"Yalancının Resmi" Ankara'da...

ashli

Bayan Üye
Başta İstanbul olmak üzere bir çok il de seyirci karşısına çıkan oyun, bu kez ankara da tiyatro seyircisinin karşına çıkmaya hazırlanıyor. Tamer Levent in usta işi rejisi ve oyunculuğu , Belit özükan'ın iyi performansı ile hayat bulan oyun, 21-22 Mayıs 2010 Tarihinde Akün Sahnesinde Ankara'lı Tiyatro severlerle buluşucak.

“ Nazım Hikmet’le bira içtiğim günü anlatacaktım size…”
“… Pablo Picasso’yu böyle tanıdım işte.”
“ Ne güzel! Siz çaldınız, Pavarotti söyledi.”
“Gagarin ile tartışmıştım bu meseleyi.”
“… Birbirimize baktık. Benim adım Albert dedi Albert Einstein. Fizikçiyim.”
“ Şinasi abinin meyhanesinde içer ve… düşünürdük. Daha doğrusu ben içerdim, Orhan Veli hem içer hem düşünürdü.”
“Birgün Marlon Brando’ya neden bu kadar kilo aldığını sordum…”

Yalnızca kitap okumak için gidilen sıradan bir parkta yaşamın anlamı karşımıza çıkabilir mi? Yaşamın anlamını aramak için bir parka gider miyiz? Mask-Kara Tiyatrosu 16. yılında “YALANCININ RESMİ” ile seyircisini selamlıyor! Usta yazar Memet Baydur’un zekice ördüğü diyaloglar, kadın- erkek ilişkileri temelinden, yalan, doğru, aile, yalnızlık, acı gibi kavramları tekrar düşündürerek ezberlerimizin bozulmasını sağlıyor.

Memet BAYDUR’UN 1996 yılında kaleme aldığı oyun, oğlu öldürülen ADAM’ın gittiği parkta, kitap okumak için gelmiş bir KADIN ile karşılaşmasıyla başlar; iki yalnız insanın, yalnızlığı kırmak ve iç hesaplaşmalarını yapmak için farketmeden başladıkları “oyun” ile devam eder. Yalanlar, gülümseyişler, gözyaşları ve doğrularla bezenmiş bu “oyun” KADIN ve ERKEK’i, değiştirip dönüştürürken, yaşanılan sürprizlerle, izleyicinin de tanımladığı anlamları sorgulamasını sağlar… ve ortaya “paylaşılan yalnızlıklar” (mı) çıkar?

Nazım Hikmet’den Pablo Picasso’ya, Yuri Gagarin’den, Marie Bell’e kadar, birçok renkli kişilikle süslenmiş olan oyun; usta bir yorum, yüksek oyunculuk performansı, sürprizlerle süslenmiş ışık, efekt ve dekor uygulaması ile 2009-2010 sanat yılında seyirci karşısına çıkıyor!

Yazan: Memet BAYDUR
Yöneten: Tamer LEVENT
Yönetmen Yardımcıları: Nurhan USLU- Gülşah ÖZDEMİR
Işık Tasarım: Alev TOPAL
Sahne Asistanı: Mehmet BİLEN
Dekor: Didem HAZİNEDAR
Sahne Amiri: Uygur EROL
Efekt: Erdoğan AKTEPE
Genel Sanat Yönetmeni: Nazif USLU
Yapım: Nurhan USLU- Su Gösteri Sanatları Yay.Org.Hizm.Ltd.Şti.
İskenderpaşa Mh. Vezir Çeşmesi Sk. No3/A AKSARAY/FATİH-İSTANBUL
TEL: 0 212 621 45 53
www.maskkara.com

21 Mayıs Cuma saat.20.00
22 Mayıs Cumartesi Saat. 15:00 - 20 :00
Yer. Ankara Devlet Tiyatrosu / Akün Sahnesi

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
antalya havalimanı transfer