Ahmed Günbay yıldız - Sitem Kitap Özeti

gizem477

Bayan Üye
Arkadaşlar acil Ahmed Günbay yıldız'ın sitem adlı romanının özetine ihtiyacım var bulabilen lütfen ulaştırsın saat 12'ye kadar sürem var acill=(

---> Yardım

FERHAT:ERKEK ÇOCUK(EN SEVDİGİM KARAKTER)
BAHAR:KIZ ÇOCUK
SERAP:ANNE
SADIK:BABA Kemalin tek hayali onu bırakan
BASRİ:FERHATIN DAYISI annesi ve babasının üstüne paralarını
BAHRİ:FERHATIN DAYISI fırlatmaktı................... ....
KEMAL:FERHADIN ARKADAŞI
ESMA:FERHATIN EŞİ
İBRAHİM:ESMANIN BABASI
YILMAZ:ESMAYI SEVEN KİŞİ

Serap ikiz çocuğa hamile kalmıştı ve korkuyordu kardeşleri ona kötü bişey yapar diye korkuyordu ve Bahar'la Ferhat'la dünyaya geldi.

15 yıl sonra...

Serap'ı kardeşleri öldürdü ama Sadık öldürdü diye iftira attılar...

Sadık habersizdi ve hiç bişey bilmiyodu ama ne çare demirler elindeydi

ve asker arkadaşına Baharı emanet etti.

Birgün ferhat geçerken Mine isimli bir nineyi gördü.
Mine:Sana bir sır verecem
Ferhat:Nedir?
Mine:Ama kimseye söylemeyeceksin
Ferhat:Tmm
Mine:Aslında anneni kim öldürdü biliyomusun
Ferhat:Babam
Mine: Hayır dayıların öldürdü babanı cıkarmaya çalış...

EVET SONUNDA SADIK HAPİSHANEDEN CIKTI...

SADIK hapishaneden cıkmıştı ve evlerine gittiler ve bu son geceleriydi Bahar'ı asker arkadaşından alacaktı ve başka bir köye taşınacaklardı...

Ezan okunmuştu
Babası:Oğlum su getir
Ferhat:Tmm baba ben dışardan getiricem

Ferhat dışarı cıkmıştı suyu alıp gelirken bide ne görsün evin orada iki gölge var ferhat suyu almadan eve doğru gidiyordu be dayılarının oldugunu gördü.
Ve dayıları orada babasını öldürmüştü.Ferhat can havliyle kurşunlar deymeden polislere gitti.Ve dayılarını söyledi.

Ve bahri tutuklandı ama basri yoktu.Basri bütün paraları alıp kaçmıştı Ferhat yalnız kaldı artık tek hayali Baharı görmekti ve evlerine gitti ve ona para verdi ve gitmişti geldiğinde bekçi onu hapishanye götürüyodu hırsızlık suçuyla ama böyle bişey yapmamamıştı ve hapisten cıktı bekci onu evine götürdü ve orada Kenan ve Kemal vardı...

Ve Kenana namaz kılmayı Allahın yasaklarını öğretti ama Kemale öğretemedi.

Bir gün akşam dışarı cıkmış küçük bi ışık altında kitap okuyordu.Ordan geçen İbrahim bey onu liseye almıştı.Ve orada iftiralara uğradı

birsürü iftira var hangisini seçeceğimi şaşırdım

Sonra Esmayla evlendi ve babasını vurmuşlardı Esmanın ama ferhata iftira atmışlardı Kemal ve Yılmaz vurmuştu. Ve Esma yüzügünü atmıştı...

sonra başka bir şirkette çalışırken oradaki patron(kız) ferhata aşık olmuştu ve Ferhat tepki vermeyince işten attı ve mücevherlerini Kemal yardımıyla
Ferhatın evine koydular.

Ferhat gene hapisteydi ve haklı cıktı gene...

sonra Kemal ibrahim beyin kasasından para çalmıştı ama ibrahim bey şikayette bulunmadı.Ferhat Kemali takip etti ve çaldıgı paraları gördü ve Kemallekonuştular ve Ferhat kemali yakalamaya çalışırken Kemal onun omzundan vurmuştu ve 2 kişinin evini soymuştu sonra ferhat onu yakalamıştı adliyedeydiler ama BAHARDA burdaydı ve imrahim beyi soydugunu söyledi(para için) ama sonraki iki soygun(zevkle soydum)dedi.

adliye niye oğlum niye zevkle soydun

Kemal:Onlar beni küçükken dışarı bırakmış kişilerdi yani annemle babam

sonra ferhatı niye vurdunu Ferhatın itirazı yoktu ve kemal hapise girmişti.

Ferhata sordular niye şikayet etmedin Kemali
Ferhat: size bir hikaye anlatacam dinleyin
Bir gün bir şehzadenin üstüne kül dökmüşler ve onu cezalandırmamış o nasipmiş ya kül yerine ateş yaksaydı beni demiş

sonra beni kolumdan vurdu ama ölmedim ya ölseydim demiş

SONNNNNNNNNNNNNNNNN

ALINTI​

Bu olur mu ki. Bir yerden Buldum...

---> Ahmed Günbay yıldız - Sitem Kitap Özeti

BEYLER BAYANLAR YARIN KIYAMET KOPMAZSA MAYASI TUTMAMIŞ DERİZ...:98xz7:

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
antalya havalimanı transfer