173. Haftanın Konuğu " Apocrypha "

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
---> 173. Haftanın Konuğu " Apocrypha "

Tebrik ederim kolay gelsin. :)

Bir film çekecek olsan konusu ve adı ne olurdu?

Başarılı olduğun dersler hangileridir? Hangi dersleri seviyorsun?
Bölümünün en çok hangi kısmını seviyorsun?

Fizyolojik psikoloji.
Psikopatoloji.

Bu ikisini sevdim şimdiye kadar en çok. Ve onlarda başarılıyım evet.

Bölümümün en çok... hmm. "İnsanla" ilgili olmasını seviyorum. En kompleks varlık insan, ve onu çözümlemeye çalışmak çok özel bir şey (bana göre).

Hayal ettiğin, istediğin bölümde mi okuyorsun?

Bu bölüm olmasa idi hangi bölümde okumak isterdin?

:5p27y:

Evet, isteyerek seçtim. :)

Bu bölüm olmasaydı... birkaç sene önce sorsan edebiyat derdim. Şimdi ise gönül rahatlığıyla sinema & televizyon diyebilirim. Veya da görsel iletişim & tasarım. Kesinlikle çok ilgimi çekiyorlar.

Karşınızdaki herhangi yeni tanıştığınız bir insana yada sürekli olarak konuştuğunuz bir insana değer ölçünüz nedir yani ne kadar değer verirsiniz yoksa sallayıp sen bi kenarda dur muamelesi mi yaparsın yani bu anlamda sordum :)

Hmm. İnsanına bağlı. Frekansımız tutarsa, kısa zaman içinde benim için oldukça değerli olabilir. Anlaşamayacağım biriyse zaten hal ve hareketlerinden anlarım, muhabbeti derinleştirmem pek.

Vakit ayırıp açıkladığın için teşekkür ederim. :)

Tebrik ederim kolay gelsin. :)

Bir film çekecek olsan konusu ve adı ne olurdu?

Teşekkür ederim, sağ olasın :)

Bu soru sorulmuştu, o yüzden, darılmazsan copy paste yapacağım:

Yine bir şeyleri çözme ve crime içerikli, psikolojinin de eşlik ettiği bir film olurdu muhtemelen. İsim seçme konusunda iyi değilim, bilemiyorum. :/

~ Sorularınız için çok teşekkür ediyorum. :dusistan:

[MENTION=162440]Apocrypha[/MENTION] Cevapların için ben teşekkür ederim :R

Bir önceki sorularıma verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ediyorum. Gayet kaliteli ve güzel cevaplardı. :)

Yeni sorularım da bunlar, cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum. :R

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

En son ..... özelliğinden dolayı seninle gurur duyuyorum lafını kime söylediniz? Hangi özellikti o?

Lisede herhangi bir lakabınız varmıydı?

Bir okul yaptırsanız adını ne koyarsınız? Neden?

Yaptığı işte mutlu ve aynı zamanda başarılı olan birisini tanıyor musunuz? Onu örnek olarak alıyor musunuz?

Bugüne kadar yaşadığınız en büyük hayal kırıklığınız nedir?

Size benzer yaştaki, benzer işi yapan, benzer konumdaki kişilerden farklı kılan ne var?

Farklı iki zihniyetteki insanların, birbirleriyle iletişim kurarak uzlaşabileceğine inanıyor musun?

Konuşarak mı kendini daha iyi ifade edersin, yazarak mı?

Sence insanlar neden başkasının onlar hakkında ne düşündüğünü önemser ve kendini başkasının tanımlarıyla dinleme ihtiyacı duyar?

Kendini kötü hissettiğinde yalnız kalmayı mı tercih edersin, biri ile paylaşmayı mı?

Bir yeteneğe sahip olma imkanın olsaydı bu ne olurdu?

Küçükken hayalini kurduğun meslek ne idi?

Ağlamanın zayıflık olduğunu düşünenlerden misin?

Bir iyi, bir de kötü haber gelse önce hangisini duymak isterdin?

Sana zarar verdiği halde kendinde değiştiremediğin özelliklerin var mı?

Bana 3 adet film önerebilir misin?

Umuyorum sorularımla bunaltmıyorumdur. :H

tebrik ederim...

hayatı bir resimle anlatman istenseydi ne cizerdin ?

hiç gün batımını izledin mi?

her güneşin batışında ömrünüden bir günün gidişi seni üzüyor mu?

bi gün herşeyi bırakıp kaçmak istesen nereye gidersin?

ölmeden önce yapmam gerek dediğiniz bişe var mı?

forumda seni en mutlu eden olay?

forumda seni en çok üzen olay?

hayat sana ne öğretti? hayat felsefen nedir?

İçinde yaşadığın topluma göre sen kimsin?

hakkımdaki düşüncelerin ?

şimdilik bu kadar :)

kolay gelsin...

tebrikler :R

Şu aralar çok sık duyduğun cümle?

Sabah uyandıgında aklına gelen ilk şey?

En sevdiğin komedyen ?

En son ne zaman ağlamıştın?

Forumda nefret ettiğin biri var mı ?

Varsa kim?

Eskiden yapmaktan hoşlanıp şimdi bıktığın bir şey?

Takvim yaprağının arkasındaki yazıları okur musun?

Tehlikedesin sadece 1 kişiyi arama hakkı verilse kimi ararsın?

Sana aşkın kitabını yaz deseler ilk cümlen ne olurdu ?

Forumdaki arkadaşlara söylemek istediğiniz bir söz veya vermek istediğiniz bir mesajınız var mı ?

Son Olarak hakkımdaki düşüncelerini alayım :) ?

Kolay Gelsin

Öncelikle özür dilemek istiyorum, hemen yanıtlayamadığım için kusura bakmayın, biraz yoğundum ancak fırsat bulabildim.

Bir önceki sorularıma verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ediyorum. Gayet kaliteli ve güzel cevaplardı. :)

Yeni sorularım da bunlar, cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum. :R

Ben teşekkür ederim. Oldukça beğenmiştim sorularınızı. :)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

En son ..... özelliğinden dolayı seninle gurur duyuyorum lafını kime söylediniz? Hangi özellikti o? Erkek arkadaşıma, kendi bildiği yolda yürümesinden, başkası olmaya çabalamak yerine kendisi oluşundan ötürü onunla gurur duyduğumu söylemiştim.

Lisede herhangi bir lakabınız varmıydı? Hayır yoktu.

Bir okul yaptırsanız adını ne koyarsınız? Neden? Mustafa Kemal Atatürk İlköğetim okulu / ya da lisesi, neyse artık. Çünkü o bizim başöğretmenimiz olduğu için, eğitim sistemimizin temelini attığı için.

Yaptığı işte mutlu ve aynı zamanda başarılı olan birisini tanıyor musunuz? Onu örnek olarak alıyor musunuz? Geçen seneki fizyolojik psikoloji dersimin hocası. Evet, hem iş yaşamındaki başarılarını, hem de insan olarak kendisinin karakterini kendime örnek alıyorum.

Bugüne kadar yaşadığınız en büyük hayal kırıklığınız nedir? Ülkenin hiç de benim sandığım gibi dürüst / kimsenin payında gözü olmayan insanlarla dolu olmadığını anlamak, görmek.

Size benzer yaştaki, benzer işi yapan, benzer konumdaki kişilerden farklı kılan ne var? Bunu ben de merak ediyorum ve cevabını yaklaşık lise 1'den beri düşünüyorum zaman zaman. Fakat hala tatmin edici, net bir cevap bulabilmiş değilim. Belki tam da bu, bazı şeyleri çok düşünmek olabilir, ancak bundan da emin değilim. Kibre kapılmak da istemiyorum.

Böyle kaliteli sorularınız için sahiden çok teşekkür ediyorum. :)

Farklı iki zihniyetteki insanların, birbirleriyle iletişim kurarak uzlaşabileceğine inanıyor musun? Uzlaşmayı ne kadar istediklerine bağlı. İkisi de bir şeylerden ödün vermeye razıysa, ortak bir paydada buluşabilirler. Değillerse, uzlaşmaları pek mümkün gözükmüyor.

Konuşarak mı kendini daha iyi ifade edersin, yazarak mı? İkisinde de istediğim kadar iyi değilim, ancak yine de, yazarak anlatmada daha iyi olduğumu sanıyorum.

Sence insanlar neden başkasının onlar hakkında ne düşündüğünü önemser ve kendini başkasının tanımlarıyla dinleme ihtiyacı duyar? Çünkü biz olayların / durumların içindeyken, ne yapmakta olduğumuzu ve bunun doğurabileceği sonuçları çok objektif şekilde göremeyebiliyoruz, gözden kaçırabiliyoruz zaman zaman. Bunun sonucunda da değerlendirmelerimiz hatalı olabilir. İşte bu hatadan kaçınmak için, tarafsızlığa ihtiyaç duyuyoruz.

Kendini kötü hissettiğinde yalnız kalmayı mı tercih edersin, biri ile paylaşmayı mı? Öncelikle yalnız kalarak, sorunumu kendi içimde çözmeyi deniyorum. Çözemezsem, ancak ondan sonra gidip insanları rahatsız etmeyi tercih ederim. En baştan bi kendim yapmaya uğraşırım, boş yere insanların canlarını sıkmak / vakitlerini almak istemem.

Bir yeteneğe sahip olma imkanın olsaydı bu ne olurdu? Çizim yeteneğimin, kafamda düşleyebildiğim şeyleri çizebilme yeteneğimin olmasını çok isterdim.

Küçükken hayalini kurduğun meslek ne idi? Ne kadar küçükken? xD İlkokulda astronot olmak istiyordum, orta okulda İngilizce öğretmeni. Lisede de psikolog.

Ağlamanın zayıflık olduğunu düşünenlerden misin? Değilim. O da gayet insani bir ifade biçimi.

Bir iyi, bir de kötü haber gelse önce hangisini duymak isterdin? Önce kötüyü duyayım, sonra iyinin etkisinden ötürü kötü habere olan üzgünlüğüm hafifler, birazcık da olsa.

Sana zarar verdiği halde kendinde değiştiremediğin özelliklerin var mı? Evet. Bir şeyleri çok erteleyebiliyorum bazen, ve ortaya çıkan ürün, az zamanda yapıldığı için çok kaliteli olmayabiliyor.

Bana 3 adet film önerebilir misin? Tabi, memnuniyetle. Umarım beğenirsin. :)

Lost Highway
Lord of the Flies
Bin Jip

Umuyorum sorularımla bunaltmıyorumdur. :H

Bunaltmadın, aksine çok hoşuma gidiyor mantıklı soruların :dusistan: :) Teşekkür ediyorum. :221:

tebrik ederim... Teşekkür ederim.

hayatı bir resimle anlatman istenseydi ne cizerdin ? Çizemediğimi söylerdim. lol

Eh, gerçekçi olmamı isterseniz, hayat öyle manzara resmi gibi durağan bir şey değil. Değişken bir şey. Dümdüz bir hat değil de, inişli çıkışlı bir şey... Bu yüzden de;

bunu çizerdim. Hem kalp ritmine de benzedi, hayat da en minimal şekilde kalbimizin attığı süreç diye tanımlanabilir... Mantıklı ve minimalistçe oldu, evet, çok hoş bir soruydu, teşekkür ederim.

hiç gün batımını izledin mi? Batımını değil de güneşin doğuşunu bayağı izlemişliğim var.

her güneşin batışında ömrünüden bir günün gidişi seni üzüyor mu? Henüz genç olduğum için girmedim bu psikolojiye ama düşündüm de yaşlı olsam evet bu beni üzerdi sanırım.

bi gün herşeyi bırakıp kaçmak istesen nereye gidersin? Kimsenin olmadığı bir dağ başına

ölmeden önce yapmam gerek dediğiniz bişe var mı? Bir şeyleri değiştirmeye gücüm yetmese bile, en azından durduğum taraf belli olarak ölmeliyim.

forumda seni en mutlu eden olay? Özel mesaj sisteminin getirilmesi. xD

forumda seni en çok üzen olay? [MENTION=161689]Sim[/MENTION] 'in artık buralarda olmaması :(

hayat sana ne öğretti? hayat felsefen nedir? Ne öğretti, hmm... İnsanların tümüne, sadece insan olduğu için bazı değerler vermemek gerek. Yatırımı hak edene yapacaksın, bunu anladım.

Hayat felsefesinin birkaç kelimeye sığdırılıp bir-iki cümle ile ifade edilebileceğini düşünmüyorum. Hayat dediğimiz şeyin içine pek çok şey giriyor, ve yaşadıklarımızla beraber sürekli algılarımız değişiyor. İki yıl sonra bu konuya baktığımda, muhtemelen artık şimdikinden farklı düşünüyor olacağım için, şu soruya vereceğim herhangi bir cevaptan pişman olma ihtimalim çok yüksek.

Ama yine de "çok genel geçer de olsa bir şey yaz" derseniz, buyurun : "Get up, stand up, don't give up the fight."

İçinde yaşadığın topluma göre sen kimsin? İçinde yaşadığım toplum beni henüz pek tanımıyor. Sanırım böylesi de daha iyi, bazı konularda toplumun istekleri yerine kendi doğrularımı seçeceğim için, tanısalar muhtemelen hakkımda ya paralel, ya da dış mihrak falan o tarz bir şeyler derlerdi.

hakkımdaki düşüncelerin ? Bu soruya vereceğim her cevap eksik olur çünkü hakkınızda bilgiye sahip değilim. Söyleyebileceğim tek şey güzel, düşündürücü sorular sorduğunuz.

şimdilik bu kadar :)

kolay gelsin...

Teşekkür ederim tekrardan.

tebrikler :R Sağ olun :)

Şu aralar çok sık duyduğun cümle? Şimdi geçti de mesela bir hafta önce, vize haftasında en çok duyduğum cümle "canım sende notlar var mı yaa" idi xD

Sabah uyandıgında aklına gelen ilk şey? "Saat kaç" xD

En sevdiğin komedyen ? Cem Yılmaz

En son ne zaman ağlamıştın? 6 mart sabahı

Forumda nefret ettiğin biri var mı ? Hayır yok.

Varsa kim? -

Eskiden yapmaktan hoşlanıp şimdi bıktığın bir şey? Criminal case oynamak

Takvim yaprağının arkasındaki yazıları okur musun? Takvimi sırf bunun için alıyorum

Tehlikedesin sadece 1 kişiyi arama hakkı verilse kimi ararsın? Annemi

Sana aşkın kitabını yaz deseler ilk cümlen ne olurdu ? Wow. Çok hoş bir soru. Ve çok zor, sahiden... Belki şöyle bir şey olabilir:

"Nasıl oluyor da, varlığından bile haberimizin olmadığı bir insanla, günü geliyor, birbirimizin iyi geceleri ve günaydını olabiliyoruz?"

Forumdaki arkadaşlara söylemek istediğiniz bir söz veya vermek istediğiniz bir mesajınız var mı ? Hepinizi seviyorum <3 xD

Son Olarak hakkımdaki düşüncelerini alayım :) ? Sizinle pek tanışmadığımız için çok kişisel bir fikrim de mevcut değil, fakat buranın admini olarak bir sürü emeğiniz geçmiş, bize bu ortamı sağlamışsınız... Bu vesile ile teşekkür etmek isterim.

Kolay Gelsin

Teşekkür ederim :)

Lost Highway
Lord of the Flies
Bin Jip

Bunaltmadın, aksine çok hoşuma gidiyor mantıklı soruların :dusistan: :) Teşekkür ediyorum. :221:

Öyleyse ne mutlu, ben teşekkür ediyorum yanıtların için. :Ü

Ayrıca filmlerin üçü de izlemediğim filmler, buna çok sevindim, önerin için tekrar teşekkür ediyorum. :dusistan:

Soruları Cevapsız Bırakmadığın İçin Teşekkürler.

Konu Kilit.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri