Atlantis The Palm, Dubai

ashli

Bayan Üye
atlantis1.jpg


Bildiğimiz gibi turizm sektöründe hızlı adımlarla ilerleyen Dubai; deniz ortasında bir yelkenliyi andıran görüntüsüyle, çatısında tenis oynama ayrıcalığı sunması ile 7 yıldızlı otel Burj El Arab sayesinde dikkatleri üzerine toplamayı başarmış, dünya çapında tanınır hâle gelmişti. Ne var ki Burj El Arab’ın uzun süren devr-i hakimiyeti; tahtını çok daha yeni, çok daha görkemli, çok daha eşi benzeri görülmemiş bir projeye kaptırıp - öyle ya da böyle - sona erecekti. Ve Palm Juremiah üzerinde kurulan harikalar diyarı olarak adlandırabileceğimiz Atlantis the Palm, daha projeye başlanırken bunun böyle olacağının sinyallerini veriyordu.

atlantis2.jpg


İşte Dubai’nin yeni veliahtı: Atlantis The Palm…

Palm Juremiah, palmiye şeklinde tasarlanmış insan yapımı bir ada. Ada; palmiyenin yaprakları ve gövdesinden oluşuyor, palmiyenin çevresinde ise adayı koruyacak dalgakıranlar bulunuyor. Yaprakların, gövdenin ve dalgakıranların üzerinde pek çok yaşam alanı, butik otel, otel ve resort otel bulunuyor. Atlantis the Palm ise bu adanın odak noktasında yer alıyor. Beyaz kumlu plajları, devasa su parkları, ev sahipliği yaptığı büyüleyici deniz yaşamı, dünya standartlarında mutfağı, SPA ve butikleri ile Atlantis the Palm; okyanus kokusunu içinize çekip görkemli mimarinin büyüsüne kapılacağınız ve adeta bir hayal aleminde dolaşır gibi pek çok duyguyu aynı anda yaşayabileceğiniz bir cennet.

grandlobby.jpg


Atlantis the Palm’ı isterseniz günübirlik keşfedebilir, isterseniz de konaklamalı olarak ziyaret edebilirsiniz.

Atlantis’te konaklama

Atlantis’in mimarisine hayran kalacağınız gibi farklı özelliklerdeki odalarının her detayı için de ayrıca bir vakit harcayacaksınız. 1.373 özel oda ve 166 suit oda, Arap Yarımadası ve Palm Jumeirah ile birlikte muhteşem bir okyanus manzarasına sahip. Lost Chambers (Kayıp Oda) adı verilen odalar ise size okyanusun üzerinden değil, içinden bakma şansı sunuyor. Kayıp Odalar’ın tavandan zemine kadar uzanan pencereleri, egzotik deniz yaşamını yakından görmenize fırsat veriyor.

kingroom.jpg


Yeme - içme ve eğlence

Atlantis’in mutfağı, dünya çapında ün yapmış ustaların ellerinde şekilleniyor. Usta aşçılardan Fransız Michel Rostang, İtalyan Giorgio Locatelli, İspanyol Santi Santamaria ve Japon Matsuhisa Nobu; Atlantis misafirlerini, zengin dünya yemekleri ile buluşturuyor.

ossiano.jpg


Yerel yemeklerin de binbir türlüsüne rastlayabileceğiniz Atlantis’te pek çok restoran, kafe, bar ve lobi ve bir de gece kulübü bulunuyor.

Macera peşinde…

Dubai, ikliminin uygunluğu sayesinde macera ve spor severlere çok farklı alternatifler sunabiliyor. Örneğin çölde kum kayağı yapmak her yerde karşılaşamayacağınız bir tecrübe. Çölde ayrıca rehberler eşliğinde bir ay ışığı gezisi yapabilirsiniz.

Derinlere dalıp balık tutmak, buz pateni yapmak, tenis oynamak ya da golf turnuvalarına katılmak isterseniz; tüm bunlar için de farklı seçenekler bulabileceksiniz.

Bunlara ek olarak pek çok alternatif etkinlik de düşünülmüş:

Evinizde harikalar yaratıp misafirlerinizi şaşırtmak isterseniz, mixology (kokteyl yapımı) derslerine katılmayı deneyebilirsiniz.
Rahatlamak ve aynı anda takım ruhunu yaşamak isterseniz, profesyonel perküsyoncular ile birlikte bir davul seansına katılabilirsiniz.
Meditasyon ya da hipnoz dersleri de oldukça ilginç olabilir.
Çocuklarınızı şaşırtıp kendinize hayran bırakmak istiyorsanız, küçük hileler öğrenebileceğiniz hokkabazlık derslerine katılın.

Tüm bu etkinliklerden haberdar olmak için müşteri temsilcinizden bilgi alabileceğiniz gibi otel genelinde bulunan ilan panolarını da takip edebilirsiniz.

viewing.jpg


Alışveriş

Kendinizi lüks mücevherler dünyasında bulmak istiyorsanız, Atlantis’in butiklerini keşfetmenizde fayda var. Buralarda kendinizi şımartabilir ya da sevdiklerinize hediyeler bakabilirsiniz.

couple.jpg


SPA ve Fitness Salonu

Dinlenmenin ve üzerinizdeki yorgunluğu atmanın zamanının geldiğini düşünüyorsanız, Atlantis’in sunduğu çeşitli masaj programlarından birini seçerek rahatlayabilirsiniz.

Fitness ve SPA salonu, Royal Towers adı verilen bölgede iki kat üzerine kurulmuş. Dilerseniz toplam yedi rahatlama odasının bulunduğu ve profesyonel terapistlerin sizlere üstün hizmet sunacağı SPA hizmetinden faydalanabilir, dilerseniz de fitness salonunda size bire bir ilgi gösterecek hocalardan dersler alarak rahatlayabilirsiniz.

girlshark.jpg


Dolphin Bay (Yunus Körfezi)

Yunusların doğasına uygun olarak tasarlanmış dört buçuk hektarlık alanda bulunan Dolphin Bay, hem otel misafirlerininin hem de günübirlik ziyaretçilerin unutulmaz anlar yaşayabileceği bir alan. Buradaki geniş lagunlar sayesinde yunuslar ile buluşabilir, yunusların oyunlarına siz de katılabilirsiniz.

Dolphin Bay, her gün sabah saat 10.00’dan akşam 16.00’a kadar hizmet veriyor.

Aquaventure

shallow.jpg


Aquaventure ile Atlantis’te inanılmaz su maceraları yaşamaya hazır olun: nefes kesen su parkları, iki kilometrelik bir nehir gezisi, Ziggurat’ın ve köpek balıklarıyla dolu bir lagunun içinden geçen kaydıraklar… Biraz daha sakin bir su macerası yaşamak isteyenler ise su sıçratıcalar (splashers) adı verilen su oyun alanında doyasıya eğlenebilir. Aquaventure, ayrıca plaj ile bağlantılı olması sayesinde mola vermek istediğinizde güneşin ve kumun tadını çıkarabileceğiniz alanlar da sunuyor.

Aquaventure, her gün 10.00-19.00 saatleri arasında faaliyet gösteriyor. Biletleri Aquaventure Bilet Gişesi’nden alabilirsiniz.

Lost Chambers (Kayıp Odalar)

65.000 deniz canlısını görebileceğiniz kayıp bir dünya düşünün. Düşünmek değil görmek istiyorum diyorsanız Ambassador Lagunu’nda bu Kayıp Odalar sizleri bekliyor.

10.00 - 22.00 saatleri arasında Kayıp Odaları keşfe çıkabilirsiniz.

Çocuk Kulübü

kidsclub1.jpg


Atlantis, büyüklerin olduğu kadar küçüklerin de asla unutamayacakları tecrübeler yaşamasına olanak sağlayan etkinlikler sunuyor: amfi tiyatro, teknoloji, oyun ve sanat & zanaat bölümleri 4-12 yaş arası gençlere keyifli saatler vaat ediyor. Alanlarında eğitim görmüş tecrübeli personel, çocuklarınızla ilgileniyor ve zaman zaman onları Yunus Körfezi’ne götürerek çocuklarınızın yunus eğiticileri ile tanışmalarını sağlıyor.

kaynak: maximiles.com.tr

 
takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
Geri
Üst