Mezbaha Terörü

---> Mezbaha Terörü

Victoria (2015)

2sa. 20dk. - Polisiye, Dram, Gerilim - Almanya
Yönetmen: Sebastian Schipper
Senaristler: Olivia Neergaard-Holm, Sebastian Schipper, Eike Frederik Schulz

Berlin'e yeni taşınmış ve bu şehrin kurallarına göre yaşamayı öğrenmeye çalışan Victoria, Berlin'de bir gece kulübünde arkadaşlarıyla eğlenmekte olan Sonne ile tanışır ve aralarında hızlı bir çekim yaşanır. Ancak gece arkadaş grubunun ödemesi gereken eski borç nedeniyle bambaşka bir noktaya sürüklenir. Victoria Sonne ve arkadaşlarına yardım etmeye karar verir ve maceraya katılır. Ne var ki çılgın bir macera gibi başlayan bu olay, bir kabusa dönüşecektir.

maxresdefault.jpg

maxresdefault.jpg

5814a5d2-acf2-4478-be70-c781753aceef-620x372.jpeg

Article%20Lead%20-%20wide997050615ghmb5zimage.related.articleLeadwide.729x410.ghm96f.png1434154519152.jpg-620x349.jpg

victoria-teaser-540x304.jpg

victoria-movie-image-3.jpg

---> Mezbaha Terörü

Esasen her türlü tarikat, mensuplarını aldatma üstüne kurulur. İnsanların idrak kabiliyetleri farklı farklıdır.
Onları idare etmek isteyen biri bu kabiliyetlerin sınırlarını tespit ederek dikkate almaya mecburdur.

Kalabalıklar peygamberlerden mucize istediler. İtibar sağlayabilmek için peygamberler kendilerinden istenileni yapmak zorundaydılar. Bilinç seviyesi ne kadar düşerse fanatiklik de o ölçüde artar.

Kısacası ben insanlığı iki temel gruba ayırırım. Birinci grupta neyin ne olduğunu bilen bir avuç insan vardır. Diğer gurupta ise hiçbir şeyin farkında olmayan kitleler. Birinci grup liderlik etmek ikinci grupsa onları izlemekle yükümlüdür. Birinci gruptakiler anne babalara ikinci gruptakiler de çocuklara benzer. İlki hakikate asla ulaşılamayacağım bilir. İkinciyse ellerini uzatarak hakikate koştuğunu sanır. Bu durumda ilk gruptakilerin diğerlerinin zihinlerini masallarla hayal ürünü hikayelerle doldurmaktan başka çaresi var mıdır?
Yalan söyleyip kandırmaktan başka ne gelir elinden? Üstelik bunu ikinci gruptakilere merhamet dolu hislerle yaparlar.

Eğer kitleleri anlayamadıkları ve hiçbir zaman da anlamayı başaramayacakları hedeflere ulaştırmak için oyunlar oynayıp, kandırmacalar sergilemek kaçınılmazsa mükemmel bir teşkilat kurmak için bu imkandan faydalanmanın nesi yanlıştır?

---> Mezbaha Terörü

evsiz1.jpg

Eğer hepimiz Tanrı'nın kulları isek; neden genç bir kız basma entari bulamazken kokanalar ipeklere bürünsün? Neden biri üç gün aç yatarken öbürü tıka basa yesin? Ben öyle sanıyorum ki; bunlar Tanrı'nın bile gücüne gidiyordur.

---> Mezbaha Terörü

Tanrının varlığını akılcı olarak göstermek isteyenlerin öne sürdüklerini alaya almaya girişir bir taraftan.. Tanrı kanıtlanamaz, o kendisini kanıtlar: akılcı bir denklemler sisteminde "akla ait" değil de kişinin kendi iç dünyasında, odasının ıssızlığında, umudun mahreminde karşılaştığı, "yüreğe ait" bir hakikattir.

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
Geri