35. Haftanın Konusu " A N D I M I Z "

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
---> 35. Haftanın Konusu " A N D I M I Z "

Birde konuyu okadar cok carpitmayi beceriyorlar aslinda beceremiyorlar becerebildiklerini dusunuyorlar ki...

Ister kafaniz bassin bu dediklerime ister basmasin.

Merhaba yeşil83 kardeşim.

Konuyu çarpıtan yok.
Sadece barajın yıkılacağını biz görebiliyoruz.
Kimse zarar görmesin diyoruz.

Her neyse.
Bu kadar ayrıntı yeter.
Anlamak ve görmek istiyenler için.
Daha fazlası ile insanlara rahatsızlık vermeye hakkımız yok.

Son olarak bir rica;

. "" Ister kafaniz bassin bu dediklerime ister basmasin "" .

Bu cümle ve bu düşünce tarzını,
Sizin gibi zarif bir hanımefendi,
Tarafından kullanılmış olabileceğini aklımız almıyor.

Biz sizin fikriniz ne olursa olsun;
Bir istanbul hanımefendisi kadar,
Zarif ve kibar olduğunuzu düşünüyoruz.
Teşekkür ediyoruz.

Saygılar.

Merhaba sevgili yeşil.

Biz seni gerçekten çok seviyoruz.
Başka bir yerde veli mi?, delimi bilmiyorum demiştim.
Sizin veli olduğunuzu düşünmesek,
Gönlünüzün güzelliğini bilmesek,
Yeni doğmuş bebekler gibi,saflığınızı bilmesek,
Değil cevap bir tek kelime bile alamazsınız bizden.

Bizim için söylediklerinizi kendinize de bir uygulayın.
Size cevap yazarken,bir yanlış olmasın diye,
Mesajınızı kaç kere okuduğumuzu bilmiyorsunuz.
Sizin iyice okuyup okumadığınızı bilmiyoruz.

Siz bir partiyi savunuyorsunuz.
bizler ise,sizden farklı olarak,
Ülkemizi, bayrağımızı,
insanlarımızı, geleceğimizi,
Korumaya çalışıyoruz.

yani parti bizim için önem teşkil etmez.
Hükümetler bugün vardır,
Yarın yoktur.
Bugün akp var,yarın xzxsfga partisi,
öbürgün cvbtr partisi olur.

Amma;

Ülke elden gidince,
Ne sen kalırsın,
Ne de partin.

Biz ülke diyoruz,
Vatan diyoruz,
Bayrak diyoruz,

Sen hala parti derdindesin.

Adamlar ülkeyi bölüyorlar,
Samsundan iskenduruna kadar,
Bir hatla,
Sen hala akp derdindesin.

Yazılanları iyi okumalısın.
Burda kimse
Kendi nefsi için bir şeyi savunmuyor.
Parti militanları zaten kendini gösteriyor.
bunları iyi görmen, iyi değerlendirmen gerekiyor.

Aslında sana yazıyormuşuz gibi gözükse de,
Yazılanlardan;
Başkalarının da faydalanması, öğrenmesi,
Kendini geliştirmesi amaçlanıyor.

biz doğru olanı söylüyoruz.
Onun bunun, direktiflerini, politikalarını değil.

Bilmediğin bir şey daha;
Kim iktidar olursa olsun,
Bizim için farketmez,
Yamukları, yanlışları, eğrileri,
Biz yaradan için söylüyoruz.

Biz parti taraftarı değil,
Hakkın taraftarıyız.

işte sana bir taze örnek düşünebilmen için.

Resmi dairelerde,
Oullarda kılık kıyafet konusu.

Kılık kıyafet bize göre özgür olmalıdır.
Kapalı giyinen kapalı,
açık giyinen açık giyinebilmelidir.

Sen yönetmenliği,
Kapanmayı, serbest bırakıyorsun,

( ister manto,ister çarşaf, ister halı sarın, ister varilin içine kilitle kendini, nasıl kapanırsan kapan. kimseyi ilgilendirmez).

AMMA;
Açık giyinenlere belli formlar,belli çizgiler dayatıyorsan,

Neresinde bunun adelet?, Hak Bu mu Yani?.

( ben açıklık taraftarı değilim. mini eteği dekolteyi,eşime,bacılarıma giydirmem.
Onlarda zaten giymez )

Ama hakkı bilmek ve savunmak lazım.
Ben senin hakkını savunuyorsam,
Senin de bir başkasınınkini savunman lazım.
Savunamıyorsan;
Hak ve adelete layık değilsin demektir. ( özgürlüğü haketmek gerek).

Yoksa,
İşte sana dünya,
İşte islam ülkeleri,
İşte müslümanların hali,
İşte yavur dediğimiz insanların hali.
Bütün yaptığın,savunduğun şeylerde vebal altında kalıyorsun.
Sadece, Doğru ve hakkı savunan,
Vebalden kurtulabilir.

Biz tüm insanlarınızı ayırım gözetmeden seviyoruz.

Saygılar.

işte budur.
adamın dibisin abiii :D

Türk olmayan öğrencilerimizin gözünden bakılsa empati yapılsa kaldırılması normal diye düşünüyorum. Bende almanyada doğdum büyüdüm ama kimse bana zorla ben Almanım dedirtemez, kimse bana zorla Almanların milli marşını okutamaz. Hristiyan öğrenciler okulun ilk ve son günlerinde kiliseye götürülür dua etmeye, biz gitmezdik. Evde kalırdık. Bu çoğu ülkede var. Fazla abartmamak gerel benim düşünceme göre.

Ama tabiki bide kendi gözümüzden bakınca olay değişiyor. Duygusa yaklaşıyoru konuya ve kaldırılması gururumuza dokunuyor.

Son düzenleme:

Türk olmayanlarin Türküm demek zorunda olmadigi icin kaldirilmasi dogru diyenler,
Senelerdir neden sozde "din kulturu" dersinde muslumanligin ogretilmesine karsi cikmiyor?

[MENTION=161059]Ivy[/MENTION]
[MENTION=161145]Lalim[/MENTION]
[MENTION=151958]yesil83[/MENTION]

Daha kendi basbakanlarina saygisi olmayan insanlaraa diyecek sozumuz olamaz sanirim.

Hep kendileri diyor ya... insan sevmek zorunda degil a saygi gostermek zorunda diye.. masaALLAH kendileri bu dediklerini okadar guzel uyguluyor ki gozlerim yasariyor.

Once bi dediginizi kendiniz yapin daha sonra baskasina ogut verin.

Biz secmedik onu , kendi basbakanimiz olarak ilan etmiyoruz, ulkeyi gunbegun batiran bi bakani da kabul edemeyiz. Nne seviyoru z ne saygi duyuyoruz, zorunda da asla degiliz. O bizim milli degerlerimize ne kadar saygi duyuyor???

Tayyeapimi ilkokulda ortaya çıkarıp Andımız ı okutmadıkları için hırs yapmış kaldırmış :D

Ayrıca kaldırılmasına kesinlikle karşıyım.

Empati gerek dimi xD

Zaman kısıtlılığımdan dolayı önceki hiçbir mesajı okumadığımı belirtmek isterim. Herkesin fikirlerine ve kendilerine saygım sonsuzdur baştan belirtiyorum.
~

Türklüğünden utanan kişilerin ülke yönettiğini varsayarsak, yapmalarını beklediğim " oha bu da mı olacaktı? " demediğim olaydır. Zaten olayları da bu yüzden çıkarmamış mıydık? " Açın gözünüzü bu başımıza gelenler ne ilk ne son" dercesie. Anlaşılmamıştı ama... olsun. Demokrasi paketi biraz kalabalık dursun diye pakete konulmuş bir olaydır, evvela ne kadar demokratik olduğu tartışılan bir paketti. Sonuçta kendi yasakladıkları harfleri daha sonra tekrar serbest bırakarak bunu demokratik olarak gösteren kişilerden çıktı... Devamında zorunlu din dersinin kaldırılmasını bekliyorum. Muhtemelen ülkenin yüzde bilmiyorum kaçı Türk olmadığından kaldırılan andımız -öyle diyorlar ya..- ülkemizin gene sayısı meçhul kesimi Müslüman değil diye kaldırılabilinir değil mi? Bu iki konuyu aynı kefeye mi koyuyorsun diye soran olursa? Evet, koyuyorum. Ancak, herkesi zorlaya zorlaya müslüman yapmak istedikleri için, tabii ki bu olmayacak. Aklınıza gelmez diye yazıyorum.. ha herkes müslüman olmasın mı istiyorum, tabii ki hayır. Türkçe bu nereye çekersek oraya uzayacaktır, az önceki cümlelerimde belirtmek istediğim sadece eşitliğin olmadığı ancak her alanda olması gerektiği, bu yola madem çıktılar sadece kendi hükümetlerinin yönetimde bulunacağı süreyi değil geleceği de düşünmelerini istediğimden. Yani siz bir yasa yaparsınız, bir şeyleri sokarsınız yürürlüğe ancak kendi partinize göre, kendi rejiminize ve görüşlerinize göre. Erken seçimleri saymazsak 5 yılda bir de hükümetimiz değiştiğinden malesef gelecek yıllarını düşünen olmuyor devletimizin. Birçok projenin yarım kaldığını, milyar dolarların çöpe atıldığını hepimiz gördük. Sonuçta havaalanı kurulmaya müsait olmayan -tepe var arkadaşım o alanda, nereye ne kuruyorsun sen? bi ulusararası istekleri oku- bir yere havaalanı yapıp sonra oraya bekçi koyup parasını bizim cebimizden çekip alan bir hükümetin dev******* bahsediyoruz. -Dev******* dedim, kendisinden değil, aman kelimelere dikkat- Neyse, evvela, bu konu kesinlikle yılmaz özdilin bir yazısına konu olmuştur ben bu satırları karalarken.. O güzelce özetlemiştir makalesinde ama bende birkaç satır yazayım dedim.

Kimi dona dona, titreye titreye söylerdi... kimi kaçardı, söyleyemezdi, üşümek hoşuna gitmez, dalga geçerdi. Ama o eziyeti bir de, meselenin vatan oluşunu hatırlayarak düşünmek lazım. Bırakında çanakkalede dedeleri şehit olan çocuklar onları anmaya yeltenircesine üç beş dakika donarak yeminlerini etsinler. Bu onların hakkıdır. Ne şairlere, ne yazarlara, ne küçük siyasetçilere, ne yeni öğretmenlere ne müdürlere ve ne felsefi düşünürlere ilham olmuştur o Ant sabahın en erken, en güzel saatlerinde. Bazı şeyleri kaldırırsan, unutulur, asimile olur gider. Sen Andımızı kaldırarak aynen bunu yapıyorsun. Ama amacı zaten bu olan bir hükümetten de bundan fazlasını beklemezdim zaten.

Milyonlarca haklı sebep sayabilirsiniz, andımızın kaldırılması için, ancak, akp hükümetinin bunu yapmasındaki niyetin iyi değil art niyet olduğunu, malesef hepimiz biliyoruz. Ben halkın ayaklanıp dağı taşı ayağa kaldırmasını bu nedenle haklı buluyorum. Bilsemki ardından fazlası gelmeyecek, susardım belki. Ancak 2013 yılına geldik ve hepimiz biliyoruz ki Atatürk'ü bu topraklardan silme çabalarındalar.

Yokluğu gün gelecek Türk varlığına armağan olacaktır.

*
- öğretmenim andımız niye bugün son kez okundu?
+ çünkü bir daha okunmayacak.
- neden öğretmenim?
+ başbakan yasakladı oğlum, okutamayız.
- ne biçim başbakanımız var ya, yasakladığı şeye bak.*​

+++++++++++++++++

Türk olmayanlarin Türküm demek zorunda olmadigi icin kaldirilmasi dogru diyenler,
Senelerdir neden sozde "din kulturu" dersinde muslumanligin ogretilmesine karsi cikmiyor?

Müslümanlık öğretiliyor da zorla müslüman ol mu deniliyor derste?
O zaman matematik sevmeyenler matematik dersine girmesin, beden eğitimini sevmeyenlerde o derse girmesin. Söylemek istediğim çarpıtılmasın lütfen. Benim demek istediğim gayet açık.

Biz secmedik onu , kendi basbakanimiz olarak ilan etmiyoruz, ulkeyi gunbegun batiran bi bakani da kabul edemeyiz. Nne seviyoru z ne saygi duyuyoruz, zorunda da asla degiliz. O bizim milli degerlerimize ne kadar saygi duyuyor???

Empati gerek dimi xD

+++++++++++++++++

Valla komiksinoz. Su SIKINTILI hallerimde yorumlari okuyup guluyorum. Sagolun iyiki varsiniz.

Baskasina gekincede. Sevemeyebilirsiniz ama saygi duaniz gerek demesini biliyorsunuz.

Cokmu hararetlendin guzelim :) hem alinti yapip hemde etiketlenmissin
:)

Turkum baskasi Turk olmak zorunda degil bukadar basit.
Merak etmeyin benden fazla milliyetci olamazsiniz.

Cokmu hararetlendin guzelim :) hem alinti yapip hemde etiketlenmissin
:)

Turkum baskasi Turk olmak zorunda degil bukadar basit.
Merak etmeyin benden fazla milliyetci olamazsiniz.

kusura bakmada senin neren milliyetçi ? şaka gibisiniz. butun konulara attıgın yorumlara bakıyorum. sende şeriatın gelmesinden yana olan beyinlerdensin cumhuriyet'i sevmiyen içten içe sevdigini soylesende cümlelerin seni ele veriyor n eyse.

:D

andımızı kaldıran senin boşbakanın.
yarın bugün istiklal marşınıda kaldırınca ne yorum atıcaksınız çok merak ediyorum ;)

kusura bakmada senin neren milliyetçi ? şaka gibisiniz. butun konulara attıgın yorumlara bakıyorum. sende şeriatın gelmesinden yana olan beyinlerdensin cumhuriyet'i sevmiyen içten içe sevdigini soylesende cümlelerin seni ele veriyor n eyse.

:D

andımızı kaldıran senin boşbakanın.
yarın bugün istiklal marşınıda kaldırınca ne yorum atıcaksınız çok merak ediyorum ;)

Sen ne yaptinda milliyetci oldun? Cocugun agzina bira sisesi dayayarakmi oldun?
Ne yaptin bugune kadar vatana milleti faydali olmak icin?

Yaptigin bir icraat soyle diyeyim tamam cumhuriyete layik bir kisisin.
Sen beni tanimiyorsun bile.
Irkcilikla cumhuriyetci milliyetci olunmaz

Sendemi derken :))

Yani turk olmayan ogrenciler ben mecburmuyum ne mutlu turkum demeye diolarsa ve andimiz bu yuz den ksldirildiysa karsi yim ..
hangi ulkede yasiosan o ulkenin kurarlsrina uyacaksin die dusunuorum... sen bana bakma ben degicik dusunuorum

:))) ne cok dusundum +turkcem sayif gelio benim demek istediyim
Ifade edemiorum
+

Sendemi derken :))

Yani turk olmayan ogrenciler ben mecburmuyum ne mutlu turkum demeye diolarsa ve andimiz bu yuz den ksldirildiysa karsi yim ..
hangi ulkede yasiosan o ulkenin kurarlsrina uyacaksin die dusunuorum... sen bana bakma ben degicik dusunuorum

:))) ne cok dusundum +turkcem sayif gelio benim demek istediyim
Ifade edemiorum
+

Sen alman olsan ben turkum dermisin? Yada belcikadaydin demi almanyada..
Ben almanim dermisin? Sadece alman vatandasiyim dersin.

Aslin ben kaldirma taraftarida degilim.
Ilk yorumumda yazmistim . Ordan tartisma cikmadigi icin rovans olmadi sanirim :)
Ben kaldirilsin diye hic bir zaman demedim..
Baska irklarin turkum deme zorunlulugu yok dedim.
Basindan begride bunu diyorum bukadar basit.

Neyse... bosver ben birazdaha komudursam.vatan haini ilan edilecegim :)
Cunku istedikleri gibi konusmuyorum
Illa irkcilik yapmam gerekiyor milliyrtci oldugumu gostermem icin.

Sen alman olsan ben turkum dermisin? Yada belcikadaydin demi almanyada..
Ben almanim dermisin? Sadece alman vatandasiyim dersin.

Aslin ben kaldirma taraftarida degilim.
Ilk yorumumda yazmistim . Ordan tartisma cikmadigi icin rovans olmadi sanirim :)
Ben kaldirilsin diye hic bir zaman demedim..
Baska irklarin turkum deme zorunlulugu yok dedim.
Basindan begride bunu diyorum bukadar basit.

Neyse... bosver ben birazdaha komudursam.vatan haini ilan edilecegim :)
Cunku istedikleri gibi konusmuyorum
Illa irkcilik yapmam gerekiyor milliyrtci oldugumu gostermem icin.
Almanyada yasiorum turk pasaportum var ama gerekirse derim burda yasamak istiosam integre olurum ... turkiyenin kurarlari var turkum demek sorundaysa demek gerekir... ben almanyayi hic sevmiorum o yuzden gidicem 2 sene sonra ... soyle birsey daha var andimiz okulda isi yoktur die dusunuorum okula okumaya gidioruz ...cumhurriyetci de degilim ataturku severim Bagsi yabtigi seylerden dolayi ..

erdogan elli opulecek adam....

Erdogan seriati getirecek diolar senelerdir adam seriatan baska herseyi getirdi ... o yollar neydi yaa araba surulmuodu simdi nasil cilop gibi... avrupada oyle yol kalmadi artik bosbakan biyenler lutfen o yollari kulanmasin hastaneleri kulsnmasin saglik sigortalari kulanmasin vs vs

Almanyada yasiorum turk pasaportum var ama gerekirse derim burda yasamak istiosam integre olurum ... turkiyenin kurarlari var turkum demek sorundaysa demek gerekir... ben almanyayi hic sevmiorum o yuzden gidicem 2 sene sonra ... soyle birsey daha var andimiz okulda isi yoktur die dusunuorum okula okumaya gidioruz ...cumhurriyetci de degilim ataturku severim Bagsi yabtigi seylerden dolayi ..

erdogan elli opulecek adam....

Bende yakinda donecegim :)

Neyse canim hem fikirim seninle.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri