Akraba Evliliğine Karşı Mısınız ?

Akraba Evliliğine Karşı Mısınız ?

• Kesinlikle karşıyım olmaz öyle şey !

Oy: 29 72.5%
  • Evlensinler bişe olmaz :)

Oy: 6 15.0%
  • Evde kalmışsam ben bile evlenirim :)

Oy: 0 0.0%
  • Doğacak çocuklarının engelli olmasını isteyen evlensin :S

Oy: 5 12.5%

• Kullanılan toplam oy
    40
---> Akraba Evliliğine Karşı Mısınız ?

Doğacak çocuklarının engelli olmasını isteyen evlensin ...

Kesinlikle karşıyım. igrenc bi durum.

Bazi yorumlar cok sacma.
Akraba ile evlenmek kani bozukluk olsaydi yada cocuklarim sakat olsaydi ALLAH zaten onu harma kilardi.
Nasil amca dayi kardes kardese evlilik olmuyorsa nefis korermisse akrabalar icinde bu olurdu.hasa hasa ALAHIN gucu yetmiyor mu yasaklamaya yada nefsi korertmeye?
ALLAHin har kilmadigini kulun boyle yargilmasi ne haddine?

Tavsiye etmeyebilirsiniz yada tercih etmeyebilirsiniz. Bende tercih etmed ve tavsiyede etmiyorum ama kalkipta harammis gibi kani bozuk yada igrenmis gibi vs. Seyler diyemem. ALLAH tan ve peygamberinden daha iyi bilemeyiz ya...

Millet tutturmus bir sakatlik diye. O sakat olan cocuklar arastirilmismi acaba neden oluyor?
Akraba evliligi olmayipta cocuklari sakat olan milyonlarca insan var, okadar milyonlarca sakat cocuklari olanlar arasinda elbette akraba evliligiolanlarda denk gelebilit. ALLAH oyle yazmis olmamazmi?
Cogu insan sut kardeslige dikkat etmezm
Bir cok kisi sut kardes oldugunu bilinmeden evlendiriyorlar ki ALLAH muhafaza sut kardes oz kardes gibi olugor ve evleneilmesi kesinlikle yasak olan kisilerdir. Bunlari evlendirdiginde sakat cocugun olmasi yuksek. Iki oz kardes evlenmis gibi cunku. Kesinlikle sut verirken veya cocuklari evlendirirken sute dikkat etmek gerek.

2. Belki kan uyusmazligindanda sakat olabilir akraba olmayanlardada ani risk soz konusu.
Ve... kardes gibi birbirlerini goren ve kardes gibi birbirlerini sevem kisileri zorla evlendirdiginde boyle bir durum olabilir.

Ama iki akraba cocugu birbirini sevmis sut kardesligi yok vs. Evliliklerinde hic bir sakinca yok ALLAH katindam.
ALLAH katinda sakinca yoksa kullara bunu yargilamak dusmez haddine degil kullarin yargilmasi igrnec birsey gibi anmasi yada sanki kotu birseymis gibi cocuklar sakat olur demesi. Akraba evliliginde olmayan insanlarin nasil.ozurlu cocugu olma riski varsa akraba evliligindede oluyor. Bunlarin akraba evliligi ile bir alakasi yok.

Ben evlenmeyi istemem... buda sadece tercihim. Evlenenelere saygim.var. kotu birsey degil.

Kesinlikle Karşıyım ,ama evlenenlerede saygım var.

Modern cümlelere gerek yok diye düşünüyorum.Olabilir.

Çocuklarıyla biz uğraşıyoruz sonra

bende karşıyım ama bazı bölgelerimizde oluyor ne yazıkki
olan çocuklara oluyor tabi.

bayigram takipçi satın al instagram beğeni satın al instagram takipçi satın al tiktok takipçi satın al Buy Followers
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri