33. Haftanın Konusu " Cinsiyet Değişimi "

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

InnoCence

ÜLKÜ & UMAY
Webmaster
Prenses
Cinsiyet Değişimi Hakkında Sizler ne düşünüyorsunuz ? Cinsiyet Değişikliği Kişiye Özgü Bir Karar olarak Görülüp Saygı Duyulmalı mı ? Bir Erkeğin Kadın , Bir Kadının Erkek Olmasını nasıl Karşılıyorsunuz ? Peki İnancınız Gereği Bu Durumu Nasıl Değerlendiriyorsunuz ?

İnsanlar Hissettiği Gibi mi Davranmalı Bu Konu da ? Yoksa Erkekse Erkek Gibi Kadınsa Kadın Gibi mi Olmalı ??

Yada Bu Durum Psikolojik Olabilir mi ?

Katılımlarınızı Bekliyorum Arkadaşlar .. Birbirimizi Kırmadan İncitmeden Yorumlarımızı Yapalım ..

Son düzenleme:
---> 33. Haftanın Konusu " Cinsiyet Değişimi "

Tabi ki bu insanların kararı. Kendini erkek gibi gördüğü için cinsiyetini değiştirmiş.

Ama Allah'ın verdiği bedeni beğenmemek Allahı inkar etmek kadar günahtır.

din bakımından bakıldığında asla yapılmaması gereken bir durum . ALLAH ın verdiği bedene zor şartlar olmaması kaydı ile zarar verilmesi zaten günah.

fakat kendi bedenini değiştirmek isteyen insanlarada ard gözlede bakılmamalı. sonuçta kendi kararı kendi vicdanı kendi vucudu .

Yunus Emre nin dediği gibi ''Yaratılanı severim, Yaradan'dan ötürü ''

Abi şimdi düşününce mantıklı gibi geliyor.
Açıklamalarında falan kendi cinsimden hoşlanıyorum falan diyorlar ama ;

Sonra biraz daha derin düşününce yok ya kızdan erkek erkekten kız olmaz saçma be.

Hiçbir insan ruhu ve tabiatı böyle bir değişimi kabul etmez, edemez, etmemesi gerekir. Her tercihin bir ölçüsü vardır, olmadır; fırsat buldukça ifade ettiğim üzere, özgürlüğün de bir noktadan sonra kapsayıcı sınırlarının olması gibi. Yoksa bu sefer ahlak, adalet vb. değerlerin ihlal sahasına girilmiş olunur; ki bu da özgürlükteki gayeyi geride bırakan ve aşan bir durum olur. Yani uzun lafın kısası, insanın önce biraz aklı olmalı ve vicdan muhasebesinde bulunabilmeli. Neyse... Konuya daha girmeden, konu dışına çıkmış oldu, tekrar konuya dönelim.

Bir kimseyi tercihinden dolayı kınamak ve bu tercihinden sebep onun ile istihza etmek asalet mefhumunu çiğnemek olur. Bu durum da, asil bir insana dair tutumlar ile asla bağdaşmaz, bağdaşamaz. Diğer yandan, bu mesele genel ve hususi boyutu olan bir mesele. Bu sebepten ötürü belli bir şahsın üzerinden ele alınması da pek uygun olmaz. Toplumun olanı yargılamaktan ziyade, bu durumun bizzat kendisine tepkisini ortaya koyarak gelecek benzer olası tercihlere set çekmesi daha yakışı kalacaktır. Çünkü yargının da bir ölçüsü vardır. Neyse... Yine konudan sapmayalım.

Merhaba. Aslında çok değişik cevaplar verilebilir. ama asıl cevap ramazan ayında oruç tutulup tutulmaması gibi, tıbbi açıdan değerlendirilmeli.

Yani doktorlar bu kişinin cinsiyet değiştirmesinin doğru olup olmayacağını söyleyebilir. Ve kişi bu görüşler altında son tercihi kendisi yapmalıdır. Zorunlu haller nadiren de olsa görülülebiliyor çünkü.

Ama bir de ekonomik nedenlerle cinsiyet değiştirenler var. Bunlara ise Allah yardım etsin demekten başka bir şey gelmiyor elimizden. Bu gün görülenler çoğunlukla böyle cinsiyet değiştiren kişiler. Allah her halde olana yardım etsin diyelim.

hastalık bu bence..
İnsan kendini nasıl hissediyorsa o durumda yaşamalı..
Ben saygı duyanlardanım..Çok mantıklı bulmasamda..
Zevk için yapanları bu konuma sokmuyorum...

Kişinin Kendi Tercihi ama ben yine çok doğru bulamıyorum. Neysen O'sundur . Bunu Değiştirmek Yaratılışa aykırı geliyor bence.

boyle durumlarda, ayrintili olarak din adamlarina danismali. din ne diyorsa dogru diyordur.

Soru 1: Cinsiyet değişimi hakkında sizler ne düşünüyorsunuz?
İçinde bulunduğumuz dünya her ne kadar "hangi devirdeyiz yahu, normal bunlar" dese de, ben şahsen onaylamıyorum.
Bu tarz şeyler bana pekte normal gelmiyor.
İnsanlar artık ne kadar ileri gidebiliriz modundalar.

Soru 2: Cinsiyet değişikliği kişiye özgü bir karar olarak görülüp saygı duyulmalı mı?
Elbette.
Onaylamamak ayrı şey, saygı duymak apayrı.
Tutup vay efendim sen niye böylesin demem, netice de kendi hayatı.

Soru 3: Bir erkeğin kadın, bir kadının erkek olmasını nasıl karşılıyorsunuz?
Anormal.

Soru 4: Peki inancınız gereği bu durumu nasıl değerlendiriyorsunuz?
Bu soruya şöyle cevap vereyim;
"Resûlullah (s.a.v.), kadınlara benzemeye çalışan erkeklere ve erkeklere benzemeye çalışan kadınlara lânet etti."

Soru 5: İnsanlar hissettiği gibi mi davranmalı bu konuda? Yoksa erkekse erkek, kadınsa kadın gibi mi olmalı?
Onların hissettiklerini veya yaşadığı psikolojiyi bilemem elbette ama, kesinle erkek erkek gibi, kadın ise kadın gibi davranmalı.

Soru 6: Ya da bu durum psikolojik olabilir mi?
Olabilir. Dediğim gibi, yaşadıkları psikolojiyi bilemem.

Teşekkürler konu için.

İçinde bulunduğumuz dünya her ne kadar "hangi devirdeyiz yahu, normal bunlar" dese de, ben şahsen onaylamıyorum.
Bu tarz şeyler bana pekte normal gelmiyor.
İnsanlar artık ne kadar ileri gidebiliriz modundalar.

Soru 2: Cinsiyet değişikliği kişiye özgü bir karar olarak görülüp saygı duyulmalı mı?
Elbette.
Onaylamamak ayrı şey, saygı duymak apayrı.
Tutup vay efendim sen niye böylesin demem, netice de kendi hayatı.

Soru 3: Bir erkeğin kadın, bir kadının erkek olmasını nasıl karşılıyorsunuz?
Anormal.

"Resûlullah (s.a.v.), kadınlara benzemeye çalışan erkeklere ve erkeklere benzemeye çalışan kadınlara lânet etti."

Soru 5: İnsanlar hissettiği gibi mi davranmalı bu konuda? Yoksa erkekse erkek, kadınsa kadın gibi mi olmalı?
Onların hissettiklerini veya yaşadığı psikolojiyi bilemem elbette ama, kesinle erkek erkek gibi, kadın ise kadın gibi davranmalı.

Soru 6: Ya da bu durum psikolojik olabilir mi?
Olabilir. Dediğim gibi, yaşadıkları psikolojiyi bilemem.

Teşekkürler konu için.

[MENTION=157036]Cho[/MENTION] Düşüncelerine Katılıyorum. :hi:

Çok Güzel Anlatmışsın
+

Teşekkürler konu için.

Merhaba. Fikirlerinize katılıyoruz.

İzin verirseniz,4 soruya cevabınızla ilgili bir soru sormak istiyorum.

Peygamberimiz cevabını vermiş sorunun. Fakat diyelim ki bu soruya cevap vermeseydi, acaba sizin kendi fikrinize göre, soruya nasıl bir cevabınız olabilirdi?.
Teşekkür ediyorum.

Merhaba. Fikirlerinize katılıyoruz.

İzin verirseniz,4 soruya cevabınızla ilgili bir soru sormak istiyorum.

Peygamberimiz cevabını vermiş sorunun. Fakat diyelim ki bu soruya cevap vermeseydi, acaba sizin kendi fikrinize göre, soruya nasıl bir cevabınız olabilirdi?.
Teşekkür ediyorum.

Merhaba, [MENTION=156636]mavikalem34[/MENTION].
Üst taraftaki mesajımı dikkatli okursanız, benim orada kendi düşüncemi de söylediğimi görürsünüz. Teşekkürler.

Merhaba, [MENTION=156636]mavikalem34[/MENTION].
Üst taraftaki mesajımı dikkatli okursanız, benim orada kendi düşüncemi de söylediğimi görürsünüz. Teşekkürler.

Merhaba Cho. aslında ben dini açıdan görüşünüzü kastetmiştim ama, bunlarda aynı anlamı ihtiva ediyor. Saygılar.

• Like
Tepkiler: Cho
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri