Alkol ... ?

---> Alkol ... ?

Bizim mahallenin imamı cemaate şöyle seslenir haftanın 6 günü caminin yanından gezen cumaları müslüman olan cemaat. Burdan çıkacak sonuç 11 ay içen 1 ay müslüman olan alkolcüler :)

Mübarek Ramazan ayı, çok şereflidir. Bu ayda yapılan, nafile namaz, zikir, sadaka ve bütün nafile ibadetlere verilen sevap, başka aylarda yapılan farzlar gibidir. Bu ayda yapılan bir farz, başka aylarda yapılan yetmiş farz gibidir.

kaynak

buna içkiyide ekle başka kötülükleride ekle ayrıca cuma günleride mübarek gündür.

Son düzenleme:
---> Alkol ... ?

alkol kulturu diye bir kavram olmalidir arkadaslar,
ictiginizde cevrenizdekilere zarar vermemek gerekir..
bi de,her masa da ,
her adamla icilmez :D

---> Alkol ... ?

Mübarek günlerde asla demişsinde alıntı sebebimdi. Dinimizin yasakları içkiyle kısıtlı değil neyzen güzel döktürmüstür bu hususta bilindiği üzere. Elbet haramdır uzak durulmalıdır. Ama diğer yasakların en önceliklisi saymakta doğru değil. Bende içiyorum. Alkolik değilim canım sıkkında ayda yılda bir içerim. İçki kullanıyorum diye secdeyede tövbeli değilim. Ama imamızın sözünüde yabana atmışda değilim :)

Görünen o ki aynı telden çalıyoruz. :)

---> Alkol ... ?

Alkol Adam gibi içilirse Gayet normal bişey :) ama yok BEN sapıtmak için içiyom diyosan kapat kendini bi yere öyle iç

---> Alkol ... ?

Alkol hem iyiliklerin hem de kötülüklerin anasıdır aslında. Trafik kazasında insanların ölümüne de neden oluyor, muhteşem sanat ürünlerinin de çıkmasını sağlıyor; dostluk da başlatıyor, dostluk da bitiriyor. Önemli olan alkolün nerede nasıl alınacağını bilmek, insan içindeyken ortamın içiş hızına ayak uydurmak önemlidir. İşin dini boyutuna yani Ramazan gibi günlere gelirsek, bu kişinin kendi tercihidir. Yargılamak ayıp bir şey bence, isteyen içer istemeyen içmez.

---> Alkol ... ?

Alkol kullanımına karşı değilim , aslında sentetik ve kimyasallar haricinde hiçbir şeyin kullanılmasına karşı değilim.Kişi nasıl istiyorsa öyle yaşar.Keyifçi , keyif için yaşıyor ve kimseye zararı yoksa kendi dünyasında kalmasında sorun yok.Ayrıca artık alkol kullanmayan birisi olarak hayatımdan oldukça memnunum.
Teşekkürler.

:)

---> Alkol ... ?

içki dertlere derman gibidir, ama malesef o anlık, bir gecelik çözer ama ayılınca herşey aynı başağrısı ile uyanılır.

---> Alkol ... ?

Alkole karşıyım...kendisinden nefret ederim...ama kullananlara karşı değilim onlardan nefret etmem...herkesin bir bahanesi vardır alkol kullanmak için...kimisi der ki..dertten içiyorum...o zaman ben derim ki zamanında ben alkolik olmalıydım...bazısı derki zevkine içiyorum...daha zevkli şeyler var hayatta mutlu olmak için dertleşmek için alkolden daha güzel şeyler var...ama kişisel tercihtir eyvallah...insanların kalpleri güzel olduktan sonra alışkanlıkları kötü olsada o insan iyi ve güzel insandır bana göre...

Ve evet dinimizde yasaktır...asr-ı saadetten bu yana bir çok şekilde alkolun adı gecer ve kötülügünden bahseder büyük Zat'lar...en önce peygamberimiz elbette (s.a.s.) o zamanlar şarap içenler diye başlayan uyarılar şimdi bütün alkol ve diger maddeler için geçerli...Ben içmedim içmiyorum içmem...evime alkol sokmam ama içen insana karşı en ufak bir kırıcı tavrım olmaz...

çok mu uzun yazdım ne) bu gece uzun uzun yorumlar yazıyorum hadi hayırlısı

---> Alkol ... ?

İçkiye'de içenlerede karşı değilim...
Deplasmana giderken otobüste 1-2 bira içerim. Onun dışında kullanmam.:)

---> Alkol ... ?

Alkol içerdim ama bıraktım tamamen 3-4 aydır bişey yok. İçenlerede karşı değilim sağa sola sataşmadıkları sürece. Burası özgür bir ülke günahın da senin sevabında senin :)

---> Alkol ... ?

Siz alkol tüketimine karşı mısınız ?

Ben Alkol Tüketmeyi Sevmem, Ama Karşı Değilim. Sonuçta Herkes'in Hoşlandığı Birşeyler Var Hayatta :) İçerken Keyif Ve Zevk Alan Milyonlarca İnsan Var Dünya Üzerinde. Tabi Herşey'in Aşırısı Zarar Olduğu İçin Fazla İçilmese Elbette Daha İyi Olur. Ama Bağımlı Bir Adama Bunları Anlatamazsın, Çünkü O Bundan Keyif Alıyor.. Şahsen Ben Alkol'ü, Sağlık Açısından Oluşturduğu Zararlar Ve Haram Olması Kadar Tadını da Sevmediğim İçin Tercih Etmeyenlerdenim.. Fakat Bu Hiç İçmediğim Anlamına Gelmez, Eğer Alkol Alınan Bir Yerde Bulunuyorsam Ve Etrafımdakilerin İçtiği Bir Ortamdaysam Sadece Yanımdakilere Eşlik Etmek Adına Az da Olsa İçiyorum. Ama O da Kırk Yılda Bir xD

Alkol tüketenler hakkında düşünceleriniz nelerdir islam ülkelerinde yaşamasına rağmen saygı göstermeyip cuma gecelerinde ramazanlarda bayramlarda önemli gecelerde içki tüketenler hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Bir Kişiyi Tercihleriyle Yargılamanın Doğru Olmadığını Düşünen Birisi Olarak, Alkol İyi Birşey Olmasada, Onu Tüketenlere Hiçbir Zaman Kötü Gözle Bakmam, Sonuçta Kendi Tercihidir, Saygı Duymak Gerekir.. Burada ki Saygı Kelimesi Çok Önemli Çünkü İçenler de Saygılı Olmak Zorunda. Örneğin Ramazan Ayında Herkesin Gözü Önünde İçki İçmek Olmaz. Çünkü Nerede Yaşarsanız Yaşayın Topluma Saygı Göstermek Zorundasınız.. Ama Ramazan Ayında da Olsa Ben İlla ki İçeceğim Diyorsa Birisi O Zaman Gider Tek Başına Sakince İçer. Herkesin Yaptıkları Kendinedir Sonuçta. Tabi Böyle Ramazanlar, Dini Bayramlar Ve Önemli Gecelerde Alkol Tüketilmese Çok Güzel Olur :) Benim Normalde Hergün İçki İçen Bazı Arkadaşlarım Ramazan Ayında Hiç İçki İçmez Mesela. Bir Aylığına Rafa Kaldırdık Derler Hep :) Fakat Şöyle Bir Gerçek Var ki Hiç Kimseyi Alışkanlıklarından Ve Doğru Bildiği Şeylerden Dolayı Eleştiremezsin, Herkesin Yaptığı Sadece Kendine Yarar Veya Zarar Getirir.

Benimde Yorumum Bu Şekilde :) Son Olarak; Allah Herkese Doğru Yolda Olmayı Nasip Etsin Ve İyilikten Ayırmasın..

---> Alkol ... ?

Alkol tüketimine karşı olunması saçma. Ama tabiikide edebiyle içmek ve sokaklarda, ücra köşelerde, köprü altlarında içmemek kaydıyla. Ya mekânında içersin yada evinde.

---> Alkol ... ?

ickiden nefret ediyorum.

Alkol zararli olmasaydi eger, ALLAH yasaklarmiydi hic?

insan alkol kullandiginda insanin icinde gizli olan hayvansi duygular ortaya cikarmis ve bilincsiz davranislarda bulunurmus.

icen insan herzaman diyor ben birsey yapmiyorum ki, benim zararim kendime ama oyle degil, ilk once ailesini uzmekle basliyor verdigi zarar, sonra kendi sagligina verdigi zarardan devam edip cevresindekileri huzursuz etmekle gidiyor.

icki icen insanlar hakkinda dusuncelerim, ALLAH islah etsin diyorum. insaALLAH icmezler birdaha.

---> Alkol ... ?

İçki meselesi bu, diye düşündüm kendime bir içki alırken.
Eğer kötü birşeyler olmuşsa,unutmak için içersin.
İyi birşeyler olduysa, kutlamak için içersin.
Ve hiçbirşey olmadıysa, birşeyler olması için içersin.

Hee birde..;

Rakı, şarap içiyorsam sanane ?
Yoksa sana bir zararı,içerim.
İkimizde gelsek kıldan köprüye,
Ben dürüstsem,sarhoşken de geçerim.

---> Alkol ... ?

ickiden nefret ediyorum.

Alkol zararli olmasaydi eger, ALLAH yasaklarmiydi hic?

insan alkol kullandiginda insanin icinde gizli olan hayvansi duygular ortaya cikarmis ve bilincsiz davranislarda bulunurmus.

icen insan herzaman diyor ben birsey yapmiyorum ki, benim zararim kendime ama oyle degil, ilk once ailesini uzmekle basliyor verdigi zarar, sonra kendi sagligina verdigi zarardan devam edip cevresindekileri huzursuz etmekle gidiyor.

icki icen insanlar hakkinda dusuncelerim, ALLAH islah etsin diyorum. insaALLAH icmezler birdaha.

Bana bir arkadaşımın söylediği sözü hiç unutmuyorum.
Zarardır her şeyin fazlası demişti. Pekmezinde fazlası zarar, alkolünde. Kararında içersen eğer ne kendine nede başkasına zarar verirsin demişti. Adabıyla içtikten sonra kimsenin zarar göreceğine inanmıyorum.

---> Alkol ... ?

Bana bir arkadaşımın söylediği sözü hiç unutmuyorum.
Zarardır her şeyin fazlası demişti. Pekmezinde fazlası zarar, alkolünde. Kararında içersen eğer ne kendine nede başkasına zarar verirsin demişti. Adabıyla içtikten sonra kimsenin zarar göreceğine inanmıyorum.

suna aciklama getireyim, ben alkolu sevmiyorum, ickiyi sevmiyorum icenleri degil... icenlerle bir derdim yok. zarari varsa millete o icenide sevmem ama herkesi ayni kefeye koymam.

haklisin herseyin fazlasinin zarari var sadece alkolun degil.

keske icmeseler ama yapacak birsey yok...

bayigram takipçi satın al instagram beğeni satın al instagram takipçi satın al tiktok takipçi satın al Buy Followers
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri