevinirim Ben Yine Bi Kontrol Edicem Ama Eksin Anlatmış Olabilir Veya Sırada Yanlışlık Olmuş Olabilir Teşekkürler

Önemli !!!!!!
Yorumları Okudum Ve Bu Açıklamayı Yapmayı Gerek Duydum !!
Arkadaşlarınız Sizin Serverinize Giremiyorsa Şu Adımları Deneyin !

1.VirüsProgramı Kullanıyorsanız Virüs Programının Güvenlik Duvarını Kapatın,Güvenlik Duvarını Kapatamıyorsanız Komple Kapatın !
2.Port Açmayı Dikkatli Yapın Burda En Önemli Olan Port Açmak Port Açmayı DoğruDürüst Yapıp Buraya Yorum Yazın !
Port Açarken:Bilgisayarın İp'si Gerekli Bunu Nasıl Öğreneceğinizi Gösterdim Lütfen Dikkatli Takip Ediniz !
3. Arkadaşınıza Verdiğiniz İpe Dikkat Edin ! Vereceğiniz İp ipbul.com'dan Alıcağınız İp Olucak !

Linkler Kırılabilir Kırılırsa yorumunuzda belirtin
hemen düzeltirim !

İstek Üzerine Admin Şapka Ve Admin Yeşil Yazı Eklemeyi Göstericem...

Admin mark plugini, adminlere özel şapkaların olmasını sağlayan plugindir.

Terörist Karakteri;

Polis Karakteri;

Kurulumu; hlds'nin İçindeki;

• [*]1. "admin_mark.sma"dosyasını hlds/scripting klasörüne.
    [*]2. "admin_head.mdl" dosyasını hlds/models klasörüne.
    [*]3. "admin_mark.amxx" dosyasını hlds/cstrike/addons/amxmodx/plugins ve addons/amx/plugins klasörüne Atalım
    [*]4. "admin_mark.amxx" yazısınıda hlds/cstrike/addons/amx/config/plugins.ini dosyasının en alt satırına ekleyin.
    [*]Yine hlds/cstrike/addons/amxmodx/config/plugins.ini
    [*]En Alt Satırna Yazın
    [*]5. Son olarak servere res atın, veya map değiştirin.!
    Download
Admin Yeşil Yazısı;
İlk Plugin'i İndirelim
Plugin
İndirdikten Sonra Bunu
hlds\addons\amxmodx\plugins 'e
Source
Bunu?
hlds\addons\amxmodx\scripting ' e atıyorsun
hlds\addons\amxmodx\configs\cvars.i ni ye giriyorsun
En alta "amx_color" <2> yazıyorsun
Ve tabiki

hlds\addons\amxmodx\configs\plugins .ini ye en alta admin_chat_colors.amxx yazıyorsun.
Kolay Gelsin..

Son düzenleme:
---> Counter-Strike 1.6 Server Açmak [Ücretsiz]+[Detaylı Anlatım]+[Capslar]

çalışmasını ümit ediyorum denicem. Saol güzel paylaşım tşk
bişey sorcam denendi değil mi

rica ederim

kendim bizzat bi ara kurmaya calısmıstım becerip kurmuştum umarım sende becerirsin

ıp adresını nasıl buluucaz

admin yeşil yazısı eklemekiçin pulgins i hlds\addons\amxmodx\plugins e atın demişsiniz hlds nin içinde addons yok ki bu klasörü kendimiz mi aççaz yoksa yanlış mı yazdınız hlds\cstrike\addons\amxmodx\plugins e mi atcaz

yine "admin_mark.sma"dosyasını hlds/scripting klasörüne.atındemiştiniz hlds/scripting klosörü mevcut deil buklasörü yine biz açacağız deil mi

ıp adresını nasıl buluucaz

www.ipbul.com

admin yeşil yazısı eklemekiçin pulgins i hlds\addons\amxmodx\plugins e atın demişsiniz hlds nin içinde addons yok ki bu klasörü kendimiz mi aççaz yoksa yanlış mı yazdınız hlds\cstrike\addons\amxmodx\plugins e mi atcaz

yine "admin_mark.sma"dosyasını hlds/scripting klasörüne.atındemiştiniz hlds/scripting klosörü mevcut deil buklasörü yine biz açacağız deil mi

evet kendın açaçaksın

Ben herşeyi yaptı serverime de girdim gayet güzel çalışıyor.Bu konuda tekrar teşekkürler.

Ama arkadaşlarım serverime giremiyor.arkadaşlarıma hem ww.ipbul.com daki hem de Başlat>Denetim Masası>Ağ Bağlantıları ndaki ip yi veriyorum ikisinide denesinler diye fakat giremiyorlar. Portu açamadın mı dersen de portumun açık olduğundan eminim çünkü ww.portforward.com/help/portcheck.htm burdaki port checker programınıindirip denedim.

Başka forumlarda da benzer sorunları okudum.Buralarda anti virüs veya güvenlik duvarının port u engelleyebileceğini söylüyorlar. bu doğru mu güvenlik duvarı veya antivirüs programımı port u engelliyor olabilir cevabını bekliyorum.

Ben herşeyi yaptı serverime de girdim gayet güzel çalışıyor.Bu konuda tekrar teşekkürler.

Ama arkadaşlarım serverime giremiyor.arkadaşlarıma hem ww.ipbul.com daki hem de Başlat>Denetim Masası>Ağ Bağlantıları ndaki ip yi veriyorum ikisinide denesinler diye fakat giremiyorlar. Portu açamadın mı dersen de portumun açık olduğundan eminim çünkü ww.portforward.com/help/portcheck.htm burdaki port checker programınıindirip denedim.

Başka forumlarda da benzer sorunları okudum.Buralarda anti virüs veya güvenlik duvarının port u engelleyebileceğini söylüyorlar. bu doğru mu güvenlik duvarı veya antivirüs programımı port u engelliyor olabilir cevabını bekliyorum.

oLabiLir

ama pc in cok iyi değilse uraşma 10 kişi sw ya girdiğinde piingden geçilmez makinayı yakarsın iyiyse sorun olmaz.

Ben hallettim anti-virus programdanmş.Anti-virus programını kapatınca arkadaşımda girebildi.Pingi de gayet iyiydi fakat diğer arkadaşlar giremiyor.Nedeni ne olabilir.

anlamadım arkadaşın giriyorsa dierleri nasıl giremioki

COUNTER-STRİKE 1.6 DA SERVERİNİN OLMASINIİSTEYEN HERKES DENESİN %100 ÇALIŞIYOR BEN BİZZAT DENEDİM.

BENDE ÇIKAN VE ÖNEMLİ GÖRDÜĞÜM DİKKATSİZLİKLERİM (SİZDEDE ÇIKABİLİR DİE VERİYORUM)

1.arkadaşlarınız giremeyebilir ya PORT AÇIK DEİLDİR ya da ANTİ-VİRÜS programıizin vermiyor olabilir.
ÇÖZÜM: portunuzu açın (çeşitli sitelerlerde port açmayı bulabilirsiniz.) anti-virüs programınızı kapatın.(anti-virüs programını kapattığınızda nette dolaşmayın dosya indirmeyin güvenliğiniz için :D)

Bende soruyorum bu arkadaş gire bilio da siz nasıl giremiosunuz die ama onlarda bilmio ama ben bu soruna çözümgetiririm

bu arada
İlk Plugin'i İndirelim
Plugin
İndirdikten Sonra Bunu
hlds\addons\amxmodx\plugins 'e
Source
Bunu?
hlds\addons\amxmodx\scripting ' e atıyorsun
hlds\addons\amxmodx\configs\cvars.i ni ye giriyorsun
Ve tabiki
hlds\addons\amxmodx\configs\plugins .ini ye en alta admin_chat_colors.amxx yazıyorsun.
Kolay Gelsin..
dediğiniz şeyleri ben hlds den sonra cstrike getirerek yaptım yani

İlk Plugin'i İndirelim
Plugin
İndirdikten Sonra Bunu
hlds\cstrike\addons\amxmodx\plugins 'e
Source
Bunu?
hlds\cstrike\addons\amxmodx\scripting ' e atıyorsun
hlds\cstrike\addons\amxmodx\configs\cvars.i ni ye giriyorsun
Ve tabiki
hlds\cstrike\addons\amxmodx\configs\plugins .ini ye en alta admin_chat_colors.amxx yazıyorsun.
Kolay Gelsin..

şeklinde yaptım ve hepsi çalışıyor sizin dediğiniz gibi kasör açmadım.bi srun olmaz dimi.Doğru olan bunlar heralde

admin_mark.sma dosyasını hlds/scripting klasörüne demiştiniz ben hlds de scripting diye arama yaptım ve sadece bu hlds\cstrike\addons\amxmodx\scripting klasör geldi ve admin_mark.sma dosyasını buna attım.Yani yeni klasör falan açmadım sanırım doğru değil mi

NOT:Ben hallettiğim sorunları da yazıyorum ki diğer arkadaşlar yorumları okuyarak kendi sorunlarının cevabınıbulsun diye.(Her sorununu yazıo demeyin)

bu arada serverime beklerim saat 16:00-22:00 arasında ve şimdilik 88.224.76.239 bu ip dedir.(şimdilik dememin nedeni daha statikip almadım bu yüzdende her modem reslediğimde deişecektir.)

Son düzenleme:

helal olsun kardesim cfg ve alıntı yapmaktan birşey yapmıodun ama yinede helal olsun +rep

helal olsun kardesim cfg ve alıntı yapmaktan birşey yapmıodun ama yinede helal olsun +rep

hahaha

beğenmiyosan yorum yapma

sacma sapan konusursan bundan sora benım konularım hakkında bozusuruz haberın ola :2:

La Bari alıntıdır yazsaydın :D xD şöle insan bi yazar emeği geçen bess1ktass kardeşimize teşekkürler diye :D
Sırf sana bu yorumu yazmak için üye oldum...
Arkadaşlar Güncel KOnu Başka bir forum sitesindedir...
Detaylı bilgiyi GOOGLE'YE Counter-Strike 1.6 Server Açmak [Ücretsiz]+[Detaylı Anlatım]+[Capslar] yazın ilk baştakini tıklayın güncel konu orda link veremiyorum reklam olmasın ayıp olmasın :D

safmısın sen istesem o beşiktaş yazan yerleri 2dkda silerim konu benım die bişi dien kim saf :D

kONU sENİN dedin diye demedim saf herif insan alıntıdır yazar dedim :p

yazmıorum git babana söle :D

ben bir şeyi deiştirmek istiyorum.Fakat nasıl yapacağımı bilmiyorum.Konu şu bazen server de yukrdan

bu sw de adminlik 30 kontördür.
bu sw yi seçtiğiniz için teşekkürler.

gibi yazilar çıkyor.bende bunları kendime göre deiştirmek istiyorum.mesela

base, kalkan, d2 de çukur ban sebebidir

gibi nasıl yapabilirim bilen varsa yardımcı olabilirmi?

panelden galiba

1 sı dıcem beyler ben bunların hepsıjn yaptım ama cs de ıp numaramı gırıom retry connectıng server yazıo gırmıo napmalıyım yardım +++++rep

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
Geri