2011 Asgari Ücret ?

İnci

1907
Prenses
Nie GünceL KonuLar Açılmıyor Merak Etmekteyim :)

2011 Asgari Ücret Tespit Komisyonu, önümüzdeki sene asgari ücrete tutarlarında gerçekleştirilecek yükselme ve zam oranlarını belirledi. Buna göre, 2011 asgari ücret senenin ilk 6 ayında yüzde 4.7, 2. yarısında ise yüzde 5.1 oranında artacak. 2011 Asgari Ücret‘te 2011 yılındaki toplamda yapılmış olan artış oranı ise yüzde 10.1’i rakamında olacak.
16 yaşını doldurmuş işçiler bu belirlemelere göre 2011 yılının ilk altı ayında brüt 796,50 TL, net 629,96 TL alırken, yılın ikinci altı ayında 837 TL brüt olmak üzere 655,57 TL net maaşı belirlenecek.
2011 Asgari Ücret için 16 yaşını doldurmamış işçiler ise brüt olarak ilk altı ay 679,50, net 546,20 TL oluyor. Belirlenirken ikinci altı ay için brüt 715,50, net 571,97 TL maaş ödemesi oluyor. 2011 Asgari ücret zammı hükümetce ve işveren tarafından oy çokluğu ile kabul edilirken, komisyon da işçi kesimini temsil eden Türk-İş muhalafet şerhi koyarak asgari ücret zam oranını yeterli bulmadığını belirtti.

Sizce YeterLi Mi ?
Kim Ne Düşünüyor Bu Konuda ?

---> 2011 Asgari Ücret ?

Medeni hale göre değişir tabi bu durum.:pp

Yeterli mi yetersiz mi sonucuna ulaşmanın en basit yolu açlık sınır fiyatını belirlemekten geçer.Altındaysa zaten doğal olarak yetersizdir.

Elin İngilizi Çalişmadan aldığı işsizlik maaşıyla İngiltere'de geçinemeyeceğini bilip güzide ülkemize gelip krallar gibi tatilini yapsın aylarca,bizlerse hala Brütlerle
,Netlerle,Senenin ilk 6 ayıyda,Senenin ikinci altı ayıyla 20 lirayla 30 lirayla uğraşalım.xDHey gözünü sevdiğimin memleketi kaçırtırsın kendinden insanı.(:)

Az çalişan çok tatil yapan bu zat-ı muhterem milletimize bu rakamlar fazla bile de neyse.(:)

---> 2011 Asgari Ücret ?

Çok bileyse bizim allah belamızı versin o zaman.. Geçinen insanlar çıksın yetenek sizsiniz e memleketin en yetenekli insanları seçilsinler.. Çık hatta sen yap bunu.. Bekara karı boşamak çok kolay gelirmiş kardeş =)) Okuyormusun bilmiyorum ama okumuyorsanda bir düşün.. Bir aile en iyi ihtimalle 2 askeri ücret alıyor diyelim.. Eve ayda 1500 lira para girsin diyelim ve bir üniversite öğrencisi olan çocukları olduğunu varsayalım..

350 Lira kira ( istanbulda bul oturalım )
100 Lira yakacak
100 Lira Elektrik - Su
300 Lira Yiyecek
Askeri ücret alan işçinin ne servisi olacak 30x2=60 kere bineceği otobüsede 2 lira verse 120 lira eder.. İki kişi çalışmakta olur 240 lira..
Okuttuğu öğrenciyede 350-400 lira gönderdiğini varsayarsak.. Extra hiç bi harcama ( sinema tiyatro stadyumda maç vs. ) yapmadan monoton bi yaşama itilmiş insanlar olmakta " askeri ücret alan işçim "

Hadi daha iyi bi hesap yapta nasıl yetirdiğini söleyeyim millete..

---> 2011 Asgari Ücret ?

iktisat dersi göruyorum Allahtan bu asgari ucretin ne işe yaradığını biliyorum. yani hukumetin amacı burda işcinin haklarını korumak. ( ki daha fazla korumalı ) yani asgari ucretin altında işçi çalıştırılmaz. yasal değil.

gunumuzde böyle mi ?

hayır ?

eee kaçak işçi çalışmıcakta nolcak zira hukumet iş alanı yaratmıyor. daha fazla memur atamıyor.

yada kaçak işçi çalıştırılan yerlere gereken cezayı vermiyor.

hukumete bi yönden hak verir gibi olsamda bunları duşununcede yok inci hukumet bişi yapamıyor diyorum. :)

para az tabi. hukumetin elindende gelen bu okey :) zamlara bi son ver o zaman tayyip baba :) bu yıl doğal gaza zam vermedin çok şaşırdım yada ben mi kaçırdım bilmiyorum :) tabii bunun yazın olacak olan secimlede alakası olduğunu görmemek için kör olmak gerek. hoş ne var elimizdeki neyi alacaksın :)

bu paraya çok bile dien beyinlere ise acıyarak konuşmamı sonlandırıyorum.

---> 2011 Asgari Ücret ?

iktisat dersi göruyorum Allahtan bu asgari ucretin ne işe yaradığını biliyorum. yani hukumetin amacı burda işcinin haklarını korumak. ( ki daha fazla korumalı ) yani asgari ucretin altında işçi çalıştırılmaz. yasal değil.

gunumuzde böyle mi ?

hayır ?

eee kaçak işçi çalışmıcakta nolcak zira hukumet iş alanı yaratmıyor. daha fazla memur atamıyor.

hukumete bi yönden hak verir gibi olsamda bunları duşununcede yok inci hukumet bişi yapamıyor diyorum. :)

para az tabi. hukumetin elindende gelen bu okey :) zamlara bi son ver o zaman tayyip baba :) bu yıl doğal gaza zam vermedin çok şaşırdım yada ben mi kaçırdım bilmiyorum :) tabii bunun yazın olacak olan secimlede alakası olduğunu görmemek için kör olmak gerek. hoş ne var elimizdeki neyi alacaksın :)

. diyorum :)
Bide dediler ki yılbaşında zam yok dediler.
27 Aralıkta zam yaptılar. :) Doğalgaza yapmadılag galiba günahlarını almayım. :)
Benzine yaptılar 4 TL oldu. tepki alınca 7 kuruş geri çekildi. Sonra tekrar 7 kuruş zam oldu.

---> 2011 Asgari Ücret ?

gunumuzde böyle mi ?

hayır ?

Katılıyorum.

bayigram takipçi satın al instagram beğeni satın al instagram takipçi satın al tiktok takipçi satın al Buy Followers
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri