Ateıstlere Hodrı Meydan!...

---> Ateıstlere Hodrı Meydan!...

bana saygı duymayanlara ben saygı duymam

bende müslümanım ama

her gereğini yapamıyorum veya yapmıyorum

mesela benim görüşüme saygı göstermek ZORUNDA ama bana götermessen ben hiç göstermem;)

hı hı evet....

ama ben saygı görürsem saygı gösteririm ;)

katılıyorum hocam...

sizinle iyi anlaşacaz gibi :):D

Bu konuyu açan arkadaşım bu ispatlanmış birşey ben sana anlatayım dünya 13,7 milyar yıl önce big bang diye bir patlamayla oluşmuştur bunun ötesi daha çözülemedi ve herşeyi madde yaratmıştır yani maddelerin birleşimiyle olmuştur herşey insan diyorsun belki tepki gösterirsiniz açıkcası hiç umrumdada değil göstereceğiniz tepkiler evrim teorisi vardır bilirmisin? Hani eski çağlardan beri bir çok canlı hayattaydı insan bunların evrimiyle oluşmuştur evrimini gerçekleştirememiş bir canlı vardır yada evrimlerinde gelebildiği yere kadar gelen canlılar farklılar burada başlar inançlı olursun yada olmazsın güzel kardeşim orası beni ilgilendirmez ama birazcıkta bilimle teorilerle ilgili olsan bu konuyu açmazdın değilmi biraz bilinç olurdu hadi bilinçide geçtim saygın olurdu ;) ateistim ve ateist olduğum içinde mutluyum

zorla Allaha inandırmaya çalışan da yok zaten...

biz burda adamlar zorla inansın diye çabalamıyoruz.

onlar kendi inandıklarını savunuyorlar,,biz kendi inandıklarımızı savunuyoruz..!!

biz dinle uğraşırken adamlar marsta takılıyor evet..!! ama senin anladığın gibi değil canım bu cümle... dinini elinin tersiyle itip,değil mars,bütün gezegeni dolaşsan,sana faydası olmaz ;)
evet.. bırakın dinle,dinimizle uğraşmayı...!!herkes özgürce istediğine inansın..inandığını da yaşasın..... siz ülkenin ve dünyanın sorunlarıyla ilgilenin..çok önemli sorunlarımız varken,,açlık,sefalet,eğitimsizlik,,mokumdan çıkma sorunlarla ortalığı ayağa kaldırıyorsunuz...

demişsin güzel arkadaşım bunun olmasını sağlayanda zaten dindir emperyalizmin kucağında olan çoğunluğu müslüman devlet olmak üzere 3. Dünya ülkeleridir halkı tanrıyla kaldırıp koyun muamelesi yapıyorlar biz marsta yaşıyoruz doğru çünki bizim istediğimiz bu dünyada olmaz. Ateist Satanist Hristiyan Musevi Müslüman Budist vs vs vs dinmi önemlidir yoksa insan olmakmı? Sen insan olma bilincini kaybetmişsen istersen o 3 dinin yayıcısı ol peygamber dedikleri şahıs ol yinede fayda etmez çünkü sen insanlığını kaybetmiş dinin kölesi olmuşsun demektir ateistler özenti demek öylemi? Neye özeniyoruz arkadaş bana bunun açıklamasını yaparmısın acaba? Ateizmi bana anlatırmısın merak ediyorum yaa özenti olup olmadığımız konusunda bu kadar bilgilisin ya dinlemek istiyorum o konuda seni

Bu konuyu açan arkadaşım bu ispatlanmış birşey ben sana anlatayım dünya 13,7 milyar yıl önce big bang diye bir patlamayla oluşmuştur bunun ötesi daha çözülemedi ve herşeyi madde yaratmıştır yani maddelerin birleşimiyle olmuştur herşey insan diyorsun belki tepki gösterirsiniz açıkcası hiç umrumdada değil göstereceğiniz tepkiler evrim teorisi vardır bilirmisin? Hani eski çağlardan beri bir çok canlı hayattaydı insan bunların evrimiyle oluşmuştur evrimini gerçekleştirememiş bir canlı vardır yada evrimlerinde gelebildiği yere kadar gelen canlılar farklılar burada başlar inançlı olursun yada olmazsın güzel kardeşim orası beni ilgilendirmez ama birazcıkta bilimle teorilerle ilgili olsan bu konuyu açmazdın değilmi biraz bilinç olurdu hadi bilinçide geçtim saygın olurdu ;) ateistim ve ateist olduğum içinde mutluyum
Toprağın altına girince de bu cümleleri tekrarlarsın!!!

Birşey demiyorum artık yaa saygınız olmadığı sürece size birşey demiyorum ;)

(:)

şu yorumuna o kadar çok güldüm ki....

demişsinki birazcık bilimle teorilerle ilgili olsan falan filan demişsin... (:)

sen biraz,,hatta biraz değil baya geriler öncesinden bilimle yaşıyorsun...

''seküler bilim'' nedir bilirmisin_?

inanç,dil,din,ırk,hiçbirşeyi ama hiçbirşeyi benimsememiş,,hiçbiryere bağlı kalmadan yapılan araştırmalara dayalı bilimdir...

ve bu bilim... seneler seneler sonra bugün kalktı dedi ki :''EVET KAİNATTA,OLAĞANÜSTÜ GÜÇLERİ OLAN BİR YARATICI VAR MUHAKKAK,,FAKAT BU HERKESİN İNANDIĞI TANRIMIDIR BİLİNMEZ''....

yani burda araştırmadan bilmeden gelipte sen bilgisizsiz deme..!!!

önce bilgilerinden emin ol...ondan sonra gel yaz adam gibi tartışalım...

bak..19.yüzyılda ortaya atılan o evrim teorisi var ya... adı üstünde TEORİ...

---kanıtlanamamış bir teori olarak kalmıştır
--darwin,ilk zamanlar radyo aracılığı ile sesini duyurdu evet... iki farklı kemiği getirdi kanıt diye...bakın bu beyaz ırkın,,buda siyah ırkın fosilleri dedi...
bakın beyaz ırk evrimini tamamlamış,,siyah ırk ise evrimini tamamlayamamış dedi...o yüzden siyahları 2.sınıfa iterek onları hor gören bir TEORİ attı ortaya...
sonra bu teori İNGİLİZLER tarafından bir süre benimsendi...eğitim kitaplarında basıldı... ama tabii çok kısa sürdü darwinin heyecanı :)
çok kısa bir süre sonra o kanıt diye getirdiği fosilin bir zenciye değil,,bir maymuna ait olduğu çıktı ortaya... hemde bunu ortaya çıkaran kim biliyormusun_?
yine kendi ırkı,,kendi milleti İNGİLİZLER...!!!!
ve dışladılar darwinin teorisini...eğitim kitaplarından çıkardılar :)

kendi milleti bile benimsemedi o muhteşem bilim adamının teorilerini...!!

zaman geçti....
insanlar değişti...
bilim değişti...
inançlar değişti...
görüşler,bakış açıları değişti...
teknoloji gelişti,,kaptırdık kendimizi...
dünyadaki insanlar ruhsal bunalımlara girdi..
arayış içinde kaldılar...
buhranlar içinde kaldılar..
kimlik ve özbenlik arayışı,,yanlış yerlerde arandığı için,,o zamanlar HERŞEYE AÇ durumda olan insanlar,,önüne getirileni yedi...içine bakmadan..!!!!
anlayamadan,,yargılamadan,tartmadan..!!!

ve bazıları da hala yiyor... :)
aslında mide ağrıları içinde kıvranıyorlar fakat farkında değiiller yada olmak istemiyorlar :)
umarım yediklerinizi kusup içinizi temizleme vakti KIYAMETTEN önce olur :)

Son düzenleme:

alla aşkına

ateist nedir ki

allahtanımamazlık

allahtan korkusu yok bunların

kimseden korkusu olmaz

satanistlerin kedi kestiği gibi

adam keser bunlar

özenti tipler

tun-i_sina katılıyorm;)+rep

birincisi ateistlik insana kalmıs bisi sen bunlara hakaret edemessin

ikincisi adam kesmek? abartma istersen seri katillerin hepsi aeistmi ?

üçüncüsü ateist allahtanımaz değil tanrı tanınaz:) allah bi tanrıdır... güneş tanrısı ra da tanrıdır.tanrı allah kelimesinin türkçesi dğeildir...

dördüncüsü hiç bişidenm korkmamak için ateist olmak gerekmiyo ben ölümden korkmam mesela ama tanrıLARdan korkarım.

YETER Mİ DEVAM EDEYİM Mİ?

birincisi ateistlik insana kalmıs bisi sen bunlara hakaret edemessin

ikincisi adam kesmek? abartma istersen seri katillerin hepsi aeistmi ?

üçüncüsü ateist allahtanımaz değil tanrı tanınaz:) allah bi tanrıdır... güneş tanrısı ra da tanrıdır.tanrı allah kelimesinin türkçesi dğeildir...

dördüncüsü hiç bişidenm korkmamak için ateist olmak gerekmiyo ben ölümden korkmam mesela ama tanrıLARdan korkarım.

YETER Mİ DEVAM EDEYİM Mİ?

tanrıLAR mı :s

Dine takılmayın diyen arkadaş T.C'nin %99 yanlış sana göre o zaman söylediğiniz lafların elle tutulur bir yanı olsun.Tamam sana kimse dinine bağlı ol Allah'a bağlı ol diye bir baskı yapmıyor,ama sende saygını göstereceksin bu büyük çoğunluğa

hiçkimse birinin dini inanışını sorgulayamaz bana göre...
dinde,inançta özgürlük yok mu?
herkes istediğine inansın..
bknz:deist,ateist,agnostik vs vs.

Bırakın bunları
Eninde sonunda dönceniz yer belli
İnkar etsenizde iman etseniz hepimiz aynı yere gidiyoruz
Kimileri kör gidiyor, kimilerin kalpleri huzurlu gidiyor
Hala gerçekleri inkar ediyorsanız Vay halinize!
Gün gelecek sen varsın Ya Rab diyeceksiniz
Belki yarın belki yarından daha yakın ;)

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
Geri