29.Haftanın konusu (Batıl inançlarınız)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

'hayaL

Bayan Üye
29.Haftanın konusu (Batıl inançlarınız)..

Batıl inanclara inanırmısınız ? batıl inanclarınız varmıdır ? en cok yaptıklarınız nelerdir ?Sizce en saçma batıl inanclar nelerdir ? Bu konu hakkındaki yorumlarınızı bekliyorum )

---> 29.Haftanın konusu (Batıl inançlarınız)

Ne kadar inanmıyoruz desekte etkileniyoruz. Bence bir çok kişi hayatının belli bir kesiminde hayatına dahil etmiştir batıl inançları. Bana göre hepsi saçma. Ama yapmadınmı inanmadın mı hiç dersen inandım bir zamanlar. :) Tahtaya vurmak gibi, kara kedi gibi..

Basıları Varki Çok Saçma .. Bazıları da olmasını istediğimiz şeyler için inanıldığını düşünüyorum

Bardak vs Cam Olan Bir Eşyanın Kırılması İle Nazar Çıktı Derler .. Bu Var Bizde Genellikle ..

Gelinin Ayakkabısının Altına Bekarların İsimleri Yazılır , Gelin Düğünde O Ayakkabıyı Giyer Ve Ayakkabının Altında Adı Yazılı Olanlardan Silinenler Olduysa Evleneceği Kanaatine Varılır.

13 ile 19 rakamı var.

Birde Kapının Eşiğine Oturma Derler .. Bu bana çok saçma geliyor hala daha sebebini anlamış değilim :s

Güzel konu olmuş :) İnanmıyorum demek ıstesemde var bu tarz ınanclarımız..

bilmem benim yok sanirim batil oldunun farkina varmadim varsa bilmem...ama nazar boncugu icinde batil felan diorlar nasi batilmi acaba...

hic bir batıl inancim yok. inanmam hayatımı batıl inanclara gore yonlendırmem.

Bir zamanlar evde birşey elimden düşüp kırılmazsa ben kırardım baktım olacak gibi değil her hafta evde birşeyler kırılıyor birde o dönemlerde çok inançlı(batıl inançlı) bir dostum vardı ben kırmadım diye evine giderdi kendi evinden o kırardı o kadar yani dedimki bu inanç bana göre değil zarar ziyan :3dth8: bıraktım. Bana en sevimli gelen nazar boncuğudur en masum en tatlısı bence

Şu anda öyle saçma inancım yok birşey elimden düşüp kırılmazsa seviniyorum

Batıl inançlara inanır mısınız ?

- İnanmam.

Batıl inançlarınız var mıdır ?

- Yoktur.

En çok yaptıklarınız nelerdir ?

- Yapmam.

Sizce en saçma batıl inançlar nelerdir ?

- Hepsi.

Bu konu hakkındaki yorumlarınızı bekliyorum.

- Çok beklersin, öptüm by :icon_kusmus:

İnanmam tabi ki :)
Fakat;
Bir zamanlar ...
Siyah kedi görünce başına bir iş gelir diye bir şey duymuştum , bi ara mahallede siyah kedileri kovalıyordum. :Ç

Onun dışında geçen yıl bir şey çok dikkatimi çekti.
Elazığspor'un maçlarında skor lehimize gitmediği bir maçta 80.dakikada sigara yakmıştım gol oldu ve skor lehimize döndü , bu 3-4 maçta daha tekrarlanınca artık adını ne koyarsanız totem mi ,uğur mu ,batıl inançmı bu saçmalığı yapmaya başladım :D

Ne kadar inanmıyoruz desekte etkileniyoruz. Bence bir çok kişi hayatının belli bir kesiminde hayatına dahil etmiştir batıl inançları. Bana göre hepsi saçma. Ama yapmadınmı inanmadın mı hiç dersen inandım bir zamanlar. :) Tahtaya vurmak gibi, kara kedi gibi..
Bende cok inanmazdım ama kara kedi gördügünde 9 adım geri gideceksin derlerdi özellikle giderdim kücükken ) acele işim varsa koşardım ( ne saflık)

Basıları Varki Çok Saçma .. Bazıları da olmasını istediğimiz şeyler için inanıldığını düşünüyorum

Bardak vs Cam Olan Bir Eşyanın Kırılması İle Nazar Çıktı Derler .. Bu Var Bizde Genellikle ..

Gelinin Ayakkabısının Altına Bekarların İsimleri Yazılır , Gelin Düğünde O Ayakkabıyı Giyer Ve Ayakkabının Altında Adı Yazılı Olanlardan Silinenler Olduysa Evleneceği Kanaatine Varılır.

13 ile 19 rakamı var.

Birde Kapının Eşiğine Oturma Derler .. Bu bana çok saçma geliyor hala daha sebebini anlamış değilim :s

Evde bişey kırıldıgında büyükler kırılsın kırılsın iyidir nazar cıktı işte derlerdi, evin erkekleride sakarız demiyorsunuz da nazar diyorsunuz derdi gülerdim bende) annem gece kül üzerinden gecme derdi, akşam çöp atılmaz falanda derlerdi..aslında bazıları batıl inanc bazıları ise cinlerin musallat olmasını engellemek amaclı yapılan yada yapılmayan şeyler.bunlar biraz birbirine karışmış gibi..mesela bir sohbette kendisine ve anlattıklarına cok güvendigim birisine birisi bir soru sordu..ben içimden aman batıl inanc derken aslında onun öyle olmadıgını anlattı hoca....lavoboya kaynak su dökmek ve gece mutfagınızda sogan kabugu bırakmak ve bulaşıkları açıkta bırakmak batıl inanc degilmiş...sogan kabugu ve bulaşıkların kokusuna cinler ve şeytan gelirmiş bu sebeple mutfagınızda özellikle sogan kabugu bırakmayın demişti...bu tür şeyler var ama bazısı batıl inancken bazısı kötü bir durumla karşılaşmamak için alınan tedbir...nazar boncuguna inanmam ve gunah oldugunu biliyorum ve bu yüzden annemle hep kavga etmişizdir) bi nazar boncugu takmıyorsun ne kendine ne cocuklarına diye hep azarlar beni sagolsun xD
Güzel konu olmuş :) İnanmıyorum demek ıstesemde var bu tarz ınanclarımız..
aynen öyle inanmıyorum diyoruz ama hepimizde var bişeyler galiba)

bilmem benim yok sanirim batil oldunun farkina varmadim varsa bilmem...ama nazar boncugu icinde batil felan diorlar nasi batilmi acaba...
Batıl olmaktan öte gunah benim bildigim..

hic bir batıl inancim yok. inanmam hayatımı batıl inanclara gore yonlendırmem.
iyi ediyosun yeşilcim) özledik bu arada

Bir zamanlar evde birşey elimden düşüp kırılmazsa ben kırardım baktım olacak gibi değil her hafta evde birşeyler kırılıyor birde o dönemlerde çok inançlı(batıl inançlı) bir dostum vardı ben kırmadım diye evine giderdi kendi evinden o kırardı o kadar yani dedimki bu inanç bana göre değil zarar ziyan :3dth8: bıraktım. Bana en sevimli gelen nazar boncuğudur en masum en tatlısı bence

Şu anda öyle saçma inancım yok birşey elimden düşüp kırılmazsa seviniyorum
bile bile mi kırıyordu yani ) ay o da çok hoşmuş ya olurmu öyle şey)=

Batıl inançlara inanır mısınız ?

- İnanmam.

Batıl inançlarınız var mıdır ?

- Yoktur.

En çok yaptıklarınız nelerdir ?

- Yapmam.

Sizce en saçma batıl inançlar nelerdir ?

- Hepsi.

Bu konu hakkındaki yorumlarınızı bekliyorum.

- Çok beklersin, öptüm by :icon_kusmus:
ay teşekkür ederim paşam lütfetmişşsin yazmışsın xD
İnanmam tabi ki :)
Fakat;
Bir zamanlar ...
Siyah kedi görünce başına bir iş gelir diye bir şey duymuştum , bi ara mahallede siyah kedileri kovalıyordum. :Ç

Onun dışında geçen yıl bir şey çok dikkatimi çekti.
Elazığspor'un maçlarında skor lehimize gitmediği bir maçta 80.dakikada sigara yakmıştım gol oldu ve skor lehimize döndü , bu 3-4 maçta daha tekrarlanınca artık adını ne koyarsanız totem mi ,uğur mu ,batıl inançmı bu saçmalığı yapmaya başladım :D

Sende ilahi emre ) sigara mı yakıyorsun 80. dakikada ay çok güldüm xD

Ben Taşlara İnanırım Ama Şifalı Taşlara .. Ametist gibi çokta severim Özelliklerine de İnanıyorum.. Sanırım Bu Batıl İnançların Dışında Kalıyor :M

Cilt hastalıklarına karşı etkilidir.
Göz hastalıklarına, alerjiye, megrene, baş ağrılarına ve kalp rahatsızlıkalrına iyi gelir.
Negatif elektrik yükü taşıdığından dolayı; bedendeki fazla elektrik yükünü azaltarak beyin gücünü yükseltir.
Endoktrin ve bağışıklık sistemini kuvvetlendir, kanı temizler ve enerji verir. Bilin seviyelerini aktive eder, yatıştırıcı etkisi vardır.
Yoğunlaşma için en ideal taşlardandır.
Bulunduğu çevredeki olumsuz enerjileri temizleyip pozitif enerjiye dönüştürür.
Depresyona karşı faydalıdır.
Enerji dolu bir taş olduğu için çoğu insan üzerinde canlandırıcı bir etkisi vardır. Sürekli üzerinizde taşıyabileceğiniz bir taştır. Yaydığı enerji her zaman fayda sağlar ve olumsuzluklardan korur. Özellikle düşman tavırlı insanların arasında bulunacağınız zamanlarda bu taşı üzerinizde bulundurmaya gayret edin. Böylece sadece pozitif enerji alacağınızdan emin olabilirsiniz.
Enerjisi huzur vericidir. Yaydığı enerji doğrudan sinir sistemini etkiler. Fazla çalışmaktan ve stresten kaynaklanan zihinsel yorgunluğu giderir. Enerjisinin odaklandığı kişide uyum ve denge oluşturur. Ancak ciddi bir kişilik bozukluğuna sahip insanlar bu enerjiyle uyuşmayarak, ametist'i rahatsız edici bulabilir.
Kişiye iç huzuru vererek karar verme yeteneğini güçlendirir.
Kişiyi rahatsız eden takınaklı düşünceleri uzaklaştırıcı ve yatıştırıcı bir etkiye sahiptir. Koyu mor yada çok açık renkli, özellikle de berrak olan ametistler en güçlü enerjiye sahip olan ametistlerdir.
Pembe kuvars ile birlikte kullanıldığında aklı güçlendirdiği ve kalbi koruduğu söylenir.
Uykusuzluk çekenlere iyi gelir. Eğer uykusuzluk sorunu yaşıyorsanız; ametisti yatmadan bir süre önce elinizde tutun ve sonra yastığınızın altına koyarak yatın. Sorununuzun nasıl düzeldiğini göreceksiniz. Uyku sorunlarına iyi geldiği gibi kabus görmeyi de engeller.
Kanser oluşumunu engeller.
Deri hücrelerinin yenilenmesini ve dolayısıyla tenin güzelleşmesini sağlar.
Kan dolaşım sistemini korur ve tedavi eder.
Eklem ağrılarını tedavi ederek rahat hareket etmeyi sağlar.
Vücudu toksinlerden temizleyerek kişiyi yeniden hayata döndürür.

İstanbula geldigimde bileklik almıştım o da bişey taşıydı ama neydi unuttum ) inanıyomuyum bilmiyorum ama aşkitom inanıyordu onun tavsiyesi ile almıştım sonra kaybolmu kırıldı mı noldu bilmiyorum...sahi nerde acaba ))

Batıl inançlarım yoktur. En saçması ise 13 ve merdiven altından geçilmez olayı.

Sende ilahi emre ) sigara mı yakıyorsun 80. dakikada ay çok güldüm xD

Öyle deme ya abla bak sana kanıtını da sunayım :D

Varan 1
Sigarayı 80. dakika da yaktım 90 da gol geldi .

1nen.jpg

Varan 2

Aynı şekil , sigarayı 80 de yaktım 90 da gol geldi.

2pup.jpg

Varan 3

Maç 2-2 berabere devam ederken 80 de sigarayı yaktım 2 dakika sonra gol attık öne geçtik .

3ata.jpg

Birşey bir kere olursa şanstır , İki kere olursa tesadüftür, Üç kere olursa istikrardır ! Takımı geçen yıl aslında şampiyon ben yaptım , Özel güçlerim var :Ç :Ç

Batıl inançlarım yoktur. En saçması ise 13 ve merdiven altından geçilmez olayı.
en anlamadıgım şeydir o 13. rakamı zaten

Öyle deme ya abla bak sana kanıtını da sunayım :D

Varan 1
Sigarayı 80. dakika da yaktım 90 da gol geldi .

1nen.jpg

Varan 2

Aynı şekil , sigarayı 80 de yaktım 90 da gol geldi.

2pup.jpg

Varan 3

Maç 2-2 berabere devam ederken 80 de sigarayı yaktım 2 dakika sonra gol attık öne geçtik .

3ata.jpg

Birşey bir kere olursa şanstır , İki kere olursa tesadüftür, Üç kere olursa istikrardır ! Takımı geçen yıl aslında şampiyon ben yaptım , Özel güçlerim var :Ç :Ç

Vay demek öyle Elazıgspor herşeyi sana borcuı demek xD

Soru 1: Batıl inançlara inanır mısınız?
Genelde çoğuna inanmam, ama bir kaç tanesi bilinçaltıma işlemiş durumda.

Soru 2: Batıl inançlarınız var mıdır?
Az önce de belirttiğim gibi, bir kaç tane var.

Soru 3: En çok yaptıklarınız nelerdir?

"Maşallah" diyerek tahtaya vuruyorum. (nazar değmesin diye..)

Soru 4: Sizce en saçma batıl inançlar nelerdir?

Elden ele bıçak geçince, kavga çıktığına inanılır.
Aslında tam tersine, ben birinden bıçak isteyeceğim, oda elime vermek yerine, tezgâhın üstüne koyacak, öyle mi?
Asıl o zaman çıkar kavga.
Kara kedilerden ne isterler bilmem.
Göbek bağını gömdükleri yere göre, çocuklarına gelecek verdiklerini düşünleri anlamam.
13 rakamının sırrını hala çözebilmiş değilim. (yani ne gibi bir uğursuzluğu olabilir ki?)
Bir de aya parmak uzatınca bir şey olur diye kandırırlardı küçükken bizi, onu tam olarak hatırlamıyorum.
Yani, var Allah var.

Konu için teşekkürler.

İslâm tarihinin hemen her döneminde bid’at, hurâfe ve bâtıl inançlarla mücadele konusu işlenmiş, ancak bu mücadele, bazen çok sert, bazen de çok müsamahakâr yöntemlerle yapıldığı için, beklenen sonucu verememiştir.

Oysa bu konudaki mücadele, katılıktan olduğu kadar aşırı müsamahadan da uzak olmalıdır. Bunun için öncelikle dinin iyi öğretilmesi yolu seçilmeli ve bid’at, hurâfe ve bâtıl inançlar hususunda ikna ve inandırıcılığa önem verilmelidir. Nitekim din, yeterince bilinmediği ve bâtıl inançların zararlarına inanılmadığı takdirde, bu bâtıl inançlar, bazı alanlarda kolaylıkla dinin yerini alacak ve bugün pek çok İslâm ülkesinde görülen manzara, gerçekte dindenmiş gibi algılanacaktır.

Zira günümüzde dinin aslında olmayan pek çok yanlış inanışın, bilgisiz kimselerce dinin gereği olarak görüldüğü ve çok kere bu alanın âdetâ bir kazanç ve sömürü sektörü oluşturduğu apaçık bir şekilde ortadadır. Ülkemizde de yaygın biçimde canlılığını koruyan bu durumun, bir şekilde önlenmesi şarttır.​

Bak senci arkadaşlar ne diyor ;

KAPA KAPA

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri