74. Haftanın Konuğu " Yeditepe "

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
---> 74. Haftanın Konuğu " Yeditepe "

İçtenlikle Yanıtladığın İçin Teşekkürler Adaş'ım :)

Rica Ederim Paşa'm her zaman :)

Kaleci Olmak İstemene Şaşırdım Doğrusu, Genelde Kimse Kaleci Olmak İstemez. :)

Futbol'a ilk başladığım dönemlerde 8 yaşındaydım . O zamanlar Akatlar'da oynuyordum . Hiç unutmuyorum Sol Kanatta başlamıştım . Aslında kaleciliğimi de Kuzenim keşfetmişti . O da o zamanlarda İstanbulspor'da oynuyordu . Arada mahalle maçlarına falan gelirdi . Kaleye geçirirdi beni . Öyle öyle derken hem kendimi kaleye ısındırmış , hemde kalecilik yönümü ortaya çıkarmıştım . Sonrasında Okul hayatımda da gerek Okullararası gerekse Sınıflararası turnuvalarda " Kaleci " olarak oynadım . Son oynadığım Kulüpte de " Yedek Kaleciydim " .

Futbol'da herkes başarabildiği mevki de oynamalı . Biraz başarı birazda yetenek sanırım bu .

Sevdiğin Futbolcular Konusuna da Kesinlikle Katılıyorum :) Tercihlerin Çok İyi. Yalnız Ömer Erdoğan'a Biraz Şaşırdım, Hani Şu Şampiyonluk Meselesi Yüzünden Pek Sevilmez Fenerbahçeliler Tarafından :) Ama Bende Severim O Ayrı xD

Paşa'm açıkçası benim Futbolculukta " Feyz Aldığım " kişilerden birisidir Buffon . Gerçekten çok severim . Fenerbahçe'ye tutkum nasılsa Buffon'a da tutkum öyle . İtalya ve Juventus sempatimde oradan geliyor zaten .

Şampiyonluk meselesini iyi hatırlattın :) Bir yazım vardı , onu da paylaşayım hazır konusu gelmişken .

Fanatik bir Fenerbahçe taraftarıyım . Senelerdir Hemen her maçına giderim . Çok güzel anılarım çok derinden yaralarım olmuştur. Kimileri sen “ Manyak “ mısın ? Bir Takım için o kadar eziyet çekiyorsun dese de “ Anlatılmaz Yaşanır “ misali benim verdiğim cevaplar. Evet belki de ; Onlar kafalarınca haklılar . Maçlara harcadığım maddi ve manevi kaynaklarla farklı işler peşine düşebilirdim . Ama Zevk ve Renk misali işte. Her zaman herkesle uyuşmuyor . He bir de Bitmek Tükenmek bilmeyen Deplasman Anıları vardır. Askerlik Maceraları misali . Eğlendiğim için benim için önemi yoktu cebimden çıkan paranın ve bacağıma saplanan bıçakların . Her Neyse benim bahsetmek istediğim farklı bir konu var.

Her ne kadar Fenerbahçe Aşığı bir insan olsam da ; Bursa’da büyüdüğüm için Bursaspor’un benim kalbimde ki yeri başkadır. Hem Şehre Hemde Taraftarlara büyük bir sempatim vardır. Daha ufağım 96-97 senelerinde Eniştem Tribünün önde gelen insanlarından birisi olduğu için beni kolumdan tutar haydi maça gidiyoruz diyerekten götürürdü. Babam Fenerbahçeli Eniştem Bursaspor’lu . Babam açıkçası çok kızardı bu duruma ama Bende ki baba da öyle bir baba ki Ne Maça Gider Ne Tribün bilirdi. Evden izlerdi maçları . Ee Tabi Çocuğuz o dönemler kim çekerse oraya gidiyoruz. Öyle öyle başladı İçimde oluşan Bursaspor Sempatisi ve Sevgisi. Bu güne kadar da geldi . Sene 2011 Yine eskisi kadar olmasa da takip ediyorum açıkçası Tribünü . Sempatizanlığım devam ediyor. Genciz kanımız kaynıyor tabi ki . Enerji boşaltacak bir yer arıyoruz. Eee Sevdiğin ve Sempati duyduğun büyüdüğün şehrin takımını da illaki destekliyorsun.

Olayın Farklı bir boyutu da var . O da şu ki ; Bazen Çevremdeki İnsanlar soruyorlar . Fenerbahçe – Bursa maçlarında kimi tutuyorsun. Fenerbahçeliyim . Aradaki olayın bir farklılığı var .

Geçen Sene Şampiyonluğu kaybettiğimizde de üzüldük ciğerimiz yandı bir çok olayın içinde bulduk kendimizi . Ama onlar anın verdiği olaylardı açıkçası . Aradan geçen zaman diliminde içimdeki ses dışa vurmaya başladı . Haliyle üzüntüyle sevinci aynı anda yaşamış bulundum.

Şehir ve Semt Takımlarındaki ortam bir başkadır. Sahiplendiğin bir şehrin yada semtin vardır. Şehrini bir başka sever insan . Bir Ana Kucağı gibi gelir . Tutanacak hiçbir şey kalmamışsa gidip ona sarılır boşluğa düşmemek için . Açıkçası dile getirilecek o kadar çok duygu ve düşüncem var ki ama iki dudağımın arasından çıkmıyor cümleler.

Bu Yazıyı açıkçası yazma gereksinimi yada yazma zorunluluğu olarak yazmadım. İçimden geçen duygu ve düşünceleri paylaşmak amacıyla yazdım .
“ İşte Böyle Bir Şey “ --- > Anlamak İçin Azda Olsa Yaşamak Lazım

Son düzenleme:

Selam yine. :)
Bize biraz çocukluğundan bahseder misin? Neler yapardın, neler oynardın?

Selam yine. :)
Bize biraz çocukluğundan bahseder misin? Neler yapardın, neler oynardın?

Hoşgeldin Arzu :)

Anne ve Babamın çalışması nedeniyle çocukluğumun büyük bir bölümünü Anneannemlerin yanında geçirdim . Bir nevi gurbetteydim . Anne Gurbetinde . İlk başlarda zor geliyordu fakat sonrasında bulunduğum yer itibariyle ve insanların bana olan ilgisi ve şevkati " Ailemi " aratmıyordu . Benimkisi biraz da yokluk içinde varlıktı . Güzel bir çocukluk dönemim geçti . İnsanlar benim etrafımda pervaneydi . Bunun en büyük faktörü de ; Dedemin 4 kızından sonra ilk " Erkek " statüsünde olmam beni daha da tepeye çıkarmış , bana olan ilgiyi arttırmıştı .

Her ne kadar Ailemden uzakta olsam mutlu ve güzel bir çocukluk dönemi geçirdim . Çocukluk dönemlerimi hala arıyorum . Neler yapardım ? Genel itibariyle gündüzleri evde , akşamları her çocuk gibi sokaktaydım . Arada teyzemler denize götürürdü . Gündüz vaktini denizde , akşam vaktini uyku da geçirirdim .

El bebek gül bebek büyütülsem de , şımarık bir çocukluğum olmadı . Çocukluk dönemlerimde fırlama bir yapıya sahipmişim . Zaman zaman eski fotoğraflara bakıp bakıp gülmüyor değilim .

Annem fasülye ayıklarken fasülyeleri dağıtırmışım , Lavabo içlerine girermiş , Okey masasını dağıtırmışım .

Anneannemler'in yanında olduğum süreçlerde arkadaşlık boyutumda güzeldi . Çeşitli ve farklı oyunlar . Dolu dolu geçen günler . O zamanlar bilgisayar olmadığı için oyun olarakta sokak oyunları tercih sebebimizdi . Akşama doğru , " Top Sahası " dediğimiz yere gider Futbol oynar Akşamezanı bitiş düdüğümüz olur evimize gelir yemeğimi yer tekrar dışarı çıkardık . Saklambaçlar , İp Atlamalar , Kukalar , 8 Taşlar :)

Umarım bu kadarı yeterli olmuştur :)

Zeka
Özgürlük
Güç
Anne
Baba
Hayvan
New york
Sinema
Kitap
Dans
Hayal
Rüya
Siyaset
Deniz
Orman
Su
Meyve
Ev
Araba
Elbise
Sans
Küfür
Çiçek
Zaman
Gelecek
Kariyer
Gençlik
Yaşlılık
Çocukluk
Mantık
Din
Tarih
Edebiyat
Sabır
Efsane
Düşman
Dost
Ilim
Terör
Ateş
Doğa
Tatil

En sevdiğin çizgi filmler ?

Bu sıralar en sevdiğin şarkı?

Senin klasik sözün hangisi?

Elinde bi imkanin olsa dunyada neyi degistirirdin ?

Sence başarının anahtarları nelerdir ?

Moralın cok bozulunca naparsın?

Gözlük takıyormusun

Benzetildiğin ünlüler ?

Yaz mı ? Kış mı ?

Sevdiğin sanat dalları?

Hayatta bir idealin varmı?

Esmer mi / Kumral mı / Sarışın mısın ?

Göz rengin ? Boyun ? Kilon ?

Sigara yada alkol kullanıyor musun?

En büyük hayalin?

Giyim tarzın/kullandığın parfüm?

En sevdiğin renk ?

Yaşadığın yerden bize bahseder misin. Dışarı çıktığında nerelere gidersiniz neler yaparsın. ?

Yalnızlık hakkında neler düşünüyorsunuz?

Bugünlerde en çok duyduğun söz?

Evde yokluğunu hissettiğin şey?

Geçmişte yaşasaydın kim olurdun?

Korkuların /özlediklerin/ sevdiklerin ?

Yapmaktan en çok hoşlandığın şey?

Şu an olmasını istediğin birşey?

Şu an '' Ben burada ne yapıyorum? Kim getirdi beni buraya?'' gibi sorulara maruz kalmaksızın ruhunun olmak istediği yer ?

Yediğin halde '' ben bununla doymam'' diyecek kadar karşısında zayıf olduğun yemekler ?

Televizyon yapımcısı olsan yapmak istediğin program ne olurdu ?

Hayatta en çok kıymet verdiğin şey?

Ailen mi sevdiğin mi daha önemli?

Aşk herşeyi affeder mi?

Hiç birisi için ağladın mı?

Bana yalan söylendi affettim Çünkü ?

İlk söylediğin yalan ne hatırlıyormusun

Senin için susmak mı yoksa konuşmak mı daha zor?

Çevrendekiler seni nasıl tanımlar?

Sence en olumsuz özelliğin nedir?

İzlediğin bir film ya da okuduğun bir kitapta kendinle özdeşleştirdiğin karakterler hangileri?

Sence burada yazma amacımız nedir? Amacımız ne kadar gerçekleşmektedir?

Kariyer hayatında ne ifade eder? Kariyer ve başarı hırsının insani nitelikleri öldürdüğü fikrine katılır mısın?

Düşünmeden sorgulanmadan geçmiş bir hayat sence yaşanmış mıdır? "Bazı insanlar yaşamazlar sadece vardırlar" sözüne katılır mısın?

İnsanların tahammül sınırlarını zorladığı davranışları var mıdır?

Hayat özünde karmaşık mıdır basit midir; sence hayatı biz mi çekici kılmak için karmaşık hale getiririz?

"Tarih tekerrürden ibarettir" sözünü sence kendi "tarihlerimize" de uyarlayabilir miyiz yoksa yaşamımız kısır bir döngü müdür?

İçinde "serseri bir ruh" var mıdır? Varsa ne kadar baskındır?

Burcunun özelliklerini taşıyor musun?

Nazara inanır mısın?

Okul yıllarından bizimle paylasabilieceğin komik anıların var mı?

İleride bir kızın veya oğlun olursa adını ne koymak istersin?

Tek tırnağın kırılsa hepsini kesermisin?

Karar verirken mantık mı hislerinmi önde gelir ?

Karekterini mevsimle özleştirsen hangi mevsim olurdun?

Hayatı tiye aldığın oluyor mu?

Bazen çıldıracak gibi oluyorum çünkü?

Diğer insanlardan farklıyım çünkü?

İnsan bazen neden beklemelidir?

Güzel yemek yaparmısın ?

Ölüm meleğinin defterini eline geçirmiş olsaydın kimin adını yazmak isterdin?

Takımınla ne kadar ilgilisin? Maçları izler misin?

Sürekli takip ettiğin köşe yazarları var mı?

Hakkımda ne düşünüyorsun?

Sana sorulduğunda asla cevap vermeyeceğin soru hangisidir ?

Eyvah rezil oldum dediğin bi anın var mı ?

Yemekle aran nasıldır ?

En son kimin için ağladın desem ?

Keşke onu tanımasaydım dediğin biri oldumu hayatında ?

Yaşayamadığın için pişmanlık duyduğun bi olay var mı ?

7 kişinin yaşamlarını yenilemek gibi bir şansın olsa kendi canından vaz geçermiydin ? 7 kişinin senin organlarını kullanması için?

Sence en büyük acı nedir?

Hayat nedir sence ?

En sıkıntılı anında seni ne güldürebilir?

Buyrun.

Zeka
Özgürlük
Güç
Anne
Baba
Hayvan
New york
Sinema
Kitap
Dans
Hayal
Rüya
Siyaset
Deniz
Orman
Su
Meyve
Ev
Araba
Elbise
Sans
Küfür
Çiçek
Zaman
Gelecek
Kariyer
Gençlik
Yaşlılık
Çocukluk
Mantık
Din
Tarih
Edebiyat
Sabır
Efsane
Düşman
Dost
Ilim
Terör
Ateş
Doğa
Tatil

Elinde bi imkanin olsa dunyada neyi degistirirdin ?

Gözlük takıyormusun

Benzetildiğin ünlüler ?

Yaz mı ? Kış mı ?

Sevdiğin sanat dalları?

En büyük hayalin?

En sevdiğin renk ?

Yaşadığın yerden bize bahseder misin. Dışarı çıktığında nerelere gidersiniz neler yaparsın. ?

Şu an '' Ben burada ne yapıyorum? Kim getirdi beni buraya?'' gibi sorulara maruz kalmaksızın ruhunun olmak istediği yer ?

Yediğin halde '' ben bununla doymam'' diyecek kadar karşısında zayıf olduğun yemekler ?

Aşk herşeyi affeder mi?

İlk söylediğin yalan ne hatırlıyormusun

İzlediğin bir film ya da okuduğun bir kitapta kendinle özdeşleştirdiğin karakterler hangileri?

Kariyer hayatında ne ifade eder? Kariyer ve başarı hırsının insani nitelikleri öldürdüğü fikrine katılır mısın?

Düşünmeden sorgulanmadan geçmiş bir hayat sence yaşanmış mıdır? "Bazı insanlar yaşamazlar sadece vardırlar" sözüne katılır mısın?

Hayat özünde karmaşık mıdır basit midir; sence hayatı biz mi çekici kılmak için karmaşık hale getiririz?

"Tarih tekerrürden ibarettir" sözünü sence kendi "tarihlerimize" de uyarlayabilir miyiz yoksa yaşamımız kısır bir döngü müdür?

Nazara inanır mısın?

Güzel yemek yaparmısın ?

Yemekle aran nasıldır ?

7 kişinin yaşamlarını yenilemek gibi bir şansın olsa kendi canından vaz geçermiydin ? 7 kişinin senin organlarını kullanması için?

Hayat nedir sence ?

Buyrun.

Zeka ; Zihinsel işlevleri amaca yönelik kullanabilme işlevi .
Özgürlük ; Kendi düşüncelerin doğrultusunda hareket edebilme .
Güç ; Bilekte ve Yürekte olması gerekirken , günümüzde " Paranın " karşılığını almıştır .
Anne ; Kaybetmekten korktuğum .
Baba ; Sert yapısının altında " Mangal Gibi Bir Yüreği " olan , saçımın bir teline gelen zararda dünyayı başına yıkan , eleştiri oklarını her durumda üzerime doğru tutan - her daim benim iyiliğimi isteyen , bebeklik dönemlerimde , Ateşlendiğimde sabahlara kadar başımda duran , tatlı uykusundan vazgeçip benim başımda sabahlayan . Varlığından memnuniyet duyduğum , kaybetmekten korktuğum .
Hayvan ; Dört ayaklı dostlar .
New york ; Özgürlük anıtı
Sinema ; Monotonlaşmış hayatların Sosyalliğe açılan kapısı .
Kitap ; Gelişim için gerekli .
Dans ; Huzur .
Hayal ; Genellikle de yatmadan önce gözümü kapayıp hafif müzik eşliğinde olmak istediğim yer .
Rüya ; Saçmalıklar dizisi .
Siyaset ; Soğuk Savaş .
Deniz ; Karmaşıklıklarımı yüzdürdüğüm yer .
Orman ; Spor ve Piknik alanı .
Su ; Temel ihtiyaç .
Meyve ; Vitamin deposu .
Ev ; Sorumluluk yuvası .
Araba ; Rahatlık .
Elbise ; En çok para harcadığım sektör .
Sans ; Bende az da olsa olmayan .
Küfür ; Yoğun İstanbul Trafiğinde ve Maçlarda ağzımdan eksik olmayan . Kızların ağızına yakıştıramadığım , bana itici gelen " Argo Dizisi " sözcükler .
Çiçek ; Bakarsan bağ olur , bakmazsan solar gider .
Zaman ; Yaşamasını bilirsen zamana ayak uydurursun , yaşamasını bilmezsen " Hızlı Geçer Bu Zaman " .
Gelecek ; Aydınlık .
Kariyer ; İdealler doğrultusunda ulaşabilecek nokta .
Gençlik ; Keşkelerin ve hataların en çok yapıldığı dönem .
Yaşlılık ; Rahat bir yaşlılık için birikimli bir gelecek şart .
Çocukluk ; Çamura bulanmış hayatın masum yüzü .
Mantık ; Duyguların önüne geçiremediğimiz .
Din ; Her ne kadar günümüzde " Ön Plana " çıkartılarak zaaflar kapatılsa da , benim için Din " Arka Planda " tutularak gerekliliklerin yerine getirilmesi .
Tarih ; Geçmiş .
Edebiyat ; Nefret ettiğim bir konu .
Sabır ; Herkese lazım .
Efsane ; Ler ölmez - Lefter .
Düşman ; Hazımsız ve kuyruk acısı bulunan kişi yada kişiler .
Dost ; Kardeş .
Ilim ; İnsanı " İnsan " yapmak için yeterli olmayan bir dal .
Terör ; Katliam .
Ateş ; Doğada bulunan dört elementten bir tanesi .
Doğa ; Kamp için uygun alan .
Tatil ; Kendimi inzivaya çektiğim dönem .

Tom&Jerry - Casper
Deniz Seki - Adaletsiz Seçim / Tan - Taksi / Serdar Ortaç - Hile
Yalancılık bozuk para gibidir. Fazla süre geçindirmez adamı .Elinde bi imkanin olsa dunyada neyi degistirirdin ?
İnsanlar düşüncelerini değiştiremedikten sonra , ben dünyayı değiştirmişim ne fayda ?
Başarılı olmak için öncelikle " İnanmak " gerekir . İnancın yanında azim ve çaba göstermek insanı " Başarıya " götürecektir .
Kafamı dağıtmak için arkadaşlarımın yanına giderim .
Gözlük takıyormusun
Takıyorum .
Benzetildiğin ünlüler ?
Yok .
Yaz mı ? Kış mı ?
Kışları daha çok seviyorum .
Sevdiğin sanat dalları?
Resim .
İdealim olmasaydı hayatta olmamın bir anlamı da olmazdı .
Kumralım .
Kahverengi - 178 - 64
İkisini de kullanıyorum .
En büyük hayalin?
Bir gün İtalya'ya yerleşerek , yaşantımı orada sürdürmek .
Spor tarzı tercih ediyorum . Özel günler ve toplantılarda Klasik giyiniyorum sadece .

Lacoste
Joop Jump
Blue de Chanel

En sevdiğin renk ?
Mavi - Pembe - Lacivert
Kalabalık ve yoğun bir şehrin insanıyım . İstanbul merkezinin dışında , İstanbul'a göre yeşilliğin fazla olduğu , daha çok huzur evi havasını taşıyan güzel bir sitede oturuyorum . Kış dönemlerinde hayatım ev - okul arasında devam ediyor . Kışları soğukta dışarıya çıkmayı pekte tercih etmiyorum . 2 haftada 1 arkadaşlarla buluşup çeşitli aktivitiler gerçekleştiriyorum . Hava biraz daha ılımlı olduğu zamanlarda " Büyükçekmece " ve " Avcılar " tercih ettiğim yerler . Yakınlığından kaynaklı . Nadiren de olsa " Taksime " eğlenmeye çıkıyorum . Sinema kültürüm yok . Benimkisi birazcıkta " Boş Gezenin Boş Kalfası " misali . Maksat dört duvar arasından ayrılmak . Kapı önüne de çıksam kendimi mutlu hissediyorum . Mutluluğu yükseklerde arayan birisi değilim .
Alışkanlık halini alıyorsa yalnızlık " Hayat Tarzı " olur . Fakat insanın kendini dinlemesi için gereklidir. Ayrıca , stresli günlerinin ardından huzura kavuştuğu dönemdir . Kalabalıktan kurtulma çabası . Alışkanlık olduğu zaman insanı intihara sürükleyen bir dönem .
Yaşadığın hayat böyle mi devam edecek ?
Huzur ve Mutluluk
Hiç düşünmedim .
Aile fertlerimden birini kaybetmek . / Dedem / Ailem ve Dostlarım .
Fotoğraf çekmek , Gün doğumunu seyretmek , maçlara gitmek :)
Annem çalsa kapıyı ben geldim dese hadi kalkın " Uludağ " a gidiyoruz dese hiçte fena olmazdı :)
Uzaklarda bir yerlerde kimsenin bilmediği yeşillikler arasında küçük bir dağ evinde olmak isterdim .
Fırında Kaşarlı Mantar
Bir zamanlar Uğur Dündar'ın Arenasının devamını getirmek isterdim .
Kardeşim .
Ailem .
Aşk herşeyi affeder mi?
Affetmez .
Ağladım .
Kardeşim gibi sevdiğim insanları " Pembe Yalan " uğruna kaybetmek istemedim .
İlk söylediğin yalan ne hatırlıyor musun ?
Hatırlamıyorum .
Duruma göre değişkenlik gösteriyor . Bazen kendimi susturamazken , bazen söyleyecek kelime bulamıyorum .
Dürüst , İyimser , Sıcakkanlı , Asabi , Sinirli ve Güvenilir .
Asabiyetim . Zamansız ve anlamsız parlamalarım .
Şu anda aklıma gelmiyor filmin adı ama özleştirdiklerim muhakkak var .
Soruları yöneltme amacımız , karşımızda ki insanı ucundan azıcık tanıma eğilimimiz. Karşımızdaki insanın cevapları üzerinden yol belirleyebiliyoruz . Tek bir soru veya sorulara göre onu tanıyabilir miyim ? Tabi ki hayır . Bizimkisi sadece bir adım . Amacımız yarı yarıya gerçekleşebiliyor . " Burada " bulunmaktan kastın " Konukluksa " bu kadar . Farklı bir konuya değinip ben yanlış anladıysam daha açık bir şekilde sorarsan sevinirim :)
Kariyerin hayatımda önemi bir yeri var . Kariyer edinme amacı altında şu anda eğitimimi sürdürüyorum . Hayatta ideallerim var . Bu ideallere ulaşma konusunda da çalışmak gerekiyor . İnsanda " Hırsın " olması gerekiyor . Hırs başarıyı körükler . Fakat aşırı hırs ise insanı yerden yere çarpar . İnsani nitelikleri öldürür mü ? Bana göre hayır . İnsani nitelikler bir yana , kariyer ve başarı hedefleri bir yanadır .
Böyle bir hayat tarzı mutlaka vardır . Bana göre yaşanmamış , insanların içinde bir ukte olarak kalmıştır . Evet bu söze katılıyorum. Öyle insanlar tanıdım ki , iki kelimeyi bir araya getirip cümle kuramıyorlardı . Alıntılarla hayat sürdürüyorlardı . Bu insanlar sadece dünyaya geldikleri için var olan insanlardı . Hayattan bir beklentisi olmayan , beklentisi olmadığı gibi idealleri olmayan sadece günü kurtarmaya çalışan insanlar .
Benim tahammül sınırlarımı zorlayan davranışları var . Olmasa şaşırırım zaten . Sinirli olduğum zamanlarda üzerime üzerime gelinmesi " Tahammül Sınırlarımı " zorlayıcı davranışlardan bir tanesidir . Bunun yanı sıra , yaptıklarımı görmeyip , sürekli kusur aramak için bana bakan insanlar " Tahammül Sınırlarımı " zorlarlar .
Hayat özünde basittir . İnsanların birbirine karşı hareketleri hayatını zorlaştırır . Sıkıntılar , Stresler ve Problemler karmaşık bir hale getirir . Bu bahsettiklerim çekicilik adı altına girmiyor . Sadece varlığın bir simgesi .
Günümüze uyarlayamayız . Gerek zamanın koşulları gerekse insanların düşünceleri . Yaşam kimisine kısır bir döngüyse , kimisine de renk çeşididir . Bu tamamen hayat tarzlarının değişkenliğidir .
Böyle bir ruha hiç bir zaman sahip olmadım .
Taşıyorum .
Nazara inanır mısın?
İnanırım .

Oğlum olursa ; Joseph yada Jonatthon . Kızım Olursa Jessica koymak isterim .
Hayır .
İlişki durumlarında duygularım her daim mantığımın önüne geçmiştir . Fakat farklı durumlarda mantığımı kullanarak karar veririm . Bununla beraber , hislerime de güvenirim .
İlkbahar .
Hayır .
Sorunlarıma bir cevap bulamıyorum .
Dürüstüm .
Sonuçların ne olacağına dair , gerekli tahlilleri yapması gerekir insanın . Sorulara cevaplar aranmalıdır . " Net " bir cevap almadan , kendisini yada karşısındakini hemen yargılamaması için bazen beklemelidir .
Güzel yemek yaparmısın ?
Yaparım :)
-
Fanatik bir Fenerbahçe taraftarıyım . Televizyondan izlemekle kalmam , maddi kaynaklarımın yeterli olduğu zamanlarda hemen her maçına giderim .
Yılmaz Özdil - Ahmet Altan
Açıkçası senin hakkında bir düşüncem yok . Foruma geldiğim zamanlarda pek " Online " göremedim seni . Son 3 günden beri rastlıyorum sana . Bu yüzden hakkında bir şey söyleyemiyorum .

Tam okul kapısının önünde kaza yapmıştım . O anda Eyvah " Rezil " oldum demiştim .
Yemekle aran nasıldır ?
Gayet iyidir . Hele de masa da favori yemeklerim mevcutsa " Patlayana Kadar " yerim :)
Kız Arkadaşım için .
Oldu . Fakat bu kişiden nefret ettiğim için değil .
Hayır yok .
Allah'ın verdiği canı ne ben alabilirim , ne de bir başkası . Ama ölümümden sonra " Organ Bağışına " sıcak bakıyorum .
Evlat Acısı .
Hayat nedir sence ?
"Satranç hayat gibidir David," demişti babası. "Her parçanın kendi işlevi vardır. Bazıları zayıftır, bazıları ise güçlü. Bazıları oyunun başında işe yarar, bazılarysa sonunda. Ama kazanmak için hepsini kullanmak zorundasın. Aynen hayatta olduğu gibi, satrançta da skor tutulmaz. On parçanı kaybedip, yine de kazanabilirsin oyunu. Satrancın güzelliği budur işte. İşler her an tersine dönebilir. Kazanmak için yapman gereken tek şey tahtanın üzerindeki olası hamleleri ve anlamlarını iyi bilmek ve karşındakinin ne yapacağını kestirebilmek."

Olasılıksız / Adam Fawer

Kardeşim ve Dostlarım .

Buyrun.

Soruların için teşekkür ederim :) Zorlandım ama tüm içtenliğimle cevap verdim . Umarım sorularına istediğin gibi cevaplar verebilmişimdir :)

Tebrik ederim.

En sevdiğin Kitap ?
En sevmediğin Kitap ?
En sevdiğin Yemek ?
En sevmediğin Yemek ?
En sevdiğin İçecek ?
En sevmediğin İçecek ?
En sevdiğin Renk ?
En sevmediğin Renk ?
En sevdiğin Tatlı ?
En sevmediğin Tatlı ?
En sevdiğin abur cubur ?
Böyle bir arabam olsa ne güzel olurdu dediğin araba ?
Neyli pasta yersin ?
Neyli dondurma yersin ?
En sevdiğin gazete ?
En sevdiğin Erkek Oyuncu ?
En sevdiğin Kadın Oyuncu ?
Hangi takımlısın ?
En sevdiğin Futbolcu ?
En sevdiğin Erkek şarkı sözleri sözleri sözleri sözleri sözleri sözleri sözleri sözleri sözlericı ?
En sevdiğin Kadın şarkı sözleri sözleri sözleri sözleri sözleri sözleri sözleri sözleri sözlericı ?
En sevdiğin Film ?
En sevmediğin Film ?
En sevdiğin Talk show programı ?
Gitmek istediğin bir ülke var mı ? Neresi orası ?
En sevdiğin üyeler ?
Kırgın olduğun üyeler ?
Benim hakkımda düşüncelerin ?
Böyle saçma sorular sorulur mu ?
En değer verdiğin kişi ?
Olmazsa olmazın ?
Medeni halin ?
Şu sıralar en çok kullandığın smiley ?
Hayatında ki en büyük çılgınlık ?
En sevdiğin ders ?
En sevmediğin ders ?
Gözlerin hangi renk ?
Saçların hangi renk ?
Kaşların hangi renk ?
En sevdiğin dizi ?
En sevmediğin dizi ?
En sevdiğin şarkı sözleri sözleri sözleri sözleri sözleri sözleri sözleri sözleri sözleri ?
En sevdiğin grup şarkı sözleri sözleri sözleri sözleri sözleri sözleri sözleri sözleri sözlericı ?
En sevdiğin yabancı kadın şarkı sözleri sözleri sözleri sözleri sözleri sözleri sözleri sözleri sözlericı ?
En sevdiğin yabancı erkek şarkı sözleri sözleri sözleri sözleri sözleri sözleri sözleri sözleri sözlericı ?
En çok üzüldüğün olay ?
En sevindiğin olay ?
Kıskanç mısın ?
Çalışkan mısın ?
Sıcakkanlı mısın ?
Kinci misin ?
Kurnaz mısın ?
Güzel misin ?
İnsanlara ne kadar güvenirsin ?
Lunapark'ta en sevdiğin oyuncak ?
En sevdiğin dondurma markası ?
En sevdiğin vahşi Hayvan ?
En sevdiğin evcil Hayvan ?
Hayvan besliyor musun ? Besliyorsan adı ne ?
Neyli börek yersin ?
Neyli poğaça yersin ?
En sevdiğin yazar ?
En sevdiğin yabancı komedyen ?
En sevdiğin yerli komedyen ?
Telefon markan ?
Kullandığın operatör ?
Kahvaltı da vazgeçilmezin ?
Kalktığında ilk ne yaparsın ?
Yatmadan önce ne yaparsın ?
Kaç saat uyursun ?
En sevdiğin sözü paylaşır mısın ?
En sevdiğin resmi paylaşır mısın ?
Forumda en beğendiğin Nick ?
En sevdiğin Oyun ?
İsmini seviyor musun ?
Yaşadığın şehri seviyor musun ?
En sevdiğin sebze ?
En sevdiğin meyve ?
En sevdiğin gezegen ?
Şu sıralar seni ne üzer ?
Şu sıralar seni ne mutlu eder ?
Cola mı ? Fanta mı ?
Nasıl çay içersin ?
Nasıl nescafe içersin ?
En sevdiğin cips ?
Yapmak istediğin meslek ?
En sevdiğin erkek ismi ?
En sevdiğin kız ismi ?
Bugün seni anlatan kelime ?
En beğendiğin Dil ?
Haftanın konuğu olunca ne hissettin ?
Bilgisayar markan ?
Ayakkabı markan ?
Nasıl ayakkabı giyersin ? Spor / Topuklu vs. vs.
En sevdiğin çiçek ?
En sevdiğin böcek ?
Cesur musun ?
Bonkör müsün ?
Çabuk kızar mısın ?
İnsanları ne kadar seversin ?
Kaç kardeşsin ?
En son izlediğin film ?
Hangi partilisin ?
Katip kazım tartı bu 3 kelimeyi bir cümlede kullanmanı istiyorum!
Şu sıralar en çok dinlediğin şarkı sözleri sözleri sözleri sözleri sözleri sözleri sözleri sözleri sözlericı ?
Şu sıralar en çok dinlediğin şarkı sözleri sözleri sözleri sözleri sözleri sözleri sözleri sözleri sözleri ?
En değerli eşyan ?

Bu filmler hakkında düşüncelerin ?
Harry potter :
Karayip korsanları :
Alacakaranlık :
Jurrasic park :
Testere :
Yüzüklerin Efendisi:

Kolay gelsin...

Tebrik ederim.

Teşekkür Ederim .

En sevdiğin Kitap ?
Kişisel Gelişim Kitaplarının hepsi " EN " statümde :)
En sevmediğin Kitap ?
Tarihsel içerikli kitaplar .
En sevdiğin Yemek ?
Fırında Kaşarlı Mantar .
En sevmediğin Yemek ?
Kereviz'in mevcut olduğu yemekleri sevmiyorum .
En sevdiğin İçecek ?
Çay .
En sevmediğin İçecek ?
Yok .
En sevdiğin Renk ?
Lacivert
En sevmediğin Renk ?
Kırmızı
En sevdiğin Tatlı ?
Kadayıf .
En sevmediğin Tatlı ?
Sütlü Nuriye .
En sevdiğin abur cubur ?
Hepsini seviyorum :)
Böyle bir arabam olsa ne güzel olurdu dediğin araba ?
Beyaz Audi A3 :)
Neyli pasta yersin ?
Meyveli yada Frambuazlı .
Neyli dondurma yersin ?
Çilek - Limon - Sade tercihimdir .
En sevdiğin gazete ?
Hürriyet .
En sevdiğin Erkek Oyuncu ?
Berk Oktay - Erdal Beşikçioğlu -
En sevdiğin Kadın Oyuncu ?

Hangi takımlısın ?
Fenerbahçe .
En sevdiğin Futbolcu ?
Buffon .
En sevdiğin Erkek şarkı sözleri ?
-
En sevdiğin Kadın şarkı sözleri ?
-
En sevdiğin Film ?
Piyanist - Gri Bölge - Rounders
En sevmediğin Film ?
-
En sevdiğin Talk show programı ?
Beyaz Show.
Gitmek istediğin bir ülke var mı ? Neresi orası ?
İtalya .
En sevdiğin üyeler ?
REİSS - Director23 - Byn_CaPRiS
Kırgın olduğun üyeler ?
Yok .
Benim hakkımda düşüncelerin ?
Kafasız hatun avatarlarıyla ünlü , avatarlarında " Reklam " ibaresi dikkatimi çeken , sıcakkanlı , iyimser ve eğlenceli birisin :)

Böyle saçma sorular sorulur mu ?
Saçma sorular olduğunu düşünmüyorum .
En değer verdiğin kişi ?
Annem ve Kardeşim .
Olmazsa olmazın ?

Medeni halin ?
Bekar .
Şu sıralar en çok kullandığın smiley ?
hahaha
Hayatında ki en büyük çılgınlık ?
.Bir gece arkadaşlarımla beraber evde bir nevi " Pijama Partisi " verirken karnımızın acıkması ve muhabbetin içerisinde " Ciğerin " geçmesiyle beraber İstanbul'dan kalkıp Edirne'ye gitmem en büyük çılgınlığımdır .

En sevdiğin ders ?
Meslek Derslerim :)
En sevmediğin ders ?
Edebiyat
Gözlerin hangi renk ?
Kahverengi
Saçların hangi renk ?
Kahverengi
Kaşların hangi renk ?
Siyah .
En sevdiğin dizi ?
Firar - Kuzey Güney - Yahşi Cazibe ..
En sevmediğin dizi ?
Muhteşem Yüzyıl İffet Akasya Durağı
En sevdiğin şarkı sözleri sözleri sözleri sözleri sözleri sözleri sözleri sözleri sözleri ?
En sevdiğin grup şarkı sözleri sözleri sözleri sözleri sözleri sözleri sözleri sözleri sözlericı ?
En sevdiğin yabancı kadın şarkı sözleri sözleri sözleri sözleri sözleri sözleri sözleri sözleri sözlericı ?
En sevdiğin yabancı erkek şarkı sözleri sözleri sözleri sözleri sözleri sözleri sözleri sözleri sözlericı ?
Müziği " En " lendiremiyorum
En çok üzüldüğün olay ?
Dedemin vefatı .
En sevindiğin olay ?

Kıskanç mısın ?
Olması gerektiği kadar .
Çalışkan mısın ?
Son zamanlarda aşırı Tembelim .
Sıcakkanlı mısın ?
Evet .
Kinci misin ?
Hayır .
Kurnaz mısın ?
Tüm insanlarda kurnazlık vardır . Kurnazlığı ne yönde kullandığına bağlıdır . Bende kurnazım tabi ki kafam çakallıklara da çalışıyor ama bu çakallıkları insanları vurmak için değilde kendimi korumak için kullanıyorum .

Güzel misin ?
Değilim .
İnsanlara ne kadar güvenirsin ?
İnsanlar'a fazla fazla güveniyorum başıma gelecekleri bildiğim halde . Ben birazda kendimde kumar oynuyorum böyle yaparak ama insanlar beni yanıltmıyorlar . Alışkanlık oldu artık bu durum .

Lunapark'ta en sevdiğin oyuncak ?
Dönmedolap .
En sevdiğin dondurma markası ?
Algida .
En sevdiğin vahşi Hayvan ?
-
En sevdiğin evcil Hayvan ?
Kedi - Kuş .
Hayvan besliyor musun ? Besliyorsan adı ne ?
Akvaryum Balıkçılığı yapıyorum .
Neyli börek yersin ?
Kıymalı - Patlıcanlı - Patatesli
Neyli poğaça yersin ?
Kıymalı - Sade
En sevdiğin yazar ?
Anthony Robbins - Elif Şafak
En sevdiğin yabancı komedyen ?
-
En sevdiğin yerli komedyen ?
Beyazıt Öztürk
Telefon markan ?
Samsung .
Kullandığın operatör ?
Turkcell
Kahvaltı da vazgeçilmezin ?
Sucuklu Yumurta + Tereyağlı Bal + Kızarmış Ekmek .
Kalktığında ilk ne yaparsın ?
Sigara içerim .
Yatmadan önce ne yaparsın ?
Dişlerimi fırçalar , kitabımı okur ve yatarım .
Kaç saat uyursun ?
Değişkenlik gösteriyor .
En sevdiğin sözü paylaşır mısın ?
Günlük ruh halime , psikolojime göre değişiyor .
En sevdiğin resmi paylaşır mısın ?
Forumda en beğendiğin Nick ?
Semih
tr.png

En sevdiğin Oyun ?
Bilgisayar'da ya PES oynarım yada Call Of Duty . İskambilde Batak . Eğlence oyunlarında " Tabu " . Sokak Oyunlarında " 8 Taş " .

İsmini seviyor musun ?
Evet .
Yaşadığın şehri seviyor musun ?
Yaşadığım Şehre Aşığım :)
En sevdiğin sebze ?
Mantar .
En sevdiğin meyve ?
Portakal - Muz - Kavun - Çilek
En sevdiğin gezegen ?
-
Şu sıralar seni ne üzer ?
Olası Aileiçi Huzursuzluk beni üzecektir .
Şu sıralar seni ne mutlu eder ?
Şu sıralar gayet mutluyum :)
Cola mı ? Fanta mı ?
Kola
Nasıl çay içersin ?
Demli .
Nasıl nescafe içersin ?
3 ü 1 arada Fındıklı yada Bol Kremalı içerim .
En sevdiğin cips ?
Ruffles Ketçaplı
Yapmak istediğin meslek ?
Gümrük Muayene Memurluğu yada Lojistik Uzmanı .
En sevdiğin erkek ismi ?
Hakan - Semih - Jonathan
En sevdiğin kız ismi ?
Jessica - Melis
Bugün seni anlatan kelime ?
Mutlu .
En beğendiğin Dil ?
İtalyanca .
Haftanın konuğu olunca ne hissettin ?
Açıkçası haftanın konuğu olduğumun farkında bile değildim . ManyaX sayesinde öğrendim . Forumda henüz 2 haftamı bile doldurmamıştım . Benden daha uzun süreli üyelikleri bulunan kişiler varken , benim seçilmem " Şaşırtıcı " geldi .
Bilgisayar markan ?
Toshiba .
Ayakkabı markan ?
Adidas - Nike - Dockers
Nasıl ayakkabı giyersin ? Spor / Topuklu vs. vs.
Topuklu ayakkabıları tercih ediyorum :D 3 cm 5 cm falan :)

Şaka bir yana da Ayakkabımı giydiğim kıyafet belirler . Ayakkabıya göre kıyafet seçmektense , kıyafete göre ayakkabı seçerim . Bir de mevsimler faktörler önemli tabi ki de .

En sevdiğin çiçek ?
Peygamber Çiçeği .
En sevdiğin böcek ?
Böcekleri sevmiyorum .
Cesur musun ?
Evet .
Bonkör müsün ?
Değilim . Har vurup harman savurmayı sevmem .
Çabuk kızar mısın ?
Evet .
İnsanları ne kadar seversin ?

Kaç kardeşsin ?
2
En son izlediğin film ?
Çiçek Abbas :D
Hangi partilisin ?
Cumhuriyet Halk Partisi
Katip kazım tartı bu 3 kelimeyi bir cümlede kullanmanı istiyorum!
Katip Kazım elinde bulunan kitapları tartıya koyarak , kilo ölçümü yaptı :)
Şu sıralar en çok dinlediğin şarkı sözleri ?
Şarkı sözlerinden ziyade şarkıları yazayım ben :)
-Deniz Seki - Adaletsiz Seçim
-Sezen Aksu - Vazgeçtim
-Aşık Ekberi - Arada Bir

En değerli eşyan ?
Saat - Küpe - Kolye . Bunların yanı sıra Hediye edilen eşyalarımda değerlidir benim için .
Bu filmler hakkında düşüncelerin ?
Harry potter : Son serisine kadar macerayı içerisinde her zaman taşıyan , harcanan paraları ve emekleri boşa çıkarmayan güzel bir filmdi .
Karayip korsanları : -
Alacakaranlık : Saçma bir filmdi bana göre .
Jurrasic park : Seyretmedim .
Testere : Başarılı bir " Korku " filmi .
Yüzüklerin Efendisi: Başına oturduğumda beni ekrana kilitleyen , güzel bir " Sinema Günü " yapılabilecek bir film serisi . Tekrar tekrar izliyorum her sahnesinde aynı heyecana sahibim .

Kolay gelsin...

Soruların için teşekkür ederim :)

Öncelikle kısa süre içerisinde beni " Haftanın Konukluğuna " layık gören Forum Yönetimine teşekkürlerimi sunuyorum .

Aradığım her şeyi fazlasıyla bu forumun içerisinde buldum . Bulduğum içinde hem online oldum hemde paylaşımlarımı esirgemedim . Her ne kadar iyilikleri görmeye çalışsam da , başıma gelenlerden sonra sıralama tarzımı değiştirerek kötüden iyiye doğru dizim yapmaya başladım .

Maşallah Forum 4-4'lük statüsünde . Verilen emekler , bu noktaya kadar getirmiş forumu .

Belirtmek istediğim farklı bir durumdu .

Beni tanımak amaçlı sorularını bana yönelten arkadaşlara çok teşekkür ederim . Tüm sorulara itinayla cevap verme özeni gösterdim . Tüm cevaplarım içtenlikleydi . Zaten tanımak isteyenlerde kendilerini bir şekilde belli ediyorlar . Amacım kimseye " Taş Atmak " , " Laf Sokmak " vs. değil .

Kopyala - Yapıştır tarzıyla sorularını bana yönelten ve cevapları okuma tenezzülüne bile girmeyen arkadaşlara da " Teşekkür Ediyorum " . Kendi tarzlarını belli ettikleri için .

Son olarak ;

Nice güzel günlere , keyifli forumlara ve içtenlik dolu paylaşımlara .

Saygılarımla .

Samimiyetin ve içtenliğin için Sağol....

Güzel soruların için ben teşekkür ederim üstad . Senin soruların bir nevi insanın kendi düşüncelerini önüne koyup kendini yargılamasını sağlıyor . Geliştirici sorulardı açıkçası . Beklerim tekrardan :)

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
bayigram takipçi satın al instagram beğeni satın al instagram takipçi satın al tiktok takipçi satın al Buy Followers
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri