4 adamı en kısa sürede karşıya geçir

_JOK3R_

Kayıtlı Üye
4 adam gecenin karanlığında yürümektedirler ve önlerine bir köprü çıkar. bu köprü sadece 2 kişiyi tartmaktadır ve sadece 1 fener vardır. anlayacağınız karşıya iki kişi geçtikten sonra bir kişinin geri dönüp diğerlerinide geçirmesi gerekmektedir. soru ise şu bu 4 adamdan
biri köprüyü 1 dakikada geçebilmekte
biri köprüyü 2 dakikada geçebilmekte
biri köprüyü 5 dakikada geçebilmekte
biri köprüyü 10 dakikada geçebilmekte
bu dört adam köprüden karşıya en kısa kaç dakikada geçerler ? kolay gelsin :)

---> 4 adamı en kısa sürede karşıya geçir

bunu oyun olarak koymus bir arkadsimiz.
ama bu soru olarak

isimlendirirsem daha kolay anlatirim diye dusunduruyorum...

A biri köprüyü 1 dakikada geçebilmekte
B biri köprüyü 2 dakikada geçebilmekte
C biri köprüyü 5 dakikada geçebilmekte
D biri köprüyü 10 dakikada geçebilmekte
olsun...

A ile B yi geciririm A geri doner fenerle, C ile D yi karsiya gonderir, B fenerle geri donup A ile B tekrar kopruyu gecer.

Yani iki hizli olani kullanip iksini iki tarafta kullanmak mantikli iki yavasida ayni anda bir seferde cikarmis oluyoruz.

toplamda 17 dakika yapıyor doğru cevap + rep :)

bunu oyun olarak koymus bir arkadsimiz.
ama bu soru olarak

isimlendirirsem daha kolay anlatirim diye dusunduruyorum...

olsun...

A ile B yi geciririm A geri doner fenerle, C ile D yi karsiya gonderir, B fenerle geri donup A ile B tekrar kopruyu gecer.

Yani iki hizli olani kullanip iksini iki tarafta kullanmak mantikli iki yavasida ayni anda bir seferde cikarmis oluyoruz.

doğru bildin :)

bilmem bugun hic rep verdinmi bana yada daha once???

verdinse eger uzerinden belirli bir zaman gecmesi gerek sanirim. pek anlamam. onemli degil zaten. 286 rep nerden olmus onuda anlamadim zaten :)
rep onemli degil ama icinden geldigi icin tsk ederim :)
bilmis olmamada sevindim. ama dedigim gibi oyununu oynamistim ama kopya cekmedim onuda kendim gecirmistim orda uygulamali burda yazili olarak oldu sadece :)

4 gündür hiç rep vermedim :) ama yarın bi daha denerim. hadi ya oyunu da var bunun. çok tutunca oyununu yapmışlar demek ki :)

bilmem, birisi hep oyun eklemis, zeka oyunlari ordan gorup yapmistim, :)

neyse hayirli geceler nen nen zamani...

Basit. 19 dk'da geçerler :)

Fener A'da olsun ;
* A ile B karşıya minimum 2 dk'da geçer ve A ötekileri almak için 1dk'da döner. 3 dk etti
* A ile C karşıya minimum 5 dk'da geçer ve A ötekini almak için 1dk'da döner. Daha önce 3 dk geçtiği için toplamda 3+5+1= 9 dk
* A , D'yi yanına alarak 10 dk içinde köprünün diğer tarafında ulaşır. Ve toplamda 10+9= 19 dk içinde en hızlı geçişi yapmış olurlar :)

Basit. 19 dk'da geçerler :)

Fener A'da olsun ;
* A ile B karşıya minimum 2 dk'da geçer ve A ötekileri almak için 1dk'da döner. 3 dk etti
* A ile C karşıya minimum 5 dk'da geçer ve A ötekini almak için 1dk'da döner. Daha önce 3 dk geçtiği için toplamda 3+5+1= 9 dk
* A , D'yi yanına alarak 10 dk içinde köprünün diğer tarafında ulaşır. Ve toplamda 10+9= 19 dk içinde en hızlı geçişi yapmış olurlar :)

basit ama yanlış cevap verdin :)

bayigram takipçi satın al instagram beğeni satın al instagram takipçi satın al tiktok takipçi satın al Buy Followers
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri