Necip Fazıl Kısakürek Fan Club <3

'-DamLa

Bayan Üye
1904'te İstanbul'da doğdu. Bahriye Mektebine girdi. İlk şiirlerini burada yazmaya başladı. 1935'e kadar daha ziyade ferdî, beşerî duyguları, kendi iç sıkıntılarını, buhranlarını dile getirdi. Büyük âlim Seyyid Abdülhakîm Arvasî’yi tanıması şahsiyetine, fikrine, dünya görüşüne büyük tesir yaptı. Âdeta her şeyiyle yeniden doğdu. Bu devreden sonra yazar, kendi tabiriyle Fildişi Kulesi’nden iner, memleketine, insanlarına karşı sorumluluk duyan Müslüman bir sanatkâr ve münevver hüviyeti kazanır. Kalemiyle, inandığı doğru, güzel, iyi bildiği değerleri yaymak, savunmak, tanıtmak için çalışır. Bu maksatla, şairliğinin yanı sıra, edebiyatın hemen her dalında kalem oynatarak, yüzden fazla eser verir. 1980’de “Sultan-üş-şüarâ” “Şairler Sultanı” ilân edildi. 25.05.1983’de, mücadelelerle dolu hayatı sona erdi.

http://imageshack.us

Kurucu = '-damLa

ÜyeLer = ~ meRve ~
InnoCence

LaZZkopateLLa
parasite

Mjoy

Moderatör tarafında düzenlendi:
---> Necip Fazıl Kısakürek Fan Club <3

Hacı şair dede. Allah rahmet eylesin. Ancak eklemeyin beni )

---> Necip Fazıl Kısakürek Fan Club <3

Ben sadece kurucu arkadaşları tebrik için burdayım.Nihayet faydalı bir şey gördüm.Yazarın yazıları isim ibile vermeye gerek görmeden kullanılıyor.Evet kul hakkı denilen birşey vardır.Güzel bir faliyet.sağolun.:36::36::36:

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
Geri