Aşk Evliliğimi Yoksa Mantık Evliliğimi?

Aşk Evliliğimi Yoksa Mantık Evliliğimi?

• Kullanılan toplam oy
    12

-Ediz1912-

Türkiye'nin üç büyükleri; Mustafa,Kemal,ATATÜRK!
Webmaster
Ben aşk evliliklerinden yanayım, fakat günümüz aşk evliliklerinde daha çok sorun çıkıyor hergün haberler ortada..

Mantık evliliğinde ise hayat daha sade ve olağan akıyor. Kadının da erkeğin de üzerlerine düşen eşlik görevlerini yerine getirmeleri yetiyor, çünkü iki tarafın da beklentisi daha az oluyor. Örneğin kadın, eşinin şiir yazmasını veya elinde güllerle kapıyı çalmasını beklemiyor.

Siz hangisini istersiniz peki?

---> Aşk Evliliğimi Yoksa Mantık Evliliğimi?

Ne olursa olsun aşk evliliği karşılıklı olarak aşk oldugu sürece hiç kimse engel koyamaz ne olursa olsun tabi aşık'sın eyvallah ama karakter meseleside önemli aşık olupta kanı bozuk insanlarda olabiliyor buda kavgalar ve güvensizlik oluşturuyor. Önce kişilik , sevgi , temiz bir aşk bence çok ideal günümüzde böyleleri az olsada nasip kısmet işleri bunlar belli mi olur :R Tercihimi herşeye rağmen aşk evliliginden yana kullanıyorum :)

Benim fikrim 'aşk evliliği'.
Mantık evliliği günümüz şartlarında daha mantıklı görülebilir ancak mantık evliliğin insana kattığı herhangi bir şey bulamıyorum ben. Biraz maddiyat, biraz da maneviyat kattığı doğru ancak; genelde maddiyat anlamında algılandığı için bir kadın kendi hayatını, kendi ayakları üzerinde durarak da kurabilir.

Ben şahsen evliliğe şöyle bakıyorum; eşlerin belli sorumluluklarını yerine getirmesinden ziyade, iki insanın birbirinin ruh eşi olduğuna inanarak bir ömrü, ya da sonsuzluğu birbirlerine adıyor olmaları.

Bu sebepledir ki evlilik gibi bir şeye başvurulacaksa bu ortada aşk varsa yapılmalı. Evliliğin insana kattığı ya da katacağı şey bu duyguyla olabilir fikrimce.

Aşkın zamanla gideceği düşünülür, ancak geriye sevgi, saygı ve sadakat kalacaktır. Bu da o aşkı taze tutmaya yetecektir.

Mantık evliliği başka mantıklı biriyle hemen bitebilir.

Aşk evliliği daha kalıcı bence.

Ayrıca arkadaşlar yorum yazdıktan önce/sonra işaretleme yapmayı unutmayınız :R

Hiç evlenmemek daha güzel bence : )

mantık evliligi. her aşk bigün biter

Ya mantıklı bulduğuna aşık olacaksın ya da aşık olduğunu mantıklı bulacaksın

İkisi çok ayrı gözükse de aslında birbiriyle bütün

sonuçları ne olursa olsun insan sevdiğiyle birlikte olmalı..

bayigram takipçi satın al instagram beğeni satın al instagram takipçi satın al tiktok takipçi satın al Buy Followers
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri