ayakkabilari kasaya kilitlemistim

sir.altan

Kayıtlı Üye
......bir amerika gezisindeydik,daha gitmeden evvel oglum pahali bir spor ayakkabi siparisi verdi,baba bu marka bu size ayakkabiyi bulursan bana alirmisin dedi,neyse bir kac spor magazasi dolastiktan sonra istenilen ayakkabiyi buldum,o zaman parasiyla 180 usa dolara filan,aldik ayakkabiyi, sehirde bir kac gun daha kalacagiz,otel odalarinda kucuk kasalar vardir,kendi sifrenizi koyup kasayi acip kapatabiliriz o cinsten,zaten otele yerlesince ilk isimiz pasaportumuzu ve paramizi kasaya koymak olur,cunku en kiymetlisi onlardir,otel calisanlari bazi yerlerde hep pilipinli bazi yerlerde meksikali,kimseden bir zarar gormedik gerci.
..ayakkabilari aldik otele geldik, aksam uzeri oldu yine yuruyuse cikacagiz,ayakkabilara bakiyorum,icime dert oldu pahali ayakkabilar,icim rahat etmedi en iyisi ben bunlari kasaya koyayim dedim,zaten otel notlarinda kiymetli esyalariniz acikta birakmayin diye yazilar vardir...velhasil o sehirde tatilimiz bitip otelden ayrilana kadar ayakkabilar kucuk kasa icinde emniyette kaldi,hatirladikca da gulerim..
...kucuk kasalar vardir,kendi sifrenizle acip kaparsiniz,otellerin tamircileri teknisyenleri vardir,olaki sifreyi unuttunuz kasayi acamiyorsunuz,bu teknisyenler kolaylikla sizin kasanizi acabilirler.

Cevap: ---> ayakkabilari kasaya kilitlemistim

Hangi otel abi ? Ben bir bakayım :)
..2011 yilinda sanfrancisco da post street uzerinde bir oteldi 7 yil gecti ismini hatirlamiyorum..sehir merkezine cok yakin guzel bir oteldi,2016 yilida san frasncisco da iki gece daha kaldim ayni otelde kalmak istemistim ama fiatlar cok cep yaktigi icin uzaklarda bir yerlerde iki gece kaldim uzak olmasina ragmen iki gece icin 450 aud odemistik tl ile 1350 lira ediyor iyi para.zaten yurt disndai gezilerde parayi en cok yiyen otellerdir,belki turlarla biraz daha ucuz olabilir.

---> Cevap: ---> ayakkabilari kasaya kilitlemistim

Altan abi çok yüksek paralar ya :s Gerçi TL olarak yüksek oluyor malum aud şu an 3,06 bandında seyrediyor. Ben bu sene voyage da bu fiyatlara (erken rezervasyon ile) konaklıyorum

Cevap: ---> Cevap: ---> ayakkabilari kasaya kilitlemistim

Altan abi çok yüksek paralar ya :s Gerçi TL olarak yüksek oluyor malum aud şu an 3,06 bandında seyrediyor. Ben bu sene voyage da bu fiyatlara (erken rezervasyon ile) konaklıyorum

..3 hafta sonra 9 geceligine hawaii ye gidecegim,yilbasindan evvel otel rezervasyonu yapip oda ayirttim ve parasini odedim,vive hotel ahim sahim bir otel degil,kahvalti dahil 9 gece icin 2000 aud odemisim,geceligi yine 220 dolara geliyor...tatil icin turkiye cennet sayilir, 1000 liraya ege akdeniz turuna katiliyoruz9-10 gun,aksam yemegi kahvalti otel,gezinin gunlugu 100 liraya bile gelmiyor,
..turkiyeye tatil icin gittigim zamanlar hep gezilere cikiyorum,ege akdeniz gibi bir turu australya icinde yapsak kisi basi en azindan 5.000 dolar isterler...2012 yilinda bir amerika ve kanada gezisi yapmistim,erken rezervasyon yapip newyork manhattan bolgesinde oda ayirmistik erken olmasina ragmen geceligine 350 dolar verdik,iki hafta sonra yine oda fiat kontrolu yapmistim ayni tip oda icin 500 dolar istiyorlardi.
....ucuz otel odalari bulunabilinir ama pek emniyetli olamdiklari icin ben pek tercih etmiyorum,bizim mgibi yasliinsanlar icin biraz daha guvenlikli yerlerde kalmak daha uygun olur.

---> ayakkabilari kasaya kilitlemistim

Avustralya da şartların oldukça uygun olduğunu okumuştum , ayrıca herhangi bir komşusu olmadığı için kafalar rahat :)
Aslında Türkiye de şu an çok pahalı , benim işim gereği çok fazla tatil imkanım olmuyor , bir haftalık bir izin ayırıyorum kendime , tek atımlık kurşun misali o sebeple üst segment bir otel deniz - kum - güneş tatil yapmayı tercih ediyorum.Bir hafta boyunca da telefonum susmaz , tatilden hiçbir şey anlamadan dönerim. Kültür turlarına bende katılmak istiyorum ama şu an zaman olarak çok uygun değilim , belki seneye bir avrupa turu olabilir max. 10 gün . Senin tavsiyen var mı ?

pittbull

....ben burdan sizlere avrupa turu tavsiyesi yapamam,turkiyede sezon basladigi zaman butun gazetelerde ve internette tur reklamlari cikiyor,ordan butcenize gore tur ayarlamaniz gerekir.bizler yurt disinda yasiyanlar yabanci parayla turkiyeye gelince turkiye bize ucuz gibi gorunuyor,tabiki asli oyle degil,biz 650 gramlik dilim ekmegi burda 3-4 dolara alinca turkiyedeki ekmek cok ucuz gibi gorunuyor, tabiki orda kazanip orda harciyan icin,hayat bir hayli pahali.
...gelecek yil icin turkiye tatili dusunuyorum, turkiyeden bir balkanlar turu yaparim diyordum,iki kisi icinbir hesap yaptim o bile cok para.....gezmek guzeldir de gezecek arkadaslara tavsiyem lutfen kredi karti ile geziye cikmayiniz sonra geri odemesi cok zor oluyormus.

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri