Afrika Aç , Afrika Ağlıyor , Afrika Ölüyor !

---> Afrika Aç , Afrika Ağlıyor , Afrika Ölüyor !

İçim öylesine parçalanıyor ki. Dualarımızda hep olsunlar.. Allahım yardım etsin onlara.. hayırsever insanlar daha çok yardımedebilse..

Ordaki anneler yardım için Somali'ye gelen insanlara çocuklarını verip ''alın götürün gittiğiniz yere bari evlatlarımız kurtulsun'' diyorlarmış. Ne diyeyim herşey çok acı..

Katılıyorum.
Öncelikle geniş kapsamlı hastaneler yapılması gerek. Daha sonra iş sahaları, okullar,fabrikalar vs. Ama kim bilir belki bağışlar çok olursa onlara bile başlanabilir ve hepimizin katkısı bulunur. Bu mükemmel bişey olur..

Evet.. bu olaylarla ilgili bir yazı okudum. Anne yardım almak için 5 km uzaklıkta çocuklarıyla beraber yollara dökülmüş.. tabi sıcak,açlık... küçük bebeği anne kucağında ölmüş. Annesi bebeğin yüzünü örtmüş ,öldüğünü anlamasınlarda onada yemek versinler ve anne bu yemeği çocukları arasında paylaşsın.. görüyormusunuz çaresizliği of.. Dua etmekten başka elimden hiç birşey gelmiyor.

Bu konudaki hassaslığını biliyorum. Hepimiz böyleyiz fakat elden bişey gelmez. Evet çok yardımsever bir ülkeyiz. Merhametliyiz bu konuda da şüphe yok. Fakat suistimal edenler var bu tür konularda bile. Hatırlarsınız kimsesizlere, ailelere yardımlar gönderiliyordu " KİMSE YOK MU " ve " DENİZ FENERİ " adı altında. Üniversite de kalırken bir arkadaşım Cemaatte kalıyordu. Yemekleri Cemaatin yurtlarından alıyorlardı. Yemeklerden kastım erzak. Un yağ şeker makarna vs. Mutfak malzemesinden kahvaltılığa kadar. Birgün yardım için beni çağırdı. Gittiğim de ise bu kim dediler güvenilir bir arkadaşım dedi. Erzak deposunu açtılar. İçerisi full koli ve hepsi Kimse yok mu ve deniz feneri kolileri. Şimdi o kadar kişinin yaptığı yardımlar nereye gitti ? Cemaatin parası mı yok ? O kadar aç insan varken neden suistimal ettiler ? Hani Allah korkusu ?

Benim korkum'da budur. Sadece Türk Kızılayına güvenir ve ona veririm vereceğim bağışı. Adını vermek istemiyorum miktarın fakat tüm sene boyunca çalıştım ve büyük bir oranını Türk kızılayı ile gönderdik babamda yardım etti sağolsun. O gönderdiğimiz miktar bizi yoksul yapmadı , öldürmedi; öldürmez de. Amaç burada İnsanlık. Bizim Atalarımız da böyleydi. Hep te böyle gidecek.

Reis ;

Bırak kardeşim BM'yi. Onlar sadece kendine birleşmiş. Daha kendi ülkelerindeki sorunları halledemeyen mankafalarla dolu bir topluluk. İngiltere, Almanya, İspanya, Hollanda, Amerika, Rusya gibi ' sözde ' Dünya devi ülkelerin Afrika - Senegal - Jameika gibi ülkeleri hala sömürdükleri aşikar. Yoksa o kadar para nerden geliyor ? İNSAN TİCARETİ. Bu olay bu kadar açıkken onlardan medet ummuyacağız.

ALLAH YAPTIĞIMIZ YARDIMLARI KABUL ETSİN VE SAĞSALİM ONLARA İLETSİN.

Umarım En başta verdiğim örnek gibi olmaz sonu.

Allah yardımcıları olsun kardeşlerimin.
Vay be gerçekten cemaat yurtları kimse yok mu kolileriyle doluydu demek :S
İnanamıyorum görünüşte nasıl iyi insanlardı biz hep izlerdik onların programlarını. Yazık ya başka ne denir ki Allah diğer dünyada soracaktır onlara hesaplarını.

Gönderdiğiniz para için Allah razı olsun. Yapılan yardımların o kadar çok sevabı varmış ki Nihat Hatipoğlu anlatıyordu diğer dünyada anlıcakmışız ve bu kadar sevap olduğunu bilseydik dünyadayken bütün paramızı verirdik dicekmişiz.
Evet.. bu olaylarla ilgili bir yazı okudum. Anne yardım almak için 5 km uzaklıkta çocuklarıyla beraber yollara dökülmüş.. tabi sıcak,açlık... küçük bebeği anne kucağında ölmüş. Annesi bebeğin yüzünü örtmüş ,öldüğünü anlamasınlarda onada yemek versinler ve anne bu yemeği çocukları arasında paylaşsın.. görüyormusunuz çaresizliği of.. Dua etmekten başka elimden hiç birşey gelmiyor.
Allahım ya :S Off Allah hepsinin yardımcısı olsun içim parçalanıyor ya :S

Vay be gerçekten cemaat yurtları kimse yok mu kolileriyle doluydu demek :S
İnanamıyorum görünüşte nasıl iyi insanlardı biz hep izlerdik onların programlarını. Yazık ya başka ne denir ki Allah diğer dünyada soracaktır onlara hesaplarını.

Gönderdiğiniz para için Allah razı olsun. Yapılan yardımların o kadar çok sevabı varmış ki Nihat Hatipoğlu anlatıyordu diğer dünyada anlıcakmışız ve bu kadar sevap olduğunu bilseydik dünyadayken bütün paramızı verirdik dicekmişiz.

Bu dediklerim daha hiçbişey Nazlı.
Neler dönüyor sana bigün anlatırım.
İşte iyilik yapmaktan soğutuyorlar adamı.
Neler var neler.
Örnek verebilirsin aslında bir çok konudan.
Onlara da sordum dedim bu koliler neyin nesidir ?
İşte arkadaşlara yardım için dedi çocuk.
Dedim neyin yardımı evinizde herşey 4 4lük.
Ayrıca ev değiştiği zaman çoğu eşyalar da bazı zengin abiler tarafından sağlanıyormuş.
Allah razı olsun o kadar çocuğu okutuyorlar lafımız yokta ;
Bu koli olayını görünce soğudum biraz.

Hak yiyorlar ya. Öğrenciye zaten devlet aylık para veriyor yoksulun parasını almak da niyeymiş?
Neyse ki adalet yerini geç de olsa buluyor. Hepsi tek tek giriyor içeri

Bu konudaki hassaslığını biliyorum. Hepimiz böyleyiz fakat elden bişey gelmez. Evet çok yardımsever bir ülkeyiz. Merhametliyiz bu konuda da şüphe yok. Fakat suistimal edenler var bu tür konularda bile. Hatırlarsınız kimsesizlere, ailelere yardımlar gönderiliyordu " KİMSE YOK MU " ve " DENİZ FENERİ " adı altında. Üniversite de kalırken bir arkadaşım Cemaatte kalıyordu. Yemekleri Cemaatin yurtlarından alıyorlardı. Yemeklerden kastım erzak. Un yağ şeker makarna vs. Mutfak malzemesinden kahvaltılığa kadar. Birgün yardım için beni çağırdı. Gittiğim de ise bu kim dediler güvenilir bir arkadaşım dedi. Erzak deposunu açtılar. İçerisi full koli ve hepsi Kimse yok mu ve deniz feneri kolileri. Şimdi o kadar kişinin yaptığı yardımlar nereye gitti ? Cemaatin parası mı yok ? O kadar aç insan varken neden suistimal ettiler ? Hani Allah korkusu ?

Benim korkum'da budur. Sadece Türk Kızılayına güvenir ve ona veririm vereceğim bağışı. Adını vermek istemiyorum miktarın fakat tüm sene boyunca çalıştım ve büyük bir oranını Türk kızılayı ile gönderdik babamda yardım etti sağolsun. O gönderdiğimiz miktar bizi yoksul yapmadı , öldürmedi; öldürmez de. Amaç burada İnsanlık. Bizim Atalarımız da böyleydi. Hep te böyle gidecek.

Reis ;

Bırak kardeşim BM'yi. Onlar sadece kendine birleşmiş. Daha kendi ülkelerindeki sorunları halledemeyen mankafalarla dolu bir topluluk. İngiltere, Almanya, İspanya, Hollanda, Amerika, Rusya gibi ' sözde ' Dünya devi ülkelerin Afrika - Senegal - Jameika gibi ülkeleri hala sömürdükleri aşikar. Yoksa o kadar para nerden geliyor ? İNSAN TİCARETİ. Bu olay bu kadar açıkken onlardan medet ummuyacağız.

ALLAH YAPTIĞIMIZ YARDIMLARI KABUL ETSİN VE SAĞSALİM ONLARA İLETSİN.

Umarım En başta verdiğim örnek gibi olmaz sonu.

Allah yardımcıları olsun kardeşlerimin.
emrecim öyle bir şey söz konusu olamaz, yardımar yapılıyor, o depoda duran kolilerin başka bir yoksul muhtaç insanlara ulaşılacağı için yardım kolileri özen göterek ayrılıyor yapılan yardımlar ona göre düzenli bir şekilde yoksula ulaştırma çabasındalar.

kimse yokmu derneği, somalideki açlık sınırında olan insanları ilk gündeme getiren tek dernek, böyle oluncada diğer derneklerde yoğun çaba içine girerek yardımlarına başladılar.

bak size kimse yokmu derneğinin görüntülerini yayınlıyayım.

kimse_3.jpg

kimse_4.jpg

r18.jpg

reyhan karaca kimse yokmu derneğinde gönüllü olarak katılıyor

r1.jpg

r13.jpg

somaliii.jpg

so2.jpg

bakın mesela UGANDAYA yardımlar yapılıyor aynen somalide olduğu gibi burdada aç insanlar var, her gün doğan bebekler ölüyor

uganda3.jpg

uganda_4.jpg

http://www.kimseyokmu.org.tr

Deniz feneri eskisi gibi olamasa bile cemmat veya halk tarafından derneğe yardım yapmaya devam ediyor, hatta deniz feneri perşembe akşamları hilal tv de yayınlanıyor.
denizfeneri.org.tr

takip etmeninizi öneririm

kimsenin hiç bir şüphesi olmazsın yardımlar sağ sağlim ulaşılıyor, yardımlar devlet tarafından kontrol altındadır takip ediliyor yani, gitmemesi söz konusu olamaz.

Son düzenleme:

Konuya Hesap Numaraları - SMS İle Yardım Yapmak İsteyenler için Numaralar Eklendi.

Teşekkür Ederim.

Laztürk açıklamalar için teşekkür ederim İnşAllah gönderilen yardımların hepsi yoksullara gidiyodur,siz haklısınızdır İnşAllah.

Ben teşekkür ederim semih

Canlı yayında Afrika'ya 25 milyon TL bağış

Kimse Yok mu Derneği'nin öncülüğünde gerçekleştirilen 'İnsanlık Ölmedi' kampanyasına Erdoğan ve ünlüler de destek verince vatandaş yardım yağdırdı.

Samanyolu Haber Televizyonu ve Kimse Yok mu derneği Afrika için "İnsanlık Ölmedi" adlı kampanyasına yardım yağdı..

Sahur vaktine kadar devam eden programa birçok ünlü gerek stüdyoda gerekse de telefonla katıldı.. Telefon, SMS ve online bağışlarla toplanan yardım miktarı 25 milyon TL'yi aştı..

Canlı programı Gezegen Mehmet sunuyor. Sahura kadar devam edecek programa iş, sanat, spor,medyave siyaset dünyasından tanınmış isimler katıldı..

Gezegen Mehmet'in sunduğu ve sahura kadar devam etmesi planlanan programa iş, sanat, spor, medyave siyaset dünyasından tanınmış isimler katılacak. Ünlü isimler canlı yayında stüdyoda telefonlara cevap verirken, programa telefonla bağlananlar duygu ve düşüncelerini anlatarak maddi bağışta bulundu. İlk bağışı ünlü sanatçı Kayahan'ın kızı Aslı Gönül gerçekleştirdi.

Programa canlı bağlanan Orhan Gencebay 'İyiliklerin hepsi fevkalade yarar sağlayacaktır.' değerlendirmesinde bulundu.

Programa katılarak AK Parti Milletvekili Hakan Şükür, sanatçılar Kayahan, Seda Sayan, Ali Şan, Müslüm Gürses, Neşat Ertaş, Vatan Şaşmaz katılıp maddi ve manevi destek verdiler.

Gaziantep Sunguroğlu Koleji Mezunları Derneği 100 bin lira, Murat Doğanay 50 bin lira, Hidayet Türkoğlu basket milli takımı olarak 150 bin lira, iş adamı Ali Ağaoğlu 250 bin lira yardımda bulunurken gecenin rekor bağışını Doğuş Grubu 750 bin lira ile yaptı, Acun Ilıcalı da 50 bin lira ile destek verdi. Programa ayrıca Rixos oteller zinciri sahibi Fettah Tamince, Fatih Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şerif Ali Tekalan katıldı.

BAŞBAKAN PROGRAMA TELEFONLA KATILDI

Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan, Samanyolu Yayın Grubu ve Kimse Yok mu Derneği'nin Afrika için başlattığı kampanyaya desteğini esirgemedi. Canlı yayınlanan "İnsanlık Ölmedi" isimli programda Başbakan Erdoğan'ın vereceği mesaj büyük bir dikkatle takip edildi.

Başbakan, '17 Ağustos'ta yapılacak İslam Teşkilatı Örgütü toplantısında Somali'ye, Afrika'ya çok daha farklı bir yardım sürecini gündeme getireceğiz. Bu toplantıdan sonra da eşimle birlikte bu olanları yerinde tespit ederek çalışmalarda bulunacağız. Sağlık Bakalığı'nın damobilhastaneleri ve doktorları bölgedeye gidip katkıda bulunacaklar. Ayrıca Birleşmiş Milletler Genel Kurulu toplantısında da tüm konuşmamı bu konu üstünde yapacağım.' dedi.

Türkiye'deki fakirler ve yardıma muhtaç insanlara yardım edilmeli diyenler var ? Bu kişilere cevabınız nedir ? sorusuna ise Başbakan şunları söyledi:

'Biz Türkiye'de AK parti olarak 200 bin gıda paketi dağıttık... İnsanoğlu kendinden aşağıda olanları görüp şükretmeli. Oradaki insanlar bir tas çorbayı bulamıyorlar. Çok şükür ülkemizde bu halde olan kimse yok. Bu söylenelerin hepsi kıskançlıktan başka birşey değil. Onlara şunu sormak lazım ,' Kaç fakirin evine gittin , sofrasını paylaştın?' Somali hiçbirşeyle kıyaslanamayacak durumdadır. Bizler de atalarımız gibi oralara yardım edeceğiz.' değerlendirmesinde bulundu.

http://www.haber7.com/haber/20110812/Canli-yayinda-Afrikaya-25-milyon-TL-bagis.php

261820110812043811215.jpg

221620110812043807419.jpg

902320110812043801842.jpg

191720110812043757522.jpg

340520110812043752291.jpg

413420110812043747799.jpg

345320110812043741912.jpg

240820110812043736635.jpg

942320110812043729342.jpg

326520110812043723454.jpg

107320110812043717391.jpg

878120110812043710327.jpg

595820110812043703636.jpg

emrecim öyle bir şey söz konusu olamaz, yardımar yapılıyor, o depoda duran kolilerin başka bir yoksul muhtaç insanlara ulaşılacağı için yardım kolileri özen göterek ayrılıyor yapılan yardımlar ona göre düzenli bir şekilde yoksula ulaştırma çabasındalar.

kimse yokmu derneği, somalideki açlık sınırında olan insanları ilk gündeme getiren tek dernek, böyle oluncada diğer derneklerde yoğun çaba içine girerek yardımlarına başladılar.

bak size kimse yokmu derneğinin görüntülerini yayınlıyayım.

kimse_3.jpg

kimse_4.jpg

r18.jpg

reyhan karaca kimse yokmu derneğinde gönüllü olarak katılıyor

r1.jpg

r13.jpg

somaliii.jpg

so2.jpg

bakın mesela UGANDAYA yardımlar yapılıyor aynen somalide olduğu gibi burdada aç insanlar var, her gün doğan bebekler ölüyor

uganda3.jpg

uganda_4.jpg

http://www.kimseyokmu.org.tr

Deniz feneri eskisi gibi olamasa bile cemmat veya halk tarafından derneğe yardım yapmaya devam ediyor, hatta deniz feneri perşembe akşamları hilal tv de yayınlanıyor.
denizfeneri.org.tr

takip etmeninizi öneririm

kimsenin hiç bir şüphesi olmazsın yardımlar sağ sağlim ulaşılıyor, yardımlar devlet tarafından kontrol altındadır takip ediliyor yani, gitmemesi söz konusu olamaz.

Bro dilersen Ankara'ya gittiğim zaman bir resim çekip seni facebookta etiketleyebilirim :R

Kendileri vermediyse o zaman onlar (ç)aldılar anlamına gelmez mi ? :)

Yardım programını bende izledim. Başbakanımız da bağlandı hatta. Bu tarz konularda olacağını sanmıyorum ama dediğim koliler oradadır. Zaten Cemaat'e giden bazı arkadaşlarımız bilir. Çeşit çeşit cemaat vardır ben Hoca Efendi Cemaatini diyorum. Hoca Efendinin kendisini çok severim. Hutbesini dinlerim bazı kitaplarını okurum ama bu tarz davranışları sevmiyorum ben.

İzledim dün,huzurlu yattım gerçekten. O yardımlar en kısa zamanda yetişecek sahiplerine,yüklü miktarda paralar toplandı..artık anneler acı çekmeyecek,yavruları açlıktan öldü diye. Allah herkesten razı olsun.

Bir sms yapacağınıza 1 aylık millete mesaj atmayın! yardım eli uzatın iki yerede! :(

Deniz feneri vakasına inanmıyorum,asılsız olduğu çıkacak ortaya. Karalamak çok basit insanları.

dunya okadar kötü durumda ki biz hala herşeyi israf ediyoruz...nimete şükürsüzlük ediyoruz bu durum başımıza geldiginde anlarız belki..allah yardımcıları olsun hepsine:(

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri