Minik kumpir tarifi

leylmira

Bayan Üye
Kumpir, Anadolu‘nun bazı kesimlerinde “patates” kelimesinin karşılığı olarak kullanılmakla beraber, aslında fırınlanmış patatesin ezilmesi ile yapılan bir Türk yemeğidir.

Minik kumpir malzemeleri :
- 4-5 adet orta boy patates
- 1 çay bardağı bezelye (arzuya göre haşlanmış veya konserve)
- 1 çay bardağı havuç (arzuya göre haşlanmış veya konserve)
- Arzuya göre mısır
- 1 çay bardağı kornişon turşu
- 7-8 adet yeşil zeytin
- 1 yemek kaşığı tereyağı
- Tuz, karabiber, mayonez, ketçap
Hazırlanışı: Patatesleri haşlayıp rendeleyin. Tereyağı, tuz ve karabiberini ekleyip karıştırın. Ayrı bir yerde doğranmış bezelye, havuç, turşu ve zeytini karıştırın.Patates karışımını muffin kağıtlarına koyun ve ortasına diğer karışımı eklemek için boşluk açın. Harcı bu boşluğa doldurduktan sonra üzerine mayonez ve ketçap ekleyip servis edin.

3194minik_kumpir_tarifi.jpg

---> Minik kumpir tarifi

hmm leziz...Benim yaptigima kumpir denirmi bilmem o kadar malzeme yok icinde ama hemen hemen iki gunde bir yapiyorum geceleri....fırında pisirip kup kup dogruyorum bi kayık tabaga koyduktan sonra uzerine kara biber pul biber tuz ketcap ... mmm yapıyorum yirkenede.

---> Minik kumpir tarifi

Hım afiyet olsun o halde..

O zaman sana bir tarif daha yazayım belki seversin

Patatesleri haşla ez(içine tuz istediğin baharatları ekle) diktörtgen borcama döşe havuç rendele az bir tereyağ ile hafif pişir,sarımsaklı yoğurt hazırlayıp pateteslerin üzerine dök hazırlanan havuç karışımınıda onun üstüne döşe ...

---> Minik kumpir tarifi

anlaşalım hiç peşnde koşturup beni kan ter icinde bırakma ..teslim ol eninde sonunda yakalarım ) o verdin tarifi ben sana afietle ellerimle o zmn yediririm Pp

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
Geri