Göle Anaokulu Ardahan

Heulwen

Kayıtlı Üye
Göle Anaokulu Ardahan Göle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Göle Anaokulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Göle Anaokulu resimleri (fotoğrafları), öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Göle Anaokulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel etkinlikler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: GÖLE ANAOKULU

Okulun Telefon Numarası : 0478 411 3424

Okul Müdürünün Cep Numarası: 0506 764 1670

Okulun E-Posta Adresi : [email protected]

Okulun Web Adresi : http://golemerkezanaokulu.meb.k12.tr

Okulun Adresi :Salimbey mah. 30 Eylül YİBO yani Göle/Ardahan

Web Adresi: Yok

OKULUMUZ

a-)Amaçları: Türk Milli Eğitiminin genel amaçlarına ve temel ilkelerine uygun olarak;

a) Çocukların;Atatürk, vatan, millet, bayrak, aile ve insan sevgisini benimseyen, milli ve manevi değerlere bağlı, kendine güvenen, çevresi ile iyi iletişim kurabilen, dürüst, ilkeli, çağdaş düşünceli, hak ve sorumluluklarını bilen, saygılı ve kültürel çeşitlilik içinde hoşgörülü bireyler olarak yetişmelerine temel hazırlamak amacıyla çaba göstermek,

b) Çocukların beden, zihin ve duygu gelişmesini ve iyi alışkanlıklar kazanmasını sağlamak,

c) Çocukların Türkçeyi doğru ve güzel konuşmalarını sağlamak,

d) Çocuklara sevgi, saygı, işbirliği, sorumluluk, hoşgörü, yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma gibi davranışları kazandırmak,

e) Çocuklara hayal güçlerini, yaratıcı ve eleştirel düşünme becerilerini, iletişim kurma ve duygularını anlatabilme davranışlarını kazandırmak,

f) Çocukları ilköğretime hazırlamaktır.

b-) Öğretim Şekli:Tam gündür.

c-) Müdürü (Öncekiler Dahil): Hatice KAHRAMAN,Rahime BALCILAR,Ayşe GÜL,Seda ÖKTEM

g-) Kitaplığındaki Kitap Sayısı: Üç adet kitap seti olmak üzere 600 Adet Kitabı bulanmaktadır.

e-) Açılış Tarihi: 2003-2004 Eğitim &Öğretim yılının ikinci yarısında, mart ayında eğitim& öğretime hazır hale getirilmiştir.

*

2. BÖLÜM

a-) Okulun Tarihçesi:

Okulumuz Göle Merkez Anaokulu adı altında 2003-2004 Eğitim-Öğretim yılının ikinci yarısında kendine ait binada eğitim-öğretime açılmıştır.

b-) Okula Bu İsmin Veriliş Sebebi: İlçe Merkezinde ilk açılan anaokulu olması dolayısıyla Merkez Anaokulu adı verilmiştir.

c-) Okulun Özellikleri (Yatılı-Gündüzlü-Karma): Okulumuzun bütün öğrencileri gündüzlüdür.Yatılı Öğrenci bulunmamaktadır.Okulumuz Tam gün Eğitim vermektedir. (08:00-17:00)
*

3.BÖLÜM

a-) Okulun Bina Durumu:2004 yılında hizmete açılan anaokulumuz günden güne gelişen ve değişen bir seğir izlemiştir. Çalışan personelin özverisiyle birlikte bina ilk gün ki gibi yeni kalarak bu günlere taşınmıştır.

b-) Binanın Özellikleri: Okulumuzun yüzölçümü 4947 metre kare olup,100 öğrenci kapasitelidir. Okulumuz 2 kattan oluşmaktadır.

Alt katta kalorifer dairesi ,depo,büyük mutfak,iki salon,sığınak,Yangın Köşesi,Merdiven boşluğu,banyo,tuvalet bulunmaktadır.

Üst katta girişte Atatürk Köşesi, İlk Yardım Köşesi,Emniyet Köşesi,trafik köşesi ,şeref köşesi ,depo,arşiv,ambar idari bölüm bulunmaktadır. Orta salonda ise üç adet sınıf,oyun parkı,oyun odası, mutfak, yemekhane ,öğretmen ve öğrenci tuvaletleri, ,merdiven boşluğu, bulunmaktadır.

c-) Derslikler:Üç adet dersliğimiz bulunmaktadır.

d-) Araç-Gereç Durumu:Araç gereçler okulun bütçesi ve okul aile birliğinin katkılarıyla sağlanmakta olup her yılın başında kullanılamayacak yada çocuğa zarar verecek nitelikte olan oyuncaklar oyun alanlarından özenle seçilip kaldırılmaktadır.

e-) Okul Kütüphanesi ve Sınıf Kitaplıkları:Her sınıfta ve idari bölümde birer tane olmak üzere dört adet kitaplığımız vardır.İdari bölümdeki kitaplar tüm sınıfların kullanımına açık olara düzenlenmiştir.

f-) Depo, Ambar ve Arşiv:Okulumuzda idari bölümün yanında depo ve ambarımız yer almaktadır.Gıdalar demir dolaplarda düzgün bir şekilde konularak saklanmaktadır.Arşiv olarak müdür odasında bir dolap düzenlenmekte ve önceki yıllara ait evraklar orda muhafaza edilmektedir.

g-) Spor Salonu:Okulun spor salonu bulunmamaktadır.Buna Rağmen Çeşitli jimlastik aletleri ,minderler temin edilmeye çalışılmış çocukların gerek sınıflarında gerekse oyun parkında öğretmenleri tarafından spor yapmaları teşvik edilmiştir.

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri