7 haftanın konusu İnternet aşkları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
---> 7 haftanın konusu İnternet aşkları

Sen fiziksel görünüme bakarak bir insanın karakterini nasıl tanıyabilirsin ben onu çok merak ediyorum açıkçası . Cümleler , insan hal , hareket ve davranışlarını öyle bir ortaya koyar ki . Ne olduğunun farkına bile varamaz insan . Saatlerce yazmaktan yada olmadık kişiliklere bürünmekten bahsetmiyorum . Konuya bakarsan " İnternet Aşklarından " bahsediyoruz . " Anlık Aşklardan " değil . Bir saat dilimi içerisine sığdırarak zaten kimseyi tanıyamazsın . Bunun için belli bir sürecin olması gerekir . 3 hafta 4 hafta belki de daha fazla . Bu 3-4 haftalık süre içerisinde bir insanı sürekli takip et , yazdıklarına bak . İnsanlara karşı tavır ve davranışlarını gözlemle . Reel yaşantıda da bunu yapmıyor muyuz zaten ?

Ben, senin aşktan ne anladığını 2 paragrafta analiz edebildim . Bu söylediğime de gerçekten inanıyorum . Çünkü sende bunu onaylıyorsun aslında farkına varmadan . " Önce dış görünüş sonra duygular benim sıralamam budur. " Fazlasına gerek yoktur bence .

Peki ben farklı bir konuya değinmek istiyorum . Sen insanların " Fiziksel Özelliklerine " bakarak kim olduğunu anlayabiliyor musun ? Bana bu sorunun cevabını ver . Ben " Eyvallah " diyeceğim .

Ve bu yüzdendir , üzüldüğünüz zamanlarda " Erkek Değilmisiniz Hepiniz Aynısınız " deyişleriniz . En yakını ölen birisi , şunu yapsaydık , bunu yapsaydık der . Keşke der , Acaba der ama aklına Azrail'i suçlamak gelmez .

Genel anlamda ve herkesleştirerek AŞK'ı basite indirgemenin bir anlamı yok .

AŞK ile ilgili Son olarak şunu söyleyebilirim ; Yandığı ateşi tarif edenler , yeterince yanmıyor demektir .

AŞK'ı herkesleştirmektense , bAŞKalaşmayı tercih ederim .

İnternette yaşanan aşklar Gerçek aşklardan farklı mı ?
Kesinlikle çok farklı. Öncelikle konu el ele tutuşamamalarla, sarılamamalarla alakalı değil. Sanaldan tanışılan insanlar gözlerde aşırı büyütülüyor çünkü onların gerçekte nasıl insanlar olduğunu göremiyoruz. Bir insanı yazdığı yazının rengi değil konuşması,hareketleri tanıtır. Hiçbir şekilde bu ekrandan tanışılan insanlar birbirini %100 tanıyamaz bunun üzerine saatlerce konuşabilirim.

Bir insana toplum içinde nasıl davrandığını, konuştuğunu görmeden aşık olunamayacağına şüphesiz inanıyorum. Sanalda güzel açıdan çekilmiş resimleri olan, artistik mesajlar yazan milyonlarca insan var ve bu onlara aşık olmak için yeterli bir sebep değil. Aldatmaca ve vakit kaybı olarak görüyorum ben sanal ortamı.

Burdan tanışıp ciddi düşünen kimseyi de görmedim ben, gören varsa bilemem. Herşey ya imzasına ya da facebookta ilişki durumuna yazmak için. Çünkü burası bomboş bana göre hiçbir anlamı yok. Geçmişte yaptıklarımı hatırlayıp kendime çok gülüyorum merak etmeyin.

Bi düşünsenize her gün görülen, saatlerce yüzüne bakarak konuşulan derdini tasanı gözlerine bakarak anlattığın, gidilen sinema biletinin bile hatıra olarak saklandığı, gülümsemesini '':)'' bu ifadeyle değil de karşında sana bakarken gördüğün, arkadaş ortamında toplumda nasıl davrandığını görebildiğin, nelere sinirlendiğini nelere üzüldüğünü yüzüne bakarak anladığın bir insana aşık olmakla sadece resimlerden ve telefondaki sesinden ibaret birine aşık olmak kıyaslanamaz bile.

Yeditepe; sanırım açıklayıcı olmuştur. Yazdığımı tam anlayamamışsın, gördüğün gibi insan yazdığı yazılarla tam olarak tanınmıyormuş. Ben tabi ki kimsenin dış görünüşüne bakarak karakterini anlayamam hem dış görünüm derken bu konuyu çok dar anlama lütfen, sadece suratla ilgili değil bu. Sadece yüzünün güzelliği değil surat ifadesi, olaylara verdiği tepki, giyimi, konuşması küfür hakaret var mı yok mu daha sonra da toplum içindeki tutumu, davranışları, arkadaş çevresi vs. bunlar olmadan kimseyi tanıyamam. Eee bunları sanaldan yapamayacağıma göre?

Cümleleri çok fazla büyütüyorsunuz insan ne çekerse çenesinden çeker hem kim burda gerçek kişiliğini direk anlatır ki ? Ayrıca ben sanaldan herhangi bir siteden gördüğüm adamı nasıl 3-4 hafta takip edeyim yapmayın Allah aşkına bu fazla asosyalliğe girmez mi? Reelden tanıdığın insanı araştırırsın çevresine arkadaşlarına sorarsın ailesini araştırırsın vs. ama burda öyle bi olasılık yok. Ya aslında siz olaya hakikaten çok iyi niyetli yaklaşıyorsunuz tamam sorunu buldum.

Ve merak ettiğin soruya gelince evet, inan ben insanları fiziksel özelliğine bakarak, sizin sanalda cümlelerle tanıdığınızdan 500.000 kat daha iyi tanıyacağıma süphesiz inanıyorum.

Konuda Nazlı yı görünce yazasım gelmedi. İnsanlara güvenmeyen bir insanın güven vermediğini düşünmek iyi bir seçim olur bence. Sanaldan mutlu olan arkadaşlarıma mutluluklar dilerim

Ben de beni görünce yazacağına emindim, ne güzel ki yanılmadım. Tek temennimiz o Amiin mutlu mesut yaşasınlar.

Yeditepe; sanırım açıklayıcı olmuştur. Yazdığımı tam anlayamamışsın, gördüğün gibi insan yazdığı yazılarla tam olarak tanınmıyormuş. Ben tabi ki kimsenin dış görünüşüne bakarak karakterini anlayamam hem dış görünüm derken bu konuyu çok dar anlama lütfen, sadece suratla ilgili değil bu. Sadece yüzünün güzelliği değil surat ifadesi, olaylara verdiği tepki, giyimi, konuşması küfür hakaret var mı yok mu daha sonra da toplum içindeki tutumu, davranışları, arkadaş çevresi vs. bunlar olmadan kimseyi tanıyamam. Eee bunları sanaldan yapamayacağıma göre?

Cümleleri çok fazla büyütüyorsunuz insan ne çekerse çenesinden çeker hem kim burda gerçek kişiliğini direk anlatır ki ? Ayrıca ben sanaldan herhangi bir siteden gördüğüm adamı nasıl 3-4 hafta takip edeyim yapmayın Allah aşkına bu fazla asosyalliğe girmez mi? Reelden tanıdığın insanı araştırırsın çevresine arkadaşlarına sorarsın ailesini araştırırsın vs. ama burda öyle bi olasılık yok. Ya aslında siz olaya hakikaten çok iyi niyetli yaklaşıyorsunuz tamam sorunu buldum.

Ve merak ettiğin soruya gelince evet, inan ben insanları fiziksel özelliğine bakarak, sizin sanalda cümlelerle tanıdığınızdan 500.000 kat daha iyi tanıyacağıma süphesiz inanıyorum.

Önce dış görünüş , sonra duygular diyen sensin Nazlı . Dış görünüş diyince elbette ki aklıma ilk olarak bir insanın Fiziği geliyor . Yazdıklarınla sen bile tezat olurken , benim bu yazıdan mana çıkarmamı bekliyorsun . Enteresan .

Gördüğüm kadarıyla " 31-08-2008 " tarihinden itibaren bu siteye üyesin . 3-4 Haftasını geçtim , 4 Senedir buradasın . Fazla Asosyalliğe giriyor sanırım :) Reelden tanıdığın insanı ne zaman araştırmaya başlarsın onu da aktarayım sana . Genelde küçük şehirlerde , kasabalarda vardır bu yöntem . Kişiler evlenmeye karar verdikten sonra , aileler karşı aileleri araştırmaya başlarlar . Çevresine sorarlar , Arkadaşlarına sorarlar . Bu şekilde tanımaya çalışırlar .

Kişilerin ağzından çıkan cümlelerle bir insanı tanımaya çalışmak , kendi iradeni kişilerin iradesine bırakmaktan başka bir şey değildir . Bu da konunun farklı bir boyutu .

Sen insanları , bu görüşlerinle Reelden ancak Kıyafetlerinin markasına bakarak tanıyabilirsin .

bırakın herkes dilediği kişiyle dilediği şekilde aşkını yaşasın :R

Güzel bir konuya değinilmiş . Burada ki çoğu insan " İnternet Aşklarını " yadırgasa da , aslında bir dönem o Aşkları kendileri de yaşamıştır . Hatta yaşamaya da devam ediyorlardır . Yadırgama sebepleri ise , kendilerini geri plana atma çabalarıdır .

İnternet Aşklarına karşı önceleri soğuktum fakat sonradan sonraya ısınmaya başladım . İnternet , sadece bir tanışma platformudur . Aracılık eder insanlara . Reel yaşantıya atanamadığı sürece , Monitörler arkasından yaşanmaya devam edecektir . Aşk neydi be usta ? Aşk gözle görmek miydi ? Yoksa yürekte hissetmek miydi ? Sözler ele verir insanı . Cümlelerden sezdirir insan kendini . Şunu denemeli insan , hiç yazmamalı . Sadece takip etmeli olan bitenleri . Bir kişiyi kestirmeli gözüne . O kişinin davranışlarını analiz etmeli . O zaman farkına varacaktır olup bitenlerin . Bir insan bir gün iyi bir gün kötü olabilir . Bu insanın karakterini ortaya koymaz . Bu sadece ruhunu ortaya koyar . Karakter ise , insanlara karşı yerli yerinde yada yersiz davranışlarıdır .

Sanal Aşklar , Sanalda yaşanır deyip geçmeyin . Sanal Ortamda tanışıpta , Reelde evlenen bir çok insan var . Önemli olan Sanal sürecinden Reeliteye geçebilmektir . Önce sözlerinden etkilenip , sonra elini tutabilmektir . Önce tanıyıp , sonra sevebilmektir . Elinden tutamayacağın gün sayısı fazladır belki . Ama ararsın anlatırsın derdini . Bazen de paylaşırsın mutluluğunu . Yanında olmanı istediğin anlarda vardır . İşte o zaman yaralar insanı " Sanal Aşklar " .

Yukarıda sorduğum soruya cevap vereyim ; Aşk neydi ? Aşk yürekte hissetmekti , Aşk tavırlara hayranlık duymaktı . Aşk , kafanda çizdiğin adam yada kadındı . Aşk o insanı bulabilmekti . Fiziği üstün tutan insanlar , Aşk değil Meşk arıyor demektir . Annem şunu der her zaman bana ; Güzellik tabağa konup yenmiyor ki oğlum , önemli olan " Saygınlıkta " . Doğru da derdi aslında .

Kim ne derse desin ; İnternet Ön Sevişme gibidir . Hazırlar iki insanı birbirine . Sonrasında çorap söküğü gibi gelir hepsi .

Ama şunu unutmamalı insan ; Aşk özeldir . Aşk mahremdir . Yüreğe düşmeyip dile düşerse işte o zaman " Afişe Eder Aşkını " insan . O aşktan hayır beklemez . Adını Aşk koyup , Oyuncağa çevirmiştir onu .

Bazen de ; " Sanal Aşk " sadece Cinsel Arzuların tatminidir . Herkes uçkurunun peşine düşer . Biri diğerinin cüzdanına bakar , diğeri öbürünün etine sütüne ..

Yaşamasını biliyorsan Sanal'da da yaşarsın , Yaşamasını bilmiyorsan yanı başında olsa da yaşayamazsın .

Tamamen katılıyorum.

Sanaldan fiziksel görünümü dışında insanları nasıl tanıyabiliriz? Cümleler insanın davranışlarını hiçbir şekilde yansıtamaz isteyen herkes oturur saatlerce yazar ve olmadığı kişiliğe bürünür, zor mu bu? Sen bence fazla duygusal takılıyorsun :) Allahın katil psikopatı gelsin şuraya 2 güzel cümle yazsın sen onun katil olduğunu anlayabilecek misin? Ben senin nasıl bir kişiliğe sahip olduğunu nerden bileceğim şurda bana yazdığın 2 satır yazıdan mı? Veya sen benim aşktan ne anladığımı yazdığım paragraftan analiz edebildin mi? Gerçekten inanıyormusun bu dediğine? Sanaldan insan ister artist artist konuşsun ister konuşmasın kimse karşıdakinin nasıl biri olduğunu anlayamaz ben bunu söylüyorum.

Benim aşktan ne anladığıma gelince sen de benim anladığımı anlıyorsun, herkes de. Kimse karşıdakinin dış görünümüne bakmadan aşık olmaz. Kim insanı ilk tanıdığında kişiliğine bakarak aşık olmuş ki? Önce suratına sonra kalbinin içine bakarsın. Gözüne güzel görünmeyen kalbine de güzel görünmez. Önce dış görünüş, sonra duygular benim sıralamam budur.

Sanaldan insanın kişiliğini anlamamaktan bahsediyor, yüzüne bakınca tanıyacağını mı düşünüyorsun?

Sana göre yakışıklı olanın kişiliği iyi, ama parası olmadığı için sokakta yaşayan veya göreceli kavram güzellik sana göre çirkin olan birisi kötü müdür? Katil adamdan bahsediyorsun, her katil kötü müdür? Yapılan büyük yanlış olsa da birçok cinayet durumunda ya karşı tarafının kışkırtması ya da kendini koruma çabası vardır. Geçmişi değil şu anı önemli olmalı bi kızda erkeğin. Sonuçta sonu olmak önemli.

Artı madem güzelliğe bakıyoruz sokakta gördüğümüz her yakışıklıya aşık olalım öyleyse. Ben 3sene tanıyıp 6buçuk ay duygusal beraberlik yaşadığım biri tarafından aldatıldım ve okulu yanımdaki okul çevremiz bir. Kimse kimseyi tam anlamıyla hiç bi zaman tanıyamaz. Ama amacın eğlenmek olduğu bi platformda kişilerin kişiliklerine göre yargılamıcağımız sadece vakit geçirdiğimiz paylaşımda bulunduğumuz bi platformda insanlar neden yalan söyleme başka kişiliğe bürünme çabasına girsin?

Burada öncelikli amaç sevgili bulmak olsa arkadaş bulma sitesi olsa tamam burda aşk olmaz, herkes atar tutar dersin, ama burası vb. yerler bu amaçla gelinen bir platform değil ve kimsenin kimseden üstünlük taslama birilerine kendini beğendirme çabası yok. Neden atıp tutsun hakkında bazı şeyleri?

Belki kendi tarafımdan düşünüyorum diye böyledir, ama genelin böyle olduğuna inanıyorum istisnalar olabilir.

Fakat sanal alemde hissedilen şey öyle bi şey ki, başta konuşursun takip edersin bi şeyler hissetmeye başlarsın daha hiç görmemişsindir bile ama o sıralarda merak bile etmezsin gözünde ne çizersen ne istersen o vardır sanki, bence en masumudur, güzelliğini görmeden amacının fizik zevk vesaire olmadan sadece kelimelerine bağlanırsın onun, ve gördüğünde belki asla bakılmıcak biridir bi çok kişi için hatta önceleri senin için ama sen avutursun kendini onu kafandaki profile benzetirsin olur yoluna bakarsın hep o öyle ama bu da böyle dersin oldurursun bi şekilde.

Beklentisiz hissedersin, güzellik geçicidir, sen öyleyse biriyle olduğunda diyelim ki kaza geçirsin gözünü kaybetsin yüzü yamulsun vesaire işte ne aklına gelirse böyle olunca bırakıp gidecek misin?

Sen aşkı yaşamadığın için böyle düşünüyosun, herkesin aşkı sanal alemde olacak diye bir kural da yok ama düşüncelerinin yanlış olduğunu ve eğer yaşarsan anlayabileceğini söylemeliyim.

Ve o reel de güzel/yakışıklı dediğin insanları da asla sevmiceksin, bunun adı sadece bi hoşlantı. Ben de yolda vesaire yerde birçok insan görüp hoş çocuk diyorum, seninkisi de bundan ibaret, gördüğüm kadarıyla bu zamana kadar yaşadıklarında. Kendini tatmin ediyorsun sadece.

Son olarak sanal aşka karşı değilim, sanalda aşk aramaya karşıyım.

Aşkı aramaya karşı olduğum gibi.

Sanırım nazlı'nın dedigi biraz yanlış anlaşıldı...Galiba yüzyüze cokca vakit geçirdigimiz insanları, burada tanıdıgımız insanlardan daha fazla tanırız demek istiyor, belki eskiden yaşadıgı kötü olaylarda sanal alemdeki dostluk ve aşklar hakkındaki fikirlerini olumsuz yönde etkilemiş olabilir Bence bunda çok ters anlaşılacak bir durum yok sonuçta herkesin bir fikri var, Birisi aşkın sanalı reeli olmaz diye düşünüyorken digeri hergün gördügü hergün elini tuttugu, hergün sıcaklıgını hissettigi biriyle aşk yaşamak dostluk yaşamak isteyebilir...

Ben şu zamanda sanal yada reel de zaten çok fazla gerçek aşk yaşandıgını düşünmüyorum...Sanal olsun Gerçek hayat olsun aşk'ı yeterince körelttik zaten...Ama bulabilen varsa sanal yada reel bence kaybetmesin sahip çıksın derim

Sanırım nazlı'nın dedigi biraz yanlış anlaşıldı...Galiba yüzyüze cokca vakit geçirdigimiz insanları, burada tanıdıgımız insanlardan daha fazla tanırız demek istiyor, belki eskiden yaşadıgı kötü olaylarda sanal alemdeki dostluk ve aşklar hakkındaki fikirlerini olumsuz yönde etkilemiş olabilir Bence bunda çok ters anlaşılacak bir durum yok sonuçta herkesin bir fikri var, Birisi aşkın sanalı reeli olmaz diye düşünüyorken digeri hergün gördügü hergün elini tuttugu, hergün sıcaklıgını hissettigi biriyle aşk yaşamak dostluk yaşamak isteyebilir...

Ben şu zamanda sanal yada reel de zaten çok fazla gerçek aşk yaşandıgını düşünmüyorum...Sanal olsun Gerçek hayat olsun aşk'ı yeterince körelttik zaten...Ama bulabilen varsa sanal yada reel bence kaybetmesin sahip çıksın derim

Bu da işin farklı boyutu ve çok doğru.

Bütün mesajları okudum da özellikle Yeditepe'nin mesajları mantıklı geldi bana.

Ben gerçek aşkı internet ortamında tanıştığım birinde buldum.
Evet, bunun kesinlikle gerçek aşk olduğuna inanıyorum. :)
Doğrudur; zordur sanal platform aşkları. Özellikle de ayrı şehirlerdeyseniz o kadar zordur ki!
Fakat en güzel aşk zor olan değil midir zaten?

Ama sizin internet aşkı anlayışınız;
Facebook'tan dürtüp sonra ekleyip ilişki durumu yapmaktan ve chat sitesinden birini düşürmekten ibaretse tabii ki internetten aşk olmaz!

Beş sene önce bir forum sitesinde tanıştım onunla. Konuştuğumuz mevzular, espiri anlayışı, kibarlığı, neşesi, yardımseverliği...
Dedim ki; ben yıllardır bu adamı arıyormuşum!

O beni görmüştü ama ben onu hiç görmemiştim, merakta etmiyordum fazla. Çünkü benim için karakteri yeterdi. O benim hayalimdeki adamdı.
Açık konuşmak gerekirse çok etkileyici bir görünümü yok, yani eğer gerçek hayatta çıkmış olsaydı bu adam benim karşıma, ilgimi hiç çekmezdi.
İşte internette insana bu fırsatı tanıyor.

Artık gerçek hayatta da görüşüyoruz, hatta ailelerimizde tanıyor birbirlerini. İnanır mısınız bu önyargı yüzünden Göktuğ'la internette tanıştığımızı söyleyemiştim başta aileme. Sonra öğrendiler tabii.

Size şu kadar söyleyeyim hani demin saydım ya meziyetlerini, internette ne ise gerçekte de o. Zaten her internete girdiğinde 5-6 saat konuşurduk, popomuz pişerdi sandalyede oturmaktan.
icon10.gif
Yani birbirimizi yeterince tanımıştık zaten internetten. Gerçekte de görüşmeye başladığımızda hakkında öğrendiğim fazla şey olmadı zaten.

İnanın şu an bile gözlerim doldu onun sevgisinden. Çünkü kalbim o kadar dolu ki onun sevgisiyle!

Kısaca; aşkın nereden geleceği belli olmaz, siz yeter ki sevmeyi bilin.

Son düzenleme:

Yeditepe yazdıklarımı çok çok farklı anlıyorsun ya da anlamak istemiyorsun.

Gözde sana gelince yazdığın yazının ilk cümlesinden sonrasını okumadım bile.

Açıkçası ülkemin bu durumuna üzülüyorum. Gazeteler, televizyonlar bas bas bağırıyor internetten tanıştığınız insanlara güvenmeyin internetin zararlı yönlerini değil yararlı yönlerini kullanın diye. Herkes slak bi siz mi akıllısınız? Açın gazetelerdeki 3. sayfa haberlerini okuyun hayatın bu kadar toz pembe olmadığını anlayın. Burda yüzlerce küçük kardeşlerimiz de okuyor bu yazdıklarınızı aferin çok güzel örnek oluyorsunuz. Gitsinler internetten tanıştıklarına güvensinler yaa önemli olan yazılar dimi ama? Herkes çok iyi niyetli. Burdan birini gözlerine kestirsinler 3-4 hafta mesajlarını takip etsinler tamamm sonra aşık olsunlar tecavüze uğrasınlar, kaçırılsınlar, dilendirilsinler, aileleri perişan olsun, hayatları mahvolsun. Bunları ben uydurmuyorum gerçeğin ta kendileri bunlar.
Gelmiş bana cümleler insanın davranışlarını anlatır diyor ya gel de kahkahalarla gülme. Profosörler uyarıyor çocuklarınızı internetten olabildiğince uzak tutun tuzağa düşmesinler, kandırılmasınlar diyor ama fark ediyorsanız çocuk diyor çünkü çocuklar kanıyor bu tuzaklara. Siz gelmişsiniz olgun çağınıza hala bu alemden sevgili yapma çabasındasınız hakikten üzülüyorum çünkü internet bizim ülkemizi ilerletmiyor aksine geriletiyor.

Buraya da yazdığım son mesajdır size ne desem anlamıyorsunuz belki anlıyorsunuz anlamamazlığa vuruyorsunuz. Allah böyle düşünenlere olgunluk versin.

yazdıklarımın sadece başı okunuyor ya da baska turlu anlasılıyor :)

benım anlatmak ıstedıgım asosyaller internet üzerinde tanışıp arkadaşlığını sadece internet üzerinde geliştirenler..
önce sanalda tanısıp daha sonra reele gecen bır arkadasım suan nıkah masasında..
sanalda tanısıp hıc yuz yuze gelmemıs 5 yıl boyunca adını ılıskı dedıklerı gorusmeyı surdurmus arkadasım suan baska bırıyle evlenıyor.Yuzyuze konustgun ınsana guvenemıorsun kı kaldıkı nettten bırıne guvencen :)

herneyse konuya donersek ' Evli olan birisi İnternette görmedigi duymadıgı biriyle aşk yaşasa Aldatmış sayılır mı ? ' : evet benım nazarımda aldatmıs sayılır..

Başarabilenlere mutluluklar ;)

Tesekkur edıyorum Melek abla cok guzel bır tartısma konusu :)

Valla en baştan yazanları okudum herkez bol keseden kendince yazmış.

Tek bişe söylücem ; Benim öz abim internette tanıştı gitti Trabzondan aldı getirdi. Bir kızları var ve 2. si yolda boşa yormayın kendinizi mutlu olanları yakinen biliyorum roman yazmaya gerek yok bence..

hee söylemeden gecemıcem nazlı'nın dedıklerıne kesınlıkle katılıyorum!!..

yazdıklarımın sadece başı okunuyor ya da baska turlu anlasılıyor :)

benım anlatmak ıstedıgım asosyaller internet üzerinde tanışıp arkadaşlığını sadece internet üzerinde geliştirenler..
önce sanalda tanısıp daha sonra reele gecen bır arkadasım suan nıkah masasında..
sanalda tanısıp hıc yuz yuze gelmemıs 5 yıl boyunca adını ılıskı dedıklerı gorusmeyı surdurmus arkadasım suan baska bırıyle evlenıyor.Yuzyuze konustgun ınsana guvenemıorsun kı kaldıkı nettten bırıne guvencen :)

herneyse konuya donersek ' Evli olan birisi İnternette görmedigi duymadıgı biriyle aşk yaşasa Aldatmış sayılır mı ? ' : evet benım nazarımda aldatmıs sayılır..

Başarabilenlere mutluluklar ;)

Tesekkur edıyorum Melek abla cok guzel bır tartısma konusu :)

Rica ederim Eminecim) farklı fikirler olunca konu tartışılıyor dogal olarak, ama aslında konu sadece aşk değil internetteki aldatmalarla da alakalı idi..buna sen dahil 1 2 kişi deginmiş Sadece, o kısmı atladık sanırım ) eger bu konu hakkında da fikir belirtmek isteyenler olursa konuyu kapatmaz önümüzdeki hafta da devam ederiz...

Herkese Teşekkürler katkılarından dolayı.

Yeditepe yazdıklarımı çok çok farklı anlıyorsun ya da anlamak istemiyorsun.

Gözde sana gelince yazdığın yazının ilk cümlesinden sonrasını okumadım bile.

Açıkçası ülkemin bu durumuna üzülüyorum. Gazeteler, televizyonlar bas bas bağırıyor internetten tanıştığınız insanlara güvenmeyin internetin zararlı yönlerini değil yararlı yönlerini kullanın diye. Herkes slak bi siz mi akıllısınız? Açın gazetelerdeki 3. sayfa haberlerini okuyun hayatın bu kadar toz pembe olmadığını anlayın. Burda yüzlerce küçük kardeşlerimiz de okuyor bu yazdıklarınızı aferin çok güzel örnek oluyorsunuz. Gitsinler internetten tanıştıklarına güvensinler yaa önemli olan yazılar dimi ama? Herkes çok iyi niyetli. Burdan birini gözlerine kestirsinler 3-4 hafta mesajlarını takip etsinler tamamm sonra aşık olsunlar tecavüze uğrasınlar, kaçırılsınlar, dilendirilsinler, aileleri perişan olsun, hayatları mahvolsun. Bunları ben uydurmuyorum gerçeğin ta kendileri bunlar.
Gelmiş bana cümleler insanın davranışlarını anlatır diyor ya gel de kahkahalarla gülme. Profosörler uyarıyor çocuklarınızı internetten olabildiğince uzak tutun tuzağa düşmesinler, kandırılmasınlar diyor ama fark ediyorsanız çocuk diyor çünkü çocuklar kanıyor bu tuzaklara. Siz gelmişsiniz olgun çağınıza hala bu alemden sevgili yapma çabasındasınız hakikten üzülüyorum çünkü internet bizim ülkemizi ilerletmiyor aksine geriletiyor.

Buraya da yazdığım son mesajdır size ne desem anlamıyorsunuz belki anlıyorsunuz anlamamazlığa vuruyorsunuz. Allah böyle düşünenlere olgunluk versin.

Birincisi düzgün konuşmaya davet ediyorum seni.

İkincisi kırmızıyla belirttiğim cümlede beni anlamadığın gayet ortada yazdığımı okumaya zahmet etmeyip yorum yapıyorsun en azından son yazdığımı okusaydın ne demek istediğimi anlardın. Anlamayı sonra karşı çıkmayı veya konuşmayı denesen daha faydalı olur diye düşünüyorum ben her şeyi okuyup ondan sonra yorumumu ve karşı çıktığım bölümleri söyledim.

Arkadaşlık sitesinden aşk aramaktan bahsetmiyoruz burda, aşkı aramanın yanlış olduğunu başlı başına söyleyen biriyim

Bırak anlamayı, okumayı bile denememişsin, en azından okumadan yorum yapmamalı diyorum. En azından bana ithafen konuşmazsan sevinirim. Teşekkürler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
vozol
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri