Ash: Türkiye iflas etmeden borçlarını ödedi

HaDeS

Kayıtlı Üye
Standard Bank Gelişen Piyasalar Ekonomisti Tim Ash, Türkiye'nin 2000-2001 yıllarında iflas etmeden borçlarını ödemeyi seçtiğini ve bu doğru kararın faturasını sonraki 12 yıl boyunca ödediğini söyledi.

Standard Bank Gelişen Piyasalar Ekonomisti Tim Ash, Nouriel Roubini’nin kurduğu Roubini Global Economics şirketinin Türkiye’nin kredi notunun artırılmasına "erken" demesini eleştirdi.

CNBC-e.com’a özel açıklamalarda bulunan Ash, Türkiye’nin krizle mücadele ettiği 2000-2001 yılında bile iflas etmediğini, "doğru olanı yaparak borçlarını ödediğini" belirtti.

Ash, Türkiye’nin Rusya gibi iflas etmeden borçlarını ödemeyi seçmesinin faturasını da 12 yıl boyunca ödediğini söyledi.

---> Ash: Türkiye iflas etmeden borçlarını ödedi

...dolar bir gecede iki misline cikinca benimde kaybim cok olmustu,insallah o gunlere bir daha donmeyiz.o iflasdan nasil kurtuldular bende hayret ediyorum.

....ne gunu oldugunu bilmiyorum,basbakan cumhurbaskanina kitap atmisti galiba.ertesi gunde 350 lira olan australya dolari 700 lira olmustu,benimde tr de biraz param vardi yariya indi tabi.

....ne gunu oldugunu bilmiyorum,basbakan cumhurbaskanina kitap atmisti galiba.ertesi gunde 350 lira olan australya dolari 700 lira olmustu,benimde tr de biraz param vardi yariya indi tabi.

SENİN DEDİGİN,NECDET SEZERİN ECEVİTE ANAYASAYİ FİRLATTİGİ OLAY ALTAN DEDE O YENİ :d

SENİN DEDİGİN,NECDET SEZERİN ECEVİTE ANAYASAYİ FİRLATTİGİ OLAY ALTAN DEDE O YENİ :d

.evet bende bunu anlatmaya calisiyorum,her sey olusmus o kitabin firlatilmasini bekliyormus,bundan bende payimi aldim hemen hemen 15.000 dolarim eridi gitti.

...o gunlerde devlet kurusa muhtac,IMF Butceniz dar memur sayisini azaltin diyor,bir cok sartlar dahilinde borc vermeyi kabul ediyor,ticaret tamamen durmus durumda.kizim bir hava yollarinda calisiyordu 4 hafta issizlikden dolayi mecburi izin veriyorlar.
..bu gunlere bakiyorum,borcumuz bitmis,disariya borc verecek duruma gelmisiz, doviz reservemiz dolmus tasiyor.Paralardaki sifirlar atilmis,vallahi helal olsun diyorum,yani bir mucize gerceklesmis.

Borç yiğidin kamçısıdır. Borçsuz olmaz şimdi xD

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri