Bursa Yenişehir Anadolu Lisesi Tarihçesi

Heulwen

Kayıtlı Üye
Bursa Yenişehir Anadolu Lisesi Tarihçesi

TARİHÇESİ

Okulumuz 1992-1993 Öğretim yılında açılmıştır. İlk yıllar sırasıyla Endüstri Meslek Lisesi ve Aydoğdubey İlköğretim Okulu binalarında eğitim-öğretim faaliyetini sürdüren okulumuz 1998 yılında kendi binasına taşınmıştır.

İki yıl Yenişehir Endüstri Meslek Lisesi müdürü Niyazi DÖNMEZ tarafından vekaleten yürütülen okul müdürlüğüne daha sonra Hasan Sabri KAPOĞLU atanmış ve 2003 yılında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne vekâleten atanmasına kadar bu görevi sürdürmüştür. Bu tarihten beri okul müdürlüğünü müdür yardımcısı Ali SOYDOĞAN sürdürmektedir.

1992 yılında 72 öğrenci ile eğitim-öğretime başlayan okulumuz ilk mezunlarını 1998 yılında 43 öğrenci ile vermiştir. 2006-2007 yılında 9. Dönem mezunlarını veren okulumuz 2007-2008 öğretim yılında beşyüze yaklaşan öğrenci sayısıyla eğitim-öğretimine devam etmektedir

MİSYONUMUZ
......................Öğrencilerimizin,

*
Bireysel yeteneklerini dikkate alarak öğrenmelerini,
*
Bilgili, becerili, özgüvenli olmalarını,
*
Çevresi ile olumlu iletişim kuracak davranışları kazanmalarını,
*
Olaylara çok yönlü ve tarafsız bakabilmelerini,
*
Çağın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazanmalarını,
*
Gelişen teknolojiyi izleyip kullanabilmelerini,
*
Liderlik özelliklerinin yanı sıra, işbirliği ve ekip çalışmalarına yatkın, bireyler olmalarını, sağlamaktır.

VİZYONUMUZ
Bilim ve teknolojinin farkında olan, değişime ve gelişime açık, öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden, değerlerini yaşayan ve yaşatan, hoşgörü sahibi, farklılıkları zenginlik kabul eden, en az bir yabancı dili çok iyi bilen, yüksek moral değere sahip, kendine güvenen, katılımcı, kendini sorgulayan, etkili ve nitelikli, çağdaş, demokratik ve lâik bireyler yetiştirmektir.

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri