4+4+4 ile ilgili olarak:

AlicanCanali

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar küçük kardeşim okula başlayacak bu sene.
ortaokulda da seçmeli ders yapacak haliyle.
Şimdi benim öğrenmek istediğim seçmeli ders konusunda Kuranı Kerim veya hz. Muhammed'in Hayatı dersini almak zorunda mı? Yani ben seçmeli ders olayını anlayamdım. bilen biri var mı?

---> 4+4+4 ile ilgili olarak:

ıyı yanlarıda var kotu yanlarıda

bıldığım kadrıyla istersen seçebiliosun o derslerı zorunluluk yok o konuda

Adı üstünde seçmeli ders...nasıl zorunlu olabilir ki ?

İlköğretim Yönetmeliğine Ulaşabilirsiniz Google Aracılığıyla Orada Aradığınız Cevap Vardır..

Benim Hiç Bir Fikrim Yok Açıkcası.. Ama Genelde Seçmeli Dersleri Okulların Kendileri Beliyorlarlar .. Mesela ;Medya Okur Yazarlığı Dersini Bir Kısım Okur Ders Olarak Veriyor Bir Kısmı Vermiyor ..

Ama 4 + 4 + 4 te durum nasıl olacak bilmiyorum hiç incelemedim.

Birisi bana 4+4+4 sistemi hakkında destekleyen veya eleştirenin olmadığı tamamen tarafsız bilgi verebilir mi?/bulabileceğim bir yer gösterebnilir mi?

Son düzenleme:

Adı üstünde seçmeli ders...nasıl zorunlu olabilir ki ?

Öyle bir zorluyorlar ki size inanamazsınız. Zaten bir sey in doğuşu yanlış, fikriyatı yanlış ise , kendiside yanlış oluyor. İyi niyet olmadıktıktan sonra herşey boş. İyi niyet olsaydı böyle gökten düşmezdi bu yasa. Amaç gençleri yetiştirmek değil koyun üretmek olunca böyle yasa çıkması da normal oluyor. Saygılar.

Not-) Cübbe giymekle iyi bir müslüman olamazsınız. İyi bir müslüman olabilmek için aklınızı kullanmalısınız.

Seçmeli ders olarak kuranı kerimin veriliyor olması kimsenin zararına degildir, dileyen seçer ddilemeyen seçmez...nasıl ki yabancı dil olarak almanca ve fransızcayı seçmek istemeyenler varsa bu derside istemeyen seçmez bence herşeyi bu kadar dert etmeyelim...Ve okula giden çok yakınlarım var hiçbir şey için zorlanmıyorlar...o kadar yakınlarımı gönderiyorum ki okula okul müdür ve ögretmenlerle ahbap olduk ) sıkıntı yok rahat olun

Arkadaşlar küçük kardeşim okula başlayacak bu sene.
ortaokulda da seçmeli ders yapacak haliyle.
Şimdi benim öğrenmek istediğim seçmeli ders konusunda Kuranı Kerim veya hz. Muhammed'in Hayatı dersini almak zorunda mı? Yani ben seçmeli ders olayını anlayamdım. bilen biri var mı?

Bizde bugün kuzeniminkini yaptık .

Sadece bu 2 ders yok 10 tane felan mesela yabancı dil var matematil uygulamaları var spor/beden var müzik var görsel sanatlar vs. var bunlar 2 ' şer saat .

Sizde 8 saatlik seçiceksiniz yani bunlardan 4 ünü seçiceksiniz sadece.

Yani o dersleri seçmesenizde olur .

Bizde bugün kuzeniminkini yaptık .

Sadece bu 2 ders yok 10 tane felan mesela yabancı dil var matematil uygulamaları var spor/beden var müzik var görsel sanatlar vs. var bunlar 2 ' şer saat .

Sizde 8 saatlik seçiceksiniz yani bunlardan 4 ünü seçiceksiniz sadece.

Yani o dersleri seçmesenizde olur .

Evet bu kardeşiminde söyledigi gibi korkulacak birşey yok, zorla din ögretemicekler yani kimseye...telaş yapmayın )

aman ALLAH korusun kurani kerim issirir milleti :) ALLAH muhafaza... ALLAH korusun boyle seylerden bizi :) tuh diyelimde damdan dusurmesinlerde gokten dusursunler yeterki senin pasa gonlun olsun

secmeli ders nasil zorunlu oluyorsa artik...

Merhaba.Biz bütün arkadaşlarımızı çok seviyoruz. Her ne kadar denileni .....den anlasalar da. Ne yapalım,yaradan bu arkadaşlarımızı böyle yaratmış. Biz islama karşı değiliz. İslamın öğretilmesini en çok biz isteriz. Peki neye karşıyız,Bizler gerçek islamın değil de ....efendinin dediklerinin öğretilmesine karşıyız. İslamın ticari olarak kullanılmasına karşıyız. İslamın öğretilmesini çok isteriz. amma peygamberimizin tebliğ ettiği,kuranı kerimin anlattığı islamın öğretilmesini isteriz. Onun bunun anlattığı islamı değil.
Evet Kuranı kerim ısırır insanları. Sana ne öğretiliyor,kim öğretiyor,öğreten biliyormu,kaç senede öğreneceksin?. Bunları bilmez isen,kuranı kerim ısırır sizi,de başka insanlarıda. Hem bilmez,hem konuşur.Hem anlamaz,hem dinlemez ve hemde konuşur. Sanki zannedersin ki bir alim.
Gökten düşmedimi 4+4+4+4+4 sistemi. Hangi eğitimcinin,hangi pedegogun görüşü alındı,fikri soruldu.Hangi din aliminin( kuranı türkçe gibi okuyabilen) görüşü soruldu,hangi çocuk doktoruna danışıldı,Hangi bilgisine güvenilir öğretmenlerimize soruldu.Sonra hangi esnaf kuruluşlarına,hangi derneklere,hangi yüksek değerlikli sanatçılara,ressamlara,müzisyenlere soruldu?. hiç birine sorulmadı.Siz biliyorsanınız lütfen bize anlatın bizde öğrenelim.

+ Neden sadece islam?. Bütün dinleri anlat çocuklara.Hem de ne kadar din varsa. Çocuklar öğrensin, gerçek islamın değerini,güzelliğini. Onlar geri zekalı diye çocuklarda mı geri zekalı?.
Yani bir gün uyandık baktık kiii nur topu gibi 4+4+4 ümüz olmuş. Kim karar verdi,emir kimden geldi,kim yazdı,kim çizdi belli değil. Eh kuranı kerim milleti ısıracak diye düşünenlerden zaten başka birşey beklemek hata olur.
Siz ne ilk, nede tek müslümansınız. Şöyle biraz zahmet edip çevrenize bakabilirseniz çevrenizde ,uyumayan,sadece yaradana secde eden ,gerçek müslümanlar olduğunu da görebilirsiniz. İyi bir müslüman kuranı kerim ısırır diyerek bir cümle kurmayı aklı başında olduğu sürece aklından bile geçiremez. Ne dediğini ,ne yazdığını bir düşünür insan. Zaten okumuyorsunuz,bazı arkadaşlarda alışkanlık yapmış,okumadan anlamadan cevap vermek. İnsanın kendisine saygısı olmalı,en azından okumuyorum diye kendi kendini afişe etmemeli. Daha ne diyelim. Yüce mevlamız herkesin gönlüne göre versin demekten başka bir şey gelmiyor elimizden. Saygılar.

Not-) Cübbe giymekle iyi bir müslüman olamazsınız.İyi bir müslüman olabilmek için aklınızı kullanmalısınız.

Şimdi açacağım şeyi yumacağım ağzımı gözümede birşeyler yapacağım göreceksiniz ha :gamer1_girl: ...

Kuran dersi seçmeli, ama birçok çocuk için ' zorunlu seçmeli ders ' olacak. Çok sayıda ebeveyn çocuğuna kuran dersini dayatacaktır, bu gerçekleşmesi kesin olan bir öngörü!...

Çocuğun hakkı olmayacak, kimi o dersi resmen yasaklayacak, kimi o dersi dayatacak çocuğuna. Ana-Baba nasıl isterse öyle olacak, ' Ana-Babaya bağlı seçmeli ders ' bir nevi...

Ez-cümle işin özü budur.

*

Ayrıca tüm dinleri öğret, hepsi seçmeli olsun. Diğer dinleride bilsin, öğrensin, tartışsın. Bu bir kültürdür, enginliktir.

Bugün ' zorunlu seçmeli ' olan yarın ' zorunlu ' ders olacaktır, çocuklara dayatacaklar, bir tane tipine ve beynine hayran olduğumun bakanı, başbakanı çıkacak ve şöyle diyecek; Kuran dersini şeçmeli ders yaptık, çocuklarımızın müthiş bir talebi oldu, bla bla bla .. .. .. "

Bir bakacağız ;

Matematik -
Edebiyat -
Kuran -
Peygamberimizin hayatı ve ahlakı -
Camii adabı -
zıbırcık -
dıbırcık -
kıvırcık -

*

Anaaa karneye bak...

:) neden din adina yapilan herseyin ticari oldugunu yada kullanildigini dusunuyorsunuz anlamiyorum.
Devletin basindakiler el atmadiktan sonra nasil yururluge gececek?
Bugune kadar problem yoktu evet cunki tamamen kenara atilip yokmus gibi yasanildi. Olmayan sey problem olurmu ? Mesela kapali okullara girilmiyorfu kimse sesini cikarmiyor o yuzden probel degildi madem suan serbest kalmasi icin ugrasanlar dini kullaniyor siyaset yapiyor ozaman buna firsa vermesin aydin diye gecinen karanlliklatimiz. Kimse kimsenim nasil okuyacagima karismasaydi kkimse kimseyi kullaniyor demeyecketiniz. Kimsenim umurunda olmayip simdi cabalayanlarada kullaniyor alet ediyor diyorsunuz. Ozaman rahat biraksin butun bu zorluklari cikaranlar da firsat vermesinler firsatcilara Bir zamanlar ilk okul 8 yil bitmeden gidemiyolardi simdi serbest birakildi onuda kullanfilar demi? Eger birileri kullanmakla bu sorunlari cozecekse birakin kullansinlar.

:) neden din adina yapilan herseyin ticari oldugunu yada kullanildigini dusunuyorsunuz anlamiyorum.
Devletin basindakiler el atmadiktan sonra nasil yururluge gececek?
Bugune kadar problem yoktu evet cunki tamamen kenara atilip yokmus gibi yasanildi. Olmayan sey problem olurmu ? Mesela kapali okullara girilmiyorfu kimse sesini cikarmiyor o yuzden probel degildi madem suan serbest kalmasi icin ugrasanlar dini kullaniyor siyaset yapiyor ozaman buna firsa vermesin aydin diye gecinen karanlliklatimiz. Kimse kimsenim nasil okuyacagima karismasaydi kkimse kimseyi kullaniyor demeyecketiniz. Kimsenim umurunda olmayip simdi cabalayanlarada kullaniyor alet ediyor diyorsunuz. Ozaman rahat biraksin butun bu zorluklari cikaranlar da firsat vermesinler firsatcilara Bir zamanlar ilk okul 8 yil bitmeden gidemiyolardi simdi serbest birakildi onuda kullanfilar demi? Eger birileri kullanmakla bu sorunlari cozecekse birakin kullansinlar.

Merhaba. Zaten bütün sorun burada. Bir anlasanız,bir anlıyabilseniz,bir düşünebilesniz. Ülkemizin bütün dertleri sona erecek. Ama Allahın bir hikmeti bu bir türlü gerçekleşmiyor.Saygılar.

Son düzenleme:

:) ...

Bu arada not diye yazdigin cumleye imza oldugunu demistin ama imzanda degil not olarak goruyoruz :)

Neyse birsey diyemiyorum kim anlamiyor orasi muamma

:) ...

Bu arada not diye yazdigin cumleye imza oldugunu demistin ama imzanda degil not olarak goruyoruz :)

Neyse birsey diyemiyorum kim anlamiyor orasi muamma

Elbette . Herzaman olduğu gibi yine haklısınız. Gelelim nota.İmza yerine koyduğumuz. Bir sürü uğraşacaksın,bakacaksın,tonla iş.Eh bu kadar da farklılığımız olsun değilmi?.
Nota kızıyorsanız,veya doğru olmadığını düşünüyorsanız, biz öğrenmekten zevk alırız. Sizi zevkle dinlerim.anlatırsanız düşündüklerinizi. Saygılar.

Son düzenleme:
takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri