58'in Cevabı

Buğra1

Kayıtlı Üye
Son ayların en popüler rakamı 58. Ne işsizlik oranı, ne cari açık, ne atanamayan öğretmenler, ne tutuklu gazeteciler, öğrenciler, askerler, spor adamları…

Varsa yoksa 58. Bir de onun arkadaşı 0 (sıfır) var ki hiç affı, toleransı yok. Kimseye hayrı yok bu sıfırın. Ancak iş dört işlemden çarpmaya gelince fena. Ortalığı dümdüz edip her şeyi sıfırlıyor. Ama gene de bir 58 değil.

Ben de 58’in sırrına ereyim dedim ve 58 tane soru hazırladım. Web2.0‘ın diyaloga imkân veren dünyasında olup dayatma yazılarla 2yüzlülük yapmaktan bira sıyrılıp muhabbet etmeye karar verdim.

Bu soruların cevaplarını benden, ondan, öbüründen çok daha iyi verecek canavarlar gördüm twitter’da ve diyorum ki ben sorayım, siz cevaplayın ve cevaplayan ilk 10 kişinin çalışmasını www.cumhuriyetspor.com.tr de yayınlayalım.

Şimdi sıra sizde…

Başlıyoruz!

1. Bülent Ataman neden sürecin dışında kaldı?

2. Amrabat transfer girişimi neden cezasız kaldı?
3.Yiğit Gökoğan transfer sürecinde yaşananlar normal mi?

4.Emenike’nin para sayarken çekilen görüntüleri ne oldu?
5.İddianame açıklanırken ayrılan Galatasaray dosyasının akıbeti ne oldu?

6.Daha birkaç hafta öncesine kadar 58 kesinlikle değişmemeli diyenler neden bu söylemlerinin arkasında duramadılar?

7. Madde 58 değişikliği gündemdeyken bu karara imza atacak yönetim kurulu üyelerinden birinin sanık durumunda olması “vicdanları” yaralar mı?

8. Lütfi Arıboğan 58.madde ile ilgili UEFA görüşmesine neden katılmama kararı almıştır?
9. 26 Ocak’taki olağanüstü genel kurulda oylamanın açık yapılması mümkün müdür?
10. Nihai olmayan etik kurulu raporu ne amaçla yazıldı?

11. Nihai olmayan etik kurul raporu ile ve savunmalar alınmadan ceza verilebilir mi?
12. UEFA’nın Cornu’nün ifadesini geri çekmek istemesinin nedeni nedir?

13.Cornu’nün ifadesini geri çekmesi Türkiye’de hangi kurum ve kişilerin çıkarınadır?
14. Ortada nihai etik kurulu raporu yokken, soruşturmada gizlilik varken UEFA hangi bilgi ve belgelere dayanarak hazırlanan raporla TFF’den Fenerbahçe’nin CL’den ihracını istemiştir?

15. Aynı raporda diğer takımlarla ilgili bir olumsuzluğun yansımaması hangi bilgi ve belgeye dayandırılmıştır?

16. Kişilerle kurumları ayırmak ne anlama gelir?

17. Zero Tolerance ne demektir? Kime, nasıl uygular?
18. Kulüp kasasından şike ödemesi yapılır mı?

19. Nihat Özdemir neden basının hedefindedir?
20. Fenerbahçe yönetiminin süreçteki tavrını nasıl değerlendirir siniz?

21. Medya neden iddianamede adı geçen diğer takımları görmezden gelir ve sadece Fenerbahçe’yi gündeme getirir? Fenerbahçe’ye uygulanan medya linçinin amacı nedir?
22. 3 Temmuz sürecinde medya nasıl tavır almıştır?

23. 3 Temmuz’dan bu yana sporun değişen ekran yüzleri neyin sonucudur?
24. TFF neden sürekli karar değiştirmektedir?

25. Futbol öldü bitti derken neden her şehre yeni statlar yapılmaktadır?
26. Ali Sami Yen projesinin kazananı kimdir?

27. Statlar neden devlet malıdır?
28. İnönü Stadı mücadelesini Ertuğrul Günay mı, Suat Kılıç mı kazanır?

29. Akyazı Tesislerinin temelini dalgalar götürünce, zararı kim karşılamıştır?
30. Türkiye’de hangi takımlar devletten 1 Allah kuruşu almadan stat inşa etmiştir. Bu kulüplerin statlarla ilgili her hangi bir ayrıcalığı var mıdır?

31. Türkiye’nin en borçlu 3 kulübü hangileridir?

32. Türkiye’nin devlete en borçlu kulüp başkanı kimdir?

33. Fenerbahçe lobisi gerçek midir? Kimlerden oluşur?
34. Fenerbahçe’nin hafta içi maç ortalaması %66.7 iken neden Galatasaray’ın %20’dir?

35. UEFA mali kriterleri 2013 1 Ocak’ta devreye girene kadar kulüpler borçlarını bitirebilir mi?
36. Kulüpler borçlu durumdan kurtulamazsa, kulüpleri satın alacak kurtarıcılar ortaya çıkar mı?

37. Galatasaray neden hisse satışı yapmaktadır?
38. İnan Kıraç’ın “Ünal Aysal 100 milyon dolarla geliyor” cümlesindeki 100 milyon dolar nereye harcanmıştır?

39. 100 milyon dolar bir tarafa kayıp 1 milyon dolar nerededir?
40. Fenerbahçesiz lig kulüplerin mali tablolarına nasıl yansır?

41. Fenerbahçesiz yayıncı kuruluş neye benzer?
42. Kulüpler Birliği ne işe yarar?

43. Bir bakanın bir kulüp için ince ince çalışması ne anlama gelir?
44. Trabzonspor’un sahip olduğu HES’ler bu santralleri bölge halkı için sempatik hale getirir mi?

45. 6222 no.lu yasadaki değişiklik neden ve kimler için yapılmıştır?
46. 3 Temmuz sürecinin kazananı var mıdır?

47. Orduspor Başkanı Nedim Türkmen neden sürecin önde gelen aktörlerinden olmuştur?
48. TFF, Ünal Aysal, Sadri Şener ve Nedim Türkmen’in açıklamaları neden hep aynı güne tesadüf etmektedir?

49. Neden bütün açıklamalar Fenerbahçe maçları öncesine denk gelmektedir?
50. Hiçbir benzerlik arz etmemesine rağmen Sion davası neden örnek olarak medyanın baş gündemlerinden biri olmuştur?

51. Bir yönetim kurulu üyesinin “Beşiktaş’ı kurtardık sayemde” demesi federasyonun tarafsızlığına gölge düşürür mü?
52. Bahar Kupası’nın organize edilme amacı nedir?

53. Play Off uygulaması ne işe yarar?
54. Lobi faaliyetlerini en başarılı yürüten takım hangisidir?

55. Siyaset futbolun ne kadar içindedir?
56. Türkiye’nin tüm önemli davalarında aynı kişilerin adının geçmesi tesadüf müdür?

57. Kupa Trabzonspor’a mı gider?
58. Bu hikaye nasıl biter?

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri