40. Haftanın Konusu " Kadın Cinayetleri "

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

InnoCence

ÜLKÜ & UMAY
Webmaster
Prenses
Her Erkeğin Olduğu Gibi Kadınların da Yaşama Hakları Vardır.

Kadınlar neden öldürülüyorlar?

Namus cinayetleri mi ?

Kadınları öfkeli veya psikopat erkeklerden nasıl koruyacağız?

Türkiye™de kadın cinayetlerinin nedenleri arasında ilk sıralarda œyoksulluk, œişsizlik, œaldatma, œboşanma, œcinsel ilişkiye girmek istememe geliyor. Uzmanlar, ülkedeki siyasal, ekonomik ve toplumsal alandaki sorunların derinleşmesi, şiddetin meşrulaştırılması gibi nedenlerin cinayetlerin artmasına neden olduğunu belirtiyorlar.

Son beş yılda 3 bin 996 kadın cinayet sonucu hayatını yitirdi..

Peki Arkadaşlar Sizce Bu Tarz Durumların Önüne Nasıl Geçilebilir ?

Bu sapıklığı yapan kişilere nasıl yaptırımlar uygulanmalı ? Kanunlar Kadın cinayetleri konusunda yeterli mi ?

Son düzenleme:
---> 40. Haftanın Konusu " Kadın Cinayetleri "

Evlilikle ilgili bir sorun olduğunda bu, özür dileyerek söylüyorum, "maganda"ların kanunları tınlayacağını pek düşünmüyorum. Bu insanların eşlerini dövmelerinin altında stres, belki eskilerden gelen baskılar, çocukken ailesinden gördüğü şiddet, veya belki de kötü alışkanlıklar yatıyor olabilir. Alkol, uyuşturucu vb. gibi.
Bilmiyorum, bazen de gerçekten adamın o anki psikolojik durumu iyi olmuyor ve kadın o an çok konuşmaması gerektiği halde konuşuyor ve adamdan şiddet görüyor. Belki böyle saçma durumlarda kadının payı var ancak adamın döverek kadını öldürmesi gerekmiyor, yazık..

Kadınların eşlerini çok iyi tanıması ve seçmesi gerekiyor, özellikle görücü usulü evliliklerde dikkat edilmesi gerekiyor ve 'yıldırım nikahı' denilen olaylarda.

Kadın cinayetleri malesef ki çok eskiden beri içimizde kanayan bir yara.Ama son yıllarda katlanarak arttı sanırım.Bunun muhtemel sebeplerinden biriside bence ailelerin daha iyi yaşama istekleri ve aynı oranda artmayan gelirler.Bunun sonucundada çıkan ekonomik bunalım ve akabinde geçirilen cinnet.Böyle bir ortamda zamanla ortadan kalkan diyalalog da beraberinde şiddeti getiriyor.İlişkilerde saygı kalmayınca malesef orman kanunları devreye giriyor ve güçlü,güçsüzü ortadan kaldırıyor. Kanunlarımızda genelde hepimizin bildiği gibi suçluları korumakta.Ülkemizde ölen öldüğüyle kalıyor.Diğeri 3-5 sene yatıp çıkıyor.Böyle bir ortamdada hiç bir sorunu çözmek mümkün değil. Güçlü bir düzen,eksiksiz ve haklıyı koruyan bir adalet mekanizmasıyla mümkün olabilir.Böyle bir siyaset anlayışın olduğu bir ülkede sanırım GERÇEK BİR ADALET bizler için sadece bir rüya olsa gerek.

Ne desem bilemeedm.
O canileride birer bayan yetistirior temeldeyken iyi bireyler yetistirirsek ilerde bole bi sorun yasanmaz diye dusunuorm
Tabiki cocugun kendine ornek ldigi rol model de onemli ..

Bu konu icin bi sozum bulunacagini dusunmuorum

Mutlu Bir Çocukluk Geçirmeyen Bireyler İlerleyen Yaşlarında Ne Gördüyse Onu Uyguluyor..

Şiddet içerisinde büyüyen bir çocuğun büyüdüğünde eşini kızını dövmemesi gibi bir durum olacağını sanmıyorum.

Sanırım bu durumların en başındaki temel ; Yeteri Kadar Sevgi Verememek.

Günümüz Türk toplumunda genel bir kanı var ; Kadın , Erkeğin kölesi.. Kadın itilir , kakılır , dövülür .. Tabiri caizse kadının sırtından sopayı karnından sıpayı eksik etmeyeceksin.. Bu anlayış devam ettiği sürece bir arpa boyu ileri gidilmez.

Halbuki hem Müslümanlıkta hem de Türklerde " Ana " kutsal bir varlıktır. Çocuklarının önünde dövülen , sövülen , aşağılanan kadın hangi psikolojiyle çocuğuna doğru bir eğitim verebilir ki... O evde yetişen çocuğun karısını bırak anneye ne hayrı olur...

" Kadın Mutluysa , Erkeğini de Mutlu Eder. " Kadın mutsuzsa erkeğin mutlu olmasını beklemeyin...

Eğer gereken değer , sevgi , anlayış verilmiyorsa Kadın konuşur.. Kadının kendini savunma hakkı olmalı eşleri buna anlayış göstermeli...

Günümüzde ekonomik nedenlerle de bir çok evde kavgalar oluyor... İş stresi , borçlar , çocuklar , ev kirası , yemek , giymek derken Bütün gün çalışan adamlar bir yerden sonra patlıyor.. Ama bu durum ölüme götürmemeli.

Kadın Cinayetlerinin Bitmesi isteniliyorsa ; Toplumun refah düzeyi ve eğitim düzeyinin yükselmesi , Karşılıklı saygı , sevgi , anlayışın olması gerekir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri